Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Toyota překopává pražský import

Po japonské Hondě začala reorganizovat svá středoevropská zastoupení také Toyota. Spojuje oddělení prodeje, marketingu a poprodejních služeb v ČR, Maďarsku a na Slovensku v zájmu zisku firmy. Část pražského osazenstva půjde do Budapešti, dalším bude nabídnut dobrovolný odchod.

Toyota Motor Hungary (TMH) se přemění v regionální marketingovou a obchodní společnost Toyota Central Europe (TCE), která bude zodpovídat za strategické řízení v tomto regionu. Důležité funkce ve vztahu k zákazníkům a prodejcům zůstanou v České republice, na Slovensku a v Maďarsku, zatímco provozní zázemí a strategické funkce se přesunou do TCE.

Úlohou Toyoty Central Europe (TCE) bude koordinovat veškeré obchodní, marketingové a poprodejní strategie pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Dnešní marketingové a prodejní zastoupení „Toyota Motor Hungary“ se sídlem v Budapešti se přejmenuje na společnost „Toyota Central Europe“ a od 1. ledna 2015 začne fungovat jako regionální marketingová a obchodní společnost pro Maďarsko, Českou republiku a Slovensko.

K uvedenému datu začnou společnosti Toyota Motor Czech Republic (TMCZ) a Toyota Motor Slovakia (TMSK) fungovat jako styčná zastoupení společnosti Toyota Central Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Jako první krok uvedené reorganizace přejdou akcie společnosti Toyota Motor Hungary, nyní ve vlastnictví Toyota Tsusho Corporation, pod společnost Toyota Motor Europe, která se od 31. března 2014 stává jediným akcionářem. Prezident společnosti Toyota Motor Czech (TMCZ) Shingo Kato bude od 1. dubna 2014 kromě své dosavadní funkce jmenován i prezidentem společnosti Toyota Motor Hungary.

„Střední Evropa je pro Toyotu a náš další růst v Evropě velmi důležitým regionem, přičemž toto nové uspořádání je tím nejlepším způsobem, jak si do budoucna zajistit udržitelný a ziskový obchodní model na uvedených klíčových trzích,“ komentoval Daniele Schillaci, Senior vicepresident pro obchod společnosti Toyota Motor Europe.

Realizace nového uspořádání si vyžádá reorganizační změny. TMCZ a TMSK budou i nadále plnit důležitou roli styčných zastoupení, poskytujících nejlepší možnou podporu síti prodejců. Uvedené změny a dosažené synergie se odrazí ve vyšší kvalitě obchodních činností v síti prodejců Toyota i Lexus.

Několik zaměstnanců TMCZ přejde do společnosti Toyota Central Europe v Budapešti. TMCZ rovněž nabídne program dobrovolného odchodu, v jehož rámci budou zájemci moci využít motivačních náhrad pro případ odchodu a služeb outplacementu při hledání jiného zaměstnání mimo společnost.

02.04.2014Autodealers

Informace odjinud

Cyklista bojuje s neukázněnými řidiči v protisměru. Občas riskuje i vlastní zdraví

Doprava v Londýně je hodně komplikovaná, právě proto je tu stále populárnější jízda na kole. A jeden britský cyklista ukazuje, jaká jsou v centrech měst její úskalí.
auto.cz

Aston Martin chce s hypersportem Valkyrie získat celkové prvenství v Le Mans

Aston Martin oficiálně oznámil, že v roce 2021 hodlá s dvojicí závodních vozů na základech modelu Valkyrie bojovat o první pozici v celkovém pořadí slavných 24 hodin Le Mans.  
auto.cz

Nový Terminátor bude bojovat proti Land Cruiseru

Ve filmu Terminátor: Temný osud se na scénu vrací hvězda prvního a druhého dílu Linda Hamilton v roli Sarah Connor. Vstupuje do akce jako starší dáma s bazukou, která se bez mrknutí oka pouští do boje se supermoderním robotem. Jednou z jejích neohrožených zbraní je klasický Land Cruiser 80.
Celý článek na e-flotila.cz >>

BMW divize M zvažuje vývoj vlastních modelů, poslední představila v roce 1978

Když se řekne divize M, většina z nás si vybaví úchvatné sportovní vozy, které vycházejí z klasických produkčních modelů automobilky BMW. To by se však mohlo v blízké budoucnosti změnit, neboť šéf divize M přiznal úvahy o vývoj vlastních modelů.
auto.cz

Už i v Praze se zbláznili. Do roku 2030 chtějí snížit CO2 o 45 procent

Vedení hlavního města přijalo závazek, že do roku 2030 sníží emise CO2 na území metropole o 45 procent.
auto.cz

Elektrický závoďák VW I.D. R se vrací do Goodwoodu. Zaútočí na absolutní rekord?

Volkswagen na letošním festivalu v Goodwoodu znovu ukáže svůj elektrický závoďák v akci. Rád by totiž vylepšil svůj dosavadní rekord. A možná i něco víc.
auto.cz

Po německé dálnici stále zadarmo. Mýto narazilo na evropský soud

Nápad na zpoplatnění dálnic pro osobní vozy v Německu ztroskotal. Evropané včetně Čechů tak nadále budou jezdit zadarmo. Evropský soudní dvůr uznal stížnost Rakušanů na chystané mýto.
Celý článek na iDNES.cz >>

Tohle je vysněný vůz všech petrolheadů: Porsche 718 Cayman GT4 má manuál a atmosférický šestiválec!

Kdo by chtěl šestiválcový sporťák s manuálem, může vedle kupé 718 Cayman GT4  volit i otevřený 718 Boxster GT4.
auto.cz

Renault chystá další elektromobily. Minimálně dva v brzké budoucnosti

Francouzská automobilka má zatím jen omezenou nabídku elektrických vozů. V příštích letech se ale dočkáme několika novinek.
auto.cz

Renault překonává Peugeot. Nové Zoe má delší dojezd

Renault odtajnil podobu a základní technická data druhé generace modelu Zoe. Oproti dosud prodávané verzi má větší kapacitu baterie, silnější motor a možnost využití rychlého dobíjení.
Celý článek na autonaelektrinu.cz >>

Abarth není jen ostrá pětistovka Fiat. Toto jsou výjimečné vozy se štírem

Abarth je většinou vnímán jen jako úpravce vozů značky Fiat v čele s malými pětistovkami z padesátých a šedesátých let i současnosti, ale ve skutečnosti se může pochlubit velmi pestrou paletou vozů, z nichž řada pocházela z vlastního vývoje.  
auto.cz

Deset elektromobilů Nissan e-NV200 Evalia zamířilo do služeb DPP

Dopravní podnik hl. m. Prahy převzal v uplynulých dnech v rámci dotačního projektu deset elektromobilů Nissan e-NV200 Evalia pro interní účely.
auto.cz

Auta si spolu budou povídat, Češi je učí novým kouskům. Můžete to vyzkoušet

Na vybraných úsecích českých silnic lze v testovacím provozu vyzkoušet funkce vzájemné komunikace automobilů a infrastruktury. Řešení připravované v celoevropském projektu C-Roads má v budoucnu pomoci výrazně zlepšit bezpečnost silničního provozu a pomůže také s nástupem autonomní mobility.
Celý článek na iDNES.cz >>

Nové Subaru Forester jsme projeli dlouho před premiérou. I s novým hybridem

Forester je solitér, kdysi začínal jako trochu nejapně vypadající kombík na vysokém podvozku. Časem se však z Foresteru stalo klasické SUV. Teď přijíždí pátá generace, opět ji zdobí fenomenální jízdní vlastnosti, pod kapotou má nově hybridní techniku a na blatník si připíná metál za bezpečnost.
Celý článek na iDNES.cz >>

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.