Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Toyota překopává pražský import

Po japonské Hondě začala reorganizovat svá středoevropská zastoupení také Toyota. Spojuje oddělení prodeje, marketingu a poprodejních služeb v ČR, Maďarsku a na Slovensku v zájmu zisku firmy. Část pražského osazenstva půjde do Budapešti, dalším bude nabídnut dobrovolný odchod.

Toyota Motor Hungary (TMH) se přemění v regionální marketingovou a obchodní společnost Toyota Central Europe (TCE), která bude zodpovídat za strategické řízení v tomto regionu. Důležité funkce ve vztahu k zákazníkům a prodejcům zůstanou v České republice, na Slovensku a v Maďarsku, zatímco provozní zázemí a strategické funkce se přesunou do TCE.

Úlohou Toyoty Central Europe (TCE) bude koordinovat veškeré obchodní, marketingové a poprodejní strategie pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Dnešní marketingové a prodejní zastoupení „Toyota Motor Hungary“ se sídlem v Budapešti se přejmenuje na společnost „Toyota Central Europe“ a od 1. ledna 2015 začne fungovat jako regionální marketingová a obchodní společnost pro Maďarsko, Českou republiku a Slovensko.

K uvedenému datu začnou společnosti Toyota Motor Czech Republic (TMCZ) a Toyota Motor Slovakia (TMSK) fungovat jako styčná zastoupení společnosti Toyota Central Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Jako první krok uvedené reorganizace přejdou akcie společnosti Toyota Motor Hungary, nyní ve vlastnictví Toyota Tsusho Corporation, pod společnost Toyota Motor Europe, která se od 31. března 2014 stává jediným akcionářem. Prezident společnosti Toyota Motor Czech (TMCZ) Shingo Kato bude od 1. dubna 2014 kromě své dosavadní funkce jmenován i prezidentem společnosti Toyota Motor Hungary.

„Střední Evropa je pro Toyotu a náš další růst v Evropě velmi důležitým regionem, přičemž toto nové uspořádání je tím nejlepším způsobem, jak si do budoucna zajistit udržitelný a ziskový obchodní model na uvedených klíčových trzích,“ komentoval Daniele Schillaci, Senior vicepresident pro obchod společnosti Toyota Motor Europe.

Realizace nového uspořádání si vyžádá reorganizační změny. TMCZ a TMSK budou i nadále plnit důležitou roli styčných zastoupení, poskytujících nejlepší možnou podporu síti prodejců. Uvedené změny a dosažené synergie se odrazí ve vyšší kvalitě obchodních činností v síti prodejců Toyota i Lexus.

Několik zaměstnanců TMCZ přejde do společnosti Toyota Central Europe v Budapešti. TMCZ rovněž nabídne program dobrovolného odchodu, v jehož rámci budou zájemci moci využít motivačních náhrad pro případ odchodu a služeb outplacementu při hledání jiného zaměstnání mimo společnost.

02.04.2014Autodealers

Informace odjinud

Odváží řidiče i s auty z hospod. Službu odstartovala první na světě

Když člověk přijede autem do restaurace, neplánovaně se napije alkoholu a usedne za volant, poruší zákon. Se službou, kterou podle deníku International Herald Tribune odstartovala jako první na světě Slávka Harazímová během 90. let v Praze, odveze majitele auta s jeho vozem placený řidič.
Celý článek na iDNES.cz >>

Tipy na prázdninový výlet: deset zastavení v muzeích motorek

Sláva nadšencům do motorek. Díky nim je v Česku hodně muzeí s unikátními exponáty. Která z nich stojí za návštěvu?
Celý článek na iDNES.cz >>

Německá rallye po 1. dnu: Tänak vede jen o pár sekund

Estonský jezdec Ott Tänak (Toyota Yaris WRC) vede po prvním dnu Německou rallye, desátý podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích. Pouhých 2,8 sekundy za ním je Belgičan Thierry Neuville (Hyundai i20 Coupé WRC).
auto.cz

Škoda Scala a Kamiq mohou snadno získat 31 koní k dobru. Jak na to?

Modely Scala a Kamiq jsou tu s námi teprve krátce, přesto už můžete sáhnout po tuningových kitech pro jediný benzinový čtyřválec v nabídce.
auto.cz

Hysterie se stupňuje: V Británii chtějí zakázat osobní vlastnictví automobilů

Rok 2050 se stal pro několik evropských států milníkem, kdy chtějí dosáhnout úplné uhlíkové neutrality. Na řadě míst to vedlo k podpoře elektromobility a plánům na omezování prodeje vozidel se spalovacím motorem, jenže ani to zřejmě stačit nebude.
auto.cz

Audi, BMW a Mercedes se prý spojí při vývoji něčeho zcela zbytečného

Německý výrobce luxusních automobilů Audi se hodlá připojit k alianci konkurentů Daimler a BMW, v jejímž rámci budou firmy společně vyvíjet samořízené vozy.
auto.cz

Před 50 lety se začala v Rumunsku vyrábět Dacia 1300. Vydržela 35 let

Rumunsko patřilo v rámci zemí socialistického bloku mezi ty, kde strojírenství nemělo příliš velkou tradici, přesto ale vedení státu toužilo po výrobě vlastního vozu.
auto.cz

Richard Hammond bude mít vlastní show, dočkáme se auta postaveného ze dřeva?

Jeremy Clarkson bude farmařit, James May cestuje po Japonsku a Richard Hammond zažije další havárii. Tentokrát to ovšem nebude v autě, ale na lodi. A navíc u toho nebude sám.
auto.cz

Volkswagen potvrdil premiéru nového loga, vyměnit ho musí na 10.000 budovách

Letošní autosalon IAA 2019 ve Frankfurtu se ponese v duchu velkých novinek koncernu Volkswagen.
auto.cz

Nová nejrychlejší předokolka na Nürburgringu je pochopitelně z Číny. Jmenuje se Lynk & Co 03 Cyan Concept

Sportovní speciál Lynk & Co 03 Cyan Concept se může pochlubit působivým úspěchem – během jedné ostré jízdy na Nürburgringu překonal hned dva nedávné rekordy.
auto.cz

Toyota udělala z hráčů závodních her gaunery. Naštěstí si svůj omyl rychle uvědomila

Zvídavý hráč se na sociální síti zeptal Toyoty, proč její vozy nejsou v nejnovějším herním titulu Need for Speed Heat. Odpověď zaskočila všechny včetně vývojářů.
auto.cz

Šéf VW se prý zajímá o koupi podílu v Tesle. Všichni to popírají

Diess se domnívá, že Volkswagen by mohl těžit ze zkušeností Tesly v oblasti baterií a softwaru. Mluvčí koncernu však spekulace o možném převzetí podílu v Tesle odmítl.
auto.cz

Před padesáti roky Rumuni představili dacii, ve výrobě vydržela 35 let

Mezi dvěma světovými válkami byla Bukurešť mondénním výstavním městem, říkalo se jí Paříž Východu. Po válce zbídačená země zatoužila po vlastním voze. Od Francouzů získali Rumuni licenci na povedený Renault 12. Jeho dvojče jménem Dacia 1300 vyjela před půl stoletím. Ve výrobním programu vydržela přes 35 let.
Celý článek na iDNES.cz >>

Cupra opět poodhalila svůj sportovní elektromobil, co nabídne jeho interiér?

Letošní autosalon IAA ve Frankfurtu se stane místem premiéry nového konceptu sportovního elektromobilu značky Cupra, na který se automobilka snaží upoutat pozornost zveřejňováním drobných detailů.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.