Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


Právníci analyzovali rizika testování aut

06.12.2017Autodealers

Časopis Automakers připravil právní analýzu testovací jízdy, při které zemřeli motonovináři. Rizika spojená s přenecháním vozidla k testu diskutovali 5. prosince na semináři KMP a KMN motorističtí novináři a desítka zástupců importérských organizací.

Press centrum Syndikátu novinářů bylo svědkem analýzy případu, který zpracovala pro Automakers společná advokátní kancelář Vítek a Mrázek.

V materiálu se opírala o rozhodnutí soudu ve výše zmíněné soudní kauze, ve které soudy posuzovaly nároky na náhradu nemajetkové újmy v penězích uplatněné pozůstalými spolujezdce, který jel ve vozidle, jehož provozovatelem byl importér motorových vozidel.

“Pozornosti žádného obchodníka s motorovými vozidly by nemělo ujít, jak je to s jeho odpovědností v případě, kdy umožní, například za účelem testovací jízdy, užití vozidla třetí osobě, která je při jízdě usmrcena,” upozornil na úvod semináře JUDr. Svatopluk Herzán.

Dojde-li při takové testovací jízdě či při dlouhodobém testování k usmrcení řidiče či spolujezdce, za zásahy do osobnostních práv pozůstalých osob bude odpovídat a nemajetkovou újmu bude povinen nahradit importér, upozornil advokát.

Není přitom podle něj podstatné a významné, zda provozovatel byl nebo nebyl vlastním fyzickým původcem zásahu.


Informace odjinud

VW spolupracuje s Applem. Mají postavit autonomní Transporter

Není to sice oficiální, ale automobilka Volkswagen už prý našla partnera pro vývoj autonomních technologií. A nejde o žádnou malou rybku…
Celý článek na AUTO.CZ >>

Britské automobilce Jaguar Land Rover loni klesly prodeje i zisk

Největší britské automobilce Jaguar Land Rover (JLR) se v uplynulém finančním roce 2017/18 (do konce března) snížil zisk před zdaněním na 1,5 miliardy liber (44 miliard Kč) z 1,6 miliardy v předchozím roce.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Za co všechno vám seberou řidičák. Přestupky, o nichž nevíte!

Existuje hned několik cest, jak se stát z motoristy povinně chodcem. Vůbec přitom nemusíte nasbírat dvanáct trestných bodů. Ve všech případech se připravte na úřední peripetii a další náklady, když budete chtít zase řídit.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kamaz dodá 100 elektrických autobusů pro Moskvu

Kamaz se stal jedním z vítězů ve výběrovém řízení na dodávku elektrických autobusů pro dopravní společnost Mosgortrans, zajišťující hromadnou dopravu v Moskvě.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Zápisky naštvaného řidiče: Nesnažte se zabít mě, ani sebe

„Každý den jezdím za prací a posléze kontrolovat stavbu našeho domu. Denně tak najedu okolo sto padesáti kilometrů. Což dnes znamená zhruba tři hodiny za volantem. Tři hodiny naprostého teroru,“ píše bloger iDNES.cz Lukáš Müller.
Celý článek na iDNES.cz >>

Lotus 79 (1978-1979): Poslední černozlatý mistr mistr světa

Lotus se stal ve formuli 1 průkopníkem monopostů s přísavným efektem. Typ 79 před čtyřiceti lety naprosto převálcoval veškerou konkurenci. Bohužel naposledy...
Celý článek na AUTO.CZ >>

F1 ukázala první záběry z oficiální hry pro letošní rok. Jedna zásadní věc ale zůstává tajemstvím

Společnost Codemasters oficiálně oznámila datum premiéry nové hry F1, zároveň před nejslavnějším závodem ukázala první záběry.
Celý článek na AUTO.CZ >>

BMW navyšuje výrobu i3 i kapacitu jeho baterií

Od podzimu zvýší BMW výrobu elektromobilů ve svém závodě v Lipsku. Dosud jich zde každý den vyrábí 130. Po dokončení nutných investic bude produkce vyšší o 53 procent.
Celý článek na autonaelektrinu.cz >>

V západní Evropě nejvíc narostl prodej Dacii, Škoda je pátá

Na západoevropském trhu si za posledních deset let nejvíce z prodávaných automobilových značek polepšila Dacia. Její prodej vzrostl o 305.000 vozů, tedy o 444 procent, na 373.628 aut.
Celý článek na AUTO.CZ >>

PŘÍMÝ PŘENOS: Gymnastika terénních monster je náramná podívaná

„Raději jít dvakrát přes boudu než jednou vjet do mlíka.“ Slang závodníků offroad trialu je specifický jako v každé disciplíně. Jít přes boudu znamená převrátit se přes kabinu. O tomto víkendu změří síly obdivuhodná terénní monstra v závodech v Milovicích. Sledujte je v sobotu v přímém přenosu na iDNES.cz.
Celý článek na iDNES.cz >>

Autonomní auta zabrání zácpám. Prý stačí jedno...

Zácpy a na první pohled bezdůvodně stojící kolony se mohou podle výsledků experimentů prováděných nezávisle na sobě Michiganskou a Illinoiskou univerzitou stát minulostí.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Audi S6 dostane motor z Porsche! Čím se bude lišit od motoru Panamery?

Připravované Audi S6 bude údajně pohánět přeplňovaný osmiválec z dílen Porsche. Je to trochu překvapivé, když víte, že u menší, ale ještě ostřejší RS4 a RS5 Audi používá dvakrát přeplňovaný šestiválec.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Požadavky odborů omezí budoucí růst značky ŠKODA, tvrdí LMC

Škoda se během posledních let vyšvihla na jednu z nejrychleji rostoucích značek koncernu VW a v ziskovosti se dostala i před Audi. Server Automotive News Europe ale přinesl zajímavou analýzu, ve které tvrdí, že budoucí růst už kvůli požadavkům odborů nebude tak velký, jak firma tvrdí.
Celý článek na e-flotila.cz >>

Spanilou jízdu Škody mohou zbrzdit požadavky odborů a nedostatek kapacit

Požadavky odborů omezí budoucí růst značky Škoda, tvrdí analytici ze společnosti LMC. Mladoboleslavská automobilka se během posledních let vyšvihla na jednu z nejrychleji rostoucích značek koncernu VW a v ziskovosti se dostala i před Audi.
Celý článek na iDNES.cz >>

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.