Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


Auto roku 2018: začalo sčítání hlasů

27.12.2017Autodealers

Anketa Auto roku 2018 ukončila 22. prosince hlasování porotců a hned po svátcích začalo sčítání bodů, které novináři rozdělili mezi pětici finalistů soutěže.

Každý z porotců poslal na sekretariát SDA hlasovací lístek pro 2. kolo ankety v podobě tabulky, ve které rozdělil celkem 150 bodů mezi pětici finalistů. Porotci také hlasovali v doprovodných anketách Ekologické auto roku a Technická inovace.

“U hlasovacího lístku k autu roku byl systém volby podobný, jako před dvěma lety. V excelové tabulce rozdělují porotci body mezi jednotlivé automobily. Tabulka přidělené body sama kontroluje. Správné rozdělení bodů je signalizováno světle zelenou barvou. Excelovou tabulku členové poroty vytisknou a pošlou mailem, nebo poštou. Písemné zdůvodnění volby se již neposílalo,” upozornil předseda KMN Petr Busta.

O titul letos původně soutěžilo 36 automobilů. Porota ankety, sestavená z 35 českých motoristických novinářů, rozhodla 30. listopadu o pětici finalistů soutěže. O titul se utkají vozy (v abecedním pořadí): BMW 5, Kia Stinger, Opel Insignia, Subaru Impreza a Škoda Karoq.


Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.