Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


Projekt „Rozhlédni se!“ vstupuje do 9. sezóny

09.02.2018Autodealers

I v tomto roce se školáci a předškoláci dozvědí, jak se chovat bezpečně v silničním provozu – začíná totiž další ročník projektu Rozhlédni se! V rámci prvního kola instruktoři navštívili školy na severu Čech a dětem interaktivní formou vysvětlili pravidla silničního provozu a zásady bezpečného chování.

Projekt organizuje Nadační fond Kolečko, generálním partnerem projektu je stavební Skupina EUROVIA CS.

První zastávkou v letošním ročníku Rozhlédni se! byly školy ZŠ Straškov Vodochody a ZŠ Černuc. Zde se děti již na počátku února dozvěděli, kdy se mají rozhlédnout, připoutat nebo nasadit helmu. Projektem v uvedených školách prošlo celkem 136 dětí. A další školy budou následovat.

„Děti si na školeních interaktivní formou vyzkouší reálné situace, které mohou v silničním provozu nastat. Věříme, že je to nejlepší způsob, jak je na ně připravit a předejít nebezpečí, které jim v silničním provozu může hrozit,“ uvedla Linda Jandová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Kolečko, který celorepublikový program organizuje.

V uplynulém roce se podařilo proškolit 2,5 tisíce dětí a od založení projektu přes 11 tisíc. „Jsme společnost, která patří mezi přední subjekty působící v oblasti dopravního stavitelství. Záleží nám na tom, aby naše projekty přinášely radost jejím uživatelům. Mezi ně samozřejmě patří i děti a jejich bezpečnost je pro nás zásadní. Podporovat projekt, který efektivní formou předchází nebezpečí v silničním provozu, jde tedy ruku v ruce s naší filosofií. Každý rok se potvrzuje, že školení mají smysl – nejen, že děti baví, ale odnesou si z nich i zásadní informace, které si díky praktickému nácviku zapamatují,“ dodává Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

„Primární prevence dětských úrazů je nesmírně důležitá a pomohla za několik posledních desetiletí snížit počet dětí zemřelých na úraz o více než polovinu. Spolu s primární prevencí pomáhá tomuto pozitivnímu trendu také zvýšení kvality péče o poraněné děti a centralizace závažných úrazů do dětských traumacenter. Nadační fond Kolečko je unikátní v tom, že pojal angažovanost v boji proti dětským úrazům a jejich následkům komplexně. Mimo ohromného množství dětí, proškolených v preventivním programu Rozhlédni se, podporuje celou síť osmi Center dětské traumatologie sponzorováním jejich přístrojového vybavení“, uvedl profesor Petr Havránek, přednosta Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK a Thomayerovy nemocnice a přednosta dětského traumacentra s pražské Krči.

V rámci programu Rozhlédni se! se žáci při interaktivních trénincích učí, jak se mají bezpečně pohybovat v silničním provozu, ať už jako chodci, na kole či na bruslích nebo jako spolujezdci v autě. Rozhlédni se! staví svá školení na šesti základních pravidlech správného chování při pohybu na silnici: Rozhlédni se!, Připoutej se!, Buď vidět!, Pomáhej!, Chraň se! a Poznávej dopravní značky.

Mezi zapojenými byly v roce 2017 školy z následujících měst:

Praha, Mladá Boleslav, Dolní Bousov, Janov nad Nisou, Josefův důl, Šternberk, Újezd u Brna, Zlín, Bolešiny u Klatov, Hradec Králové, Brno, Louny, Ústí nad Labem, Pačejov, Chanovice, Řenče a Dolní Lukavice.

Celkem bylo v roce 2017 proškoleno 2521 dětí.

Akce Rozhlédni se! má celorepublikový charakter a postupně navštěvuje regiony v celé České republice. Zaměřuje se na děti od 6 do 10 let, které interaktivní formou učí bezpečnému pohybu v silničním provozu. Projekt přináší Nadační fond Kolečko. Generálním partnerem projektu je od jeho začátku EUROVIA CS, a.s. Celý projekt běží ve spolupráci s Muzeem Policie ČR.


Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.