Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

SEAT povede expanzi koncernu VW v Africe

SEAT byl pověřen, aby vedl růst koncernu Volkswagen v severní Africe. Španělská společnost nyní začne koordinovat realizaci koncernové strategie a zastoupení značek v regionu, vyhledávat možnosti synergií a rozvíjet partnerství s ostatními společnostmi.

Toto rozhodnutí bylo učiněno na základě strategie koncernu Volkswagen decentralizovat svou organizaci s cílem zvyšovat dynamiku rozvoje a efektivitu.

Předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo zdůraznil, že „koncern Volkswagen svěřil značce SEAT vedoucí roli s odpovědností za vývoj v severní Africe po loňském úspěšném zahájení projektu v Alžírsku. V jeho rámci byl uveden do provozu montážní závod v Relizane, jehož kapacita výroby je v současnosti plně využívána. Realizace koncernové strategie na rozvíjejícím se trhu, jakým je severní Afrika, je spojena s velkou odpovědností a my vynaložíme veškeré úsilí, abychom dosáhli všech cílů.“

Severní Afrika je jedním z klíčových regionů ve strategii globalizace značky SEAT. Cílem společnosti je rozšířit svou přítomnost na mezinárodních trzích a upevnit své postavení na všech pěti kontinentech. Alžírsko hraje v této strategii zásadní roli, protože v roce 2018 patří mezi globální trhy s nejvyššími prodeji vozidel značky SEAT, společně s Německem, Španělskem, Velkou Británií a Francií. Zároveň se jedná o zemi s nejvíce rostoucím počtem dodaných vozidel. Od ledna do května bylo v Alžírsku prodáno 10 700 vozidel v porovnání s 1000 vozidly ve stejném období předchozího roku. SEAT má navíc pevné postavení také v ostatních zemích tohoto regionu, například v Maroku a Tunisku.

Montážní závod Relizane, pilíř značky SEAT v severní Africe

Koncern Volkswagen a SOVAC, importér koncernových vozů do Alžírska, slavnostně otevřely závod pro montáž vozidel koncernových značek v červenci 2017 ve městě Relizane, 280 kilometrů jihozápadně od Alžíru. SEAT tento projekt od začátku vedl a nyní byla jeho odpovědnost rozšířena na celý region.

Uvedení závodu Relizane do provozu přineslo v letošním roce skokové zvýšení prodeje vozů SEAT v Alžírsku díky montáži nové generace modelu Ibiza. Značka navíc během několika týdnů zahájí na alžírském trhu prodej modelů Leon a Arona. Stejně jako u modelu Ibiza bude jejich výroba probíhat v Martorellu a finální montáž v Relizane. Stejný závod zajišťuje také montáž několika modelů značek Volkswagen, Škoda a Volkswagen Užitkové vozy, určených pro alžírský trh. Jedním z úkolů společnosti SEAT bude přispět k vybudování sítě dodavatelů pro automobilový průmysl v Alžírsku s cílem vyvíjet a vyrábět nové modely v této zemi.

22.06.2018Autodealers

Informace odjinud

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.