Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

DS: další restart značky koncernu PSA

Členové poroty volící Vůz roku (Car of the Year, COTY) dostali v září exkluzivní příležitost seznámit se s novou strategií značky DS a jejími připravovanými novinkami. Jiří Duchoň, šéfredaktor magazínu Automobil a zástupce ČR v COTY, byl mezi nimi.

Založení značky DS oznámil francouzský koncern Groupe PSA v roce 2009 a jejím prvním modelem se stal o rok později kompaktní hatchback DS3, vycházející z typu Citroën C3. Značka DS měla odkazovat na legendární typovou řadu Citroën DS (1955 – 1975) a Carlos Tavares (CEO) uváděl, že bude na mechanických základech automobilů Peugeot a Citroën nabízet hodnotnější a kvalitnější produkty (pochopitelně rovněž s vyššími maržemi).

V rámci faceliftů z vozů mizely emblémy Citroënu a značka DS směřovala k větší autonomii. Nyní se Groupe PSA rozhodla posunout DS dále. Počínaje aktuálním typem DS 7 (platforma EMP2; např. Peugeot 3008/5008 a Citroën C5 Aircross) a pokračuje právě uvedeným DS 3 Crossback budou nadále vozy značky DS prodávány a servisovány výhradně v samostatných dealerstvích.

Servisy Peugeotu a Citroënu nebudou mít příležitost ani vstupovat do interních katalogů. Podmínky se teprve ladí, zvažuje se, jaké exkluzivní služby budou nabízeny a kdo je vlastně bude platit, u nás bude zatím takové středisko jediné. V Praze.

Ve výzkumném středisku koncernu PSA ve Vélizy mezi Paříží a Versailles jsme na počátku září s kolegy z poroty COTY dostali exkluzivní příležitost seznámit se s další strategií značky DS, již nám osobně představil Yves Bonnefont, CEO značky DS. Především jsme však viděli všechny automobily DS, jež se na trhu objeví do roku 2021. Bylo jich šest, některé byly v podobě prototypů, jiné jako makety a ty časově nejvzdálenější jsme viděli jen jako skicy.

Všechny z nich jsou zatím pod embargem, ale s potěšením mohu naznačit, že ne ve všech případech půjde o SUV. Každá typová řada DS bude mít alespoň jeden elektrifikovaný model (EV/HEV/PHEV), což příští rok zahájí DS 7 Crossback E-TENSE, přičemž od roku 2025 nebude značka DS prodávat ani jeden model osazený výhradně spalovacím motorem.

17.09.2018Autodealers

Informace odjinud

Autofotka týdne: dodávky budou závodit, prototyp trénoval v Mostě

Bílá dodávka upalující po dálnici je fenomén a taky trochu klišé. Teď budou mít vlastní okruhový šampionát. Na autodromu v Mostě se při testování trucků předvedl prototyp závodní dodávky Iveco LT4 Cup nové dorostenecké okruhové série.
Celý článek na iDNES.cz >>

Lamborghini 3500 GTZ je zapomenutý krasavec z počátků italské značky. Připomeňte si ho

Když automobilka Lamborghini začínala, hledala různé partnery v otázce designu. Než začala dlouhodobě spolupracovat s Bertonem, zkusila to i se Zagatem.
auto.cz

Nové BMW 1 (F40) odhaluje další detaily. Chystaná předokolka bude lehčí než předchůdce

Nadcházející třetí generace BMW řady 1 (F40) využije novou platformu FAAR s pohonem přední nápravy, díky níž bude až o 25 kilogramů lehčí než předchůdce.
auto.cz

Nissan oslavuje výročí modelu GT-R a zároveň přiostřil GT-R Nismo

Nissan GT-R 50th Anniversary Edition dává svým označením jasně najevo, že je oslavou půl století modelů GT-R. Ostřejší reakce a nižší hmotnost pak charakterizují modernizovaný GT-R Nismo.  
auto.cz

Rozhovor s Michalem Krčmářem: Miluju sníh. I v autě…

Stříbrný biatlonista z loňské olympiády Michal Krčmářmá auta rád.  „Ale jinak než ostatní v reprezentaci,“ říká.
auto.cz

Revival Birdcage je úchvatný unikát s novým motorem od BMW Motorrad

Motor s protiběžnými písty je tradiční pohonnou jednotkou motocyklů značky BMW Motorrad. Nový boxer bude pohánět nový sériový cruiser, ale prozatím je srdcem jedinečné zakázkové stavby.
auto.cz

Rozhovor: Jak se prodávají čínské pneumatiky? Mezi čínskými výrobci jsou rozdíly

Vysoce postaveným manažerem u nás nepříliš známé singapurské pneumatikářské společnosti Giti Tire je Petr Čajka. Firma přitom patří mezi deset největších na světě. Jak je těžké měnit předsudky Evropanů a Čechů zvlášť?
auto.cz

DAF rozšiřuje svou nabídku pro stavebnictví

Společnost DAF Trucks si pro letošní rok připravila nové konfigurace podvozků a nové nápravy pro vozidla, která mají být primárně využívána ve stavebnictví.
auto.cz

Dámy na prskoletech: Vespa je láska i životní styl

Může mít člověk pěkný vztah k vose? Ano, pokud ji bude oslovovat italsky, přidá dvě kola, elegantní design a pohodlný posez na cestování. A celoživotní pouto je na světě. Čtyři ženy se vyznávají z celoživotní lásky k malému italskému skútru Vespa.
Celý článek na iDNES.cz >>

Autem do Chorvatska 2019: Jakých chyb se vyvarovat?

V Chorvatsku na dovolené byli autem mnozí čeští řidiči hned několikrát, přesto se nevyhýbají některým chybám. Čemu se třeba vyvarovat?
auto.cz

Renault má novou dodávku. EZ-Flex je miniaturní elektrododávka do města

Nové experimentální vozítko Renault EZ-Flex je jen 3,86 metru dlouhá dodávka, speciálně navržená pro provoz ve městě.
auto.cz

Volkswagen na Slovensku zvýšil výrobu, bude ale propouštět

Slovenská divize německé automobilky Volkswagen loni zvýšila výrobu aut, letos plánuje v rámci zvyšování produktivity snížit zaměstnanost o 3000 pracovníků.
auto.cz

Modernizovaný Volkswagen Passat - Retuš klasika

Ve své modernizované podobě se světu představil nejúspěšnější model střední třídy a fleetový specialista VW Passat. Úpravy se dotkly všech dostupných verzí včetně derivátů Alltrack a GTE.
Celý článek na e-flotila.cz >>

Do Česka dorazil nový Seat. Je to koloběžka

Nejlevnější model se znáčkem španělské automobilky? Stačit vám bude šestnáct tisíc.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.