Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

ČLFA: zájem o financování osobních aut neklesá

Počet osobních automobilů, které firmám i domácnostem v loňském roce profinancovaly pomocí leasingu anebo účelového úvěru členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA), zůstal na úrovni roku 2017.

Konkrétně členové ČLFA v roce 2018 poskytli finanční prostředky na pořízení 171 752 nových a ojetých osobních automobilů. Bylo to o 0,6 % méně vozů než v roce předchozím.

Největší nárůst v počtu nově uzavřených smluv asociace evidovala v kategorii financování ojetých firemních osobních vozidel, meziročně jich přibylo 12,2 %, naopak počet nových firemních osobních automobilů profinancovaných členy asociace klesl o 7,2 %.

V kategorii domácností se zvýšil počet profinancovaných nových i ojetých osobních vozidel, a to o 6,8 % (nová auta), respektive o 0,5 % (ojetá auta).

„Vývoj ve firemní sféře ovlivnil loňský pokles prodejů nových osobních automobilů v České republice. Část klientely přesunula svůj zájem k trhu s ojetými auty. Především nabídka zánovních vozidel byla pro některé podnikatelské subjekty natolik atraktivní, že je upřednostnily před zcela novými vozy. Předpokládáme ale, že jde pouze o dočasný jev,“ říká generální tajemník ČLFA Jaroslav Krutilek.

04.03.2019Autodealers

Informace odjinud

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.