Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Volkswagen cílí na 22 milionů elektromobilů

Koncern Volkswagen chce v příštích deseti letech vyprodukovat celkem 22 milionů elektromobilů. Uvedl to na výroční tiskové konferenci ve Wolfsburgu šéf automobilky Herbert Diess, který vyhlásil takzvanou E-ofenzivu firmy.

Skupina Volkswagen zveřejnila své hospodářské výsledky za rok 2018 na tradiční výroční konferenci a současně uvedla své velké plány pro následující roky, zaměřené na elektromobilitu, digitalizaci ale také na vývoj softwaru.

Příjmy skupiny vzrostly o 2,7 % na 235,8 miliardy eur a zisk před započtením tzv. speciálních záležitostí se zvýšil na 17,1 miliardy eur. Speciální náklady, tzn. náklady spojené s důsledky aféry Dieselgate, činily 3,2 miliardy eur, takže čistý využitelný operativní zisk činil 13,9 miliardy eur. Přitom rostly fixní náklady o 1,6 miliardy eur jako důsledek investic do rozvoje elektromobility.

Právě výroba elektromobilů má být hlavním trendem nadcházející desetiletky.

„Do roku 2028 půjde do prodeje celkem 70 elektrických modelů všech našich značek. Na E-ofenzivu spojenou s vývojem autonomního řízení a digitalizace vozidel vyhradíme v příštích pěti letech celkem 44 miliardy investičních eur,“ slíbil Diess s tím, že koncern bude ve výrobě směřovat k takzvané CO2 neutralitě. K tomu bude tlačit i své dodavatele.

14.03.2019Autodealers

Informace odjinud

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.