Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Motoristy v Chorvatsku letos zlobily poruchy motoru

Klienti Kooperativy se letos opět mohli v případě problémů s vozem obrátit na asistenční službu, kterou v Chorvatsku zajišťovala Global Assistance. S jakými problémy se potýkali?

Asistenční vozy s českými posádkami měly základnu v Primoštenu a ve Splitu. Dokázaly tak velmi účinně pokrýt prakticky celé chorvatské pobřeží.

„V létě se na naše kolegy v Chorvatsku obrátilo 181 klientů Kooperativy. Z toho jen 21 zásahů proběhlo u dopravní nehody, většinou jsme řešili poruchy vozidel. Nejčastěji, v celkem 67 případech, motoristy zastavila porucha motoru, druhým nejčastějším problémem, který řešili, byly poškozené pneumatiky. Z těch kurioznějších můžeme jmenovat sedm případů, kdy jsme byli voláni k odemčení vozidla a zprostředkovali jsme i dovoz pohonných hmot nebo výměnu zničeného akumulátoru,“ představuje zásahy Jan Chabada, obchodní ředitel společnosti Global Assistance.

Asistenční vozy odjely do Chorvatska v půlce června, zpět do ČR se vrací v těchto dnech. V roce 2018 zasahovala asistenční služba v Chorvatsku u 219 motoristů, ve 22 případech z důvodu havárie, u ostatních šlo o poruchy vozidla. Také vloni dominovaly poruchy motoru a poškozené pneumatiky. Kromě Chorvatska samozřejmě asistenční služba pojišťovny Kooperativa zasahovala i v jiných zemích. „Pro zajímavost nejdelší odtah, který jsme o prázdninách pro klienty Kooperativy zajišťovali, byl převoz poškozeného vozu ze Španělska, přes 2230 km. Vloni jsme vezli vozidlo z Norska, to bylo dokonce 2900 km,“ doplňuje Jan Chabada. Celkem v letošním roce asistenční služba pomohla již 11 476 klientům Kooperativy. Většinou opět zasahovala u poruch, cca 4300 problémů generovala porucha motoru, přes 850 případů pak poškozené pneumatiky a problematicky se také jeví start-stop systém. V letošním roce již donutil 570 klientů Kooperativy volat asistenční službu.

16.09.2019Autodealers

Informace odjinud

Toyota Hilux dostala facelift. Pod novou maskou má teď silnější turbodiesel

Po několika únicích a oficiálním videu s Fernandem Alonsem se Toyota Hilux představuje oficiální cestou. A novinek je více než dost.
auto.cz

Český trh v květnu 2020: Hyundai před VW, Octavia přišla o titul nejprodávanějšího auta

Pandemie koronaviru kvůli propadu prodejů aut zamíchala pořadím nejžádanějších značek u nás. Změny najdeme i na nejvyšších příčkách.
auto.cz

Porovnejte nové BMW řady 4 s jeho předchůdcem. Jak moc se nová generace změnila?

Po premiéře nového BMW řady 4 se všichni soustředili hlavně na příď s obrovskými ledvinami. Podívejte se ale, jak se změnily další části sportovního kupé.
auto.cz

Mazdu 3 s naftovým motorem už nekoupíte, CX-30 bude následovat. Důvod je prostý

Hned dva modely japonské automobilky se na českém trhu loučí s dieselovými agregáty. Mezi zákazníky o ně byl jen minimální zájem.
auto.cz

Evropské prodeje v době koronaviru: Octavia druhá nejprodávanější, čtyři VW v top 10

Škoda Octavia v dubnových evropských prodejích porazila i takové modely jako Ford Focus nebo Renault Clio. VW Golf nicméně zůstává evropskou jedničkou.
auto.cz

Modernizovaný Mercedes E přichází na trh. Kolik dáte za nové motory?

Mercedes-Benz třídy E se v rámci modernizace dočkal mimo jiné nových mildhybridních motorů. Ceny modernizovaného éčka startují na částce 1.318.900 korun.
auto.cz

Ikonický motor Bentley 6,75 V8 končí ve výrobě. Po 61 letech!

Začátkem týdne byl v britském Crewe sestrojen poslední kus nejdéle sloužícího vidlicového osmiválce na světě.
auto.cz

Mercedes-Benz CLA kupé 220 – Prémie pod milion?

CLA kupé chce být nejreprezentativnějším malým Mercedesem. Nabízí ale víc než jen výrazný design?
auto.cz

Podívejte se, jak by BMW řady 4 vypadalo s normálními ledvinkami. Rozdíl je to obrovský

Včera se světu oficiálně představila druhá generace BMW řady 4, která šokovala především svými obrovskými ledvinkami. A teď už víme i to, jak by vypadala s přídí klasickou.
auto.cz

VW prý zareaguje na problémy s novým Golfem změnou vedení. Týkat se má i Škody

Koncern Volkswagen Group údajně čeká rozsáhlá změna vedení jeho značek. Bude reakcí na velké potíže s uvedením nového Volkswagenu Golf.
auto.cz

Modernizovaný Hyundai Santa Fe odhalen, s novou maskou dorazily velké změny

Navzdory rozsáhlým technickým změnám se prý jedná stále pouze o facelift.
auto.cz

Omlazený Arteon je za dveřmi, konečně nabídne i kombík

Již koncem měsíce představí Volkswagen svou omlazenou vlajkovou loď, která konečně dorazí i v praktičtější karoserii Shooting Brake.
auto.cz

Co na to řeknou petrolheadi? Nové BMW M5 může být plně elektrické

BMW chce do budoucna u svých modelů nabízet široké portfolio pohonů. tato strategie by se mohla dotknout rovněž příští generace BMW M5.
auto.cz

BMW řady 3 E36: Třetí generaci trojky je 30 let. Připomeňte si její příběh

Trojková série BMW ve stylovém třetím pokolení slaví kulaté jubileum. Oproti E30 řádně narostla, zaoblila se – a v plné parádě s námi strávila celou dekádu.
auto.cz

Members news

Calendar


Public Besip SDA-CIA
Current month   

Events

Choose a day

Nejbližší akce


Cooperate with

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.