Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Anketa Firemní auto roku 2019 zná vítěze

Břevnovský klášter hostil 17. října vyhlášení výsledků dvanáctého ročníku anket Fleet Awards a Firemní auto roku 2019. Uspěly v ní značky Škoda, Mercedes-Benz, Peugeot, Volvo, Ford, Citroën a Toyota.

Anketu Firemní auto roku pořádá od roku 2008 specializovaný magazín FLEET firemní automobily, letos se tedy jednalo o dvanáctý ročník. Celkem 36 nominovaných modelů se ucházelo o přízeň manažerské poroty, sestávající ze stovky manažerů stovky domácích firem a organizací.

V porotě jsou jak zástupci vrcholového managementu, tak fleetoví manažeři, vedoucí nákupu, provozu a podobné pozice vztahující se jak ke strategickému, tak operativnímu řízení vozových parků. Ti všichni si mohou nominované automobily vyzkoušet v rámci testovacích dnů, které letos proběhly v Brně a v Pardubicích. Porotu sestavuje každoročně vyhlašovatel ankety, magazín FLEET firemní automobily.

„Anketa Firemní auto roku jako první ve svém oboru postavila hodnocení na možnosti testovacích jízd s nominovanými automobily. Byl to zásadní rozdíl oproti do té doby praktikovanému hlasování na internetu, skutečné napojení porotců na nominované vozy včetně možností získat o nich tolik informací, kolik si jen přejí, neboť se s auty v rámci testovacích dnů mohou nejen svézt, ale také o nich hovořit. Se zástupci jednotlivých automobilových značek i s dalšími porotci – manažery. Každoročně se snažíme zajistit pro porotu stovku zajímavých zástupců velkých, ale i menších vozových parků,“ říká Richard Plos, šéfredaktor magazínu FLEET firemní automobily.

Systém hodnocení porotců je jednoduchý: na základě svých zkušeností a poznatků z testovacích jízd vytvoří porotce v každé kategorii své pořadí na prvních pěti místech. V potaz bere samozřejmě i relevanci daného modelu v dané kategorii.

„Každý porotce má v rámci on-line systému připraven chráněný přístup, takže může své hodnocení zadat komfortně doma nebo v kanceláři na základě svých poznámek. Nominujícím automobilkám je pak kdykoli k dispozici nahlédnutí do systému až na úroveň hodnocení jednotlivých porotců,“ doplňuje Richard Plos.

Vítězové standardních kategorií V kategorii Standard, určené pro nejmenší fleetové vozy, si trofej pro letošní rok odnesl Hyundai i20. Kategorie Benefit, určená pro služebně-benefitní vozidla nižších až středních manažerských, obchodních či technicko-hospodářských pozic, se stala „kořistí“ modelu Škoda Scala a v kategorii Benefit Plus, určené pro střední až vyšší pozice ji napodobila modernizovaná Škoda Superb. Mezi vozy určenými vyššímu až vrcholovému managementu, tedy v kategorii Top, se z vítězství může těšit Mercedes-Benz GLE.

Ve dvou kategoriích užitkových vozů se ocenění v letošním ročníku dočkaly modely Peugeot Partner za nejvyšší hodnocení v kategorii Compact Van a Mercedes-Benz Sprinter, který obhájil loňské prvenství v kategorii Fullsize Van.

Vítězové speciálních kategorií

Anketa Firemní auto roku ovšem nezapomíná ani na jiná než mainstreamová auta. V rámci takzvaných Trophy se letos dočkaly ocenění tři modely: Mercedes-Benz EQC zvítězil v kategorii určené pro automobily s dobíjecím elektropohonem, získal tedy ocenění Plug-in Trophy, Škoda Kodiaq RS si vysloužila uznání v kategorii vozů do lehčího terénu nazvané Cross Trophy a Ford Ranger má v letošním ročníku ocenění pro automobily do těžkého terénu, nazvané Terrain Trophy.

Cenu redakce magazínu FLEET firemní automobily si jako Fleetová novinka roku odnesla Toyota Corolla, a to jak za širokou nabídku karosářských verzí, tak za celkové užitné vlastnosti a v neposladní řadě za nabídku hned dvou hybridních pohonů s autonomním dobíjením, které redakce magazínu FLEET firemní automobily považuje za významný příspěvek k reálnému, nikoli pouze proklamovanému snižování spotřeby a emisí. Vítězové internetového hlasování

V internetovém hlasování, které doplňuje celou anketu o pohled širší veřejnosti, zabodovaly vozy Škoda Scala v kategorii Referentské vozy, Volvo V60 Cross Country v kategorii Manažerské vozy a Citroën Berlingo v kategorii Lehké užitkové Vozy. Oceněné produkty

V produktové anketě Fleet Awards letos porota v rámci nominací ocenila v kategorii Inovace logisticko-monitorovací systém Webdispečink společnosti Princip, a.s. V rámci nominace byl zmíněn neustávající vývoj celé aplikace, nové funkcionality tohoto produktu a kvalitní klientská podpora.

V kategorii Bezpečnost byla oceněna iniciativa automobilky Volvo Car Group s názvem Eqal Vehicles for All, která je zaměřena na rovnoprávnost z hlediska ochrany pasažérů různého vzrůstu a fyziognomie při nárazu, se zvláštním důrazem na těhotné. Automobilka Volvo tím opět prokázala, jak důsledně se problematice ochrany lidských životů v automobilové dopravě věnuje.

V kategorii Outsourcing obhájila loňské vítězství společnost ALD Automotive se službou ALD Operák, který byl navržen za „prozákaznické nastavení služeb, včetně systému vracení vozů a závěrečných vyúčtování“.

V kategorii Ekologie si letos odnesla ocenění společnost Car Point za program pronájmu elektromobilů E-Cars Rent. Programu využívá řada fleetových zákazníků i soukromých osob a přispívá ke zvyšování povědomí o elektromobilech a jejich vlastnostech.

21.10.2019Autodealers

Informace odjinud

Jak se řídí v Indii? Je to jiná planeta. Ve všem...

Indie není jen obyčejná země, naprosto specifická je i doprava. V roce 2018 jsem se společně se slovenským ekvivalentem českých Trabantů, projektem Lada Svetom, vydal do Indie a sepsal, co všechno musíte znát, než vyrazíte do provozu v této bláznivé zemi.
auto.cz

BMW řady 4 Gran Coupé se blíží. Prohlédněte si, jak bude vypadat

Nová čtyřka se po uvedení dvoudveřové varianty kupé dočká také svého praktičtějšího sourozence s párem dveří navíc. Design asi nemá čím překvapit.
auto.cz

Cestování autem po Česku: Co navštívit v Čechách?

Události posledních týdnů vrátily lidi ke krásám vlastní země – a většina z nich plánuje doma strávit i čas dovolených. Projeli jsme všechny kraje Česka a hledali v nich místa méně známá. Či skoro neznámá.
auto.cz

Přilby automobilových jezdců: Co všechno musí zvládnout?

Jsou z ní vidět pouze oči, pokud auto stojí. Zakrývá totiž celou hlavu i krk. Řeč je o závodní přilbě.
auto.cz

Slovakiaring čeká nezvyklý závod: Elektrický Jaguar vs. angličák Hot Wheels

České zastoupení Hot Wheels připravilo hodně nevšední závod, ve kterém se proti sobě postaví dva naprosto rozdílné vozy Jaguar.
auto.cz

Chrysler, jeden z pilířů amerického autoprůmyslu, slaví 95 let

Automobilka Chrysler, nyní součást italsko-americké skupiny Fiat Chrysler Automobiles (FCA), patří spolu s firmami General Motors a Ford do proslulé "velké trojky" amerických výrobců automobilů.
auto.cz

Elektrický pohon 4x4 Nissan e-4ORCE čerpal inspiraci od GT-R i Patrolu

Nissan chce posílit svou pozici na trhu elektromobilů novým systémem pohonu všech kol, který dostal příznačné označení e-4ORCE.
auto.cz

Vybrali jsme deset nejdostupnějších nových rodinných vozů

Z kterých aut vybrat, pokud nechcete v červnu 2020 moc platit, a přitom hodláte odvézt rodinu i s kufry? Tady je deset nejlevnějších modelů z průniku kombíků, MPV a SUV.
auto.cz

Vybrali jsme nejlepší gify s tématikou formule 1

Formule 1 přináší řadu památných momentů a okamžiků. Snad z každého se stane gif, který si pak na sociálních sítích žije svým vlastním životem. Podívejte se na výběr těch nejlepších. Po kliknutí na gif se vám otevře nová stránka a gif můžete vložit na web, sdílet na sociálních sítích apod.
auto.cz

BMW M3 E36: Připomeňte si slavného šestiválcového sportovce z devadesátek

BMW řady 3 v generaci E36 samozřejmě nemohlo opomenout na vrcholnou verzi M3. Dorazila dva roky po představení E36, hned ve třech karosářských verzích.
auto.cz

Čekání u konce. Nový Chevrolet Corvette dorazí do Evropy v roce 2021

Chevrolet Corvette v osmé generaci proměnil svoji koncepci, když se z něj stal supersport s motorem uprostřed. Konečně víme, kdy dorazí také do Evropy.
auto.cz

Nová Škoda Octavia vyřešila problém se softwarem. Zákazníci kvůli tomu musí do servisu

Softwarový problém s asistentem pro nouzové volání v nové Škodě Octavia se již povedlo opravit. Dodávky zákazníkům jsou tudíž opět obnoveny.
auto.cz

Škoda Kodiaq si v interiéru půjčila moderní prvek nové Octavie. Lidem se moc nelíbí

Po čtvrté generaci Octavie začnou dvouramenný volant dostávat také další modely. Po Kamiqu Scoutline i Kodiaq, minimálně v top verzích.
auto.cz

Německo chce dobíjecí stojany na všech čerpačkách. SUV se spalováky na odstřel

Přimět motoristy ke koupi elektromobilů se Německo snaží nejrůznějšími způsoby. Teď láká na rozsáhlou infrastrukturu a finanční podporu.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.