Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Mercedes-Benz partnerem Prague Fashion Weeku

Praha hostí módní akci Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Jejím hlavním partnerem je Mercedes-Benz, který zastřešuje rodinu prestižních týdnů módy ve více než 40 zemích po světě. Českou premiéru si na akci odbyl modernizovaný kabriolet Třídy E.

Poprvé se trojcípá hvězda spojila s módní akcí před 25 lety během Mercedes-Benz Fashion Weeku v Austrálii, k partnerství české přehlídky se připojila před devíti lety.

Aktuální pražská prezentace nejnovějších návrhářských kreací se koná do 11. září a během celého týdne bude k dispozici flotila modelů Mercedes-Benz výhradně s elektrickým pohonem: čisté elektromobily nebo hybridní vozy.

Mercedes-Benz letos slaví 25 let ve světě módy: v roce 1995 se výrobce luxusních vozů stal poprvé hlavním sponzorem Mercedes-Benz Fashion Weeku, který proměnil Melbourne a Sydney v centrum světových tvůrců. Od té doby se počet těchto akcí rozšířil na více než 80 přehlídek, jejichž mola obdivují návštěvníci ve více než 40 zemích světa. Cílem týdnů módy je představit lokální návrháře a mladé talenty. Dlouholeté spojení nejnovějších oděvních kreací a značky Mercedes-Benz se stalo přirozeným partnerstvím, protože k tradičním hodnotám automobilky také patří nezaměnitelný design, unikátní inovace a moderní pojetí luxusu.

Aktuální pražský ročník Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se koná od 4. do 11. září v různých atraktivních lokalitách Prahy, mimo jiné i v ojedinělých prostorách kláštera sv. Gabriela v Praze 5, kde se návštěvníkům opět představí talentovaní návrháři a značky především z České republiky. Loňské události se zúčastnilo 55 designérů, kteří během 30 přehlídek představili vedle 19 českých a slovenských značek i jednu zahraniční. Akci navštívilo 18 500 příznivců módních trendů.

Letos jsou během celého týdne k dispozici jako oficiální vozy modely Mercedes-Benz výhradně s elektrickým pohonem: čisté elektromobily nebo hybridní vozy. Hlavní pozornost bude zaměřena na první vůz značky, který byl od začátku navržen jako elektrický – pokrokové SUV nazvané EQC.

08.09.2020Autodealers

Informace odjinud

Jaké jsou výrobní náklady elektromobilů v porovnání se spalováky? Vysoké!

V zemích, kde nejsou na pořízení elektromobilu dotace, to budou mít tyto vozy na trhu stále velice složité. Jejich ceny totiž musí být v porovnání s porovnatelně velkými a výkonnými osobními auty se spalovacími motory vyšší. Důvodem je nákladnější výroba.
Celý článek na autonaelektrinu.cz >>

Nové Subaru BRZ: V Evropě si počkáme, tedy jestli vůbec dorazí

Kupé Subaru BRZ již vyhlíží svou druhou generaci. Do Evropy dorazí zřejmě až poté, co značka vyřeší své flotilové emise.
auto.cz

VW California není jediný bydlík na kolech. Jaké podobné vozy nabízí konkurence?

Koncernová dodávka odvozena od Transporteru vybavena postelemi i kuchyní, to je klasika. Výsostné postavení Californie narušuje konkurence, která neoprávněně přichází o pozornost.
auto.cz

Nová Dacia Sandero vyfocena bez příkras na denním světle. Vypadá opravdu hezky!

Grafickými programy nazdobené fotky zbrusu nové Dacie Sandero jsme už viděli, ale jak vypadá za bílého dne v reálném světě? Podívejte se.
auto.cz

Video: Hyundai i30 má po faceliftu mnohem lepší multimédia. Jedna věc nás ale štve!

V rámci omlazovací procedury si model Hyundai i30 co do infotainmentu značně polepšil. I díky tomu teď kabina vypadá podstatně moderněji. Ale je systém lepší opravdu ve všem?
auto.cz

Vodíkový tahač Mercedes-Benz GenH2 je předzvěstí produkčního vozu

Daimler představuje koncept vodíkového tahače Mercedes-Benz GenH2, jehož produkční varianta už je takřka jistá věc.
auto.cz

Packard 120 (1935–1941): Luxus za 1000 dolarů

V letech po Velké depresi vyráběl Packard levnější modely 120 (One-Twenty) s nezávislým zavěšením předních kol a pohonem zadních kol řadovým osmiválcem.
auto.cz

Technika raketoplánů NASA se dostala i do osobních aut

Profesionálům z NASA můžeme děkovat za pohodlí a praktickou výbavu každého moderního automobilu. Následky zefektivnění vesmírného dobyvatelství pociťujeme každým vyjetím na silnice.
auto.cz

Nissan GT-R se zřejmě dočká další limitované edice, může mít až 720 koní

Stárnoucí Nissan GT-R R35 už má nejvyšší čas na odchod do důchodu, ještě předtím by však mohl na trhy dorazit v poslední limitované edici.
auto.cz

Vyzkoušeli jsme novou Octavii se zelenějšími motory, včetně ostré RS iV

Mladoboleslavský bestseller přijíždí s trojicí nových alternativních pohonů, mezi kterými nechybí mild-hybrid, plug-in hybrid a pohon na zemní plyn.
auto.cz

Volkswagen údajně prodává Bugatti chorvatskému Rimacu

Podle zatím neoficiálních informací už by měl být obchod schválen a nyní se čeká na podpisy. Přesto se Volkswagen nechce vzdát Bugatti úplně.
auto.cz

Předčasná radost? Působivá novinka Nissan Z se do Evropy nejspíš nepodívá

Je tomu teprve pár hodin, co automobilka Nissan představila vizi nástupce ikonického “zetka” v podobě konceptu Z Proto. Pro evropské zájemce však nemáme dobré zprávy.
auto.cz

Ferrari Portofino M je modernizované baby ferrari. Má silnější motor a novou převodovku

Modernizované Portofino se dočkalo techniky z nového bratra, uzavřeného modelu Roma. Design technicky spřízněné dvojice ale zůstává svébytný.
auto.cz

Unikl interní dokument Volkswagenu. Srovnává ID.4 a Teslu Y

Ačkoli Volkswagen stále ještě neodtajnil definitivní podobu svého elektrického SUV ID.4, natož technická data, do médií již unikl interní dokument, který mnohé z utajovaných věcí prozrazuje. Navíc rovnou parametry porovnává s Teslou Model Y.
Celý článek na autonaelektrinu.cz >>

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.