Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Mazda jede druhou vlnu na všech kanálech

Prodejci Mazdy stěhují stejně jako při první vlně prodejní aktivity do online režimu. O nájezdu značky na druhou vlnu pandemie jsme hovořili s generálním ředitelem Mazdy pro Česko a Slovensko Alexejem Kiriakovským.

Budete se u prodeje nových aut orientovat na online prodeje?

Jsme přítomni na všech distančních komunikačních kanálech a jsme schopni se zákazníkem nadále kvalitně – byť na dálku – komunikovat. Otázkou je, jak dlouho bude tato situace trvat. Je možné, že se dnes objednávka skutečně uzavře na dálku a vůz se později v autosalonu předá. Ale stejně tak je možné, že celý proces bude probíhat vně autosalonu – nebo i v místě zákazníka.

Jakým způsobem budou prodejci přijímat a vydávat auta ze servisů?

Pochopitelně za dodržení všech nařízení vlády. Dá se říci, že budeme využívat již nastavené postupy z doby první vlny. Servisy i zákazníci je již znají a s odstupem již můžeme říci, že perfektně fungovaly. Za první vlny k žádnému ohrožení či přenosu nedošlo.

Budete případně zajišťovat i odvozy vozidel ke klientům?

Tato záležitost zůstane v gesci dealerů. Jsem si jist, že část z nich tuto možnost, která skýtá vyšší stupeň komfortu pro klienta, ráda a ochotně využije.

Máte dostatek respirátorů a dalších ochranných prostředků?

Pokud je mi známo, jsou dealeři dostatečně zásobeni již od jarních měsíců. V případě potřeby mohou využít i možnost centrálních dodávek. Ty zajišťujeme v rámci dodávek náhradních dílů v celé Evropě.

Máte nějaké problémy s nedostatkem pracovních sil z důvodů nakažení, karantény, nutnosti hlídání dětí, atd.

Takovou informaci nemám a doufám, že se to ani dramaticky nezmění.

Jakým způsobem váš byznys ovlivní případné prodloužení lockdownu po 3. listopadu?

Tak jako u všech. Po prázdninách jsme začali jarní ztráty v plnění původních plánů pomalu kompenzovat. Teď přišla druhá vlna a plány to opět, zcela pochopitelně, mění. A to nikoliv k lepšímu. Ovšem naše plány jsou v rámci fiskálního roku naplánovány až k 31. březnu. Věřím proto, že se nám jejich plnění ještě podaří výrazně zlepšit.

29.10.2020Autodealers

Informace odjinud

Američané prozradili, jaká auta si nechávají přes 15 let. Vládnou japonské značky

Japonské automobilky bodují celkově i v jednotlivých statistikách SUV, trucků a sportovních vozů. První příčku přitom téměř vždy obsadil model značky Toyota.
auto.cz

Výroba aut v Česku loni klesla o 19 procent na 1,15 milionu

Výroba osobních aut v Česku loni klesla o 19,2 procenta na 1,15 milionu vozů. Po nejprudším poklesu v historii způsobeném zejména omezeními kvůli koronaviru se tak vrátila na úroveň roku 2014.
auto.cz

Skončí Opel Insignia? Ve hře je příchod crossoveru a nové jméno

Po příchodu nové generace Astry bude Insignia poslední Opel s návazností na bývalého majitele, koncern General Motors. Jenže na jak dlouho?
auto.cz

Škoda Auto letos očekává mírný růst prodejů. I díky nové Fabii

České registrace vozů značky Škoda loni sice klesly o 13 %, klesaly ale pomaleji než trh, což výrazně navýšilo její tržní podíl. Značce se dařilo i mezi ojetými vozy.
auto.cz

Mercedes-Benz EQA oficiálně: Má dojezd 486 km, tažné a výkonnější sourozence na cestě

Mercedes oficiálně představil svůj další elektromobil. Opět je to zástupce segmentu SUV a crossoverů, avšak tentokrát v kompaktním balení.
auto.cz

Škoda Octavia Combi 1.0 TSI – Terč internetových hrdinů

Po plug-in hybridním „er-esu“ a plynovém G-Tecu se mi do rukou dostala motorizace oslovující podstatně širší spektrum zákazníků. Modrý kombík má pod kapotou základní litrový tříválec spojený s manuálem.
auto.cz

Pamatujete si VW Polo Harlekin? Pestrobarevný hatchback se vrátil!

Pestrobarevný Volkswagen Polo původně vznikl jako marketingový nástroj, později se však začal vyrábět, a to s označením Harlekin. Nyní se po letech vrátil.
auto.cz

Koncern Stellantis je tu. Jak se značky FCA a PSA odliší? A co budoucí plány?

Spojení PSA a FCA vytvořilo koncern čítající hned 14 automobilových značek. Vedení skupiny tak pracuje hlavně na jejich jasném odlišení.
auto.cz

Porsche Taycan se představuje v nové základní verzi

Spekulace se potvrdily, novým přírůstkem do modelové rodiny Porsche Taycan je nejdostupnější verze, která se již loni v létě představila pouze na čínském trhu.
auto.cz

Nový Hyundai Bayon se dále odhaluje. Městský crossover vsadí na odvážný styl

Hyundai pokračuje v odhalování svého nového nejmenšího crossoveru. Bayon svým stylem naváže na větší Konu.
auto.cz

Motoristické sprinty: Vavřinec vyhrál

Úspěšný automobilový reprezentant v závodech do vrchu Tomáš Vavřinec (Mitsubishi Lancer Evo) ovládl v kategorii speciálních vozů osmý ročník nejmladšího automobilového mistrovství republiky, což jsou motoristické sprinty.
auto.cz

Tohle je nový hypersport pro Le Mans. Je jako McLaren F1 a zamíří i na běžné silnice

Nová kategorie Hypercar pro 24 hodin Le Mans vyžaduje i stavbu odvozeného silničního vozidla. Vedle Toyoty na takovém projektu pracuje i německý tým ByKolles.
auto.cz

Evropský trh v roce 2020: Pád o čtvrtinu, Škoda osmá nejžádanější značka

Prodeje nových aut v Evropě loni silně ovlivnila pandemie koronaviru. Škoda však patří mezi značky se spíše nižším poklesem, spolu s Toyotou či Volvem.
auto.cz

Rallye Dakar 2021: Motorkář Michek v létě bojoval o život a teď vyrovnal nejlepší český výsledek na Dakaru

Před rokem při své premiéře na Dakaru dojel motocyklový jezdec Martin Michek (Orion – Moto Racing Group) na 23. místě a byl třetí nejlepší v hodnocení nováčků.
auto.cz

Members news

Calendar


Public Besip SDA-CIA
Current month   

Events

Choose a day

Nejbližší akce


Cooperate with

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.