Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Kia: podzimní lockdown showroomů je horší než ten jarní

Servisy Kia Motors Czech začaly po uzavření showroomů přijímat a předávat vozy z opravy bezkontaktně, přijímací technici nasadili roušky. Probíhá také důkladná dezinfekce vozů vyvíječem ozonu. O situaci letošního podzimu jsme hovořili s šéfem importu Arnoštem Barnou.

Vidíte z hlediska vaší značky nějaký rozdíl mezi letošním jarem a podzimním lockdownem showroomů?

Druhé letošní uzavření showroomů je pro nás velká rána, neboť zejména druhá polovina roku bývá z prodejního hlediska tou silnější. Zároveň je to poslední možné období pro výprodej modelů s emisní normou EURO 6d-TEMP, k níž se váže nejzazší datum registrace 31. 12. 2020. Na druhou stranu, zdraví našich zaměstnanců a zákazníků je pro nás tou nejvyšší prioritou. A ačkoliv prodejny nových vozů nemají prokazatelně negativní vliv na šíření viru SARS-CoV-2, vládní opatření respektujeme.

Budete se u prodeje nových aut orientovat na online prodeje?

Stejně jako na jaře letošního roku jsme zareagovali okamžitě. Většina našich dealerů v době uzavření showroomů využívá online formu prodeje nových a ojetých vozů. Prodejci jsou připraveni být zákazníkům nápomocni na telefonu, e-mailu a jsou schopni připravit konkrétní nabídku pro zákazníka, jenž si svůj vůz nakonfiguroval z pohodlí domova přes uzpůsobený konfigurátor na oficiálních webových stránkách Kia.

Budete případně zajišťovat i odvozy vozidel ke klientům?

Ano, tento postup jsme přijali i na jaře. Po předchozí telefonické dohodě s konkrétním prodejcem jsou vozy nové, případně po servisním úkonu předány zákazníkovi v místě jeho bydliště.

Máte dostatek respirátorů a dalších ochranných prostředků?

Ano, celá naše autorizovaná dealerská síť se ochrannými prostředky během první vlny koronavirové pandemie předzásobila a nemá tak problém s nedostatkem ochranných prostředků.

Máte nějaké problémy s nedostatkem pracovních sil z důvodů nakažení, karantény, nutnosti hlídání dětí, atd.

Personál naší autorizované servisní sítě hlásí zhruba pětinový výpadek zaměstnanců, z důvodu ošetřovného, ale vzhledem k organizačním opatřením, které umožnily využít část prodejního personálu z uzavřených showroomů, nedošlo k výraznému omezení servisní kapacity.

Jakým způsobem váš byznys ovlivní prodloužení lockdownu po 3. listopadu?

V současné chvíli je toto velmi těžké predikovat, zásadní pro nás bude délka prodloužení uzavření maloobchodního prodeje a omezení osobních kontaktů důležitých pro budování obchodních vztahů.

02.11.2020Autodealers

Informace odjinud

BMW X7 M50i – Je skvělé. Ale zůstal bych u X5

Je to první opravdu obrovské SUV od BMW a také první mnichovan s gigantickými ledvinami. A rovnou říkám, že zvlášť ve verzi M50i taky skvělé auto. Bral bych ale X5.
auto.cz

Hamilton získal s přehledem pole position na Grand Prix Bahrajnu 2020

Mercedes získal první řadu na Velkou cenu Bahrajnu 2020. Druhá řada bude patřit jezdcům Red Bullu.
auto.cz

Elektromobilita v Česku 2020: Elektrika zrychluje! Opravdu je už tady?

Česko vstoupilo do elektroéry. Zatímco ještě loni či předloni přibývala elektroauta tempem padesáti nových měsíčně, letos je přírůstek trojnásobně rychlejší.
auto.cz

Most Barikádníků má kulatiny: Motoristům slouží už čtyři dekády

Nový most Barikádníků, který se otevřel motoristům 28. listopadu 1980, hraje nezastupitelnou roli v pražské dopravě. Jako součást severojižní magistrály má zásadní význam pro spojení centra Prahy se severem, částečně slouží i jako přivaděč pro dálnici D8.
auto.cz

Rozhovor s reportérem Jakubem Szántó: Po útoku granátem jsem řídil poslepu

Třiačtyřicetiletý Jakub Szántó strávil jako zahraniční zpravodaj na Blízkém východě pět let. O tom, jak mu kvůli bombardování před očima zmizel most, platil tisíce za špatné parkování či si zvykal na svérázné chování izraelských šoférů, se rozpovídal pro Svět motorů.
auto.cz

Dokumenty ke vzniku Stellantis odhalují, že PSA vlastně kupuje FCA

Spojení koncernů FCA a PSA bylo dlouho prezentované jako rovné sloučení, ve skutečnosti se ale jedná o akvizici.
auto.cz

Placené parkování a zóny: Bude hůř a zaplatíme víc!

Zóny placeného stání se českými městy šíří jako mor. Radnice tvrdí, že to dělají proto, aby měli místní kde parkovat. Už ale neříkají, že také výnosy jsou zajímavé, přitom nejdou zpět ve prospěch motoristů.
auto.cz

Nové BMW 4 Gran Coupe se představí již brzy, prozradil designér BMW

Čtyřdveřová kupé jsou mezi zákazníky stále populárnější, není tedy divu, že se v blízké budoucnosti dočkáme dalšího rozšiřování jejich nabídky.
auto.cz

Green NCAP zveřejňuje první výsledky. Elektromobily září, ale co hybridy?

Výsledky elektromobilů nijak nepřekvapily, u některých hybridů ale odborníci zaznamenali zajímavé pochybení.
auto.cz

Maserati chce mít do pěti let auta hybridní či zcela elektrická

Auta od výrobce luxusních vozů Maserati, který je součástí italsko-americké automobilové skupiny Fiat Chrysler Automobiles (FCA), budou do pěti let buď hybridní, nebo zcela elektrická. Řekl to provozní ředitel Maserati Davide Grasso.
auto.cz

Koncern VW nenápadně poodhalil vývoj nového SUV, o co by mohlo jít?

Součástí zprávy o novém vývojovém centru motorů je i fotografie záhadného maskovaného SUV.
auto.cz

Honda prý chystá celou řadu elektromobilů. Včetně konkurenta pro Porsche Taycan

Japonská Honda chce v příštích letech rozšířit paletu elektromobilů. Mezi nimi nabídne i konkurenta pro povedený stuttgartský elektrosporťák.
auto.cz

Ve Škodě skončilo kolektivní vyjednávání, lidé dostanou prémii

V mladoboleslavské automobilce Škoda Auto skončilo kolektivní vyjednávání o roční pracovní době a sociálních nákladech pro rok 2021. Navýšily se některé benefity, zaměstnanci zároveň v listopadové mzdě obdrží nově vyjednanou jednorázovou prémii 4000 korun.
auto.cz

Tesla Model 3 Long Range Dual Motor – Herní konzole. A taky auto

Nejprodávanější elektromobil roku 2019 jsme konečně vyzkoušeli v rámci redakčního testu. A jestli byste se rádi projeli, lze se k němu vcelku snadno dostat.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.