Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


Mercedes Forum hostilo Maurerův výběr

04.12.2017 Autodealers

V Mercedes Foru na pražském Chodově vyhlásil Pavel Maurer deset nejlepších restaurací podle XXII. ročníku celostátní ankety Maurerův výběr Grand Restaurant, jehož partnerem je nově značka Mercedes-Benz. Absolutním vítězem se stala olomoucká Entrée.

Auto roku 2018 zná své finalisty

01.12.2017 Autodealers

Porota ankety Auto roku 2018, sestavená z 35 českých motoristických novinářů, rozhodla 30. listopadu o pětici finalistů soutěže. Do druhého kola se neprobojoval žádný z malých vozů, dominují sportovně naladěná velká auta doplněná jedním SUV.

Auto roku 2018 ukončilo hlasování 1. kola

01.12.2017 Autodealers

Porotci ankety Auto roku 2018 otestovali 24. listopadu kandidátské vozy a do čtvrtka 30. listopadu odevzdali své hlasy v 1. kole soutěže. Na hlasovacím lístku uvedli celkem pět automobilů, které vybrali do prosincového finále.

COTY 2018 má sedm finalistů

01.12.2017 Autodealers

Jury odborné ankety COTY (Car of the Year) zveřejnila sedm automobilových novinek, jež se utkají o prestižní titul COTY 2018. Letošní ročník ankety evropský Vůz roku 2018 (COTY) tedy zná své favority!

Auto roku 2018: začíná hlasování novinářů

23.11.2017 Autodealers

Anketu auto roku 2018 čekají v pátek 24 listopadu předváděcí jízdy nominovaných vozů v Hotelu Čertousy v Horních Počernicích. Novináři zároveň zahájí hlasování odborné poroty, poslední hlasy musí na pořádající SDA dorazit 30. listopadu.

Ford předal jubilejní 300 000. vůz prodaný v ČR

22.11.2017 Autodealers

Generální ředitel české FMC Jan Laube předal zákazníkovi 300 000. Ford prodaný v České republice prostřednictvím oficiální dealerské sítě od roku 1991. Jubilejním vozem byl Transit, který šéf importu předal 22. listopadu zástupcům společnosti Geco v dealerství K+K ve Vestci u Prahy.

Brisk rozšíří investice v ruském Togliatti

21.11.2017 Autodealers

Podnikatelská mise, která v Rusku doprovází prezidenta Miloše Zemana, pořádá 21. listopadu velké podnikatelské fórum za účasti prezidenta. České firmy na něm chtějí podepsat 13 kontraktů v hodnotě přes 20 miliard korun. Z automobilového průmyslu má největší plány Brisk Tábor.

Iveco má velkou zakázku od BusLine

20.11.2017 Autodealers

IVECO BUS posiluje svojí pozici v České republice podpisem rámcové smlouvy se společností BusLine, jedním z největších českých autobusových dopravců. Na základě rámcové smlouvy může BusLine nakoupit až 399 nových vozů a většina z nich se bude vyrábět ve Vysokém Mýtě. První dodávky se uskuteční ještě do konce roku 2017.

Ford pověřil DHL řízením dodávek dílů

14.11.2017 Autodealers

DHL uzavřela novou smlouvu o zajišťování služeb v oblasti řízení nákladní dopravy jako hlavní logistický partner společnosti Ford Motor Company. DHL Supply Chain bude na základě této smlouvy řídit přepravu prototypů dílů od dodavatelů do výzkumných a vývojových středisek společnosti Ford na celém světě.

ČLFA letos rozpůjčovala 121,46 mld. korun

08.11.2017 Autodealers

Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly klientům v prvních třech čtvrtletích letošního roku prostřednictvím leasingu, úvěrů a factoringu 121,46 miliardy korun, to je o 5,2 % více než ve stejném období roku 2016.

Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers

Informace odjinud

Klasická auta se kvůli autonomním vozům stanou v USA ohroženým druhem

Studie analytické společnosti KPMG ukazuje, kam se v USA posune trh s osobními auty po spuštění služeb nabízejících robotické taxíky. Slibuje je Waymo patřící Googlu a General Motors.
Celý článek na iDNES.cz >>

Ital Design Columbus (1992): Silniční boeing měl sedm křesel a V12 od BMW

Luxusní a okázalý Columbus vznikl ke kulatému výročí objevení Ameriky. Dával na odiv avantgardní italské tvary, německý motor, ale do USA stejně nahlížel.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Může být BMW X6 off-roadem? Manhart dokazuje, že ano...

BMW X6 a off-road? Úspěšné SUV od BMW se i ve své druhé generaci mimo zpevněné komunikace odváží spíše sporadicky. Jenže tuner Manhart Performance má jiný názor...
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kam se hrabe i-Cockpit: Peugeot odhalil futuristický koncept, je jím… loď!

V posledních letech proslula francouzská automobilka svými futuristickými koncepty či moderně pojatým pracovištěm řidiče i-Cockpit. Nyní odhalila, na čem dalším její designové studio pracuje.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Autocentral: Test Peugeot 4007 2.2 HDi

Pohon 4x4 ve spojení s naftou je oblíbenou kombinací, kterou má ve své nabídce téměř každá značka. Jak se povedlo SUV od Peugeotu?
Celý článek na iDNES.cz >>

Pohonné jednotky VW pro nejbližší budoucnost: Na konec nafty to nevypadá

Volkswagen teď často mluví o elektromobilech. Na nejbližší léta ale potřebuje zlepšovat i konvenční techniku. Chystané novinky jsme vyzkoušeli v testovacím středisku u Wolfsburku.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kawasaki Ninja ZX-10R SE nastupuje s elektronicky řízeným podvozkem

Kawasaki si pro modelový rok 2018 připravila novou verzi svého úspěšného superbiku, ověnčeného mistrovskými tituly. Novinka zaujme především řešením odpružení kol.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Takto trénují řidiči záchranek: Jde o vteřiny!

Jak se řídí sanitní vozy? A co trápí jejich řidiče v běžném provozu? Na to jsme se vypravili ptát na tréninkové jízdy na Autodromu Sosnová.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Vánoční shon znamená i chaos na parkovišti. A „ťukanců“ přibývá

Dlouhé minuty čekání, pak ještě delší hledání parkovacího místa a k tomu vystresovaní řidiči, kteří si navzájem překážejí a nedávají přednost. V předvánočním chaosu popojíždějících a vyparkovávajících aut není i přes malé rychlosti na parkovištích u obchodních center nouze o krizové situace.
Celý článek na iDNES.cz >>

Na sporťák Toyoty si ještě nějaký čas počkáme. Jisté není ani jméno Supra

Jen něco málo přes měsíc zbývá do startu detroitského autosalonu. Severoamerické zastoupení Toyoty ale bohužel potvrdilo, že novou Supru tu budeme vyhlížet marně.
Celý článek na AUTO.CZ >>

BMW chce na Sokolovsku polygon pro autonomní vozy

V Česku má vzniknout do roku 2021 testovací polygon automobilky BMW pro samořiditelné vozy. Server iHNED.cz to napsal s odvoláním na anonymní zdroje. Investice do polygonu by mohla dosáhnout až čtyř miliard korun a míří s největší pravděpodobností do oblasti někdejší Velké podkrušnohorské výsypky na sever od Sokolova.
Celý článek na iDNES.cz >>

McLaren Senna: Nejnovější hypersport z Wokingu dostal jméno trojnásobného šampiona F1

McLaren odhalil nejnovější přírůstek do rodiny svých supersportů. Projekt s kódovým označením P15 se nakonec jmenuje Senna po brazilském závodníkovi.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Rinspeed Snap chce ohromit možností jednoduché výměny karoserie

Švýcarský Rinspeed již dávno neupravuje vozy značky Porsche a v posledních letech se ve spolupráci s řadou partnerských firem věnuje vývoji konceptů, jimiž naznačuje možný směr vývoje osobní dopravy.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Slavné dobové testy: Fiat Tipo. Auto roku přišlo na 75.000 bonů...

Suverénní vítězství italského vozu Fiat Tipo v mezinárodní anketě Automobil roku 1989 vyvolalo značný ohlas v odborném tisku i mezi motoristy sledujícími vývoj a situaci ve výrobě i prodeji motorových vozidel.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.