Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


Brusel schválil koupi Opelu koncernem PSA

07.07.2017 Autodealers

Evropská komise schválila převzetí německého Opelu francouzským konkurentem PSA. Komise dospěla k závěru, že dohodnutá transakce nevyvolává žádné obavy ohledně narušení konkurence na příslušných trzích.

BMW exceluje na festivalu Karlovy Vary 2017

03.07.2017 Autodealers

V Karlových Varech začal 52. Mezinárodní filmový festival, který potrvá do soboty 8. července. Hosty festivalu vozí auta BMW Group ČR, která je je již čtvrtým rokem v řadě Oficiálním vozem festivalu. Celkem je pro dopravu hostů i členů organizačního týmu připraveno více než šedesát bavoráků, včetně nejnovějšího BMW řady 5.

Incheba čeká na Autoshow 40 tisíc lidí

26.06.2017 Autodealers

Dvacátý ročník výstavy Autoshow Praha na holešovickém Výstavišti se bude konat od 5. do 8. října 2017. Na přehlídce bude k vidění 40 automobilových značek, ředitel Incheby Drahomír Medveďčeká 40 tisíc návštěvníků.

Škoda VŠ a Autosap podepsaly memorandum

23.06.2017 Autodealers

Škoda Auto Vysoká škola a Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) podepsaly ve středu 21. června Memorandum o spolupráci pro oblast postgraduálního vzdělávání.

Harley-Davidson oslaví 115. výročí. v Praze

21.06.2017 Autodealers

Motocyklová značka Harley-Davidson oslaví v příštím roce 115. výročí založení. Při příležitosti významného milníku uspořádá celosvětové oslavy, pro jejichž pořádání si vedle domovského Milwaukee vybrala Českou republiku.

MBtech rozšiřuje výrobu prototypů v Plzni

20.06.2017 Autodealers

Na dvojnásobek zvýší výrobu prototypů automobilových dílů MBtech, největší engineeringová společnost v České republice. MBtech je dodavatelem řešení pro světové producenty, včetně značek BMW nebo Daimler.

Prodeje aut v EU znovu lámou rekordy

19.06.2017 Autodealers

Registrace nových osobních vozů v Evropské unii se v květnu zvýšily o 7,6 procenta na 1,37 miliónu. Dohromady od začátku roku prodeje aut překonaly rekord z roku 2008. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).

Česká cena za PR: nejvíc bodovala AC&C

19.06.2017 Autodealers

Nejúspěšnější agenturou ve vyhlášené České ceně za PR byla AC&C. Dlouholetá PR agentura Porsche Česká republika brala celkem 8 trofejí, z toho 3 zlaté a 1 stříbro za náborovou kampaň Jedlo pre ajťákov pro klienta T-Systems Slovakia.

AutoBinck má nového stratéga na autoprůmysl

13.06.2017 Autodealers

AutoBinck najal nového specialistu na strategii v automobilovém průmyslu. Nastupuje na pozici Business Development and Innovation Director v divizi ACDR (AutoBinck Car Distribution and Retail) mezinárodní skupiny AutoBinck Group.

Lohscheller novým šéfem automobilky Opel

13.06.2017 Autodealers

Z funkce ředitele automobilky Adam Opel odstoupil 12. června Karl-Thomas Neumann. Až do završení prodeje značek Opel/Vauxhall koncernu PSA zůstává Neumann členem správní rady Opelu. Novým ředitelem jmenovala dozorčí rada s okamžitou platností a jednohlasně dosavadního finančního ředitele Michaela Lohschellera.

Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers

Informace odjinud

Nový pickup má zastavit pokles prodejů Hyundai v USA

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor hodlá za dva roky nabídnout na americkém trhu nový pickup.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Překvapivá premiéra: Ferrari odhaluje krásné Portofino, vylepšeného nástupce Californie T

Automobilka z Maranella trochu nečekaně odhalila fotky a informace o novém modelu Portofino. Pro veřejnost bude sporťák k vidění na autosalonu ve Frankfurtu.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Mazda vyvíjí motor se dvěma turby a elektrickým kompresorem

Mazda neutuchá ve vývoji zážehových motorů. Nechala si patentovat třikrát přeplňovaný agregát.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Unikátní Pininfarinův Jaguar XK120 SE se znovu narodil!

Jediný postavený Jaguar XK120 SE s Pininfarinovou karoserií byl považován za dávno ztracený. Vzkříšení u britských Classic Motor Cars trvalo dva roky...
Celý článek na AUTO.CZ >>

Tajná zbraň Carrolla Shelbyho s výkonem přes 550 koní se vrací

Společnost Shelby American připravuje limitovanou edici modelu Shelby Cobra Daytona Coupé se sedmilitrovým osmiválcem, s nímž měl tento vůz startovat v Le Mans již v roce 1964, ale nakonec vše dopadlo jinak.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Pouliční nabíječky spustí revoluci, slibuje nadšenec do elektroaut

Až budou stojany pro nabíjení v ulicích, rozvoj elektroaut nic nezastaví, říká majitel vozu Tesla a velký propagátor elektromobilů Martin Hejtmánek.
Celý článek na iDNES.cz >>

Volkswagen na Slovensku přijme 1000 nových pracovníků

Slovenská divize německé automobilky Volkswagen, která je v zemi pod Tatrami největším soukromým zaměstnavatelem, plánuje do konce letošního roku přijmout 1000 nových pracovníků.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Ford Fiesta 1.0 EcoBoost AT – Bude stačit evoluce?

Osmá generace fiesty přichází jako volná evoluce současného modelu, technika se dočkala vyladění, přišly moderní bezpečnostní systémy a nový základní motor.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Mercedes-Benz Sprinter Travel 65 „10 Year Edition“: Komfortní minibus oslavuje

Mercedes-Benz Sprinter Travel 65 je vlajkovou lodí mezi minibusy své značky od roku 2007. Tuto skutečnost nyní automobilka s třícípou hvězdou ve znaku oslavuje jeho výroční limitovanou edicí.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Nákupem auta placení teprve začíná a peníze se kutálí, i když nejezdíte

Kolik vlastně ten komfort mít před domem nebo v garáži auto stojí? Leasingové firmy na to mají celá oddělení. I vy si to můžete zkusit aspoň přibližně spočítat. Bylo by hloupé schrastit peníze na honosné auto snů a v zimě nejezdit, protože nezbude na nové gumy.
Celý článek na iDNES.cz >>

V Číně se propadla silnice, do díry zahučel skútrista bez helmy

Komický, ale zároveň velmi nebezpečný incident se odehrál v přímořském městě na jihu Číny. Jezdec na skútru si naštěstí odnesl jen drobná poranění.
Celý článek na AUTO.CZ >>

McQueenovo filmové Porsche 917K se konečně vydražilo. A přišlo na pořádný balík!

Napodruhé už se aukce kultovního závoďáku s bohatou historií uskutečnila a nejvyšší příhoz přesáhl tři sta milionů korun. Vzhledem k vzácnosti vozu to ale nikoho nepřekvapilo.
Celý článek na AUTO.CZ >>

McLaren 720S by McLaren Special Operations: To je barvička!

Divize McLaren Special Operations opět dokazuje, že v případě odstínu laku karoserie a finální úpravě interiéru, je připravena splnit téměř jakékoliv přání svého zákazníka.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Volkswagen I.D. Buzz v sériové výrobě od roku 2022

Volkswagen potvrdil, že se koncept I.D. Buzz promění v sériový model, který v roce 2022 zamíří do výroby i prodej a naváže na čistě elektrický hatchback. Ten vzejde z loňského konceptu I.D.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.