Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


Jan Procházka se vrací od VW do Škody

02.03.2017 Autodealers

Porsche Česká republika opouští šéf divize Volkswagen Užitkové vozy Jan Procházka a směřuje na další post v koncernu Volkswagen.

Roadshow Auto roku 2017 končí v Praze

27.02.2017 Autodealers

Pětice finalistů ankety Auto roku 2017 v České republice se v současné době představuje v obchodním centru Arkády Pankrác. Vystavena zde bude až do úterý 28. února.

Novináři zvolili TOP 10 automotive PR manažerů

24.02.2017 Autodealers

Časopis Automakers vyhlásil, ve spolupráci s novinářskými kluby, anketu o nejlepší mediální servis v rámci Svazu dovozců automobilů v roce 2016. V redakci se do konce ledna sešlo 59 hlasů motoristických novinářů. Redaktoři v únoru zvolili z 19 nominovaných PR manažerů nejlepší desítku.

Růst autoprůmyslu přinesl vyšší mzdy

23.02.2017 Autodealers

Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) oznámilo pozitivní vývoj počtu zaměstnanců a jejich mezd za rok 2016. Počet zaměstnanců meziročně vzrostl o 4,5 % na 118 tisíc osob. Jejich průměrná měsíční mzda dosáhla téměř 35 000 Kč, což je o 30 % více, než je průměr ČR.

Majitelé vozů Kia podpořili Nadaci Naše dítě

21.02.2017 Autodealers

Za rok 2016 Kia darovala Nadaci Naše dítě částku 446 900 korun, kterou podpořilo celkem 8 938 nových majitelů vozů. Jde o výsledek projektu „Já a Kia pomáháme dětem“, díky kterému Kia za každého majitele zakoupeného vozu přispívá nadaci finanční částkou, což stvrzuje samolepka přiložená ke každému autu.

Škoda zahajuje produkci agregátu 1,0 TSI

20.02.2017 Autodealers

ŠKODA AUTO vyrobila třináctimiliontý motor. Zároveň se v motorárně v Mladé Boleslavi rozbíhá výroba nového agregátu, kterým je 1,0 TSI. Tento přeplňovaný benzínový tříválec patří do řady EA 211. Automobilka vyrábí motory této řady ve čtyřech objemových variantách.

AutoSAP ukázal politikům trendy v autoprůmyslu

17.02.2017 Autodealers

Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) představilo na odborném kolokviu v Mladé Boleslavi aktuální trendy v automobilovém průmyslu a jejich význam pro Českou republiku.

Volvo pokračuje ve sponzoringu Spilkové

16.02.2017 Autodealers

Spojení značky Volvo s českou golfistkou Klárou Spilkovou trvá již sedmým rokem. Ale zatímco v prvních letech spolupráce měla tehdy mladičká sportovkyně vybraný model k dispozici pouze prostřednictvím svého týmu, po úspěšném složení řidičské zkoušky už řídí sama.

VW Užitkové vozy pokračuje v podpoře běžkařů

15.02.2017 Autodealers

Volkswagen Užitkové vozy slaví v rámci dlouhodobého partnerství s českým běžeckým lyžováním dvě kulatá jubilea: 50. ročník kultovního závodu v běhu na lyžích Jizerská 50 a 10. ročník seriálu běžeckých závodů pro celou rodinu SkiTour, jehož je Jizerská 50 součástí.

Opel se má spojit s Peugeotem a Citroënem

14.02.2017 Autodealers

Automobilka General Motors (GM) jedná o spojení své evropské divize Opel s francouzskou firmou PSA Group, která vyrábí vozy Peugeot a Citroën, uvedla agentura Reuters. Dohoda o spojení Opelu s PSA by prý mohla být oznámena již v příštích dnech.

Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers

Informace odjinud

Cíl Argentinské rallye 2017: Vyhrál Neuville

Belgičan Thierry Neuville (Hyundai i20 Coupe WRC) vyhrál nevídanou bitvu o vítězství v Argentinské rallye, pátém podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Toto je pět nejlevnějších aut českého trhu!

Tak v tomhle klobouku se už kouzlí těžko. K lemu s hranicí dvou set tisíc korun se před třemi roky vměstnalo dvacet modelů, dál do minulosti ještě víc. Na jaře 2017 už tu tahá králíky jen pět mágů. Spíš čtyři a půl.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Muskovi dorazila vrtná souprava, začnou se hloubit tunely

Elon Musk chce celému světu ukázat výhody tunelové dopravy a s jejím budováním začne na svém pozemku v Los Angeles co nevidět.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Modřany plné brouků: Jak legendární volkswageny plavaly a sprintovaly...

Uplynulou sobotu se do pražských Modřan slétly „brouci“ ze všech koutů nejen naší země.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Po RZ15 Argentinská rallye 2017: Bitva ve finiši?

Dramatický souboj slibuje závěrečný den na Argentinské rallye, pátém podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích. Náskok vedoucího jezdce Brita Elffyna Evanse se zmenšil na pouhých 11,7 sekundy před Belgičanem Thierry Neuvillem.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Polarizační brýle: Pro řidiče výborné, ale jak to, že umí schovat displeje?

Polarizační brýle se při řízení hodí, protože vám umí odfiltrovat různé odlesky. Jenže zároveň vám mohou zkazit výhled na head-up displej nebo obrazovku multimediálního systému.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Škoda Auto vyrobila v závodě Kvasiny miliontý vůz Superb

Automobilka Škoda Auto v závodě v Kvasinách na Rychnovsku vyrobila miliontý vůz modelové řady Superb. Superb automobilka začala vyrábět v Kvasinách roce 2001, v letech 2004 a 2009 výrobu modelu zahájila i v Indii a v Číně.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Nový level vypínání válců: Ze čtyřválce se stane jednoválec!

Zážehový motor, který by spotřebovával o 8 až 15 procent méně paliva než současné agregáty, je na dosah sériové výroby. Umožnit to má inovativní systém vypínání válců, vyvinutý ve spolupráci firem Delphi a Tula
Celý článek na AUTO.CZ >>

DAF představuje modelové řady CF a XF nové generace

Společnost DAF Trucks připravila nové generace modelových řad CF a XF s důkladně přepracovanými pohonnými jednotkami i podvozky, optimalizovanou aerodynamikou a novými interiéry.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Autofotka týdne: Škoda VOS je pancéřovaný unikát pro komunistické papaláše

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě získalo do svých sbírek unikátní pancéřovanou limuzínu Škoda VOS. Vozidlo pro československé i zahraniční komunistické vládní činitele se ve Vysokém Mýtě vyrábělo v letech 1948 až 1953. Do té doby vysoce postavení politici pancéřované osobní vozy nepoužívali.
Celý článek na iDNES.cz >>

Video: Tohle byly reklamy! Úžasný kaskadérský výkon Fiatu 124!

A za volantem nikdy jiný než Rémy Julienne, jeden z nejslavnějších kaskadérů všech dob.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Škoda Octavia Cup: Naše auto je už v barvách!

První závod na Hungaroringu byl sice zrušen, zatím vám ale můžeme ukázat kompletně připravenou Octavii týmu Auto.cz Racing!
Celý článek na AUTO.CZ >>

VIDEO: Svatá Hora u Příbrami zažila burácení motorů Porsche

Svatá Hora u Příbrami patřila poslední sobotu v dubnu autům. Sraz si tu dali příznivci legendární značky Porsche. V Porsche klubu 108 jsou majitelé hlavně starších modelů značky, na sraz jich dorazilo kolem třiceti.
Celý článek na iDNES.cz >>

Sanitky jsou lékařovou vášní: Sestavil neskutečnou sbírku!

Když potkáte v okolí Hradce Králové starou sanitku, nejspíš ji řídí sám šéf tamní záchranky Jiří Mašek. Veterány jsou totiž jeho vášní a řadu z nich ještě zažil v lékařské službě.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.