Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


Autodrom hostí historické závodní motocykly

18.08.2017 Autodealers

Mostecký autodrom láká o víkendu fanoušky rychlých historických motocyklů. Od 18. do 20. srpna bude patřit velký okruh závodům The Most Historic Motorcycle Weekend. Na sever Čech dorazí bezmála 350 jezdců a dalších 12 posádek sajdkár s nablýskanými stroji, kteří se rozdělí do tříd podle výkonnosti a stáří motocyklu.

Soundtrack Poděbrady opět s podporou Audi

11.08.2017 Autodealers

Audi pokračuje v partnerství s festivalem SOUNDTRACK Poděbrady se zaměřením na filmovou hudbu, nové formy umění, multimédia a nejmodernější technologie. Co lze letos čekat?

BMW vyhlásilo tendr na nové dealerství

08.08.2017 Autodealers

BMW Group Česká republika vyhlásila výběrové řízení na nové dealerství na Moravě, které by posílilo působení značky v regionu. Pro kterou lokalitu hledá import zájemce?

Prague Car Festival opět v Letňanech

08.08.2017 Autodealers

Letošní 6. ročník Escape6 Prague Car Festivalu opět představí stovky unikátních vozů a doprovodný program. Akci je možné navštívit ve dnech 2. a 3. září 2017 na výstavišti PVA Expo Praha Letňany.

VW letos sponzoruje hlavně sportovní akce

04.08.2017 Autodealers

Značka Volkswagen stabilně v Česku figuruje v řadě marketingových projektů. O sponzoringu eventů hovořil pro magazín Automakers ředitel divize VW v Porsche ČR Daniel Harant.

Opel a Vauxhall se staly součástí PSA

02.08.2017 Autodealers

Skupina PSA oznámila dokončení (closing) prodeje dceřiných společností Opel/Vauxhall, které do nynějška spadaly pod GM. Dohoda o tomto prodeji byla podepsána 6. března 2017.

Oliver Stefani novým šéfdesignerem Škody

02.08.2017 Autodealers

Oliver Stefani přebírá od 1. září odpovědnost za oblast designu ve společnosti ŠKODA AUTO. Třiapadesátiletý Stefani naposledy působil jako vedoucí designu exteriéru značky Volkswagen.

Česko vyrobilo v 1. pololetí 775 001 vozidel

27.07.2017 Autodealers

V České republice bylo za 1. pololetí vyrobeno celkem 775 001 ks silničních vozidel (motorových i přípojných): • Výroba silničních vozidel meziročně vzrostla o 5,1 % • Tuzemský prodej silničních vozidel vzrostl o 8,8 % • Export silničních vozidel vzrostl o 4,7 %, uvedl AutoSAP.

Škoda otevřela automatický sklad v Kvasinách

26.07.2017 Autodealers

Škoda uvedla v Kvasinách do provozu nový automatický sklad menších dílů (AKL, z německého Automatisches Kleinteilelager). Pro automobilku je výstavba AKL jedním z největších logistických projektů novodobé historie. Šéfové továrny slavnostně přestřihli pásku 25. července 2017.

Porsche ČR hledá nového šéfa divize

24.07.2017 Autodealers

Porsche Česká republika nedávno vybírala nového šéfa divize VW Užitkové vozy. Nyní přišla další personální změna, bude se hledat také nový ředitel pro osobní Volkswageny.

Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers Autodealers

Informace odjinud

Ducati Monster 821 připomíná 25. výročí zrodu své modelové řady

Ducati uvedla první Monster 900 před pětadvaceti lety a nyní se rozhodla zakladatele úspěšné rodiny modelů připomenout a oslavit prostřednictvím důkladného přepracování modelu Monster 821 pro modelový rok 2018.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Evropský trh v září 2017: Evropa hlásí pokles. Je to důvod k obavám?

Prodeje aut na evropských trzích v září klesly o dvě procenta. Na výsledcích jednotlivých značek je to jasně vidět.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Krátké svezení s Citroënem C3 Aircross: Stylový pohodář

Malé SUV z dílny Citroënu je na českém trhu nabízeno se čtyřmi motory. V příštím roce se však nabídka kompletně promění, z důvodu příchodu přísnějších emisních norem.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Mercedes-Benz představuje sněhové pluhy s automatickým řízením

Mercedes-Benz pokračuje ve vývoji autonomních systémů řízení užitkových vozidel a součástí nejnovějšího projektu je čtveřice sněhových pluhů, k jejichž ovládání postačí jeden člověk.
Celý článek na AUTO.CZ >>

VW dál plánuje levné auto pro Čínu. Indii má na starost Škoda

Navzdory zmrazení jednání s indickou Tata Motors pokračuje Volkswagen v plánu na vstup do segmentu levných aut. Do roku 2020 chce mít dvě nové modelové skupiny, určené hlavně pro Čínu a Indii, což jsou nejrychleji rostoucí automobilové trhy. Ten čínský je pak v objemu prodejů už dnes s přehledem největší.
Celý článek na iDNES.cz >>

První prototypy Tatraplanu byly fiaskem. Musel pomoci vězněný Ledwinka

První poválečný aerodynamický osobní automobil z Kopřivnice se měl jmenovat Autoplan. Za jeho úspěšným dotažením do stavu vhodného pro sériovou výrobu stál i neprávem vězněný Hans Ledwinka. Populární jméno Tatraplan vymyslel nestor československého průmyslového designu František Kardaus.
Celý článek na iDNES.cz >>

Tohle jsou ta nejlepší MPV na českém trhu

Jaká jsou ta nejlepší MPV na trhu? Podle českých zákazníků Hyundai ix20, Opel Meriva nebo VW Touran. Hodně se daří i osobním dodávkám.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Vychází kniha o Porscheho začátcích pod hákovým křížem

Pro Ferdinanda Porscheho bylo bodem zvratu setkání s Adolfem Hitlerem. Po špatných obchodech byl automobilový inženýr značně zadlužený, když v květnu roku 1933 předstoupil před říšského kancléře. Šlo o vysoké státní subvence, které chtěl Hitler vlastně kompletně dát firmě Daimler-Benz.
Celý článek na iDNES.cz >>

Továrna Lamborghini už je připravena na výrobu SUV Urus. Podívejte se!

Italská automobilka nás nechává nahlédnout do zákulisí výroby jejich vozů. Ukazuje prostory, kde bude vznikat také nové SUV Urus.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Armáda dostala prvních pět modernizovaných cisteren Tatra

Prvních pět modernizovaných cisternových automobilů v Centru zabezpečení materiálem technických služeb ve Štěpánově přezvala česká armáda, která v příštích čtyřech letech dostane dalších několik desítek cisteren nové generace na podvozcích Tatra.
Celý článek na AUTO.CZ >>

V Česku jezdilo auto bez řidiče. Svezla se stovka lidí

Přes 100 lidí se v Plzni svezlo v elektromobilu Link & Go bez řidiče, který představila česká inženýringová firma MBtech na dni otevřených dveří.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Premiéra hypervozu Apollo IE se blíží. Láká nás tajemným videem

Apollo Automobil naplánoval premiéru nového hyperauta na 24. října. První siluetu poslala značka do světa už před časem, nyní nás vábí prostřednictvím klipu.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Audi začíná odhalovat nový model. Podívejte se na A7 Sportback ještě před premiérou

Video lákající na premiéru druhé generace Audi A7 Sportback ukazuje už několik detailů z auta. Siluetu karoserie, část interiéru nebo světla.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Škoda dnes začíná prodávat Karoq. Největší zájem je o bílou barvu a 1.5 TSI

Dvě třetiny vozů objednaných v předprodeji byly s nejvyšší výbavou Style. Nejčastěji objednávanou motoriací byla v předprodeji nová zážehová jednotka 1,5 TSI.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.