Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


TISKOVÁ ZPRÁVA Svazu dovozců automobilů k registracím vozidel v ČR 4/2017

04.05.2017 Svaz Dovozců Automobilů

Registrace osobních a lehkých užitkových automobilů v ČR za období leden až duben 2017 v porovnání s loňským rokem opět vzrostly.
Registrace nových osobních automobilů vzrostly oproti období 1-4/2016 o 9,77% (z 82 729 ks na 90 808 ks, tj. o 8 079 ks), v měsíci dubnu byl zaznamenán nepatrný pokles o 1,65% způsobený menším počtem pracovních dnů.

Více v tiskové zprávě

Motocyklem roku 2017 se stala Ducati Multistrada 950

07.03.2017 Svaz Dovozců Automobilů

V sobotu 4. 3. byly v rámci výstavy Motosalon slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Motocykl roku 2017. Celkem bylo nominováno 32 motocyklů v 6 kategoriích. O výsledcích rozhodovala jak odborná porota, tak široká veřejnost. Více zde

Volkswagen Užitkové s novým šéfem

22.05.2017 Autodealers

Porsche Česká republika hledala po návratu Jana Procházky do Škodovky nového vedoucího divize Volkswagen Užitkové vozy. Tendru se podle dostupných informací účastnily desítky lidí včetně třech zájemců z firmy.

ÚAMK: v Chorvatsku letos dražší dálnice

21.05.2017 Autodealers

Hlavním tématem tiskové konference léto 2017, pořádané v sídle ÚAMK, byly dopravní informace o nejnavštěvovanější destinaci českých turistů Chorvatsku.

Škoda prodloužila sponzoring hokeje

21.05.2017 Autodealers

Škodovka prodloužila své angažmá hlavního sponzora Mistrovství světa v ledním hokeji o další čtyři roky až do roku 2021. V rámci 81. IIHF Mistrovství světa v Kolíně nad Rýnem to oznámila mezinárodní federace ledního hokeje a Infront Sports & Media, oficiální partner Mistrovství světa.

Dolák si z Antverp odvezl cenu Ichiban

19.05.2017 Autodealers

Toyota Motor Europe (TME) oznámila v Antverpách vítěze Evropské ceny zákaznických referencí ‘Ichiban’ pro rok 2017. Ocenění za Českou republiku převzal Milan Dolák ze společnosti Dolák.

Kantar: řada řidičů letos nepřezuje pneumatiky

19.05.2017 Autodealers

Podle průzkumu Kantar TNS, uskutečněného na žádosti Michelinu, až 90 % českých řidičů užívá dvě sezónní sady pneumatik. Po nedávných překvapivých výkyvech počasí a silném sněžení na konci dubna se ale zřejmě bude zvětšovat skupina motoristů, kteří letos vůbec nepřezují.

Automotivní komunita se loučila s R. Kopečným

15.05.2017 Autodealers

Pražská automotivní komunita se 12. května rozloučila v Motole s manažerem Autobincku Richardem Kopečným. Pohřbu se zúčastnilo několik desítek lidí, včetně importérů a delalerů aut a kolegů ze zaměstnání.

Toyota rozdala ceny dětským malířům

12.05.2017 Autodealers

Toyota Central Europe – Czech slavnostně předala ceny vítězům 11. ročníku národního kola dětské výtvarné soutěže Toyota Dream Car Art Contest. V každé ze tří věkových kategorií byly vybrány odbornou porotou tři nejlepší dětské práce. Ty byly poslány do celosvětového finále, které proběhne v létě v Japonsku.


Informace odjinud

Nissan připravuje premiéru elektrického crossoveru

Automobilka Nissan v letošním roce představí model Leaf v nové podobě, ale vedle uvedení nové generace svého elektřinou poháněného hatchbacku plánuje premiéru minimálně ještě jednoho elektromobilu.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Škoda Karoq RS a Monte Carlo: Vize mladoboleslavského sportování

Nové SUV Karoq bude nejspíš existovat jak ve sportovní verzi RS, tak ve stylové variantě Monte Carlo. Jak jim to bude slušet?
Celý článek na AUTO.CZ >>

Lexus začal vyrábět kupé LC pro evropský trh. V rodišti božského LFA

Továrna, ve které se vyráběl supersport LFA, byla k účelům výroby kupé LC značně přizpůsobena. Dala by se spíše označit za řemeslnou dílnu.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kompresní poměr spalovacího motoru: Je lepší vyšší, nebo nižší? Jak kdy!

Kompresní poměr patří spolu se zdvihovým objemem, maximálním výkonem a točivým momentem k hlavním údajům o spalovacím motoru. Víte ale, co udává a kdy je vyšší komprese výhodnější?
Celý článek na AUTO.CZ >>

UD Trucks rozšiřuje svou nabídku o novou řadu Croner

Společnost UD Trucks, která je součástí skupiny Volvo, uvádí svou novou modelovou řadu nákladních vozidel pro mimoevropské trhy.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Konec útrpných přepisů: auto od června přeregistrujete kdekoli

Registrace nového či dovezeného auta, změna majitele nebo umístění vozu do depozitu. Doposud se daly veškeré změny v registru vozidel hlásit a provádět pouze na úřadě v místě trvalého bydliště nebo sídla firmy. Od června se zákon mění a řidičům se uleví: nově mohou změny hlásit na jakémkoli úřadě s rozšířenou působností.
Celý článek na iDNES.cz >>

Ukliďte si v autě, volant je špinavější než záchodové prkénko

Obecně se ví, že interiér vozu není zrovna nejčistší místo, ve kterém se pohybujeme. Nová studie specialistů čištění aut to potvrzuje. Automobil je zamořený bakteriemi desetkrát víc než záchod.
Celý článek na iDNES.cz >>

Bývalý mistr světa MotoGP Nicky Hayden nepřežil vážná zranění z cyklistické nehody

Motocyklový svět přišel o Nickyho Haydena. Američan podlehl svým zraněním, která utrpěl při tréninku na kole v Itálii.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Víte, že se tahle auta pořád prodávají? 8 zapomenutých modelů, které jsou stále na trhu

Auta na trhu kvůli tuhé konkurenci tráví stále kratší čas, v prodeji ale zůstávají i letití staříci. Věděli jste, že se ještě prodává Mitsubishi Lancer nebo Lexus CT?
Celý článek na AUTO.CZ >>

Porsche a Microsoft zorganizují virtuální závod Le Mans

Závod 24 hodin v Le Mans se pojede letos na dvou frontách. Kromě závodní trati bude ještě spuštěn závod na simulátorech Forza 6. Přidáte se?
Celý článek na AUTO.CZ >>

OBRAZEM: Hvězdou pražského srazu autoveteránů byl tank

Veteráni, dobové kostýmy, hudba, četníci a k tomu dokonce tank, takový byl XI. ročník srazu a výstavy historických vozidel, který se konal o víkendu v Opletalově ulici v Praze. Výstava historických vozidel pořádaná Autoklubem ČR, Asociací veteran car clubů ve spolupráci s městskou částí Praha 1 se tradičně těší veliké oblibě.
Celý článek na iDNES.cz >>

Česko nebude žalovat Německo kvůli mýtu. Ťok nechce pokazit dobré vztahy

Kritikům vadí německé mýtné proto, že dálniční poplatky budou de facto hradit jen zahraniční řidiči. Česká republika se k žalobě nepřipojí.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Fiat 500L má po faceliftu: Více stylu a konektivity pro retro MPV

Nejprostornější zástupce řady 500 se po pěti letech od premiéry dočkal modernizace. A ta je výrazná, Fiat na inovované 500L použil 40 % nových dílů.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Lightning Motorcycles LS-218 je děsivě rychlá motorka na elektřinu

Severoamerická společnost Lightning Motorcycles nabízí elektrický motocykl s maximální rychlostí 350 km/h a pracuje na modelu, který má na jedno nabití nabídnout dojezd přes 640 km.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.