Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Za měsíc říjen došlo k dalšímu poklesu registrací nových osobních automobilů jak oproti roku 2019 (o 36,44%), tak i oproti roku 2020 (o 17,32%). Ostatní kategorie s výjimkou motocyklů zaznamenaly také pokles.

Došlo k zvýšení počtu registrací elektrických (o 25,6%) a plug-in hybridních (o 17,9%) osobních automobilů, nadále rostou i počty hybridních vozidel bez vnějšího nabíjení. Podíl nafty dosáhl v měsíci říjnu 21,94%.

Počet dovezených ojetých automobilů nadále převyšuje v registracích počet nových. Jejich skladba z hlediska stáří negativně působí na celkový stav vozového parku (21,24 % je starších 15 let).

 Více v tiskové zprávě

03.11.2021 Svaz Dovozců Automobilů

Na konci 3. čtvrtletí dosáhlo průměrné stáří osobních automobilů v ČR 15,49 roku.

Podle údajů ACEA ze začátku letošního roku je průměr za celou EU 11,5 roku. Vyšší než v ČR je pouze v Řecku, Rumunsku, Estonsku a Litvě.

Průměrné stáří u dalších kategorií vozidel se rovněž zvyšuje a v současnosti činí: LUV 13,7, autobusy 14,6, nákladní automobily 17,9, motocykly 33,7 roku.

Více zde
 

25.10.2021 Svaz Dovozců Automobilů

Svaz dovozců automobilů vyzval prostřednictvím memoranda představitele České republiky k aktivnější podpoře ekologické dopravy v ČR. Stávající Národní akční plán čisté mobility Ministerstva průmyslu a obchodu obsahuje řadu pozitivních nástrojů, ale v praxi neplní svoji roli, a Česká republika proto stále výrazně zaostává za ostatními evropskými zeměmi, a to jak v oblasti zavádění ekologických vozů, tak ve stáří vozového parku. SDA proto navrhuje po vzoru okolních zemí přistoupit k ověřenému a efektivnímu kroku: k podpoře nákupu nízkoemisních vozidel po omezenou dobu a ke zlepšení podmínek pro používání ekologických služebních vozů i pro soukromé účely.

Materiály ke stažení zde

03.06.2021 Svaz Dovozců Automobilů

Slavnostní vyhlášení výsledků 17. ročníku ankety Dědeček automobil proběhlo v listopadu ve Valdštejnském paláci Senátu PČR. Tradičním vyhlašovatelem ankety je Mobile muzeum ČR z Liberce ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů, Klubem motoristických publicistů, Syndikátem novinářů ČR a Syndikátem severočeských novinářů.

29.11.2021 Autodealers

Shell Czech Republic otevřel na dálnici D1 u obce Ivanovice na Hané novou provozovnu. Čerpací stanice se nachází na 236. kilometru dálnice D1 z Brna na Ostravu. Dominant0ou stanice je totem s LED panelem. Toto řešení společnost Shell v České republice uvedla vůbec poprvé.

29.11.2021 Autodealers

Výroba automobilů v České republice se v říjnu kvůli odstávkám způsobeným nedostatkem čipů propadla meziročně o 47 %, vyrobeno bylo 68 202 osobních vozidel, informoval AutoSAP.

21.11.2021 Autodealers

Letos je to právě 25 let, kdy byl poprvé vyhlášen den vzpomínek na oběti dopravních nehod. Letos připadl na pondělí 15. listopadu. Sloganem je Pamatovat, Podpořit, Pracovat.

15.11.2021 Autodealers

Po nedávném oznámení o rozšíření výroby v Srbsku Magna akvizicí dále posiluje svou přítomnost ve východní Evropě. Společnost podepsala smlouvu o akvizici společnosti Klein Automotive v České republice – výrobce body-in-white karoserií a dalších automobilových součástek s více než 500 zaměstnanci.

12.11.2021 Autodealers

Kia Corporation se zavázala do roku 2045 dosáhnout uhlíkové neutrality. Automobilka oznámila aktuální podobu vlastní firemní vize prostřednictvím virtuální prezentace ‚Kia Sustainability Movement‘ (Hnutí Kia za trvalou udržitelnost), která se uskutečnila 11. listopadu.

12.11.2021 Autodealers

Kolínská továrna Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ) zahájila výrobu nového modelu Yaris. Japonci v Česku investovali více jak 4,5 miliardy korun, významně se navýšila i výrobní kapacita závodu, který bude vyrábět ve 3směnném provozu.

10.11.2021 Autodealers

Informace odjinud

Toyotu poučila i Fukušima. Proto dnes nemá takový problém s čipy, vysvětluje Peleška

Pozvání ke společnému povídání v podcastu Auto.cz tentokrát přijal Martin Peleška, ředitel českého zastoupení značek Toyota a Lexus.
auto.cz

Nový okruh za méně než rok? Pro nás nový rekord, říká Tilke

Takové výzvě kancelář Hermanna Tilkeho ještě nečelila. Proslulý designér závodních okruhů dostal spolu se svým synem Carstenem zdánlivě až nemožný úkol – během osmi měsíců proměnit staveniště v Džiddě na okruh pro historicky první Velkou cenu Saúdské Arábie. Týden před závodním víkendem se zdá, že jejich mise bude úspěšná.
auto.cz

VW Multivan prozrazuje další české ceny. Kolik dáte za TDI či prodlouženou verzi?

Rodinná novinka značky Volkswagen Užitkové vozy odhaluje české ceny pozvolna. Nejprve prozradila tu úvodní, teď se nám do rukou konečně dostávají další.
auto.cz

Figuríny zkušebních crash testů mohou stát miliony korun

Testovací panáci odolávají řízeným haváriím, jen aby mohla být zvýšena bezpečnost silničního provozu. Eliminace následků nehod je velmi drahé odvětví automobilového průmyslu.
auto.cz

Majitel elektrického pick-upu táhne přívěs napříč USA. Dojezd spadl markantně

Zatím jen několik prvních zákazníků v Americe se dočkalo dodání elektrického pick-upu Rivian R1T. Přesto už stíhají pořádně náročné testy v reálných podmínkách.
auto.cz

Genesis odhaluje nový sedan G90, chce redefinovat zážitek z luxusních vozů

Prémiová divize automobilky Hyundai začíná představovat svou novou vlajkovou loď, která by se mohla stát vážným konkurentem německých prémiových sedanů. Bohužel nikoliv na evropských trzích.
auto.cz

Škoda testuje v interní logistice v Mladé Boleslavi elektrické tahače

Automobilka Škoda Auto testuje ve svém hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi dva elektrické tahače, které slouží ve vnitrozávodní dopravě. Další nákladní vozy s elektrickým pohonem budou následovat.
auto.cz

Peugeot 208 čekají v rámci faceliftu výrazné změny. Technické i výrobní

Malý hatchback francouzské značky se má nově vyrábět primárně v Maroku. Pod kapotou pak najdeme nové motory, a to jak ty spalovací, tak elektrické.
auto.cz

Omlazená Škoda Karoq je tady! Má výraznější vzhled a modernější techniku

Po několika ukázkách, kterými nás Škoda zásobovala v minulých týdnech, přichází konečně slavnostní odhalení. Na co se tedy zákazníci mohou těšit?
auto.cz

BMW Concept XM: Nejvýkonnější BMW M dorazí na konci příštího roku

Produkční verze teprve druhého samostatného modelu divize BMW M dorazí na konci příštího roku jako vůbec nejvýkonnější BMW M.
auto.cz

Rallye Dakar 2022 odhaluje trasu a účastníky. Vrátí se slavné jméno a Audi nasadí nezvyklý hybrid

Trasa Rallye Dakar 2022 měří zhruba 8.400 km, z čehož asi 4.300 km bude měřených na čas. Rozděleny budou do 12 etap.
auto.cz

Facelift Škody Scala vykreslen dle špionáží: Změny hledejte pod mikroskopem

Zdá se, že model vyplňující mezeru mezi Fabií a Octavií přinese v polovině životního cyklu jen drobné kosmetické inovace.
auto.cz

Porsche výrazně rozšířilo nabídku laků. Kromě historických barev nabízí i lak na přání

Nabídka laků se rozrostla o 160 nových odstínů, kdo by si ale nevybral, může si nechat namíchat barvu přímo podle vlastního požadavku.
auto.cz

UAZ Patriot se dováží také do USA, ovšem jako Bremach 4x4

První karosářská verze ruského offroadu už se představila na autosalonu v Los Angeles.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.