Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


Průměrné stáří osobních automobilů v ČR se stále zvyšuje

19.10.2016 SDA

K 31. 12. 2015 bylo v ČR registrováno 5 158 516 osobních automobilů s průměrným stářím 14,3 roku (v roce 2014 to bylo 14,1 roku). Z toho 40,6% tvoří vozidla starší 15 let, která se na celkovém proběhu km ujetých OA podílejí jen 18%, ale při tom imitují 49,5% nebezpečných emisí (oxid uhelnatý, uhlovodíky, oxidy dusíku apod.), jimiž OA zatěžují ovzduší v ČR.

Více viz technická zpráva TÜV SÜD ČR Vliv složení vozového parku osobních automobilů v ČR na životní prostředí

Materiály z tiskové konference 9/2016

05.10.2016 Svaz Dovozců Automobilů

V období 1-9/2016 bylo v ČR registrováno celkem 192 714 nových osobních automobilů. Tyto údaje potvrdily meziroční nárůst.

 

Porsche ČR slavila 25 let na českém trhu v Chuchli

24.10.2016 Autodealers

Porsche ČR, importér automobilů značek Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy, slavil na dostihovém závodišti v pražské Chuchli 25 let na českém trhu. Dovozce zahájil činnost 18. října 1991. Za dobu svého působení se stal největším importérem a prodal půl milionu automobilů.

Kia slaví 7 let spolupráce s Nadací Naše dítě

20.10.2016 Autodealers

Sedmým rokem pomáhá KIA MOTORS CZECH Nadaci Naše dítě. Během této doby Kia darovala Nadaci částku převyšující milion korun, ze které bylo financováno více než 50 projektů na pomoc handicapovaným dětem ze sociálně slabých rodin.

Počet nehod na železničních přejezdech přibývá

20.10.2016 Autodealers

Podle údajů, které zveřejnila Drážní inspekce, se počet usmrcených při střetnutí na železničním přejezdu za poslední půlrok zvýšil o 133 %.

Italská skupina Camozzi má zastoupení v ČR

20.10.2016 Autodealers

Slavnostního otevření pražské pobočky Camozzi, dodavatele pro průmyslovou výrobu, se 19. října 2016 zúčastnil italský velvyslanec. Kancelář sídlí v Praze Hostivaři, kde disponuje 200 m2 kancelářských ploch a 600 m2 skladových prostor.

Česko letos vyrobilo 1 mil. motorových vozidel

19.10.2016 Autodealers

V České republice byla v září překročena hranice 1 milionu vyrobených motorových vozidel. Za leden až září 2016 bylo v ČR vyrobeno 1 002 603 ks všech druhů motorových vozidel, což je o 7,2 % více než za stejné období roku 2015.

Jablonec má výstavu motoristické historie

18.10.2016 Autodealers

V Eurocentru na ploše cca 600 m2 můžete vidět prezentaci historických vozidel, dále panely o historii výroby automobilů v kraji a tématickou video projekci. Konkrétně jsou zde zastoupeny značky Aero, Čechie Böhmerland, Jawa, Tatra a Walter.

Laube předal vůz zraněnému veteránovi

17.10.2016 Autodealers

V pardubickém dealerství Fordu AUTO IN proběhlo slavnostní předávání nového vozu zákazníkovi. Šlo o speciálního zákazníka a zcela speciální vůz.

Kapitáni českého autoprůmyslu míří do Brna

17.10.2016 Autodealers

Více než 250 vlastníků a manažerů firem tuzemského autoprůmyslu zamíří do Brna na 13. ročník odborné konference Očekávaný vývoj automobilového průmyslu v ČR a střední Evropě. Co bude na programu?


Informace odjinud

Showroomy duchů. Takhle to dopadne, když prodejce aut skončí

Dávno neprodávaná auta s minimem kilometrů na svém kontě, která postupně zapadají prachem. Tak nějak to vypadá v opuštěných prodejnách aut.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Toyota Corolla začínala jako malý vůz pouze pro Japonsko

Japonské továrny přišly v 60. letech minulého století s řadou vozů, které uspěly i náročných západních trzích a díky nimž se země vycházejícího slunce stala automobilovou velmocí.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Yamaha SCR950: Nový scrambler nejen do města pro rok 2017 (+video)

Yamaha rozšiřuje svou řadu Sport Heritage o model SCR950, který je inspirován street scramblery ze šedesátých let dvacátého století.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Nový BMW film je tady, aneb propagace nové řady 5 ve velkém stylu

Série akčních filmů o vozech BMW se vrací po 15 letech. Hlavní roli v prvním zveřejněném snímku hraje nová řada 5.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Brusel tlačí na VW kvůli emisní aféře. Bude muset vykupovat auta?

Evropská komise zvyšuje tlak na německý automobilový koncern Volkswagen kvůli jeho emisnímu skandálu.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Triumph Bobber se právě představil, jako jediní z Česka jsme ho projeli

Motorkářský svět je z něj nadšený. Nádherný moderní klasik Triumph Bonneville Bobber 2017 se právě představil světu. Jako jediní z ČR jsme měli příležitost jej v předpremiéře i osedlat.
Celý článek na iDNES.cz >>

Video: Další neskutečné kousky ze závodů Stadium Super Trucks

Stadium Super Trucks představují jedny z nejzábavnějších závodů současnosti a ani při nich není nouze o dramatické nehody, při nichž skončí závodní stroje na střeše.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kdo je kdo v automobilovém světě, aneb která značka patří do jakého koncernu?

Už jen minimum automobilových značek je samostatných, nejnověji tuto skupinu „sirotků“ opustila značka Mitsubishi.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Tesla začala vyrábět zcela samořiditelná auta, ale sama zatím nejezdí

Zakladatel automobilky Tesla Elon Musk oznámil, že odteď jeho firma vyrábí výhradně auta s technikou, která umožní zcela automatickou jízdu bez zásahu řidiče. Zvláštní je, že zpočátku auta přijdou o řadu chytrých funkcí, které dnes Tesla nabízí pod označením Autopilot. V budoucnu je půjde aktivovat.
Celý článek na iDNES.cz >>

Jak se kupovala auta v SSSR? Dlouhé čekání a ponižující fronty

Uteklo skoro čtvrt století od chvíle, kdy se auta stala pro obyvatele Ruska dostupným zbožím. Už je ale dávno zapomenuto, jak se opatřovala auta za dob Sovětského svazu.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Google vyvíjí „mucholapku“ na chodce

Google při vývoji automobilu s autonomním systémem řízení myslí i na bezpečnost chodců. Tu má vedle systému jejich rozpoznání zvýšit v případě srážky i řešení, které má nejblíže ke klasické mucholapce.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Citroën C4 Picasso 1.6 BlueHDI 120 – Smíšené manželství

Od Citroënu bych čekal, že bude fungovat typicky francouzsky, ale je to pravda jen částečně, spíš jako kdyby to bylo auto spíš z Německa…
Celý článek na AUTO.CZ >>

Vetřelci v Zuffenhausenu: Mercedes-Benz 500 E/E 500 a Audi RS2

Zuffenhausen, severní předměstí Stuttgartu, je sídlem automobilky Porsche. Nevznikala tu však zdaleka pouze auta se slavným logem. Nesla totiž také čtyři kruhy a dokonce trojcípou hvězdu.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Motorky budoucnosti, které si lze koupit už teď (+videa)

Motorku, která vypadá, jako z budoucnosti si můžete pořídit již dnes díky řadě odvážných průkopníků. Nabídka je pestrá, což dokazuje pětice strojů zastupujících nejrůznější styly a technická řešení.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.