Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


Průměrné stáří osobních automobilů v ČR se stále zvyšuje

03.07.2014 SDA

Dle stavu k 31.12.2013 tvoří přestárlá vozidla (starší 20 let) přibližně 1/4 vozového parku. Sice mají velmi malý proběh kilometrů (cca 6% z předpokládaného celkového proběhu všech OA), ale imitují 40% nebezpečných škodlivin (oxid uhelnatý, uhlovodíky, oxidy dusíku apod.), jimiž je zatěžováno ovzduší v ČR.

Více viz technická zpráva TÜV SÜD ČR Vliv složení vozového parku osobních automobilů v ČR na životní prostředí.

TISKOVÁ ZPRÁVA Svazu dovozců automobilů k registracím vozidel v ČR za 1- 8 / 2014

03.09.2014 Svaz Dovozců Automobilů

I v srpnu pokračoval meziroční růst registrací osobních automobilů - a to o 20,2%.

Více v Tiskové zprávě

Materiály z tiskové konference 4.7.2014

04.07.2014 Svaz Dovozců Automobilů

Materiály z tiskové konference:

Ing. Pavel Tunkl
tajemník Svazu dovozců automobilů


Komise přijde s návrhy proti stáčení tachometrů

16.09.2014 Autodealers

Nejvyšší soud v červenci konstatoval, že přetáčení tachometrů je trestným činem a současnou legislativu není třeba měnit. Skupina složená ze zástupců ministerstev průmyslu, spravedlnosti, dopravy, financí, vnitra a České obchodní inspekce, která měla problém řešit, pracuje dál. S návrhy má přijít tento měsíc.

Pražský import BMW Group mění šéfa

15.09.2014 Autodealers

Od 1. října 2014 se v BMW Group Česká republika uskuteční personální změna. Josef Reiter (47) po čtyřech letech skončí v čele importu a bude zastávat pozici viceprezidenta v oddělení „Project.Digital“ v centrále BMW v Mnichově. Kdo jej nahradí v Praze?

Kia hledá nového šéfa marketingu

12.09.2014 Autodealers

Po únorovém odchodu Martiny Jiráskové nemá Kia Motors Czech šéfa marketingu. O situaci jsme hovořili s generálním ředitelem importu Vlastimilem Čepičkou.

RWE Energo posílila CNG stanici v Hradci Králové

10.09.2014 Autodealers

V Hradci Králové se během posledních let zvýšil počet CNG motoristů několikanásobně. Kapacita stávající CNG stanice proto nestačila a motoristé se tak mohli setkat s omezeními v rychlosti plnění a s množstvím natankovaného plynu. RWE proto plničku posílila.

Citroën najal nové produktové manažery

10.09.2014 Autodealers

Český Citroën oznámil tento týden personální změny. Jindřich Hanzlík přebírá pozici produktového manažera nových vozů. Nahrazuje Miloslava Doupala, který se rozhodl odejít na rodičovskou dovolenou do července 2015.

Výbor podpořil zrušení příspěvků za nepojištěná vozidla

08.09.2014 Autodealers

Sněmovní hospodářský výbor podpořil poslanecký návrh na zrušení příspěvků nepojištěných motoristů do garančního fondu. Podle předsedy Ivana Pilného (ANO) totiž představuje pro majitele nepojištěných vozidel dvojitý postih – už jednou je postihují obce. S tím nesouhlasí Česká asociace pojišťoven, podle které může novinka zdražit pojistky a lidé řádně platící pojištění tak budou za ty nepojištěné doplácet.

V Mladé Boleslavi bude festival Meet Czech Design

07.09.2014 Autodealers

V polovině září se bude v Mladé Boleslavi konat třídenní festival designu MEET CZECH DESIGN, který pořádá agentura CzechTourism. Festival se odborné i laické veřejnosti představí ve dnech 12. až 14. září pod názvem Roztočte kola designu.


Informace odjinud

Honda křísí HR-V, krabice dostane ladné křivky

Malé SUV vychází z japonského modelu Vezel. Zatím se dočká jen výstavní premiéry, prodej je naplánován až na druhou polovinu příštího roku. Novinka se musí připravit na silnou konkurenci, kterou chce porazit variabilitou a prostorností.
Celý článek na iDNES.cz >>

Ceny modernizovaného Fordu Focus: 1.6 Ti-VCT se 77 kW za 336.990 Kč

Nový Ford Focus přijde v říjnu na český trh. S výbavou Trend a atmosférickou šestnáctistovkou 1.6 Ti-VCT stojí v základu od 336.990 Kč, nejlevnější turbodiesel vyjde na 395.990 korun.
Celý článek na AUTO.CZ >>

10 nejlepších Jaguarů podle Iana Calluma, Lorda Marche a Briana Johnsona

Troufli byste si vybrat deset nejlepších Jaguarů historie? Tři muži to udělali za vás a speciálně pro samotnou automobilku.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Nový Nissan Micra dorazí v roce 2017. S šasi z Le Mans.

Společnost Renault Nissan zveřejnila první informace o nové generaci japonského supermini, které se začne vyrábět koncem roku 2016.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Lamborghini Veneno Roadster: V Německu na prodej za 130 milionů korun!

Nevídaná věc - jeden z pouhých devíti vyrobených exemplářů speciálů Lamborghini Veneno Roadster nemá majitele. U jednoho německého prodejce čeká na někoho, kdo za něj zaplatí 4,8 milionu euro!
Celý článek na AUTO.CZ >>

Na dálnicích se testují nové radary. Tabule ukáže i hříšníkovu espézetku

Silničáři testují nový mobilní radar, který má zkrotit neposlušné řidiče a snížit nehodovost především na opravovaných dálnicích. Na velké digitální tabuli se vedle výzvy Zpomal! a naměřené rychlosti objeví i registrační značka auta. Všechny informace si může provozovatel ukládat a předat policii.
Celý článek na iDNES.cz >>

Opel dramaticky omezí výrobu aut v Rusku

Vedení automobilky Opel se rozhodlo prudce omezit výrobu ve své ruské továrně. Podnikne rovněž kroky ke snížení počtu jejích zaměstnanců.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Mini Rocketman se dočká sériové podoby

Britská značka se s každou novou generací stále více vzdaluje svému původnímu zaměření na skutečně malé vozy. Proto se máme dočkat produkčního Rocketmanu.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Mercedes-Benz C Plug-in Hybrid: Po třídě S přijde s elektromotorem i céčko

Ani Mercedes-Benz nemůže stát stranou moderních trendů. Flotila plug-in hybridů se v příštích třech letech rozšíří o deset dalších modelů. Po S 500 přijde jako druhá třída C.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Maserati oslavovalo na Goodwood Revival Meeting 2014

Automobilka s trojzubcem ve znaku letos slaví 100 let od svého založení a její jubileum se výrazně odrazilo i v letošní zářijové akci Goodwood Revival Meeting.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Bentley Flying Spur V8: První jízdní dojmy

Vedle motoru W12 dostal sedan Bentley Flying Spur také tradiční osmiválec. Dvakrát přeplňovaný agregát má však neobvykle malý objem, a to „pouhé“ čtyři litry. Jak tento Brit jezdí?
Celý článek na AUTO.CZ >>

Ford C-Max: Také menší MPV modrého oválu čeká facelift

Po odhalení sériové verze většího S-Maxu tu máme další novinku od Fordu – faceliftovaný C-Max. Zatím ale ne celý.
Celý článek na AUTO.CZ >>

První jízda: Povedený Nissan Pulsar je prostorový přeborník

Nissan Pulsar je hezké, povedené, normální auto. Žádný dravec ani posel z vesmíru. A to je dobře. Za srdce nechytí, ale když pro něj půjdete, špatně nenakoupíte. Je to hlavně pragmatická volba: velikostí kabiny a kufru totiž tenhle evropský Japonec patří mezi nejlepší.
Celý článek na iDNES.cz >>

Volkswagen Touareg: Modernizované SUV na nových fotografiích

Touareg se v rámci letošní modernizace dočkal nového vzhledu i vznětového šestiválce splňujícího normu Euro 6.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.