Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


Tisková konference 4.4.2014

31.03.2014

Dne 4. dubna 2014  se konala tisková konference.

Dokumenty ke stažení:

 

Motocykl roku 2014

05.03.2014

Svaz dovozců automobilů vyhlásil 18. ročník soutěže Motocykl roku v České republice. O titul soupeří 32 strojů.

Hlasujte na www.motocyklroku.cz a vyhrajte motocykl Yamaha MT-07

Respondenti ankety si opět mohou některé z přihlášených motocyklů při volbě přes internet otestovat

 

Průměrné stáří osobních automobilů v ČR se stále zvyšuje

08.08.2013

Přestárlá vozidla, která tvoří přibližně 1/3 vozového parku sice mají velmi malý proběh kilometrů (do 8% z předpokládaného celkového proběhu všech OA), ale imitují přes 42% nebezpečných škodlivin (oxid uhelnatý, uhlovodíky, oxidy dusíku apod.), jimiž je zatěžováno ovzduší v ČR.

Více viz technická zpráva TÜV SÜD ČR Vliv složení vozového parku osobních automobilů v ČR na životní prostředí. "

Motorkáři nejsou dárci orgánů, ale krve.

12.03.2013

Dne 7.3.2013 byl slavnostně představen projekt „Jezdíme na krev". Jedná se o společný projekt motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů, Samostatného oddělení BESIP Ministerstva dopravy ČR, Společnosti pro transfuzní lékařství ČLS JEP a BEZPEČNĚ NA MOTORCE s Mírou Lisým. Cílem tohoto projektu je motivovat jednu z nejrizikovějších skupin účastníků silničního provozu k dobrovolnému dárcovství krve a tím mimo jiné zmírnit negativní vnímání příznivců jedné stopy ze strany ostatních řidičů a spoluobčanů.

Nedílnou součástí projektu jsou webové stránky www.jezdimenakrev.cz, kde se mohou motorkáři registrovat k dárcovství krve na transfúzní stanici, kterou mají nejblíže svému bydlišti.

Novináři diskutovali o podobě ankety Auto roku 2015

18.04.2014

Oba české novinářské motoristické kluby mají za sebou jarní členské schůze. K hlavním bodům programu patřila diskuse o podobě ankety Auto roku 2015 a její odborné poroty. S jakým výsledkem?

Prodej aut v Evropě v prvním kvartálu rostl

18.04.2014

Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o 8,4 procenta na 3,25 miliónu vozů. Oznámilo to ve čtvrtek Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).

Nissan přeskupil import, hledá se PR manažer

18.04.2014

Středoevropský Nissan zaznamenal v dubnu personální manévry. Jeden z manažerů odešel, další změnili pozice a pražský import hledá nového PR manažera. Kolik je zájemců?

Fiat má nového ředitele

09.04.2014

Rok a čtvrt vedl Fiat v Česku a na Slovensku Polák Marek Kisz, loni v létě ho vystřídal Maďar Lászlo Stekl. Ten v březnu odešel z firmy a nyní bude značku vést Filiberto Barbero.

EvoBus předal 12 autobusů ČSAD Slaný

09.04.2014

ČSAD Slaný, člen skupiny ICOM transport, nakoupila s podporou ROP Střední Čechy 12 bezbariérových linkových autobusů MB Intouro splňujících emisní limity Euro VI. Busy předal v úterý 8. dubna na Ruzyni Thomas Rohde, jednatel EvoBusu Bohemia, Kateřině Kratochvílové, předsedkyni představenstva ICOM transport.

SDA volil nový výkonný výbor

06.04.2014

Výkonný výbor SDA byl loni oslaben náhlými odchody manažerů. Letos byl zvolen nový pětičlenný orgán a přibyl i náhradník.


Informace odjinud

Video: Parádní zvuk BMW i8 a nepochopitelný výpadek na Severní smyčce

O BMW i8 jsme toho na Auto.cz napsali spoustu. Příležitost slyšet jeho zvuk, ještě k tomu v nejdrsnějším závodním prostředí, se však jen tak nenaskytla.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Volkswagen New Midsize Coupe půjde po Mercedes-Benzu CLA

Na bázi Jetty postavený sportovní sedan Volkswagenu přijde za dva roky a bude chtít konkurovat Mercedesu CLA.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Škoda: Květen ve znamení modernizace a nových verzí

Již příští měsíc vyrukuje mladoboleslavská automobilka s novými variantami svých modelů a také lehkou modernizací pro vozy Citigo, Fabia, Rapid, Octavia a Yeti, které se objeví v provedení pro modelový rok 2015.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Subaru WRX s karoserií hatchback nejspíš definitivně nebude

Již to pomalu vypadá jako telenovela, avšak i přes tlak zejména amerických zákazníků se zdá, že pětidveřová Impreza WRX, ať už jako hatchback či dřívější kombi, definitivně nebude.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Podvodné přetáčení tachometrů bude trestný čin, plánuje ministr Mládek

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek chystá návrh zákona, který by postihoval podvodné stáčení tachometrů nebo nabízení takové služby jako přečin nebo trestný čin. Legislativní úprava, kterou chce předložit spolu s ministry spravedlnosti a dopravy, by měla chránit spotřebitele od začátku příštího roku.
Celý článek na iDNES.cz >>

BMW navyšuje výrobu elektrického i3 o 43 %

O malý mnichovský elektromobil je takový zájem, že BMW výrazně zvyšuje jeho produkci v továrně v Lipsku.
Celý článek na AUTO.CZ >>

V Pekingu se představil Range Rover Hybrid s prodlouženým rozvorem

Land Rover bude prvním výrobcem, který nabídne na čínském trhu diesel-elektrický hybrid. Bude to Range Rover Hybrid ve verzi s prodlouženým rozvorem, což je věc, na kterou si čínští zákazníci potrpí.
Celý článek na AUTO.CZ >>

První auto Karla Gotta: starý opel ani nedojel do Prahy

Jaké bylo vaše první auto? Trabant, embéčko, aerovka, KIA, zněly odpovědi českých osobností z řad umělců, politiků i sportovců. Ti nejobětavější našli v rodinných archivech dokonce fotky. Najdete je ve čtvrtečním Magazínu MF DNES.
Celý článek na iDNES.cz >>

Lexus IS 250 by mohl dostat dvoulitrové turbo

Lexus potřebuje malý přeplňovaný motor, aby mohl pokračovat s dobou, a teď už konečně jeden má.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Porušení embarga na LaFerrari stojí 50.000 eur

Ferrari hrozí, že za porušení embarga o jízdních dojmech z jejich nejlepšího supersportu bude po novinářích požadovat padesát tisíc eur.
Celý článek na AUTO.CZ >>

GM investuje v Číně 12 miliard USD a plánuje další závody

Automobilový gigant General Motors plánuje v letech 2014 až 2017 investovat v Číně 12 miliard USD a v příštím roce zde chce vystavět další závody. Investice je součástí snah automobilky posílit svoji pozici na největším automobilovém trhu světa.
Celý článek na AUTO.CZ >>

V březnu se na mýtném meziročně vybralo o 5,63 % více

Výběr mýtného v březnu meziročně vzrostl o 5,63 % na zhruba 740 milionů korun. Za nárůstem výběrů je kromě oživení ekonomiky otevření nových placených úseků například na jihu Čech na nové části dálnice D3.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Volkswagen Golf R 400: Zběsilý golfík půjde možná do výroby

Volkswagen nejprve dementoval přípravy výroby nejostřejšího Golfu R 400, který představil v Pekingu. Zdá se ale, že je všechno jinak.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Bonus za dálniční pozemky 1500 %

Novela zákona chce změnit jediné číslo, které je však klíčové. Za pozemky by měli majitelé brzy dostat patnáctinásobek odhadní ceny. To však dává prostor spekulantům, jak píše server E15.cz.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kalendář akcí


Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.