Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


Tisková konference 4.4.2014

31.03.2014

Dne 4. dubna 2014  se konala tisková konference.

Dokumenty ke stažení:

 

Motocykl roku 2014

05.03.2014

Svaz dovozců automobilů vyhlásil 18. ročník soutěže Motocykl roku v České republice. O titul soupeří 32 strojů.

Hlasujte na www.motocyklroku.cz a vyhrajte motocykl Yamaha MT-07

Respondenti ankety si opět mohou některé z přihlášených motocyklů při volbě přes internet otestovat

 

Průměrné stáří osobních automobilů v ČR se stále zvyšuje

08.08.2013

Přestárlá vozidla, která tvoří přibližně 1/3 vozového parku sice mají velmi malý proběh kilometrů (do 8% z předpokládaného celkového proběhu všech OA), ale imitují přes 42% nebezpečných škodlivin (oxid uhelnatý, uhlovodíky, oxidy dusíku apod.), jimiž je zatěžováno ovzduší v ČR.

Více viz technická zpráva TÜV SÜD ČR Vliv složení vozového parku osobních automobilů v ČR na životní prostředí. "

Motorkáři nejsou dárci orgánů, ale krve.

12.03.2013

Dne 7.3.2013 byl slavnostně představen projekt „Jezdíme na krev". Jedná se o společný projekt motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů, Samostatného oddělení BESIP Ministerstva dopravy ČR, Společnosti pro transfuzní lékařství ČLS JEP a BEZPEČNĚ NA MOTORCE s Mírou Lisým. Cílem tohoto projektu je motivovat jednu z nejrizikovějších skupin účastníků silničního provozu k dobrovolnému dárcovství krve a tím mimo jiné zmírnit negativní vnímání příznivců jedné stopy ze strany ostatních řidičů a spoluobčanů.

Nedílnou součástí projektu jsou webové stránky www.jezdimenakrev.cz, kde se mohou motorkáři registrovat k dárcovství krve na transfúzní stanici, kterou mají nejblíže svému bydlišti.

Novináři diskutovali o podobě ankety Auto roku 2015

18.04.2014

Oba české novinářské motoristické kluby mají za sebou jarní členské schůze. K hlavním bodům programu patřila diskuse o podobě ankety Auto roku 2015 a její odborné poroty. S jakým výsledkem?

Prodej aut v Evropě v prvním kvartálu rostl

18.04.2014

Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o 8,4 procenta na 3,25 miliónu vozů. Oznámilo to ve čtvrtek Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).

Nissan přeskupil import, hledá se PR manažer

18.04.2014

Středoevropský Nissan zaznamenal v dubnu personální manévry. Jeden z manažerů odešel, další změnili pozice a pražský import hledá nového PR manažera. Kolik je zájemců?

Fiat má nového ředitele

09.04.2014

Rok a čtvrt vedl Fiat v Česku a na Slovensku Polák Marek Kisz, loni v létě ho vystřídal Maďar Lászlo Stekl. Ten v březnu odešel z firmy a nyní bude značku vést Filiberto Barbero.

EvoBus předal 12 autobusů ČSAD Slaný

09.04.2014

ČSAD Slaný, člen skupiny ICOM transport, nakoupila s podporou ROP Střední Čechy 12 bezbariérových linkových autobusů MB Intouro splňujících emisní limity Euro VI. Busy předal v úterý 8. dubna na Ruzyni Thomas Rohde, jednatel EvoBusu Bohemia, Kateřině Kratochvílové, předsedkyni představenstva ICOM transport.

SDA volil nový výkonný výbor

06.04.2014

Výkonný výbor SDA byl loni oslaben náhlými odchody manažerů. Letos byl zvolen nový pětičlenný orgán a přibyl i náhradník.


Informace odjinud

Opel Meriva představuje superkomfort pro malé rodiny

Jedno z nejpovedenějších malých MPV prošlo kosmetikou. Dostalo novou masku a výkonný diesel 1.6 CDTi. A také novou cenu od 260 tisíc korun, což z něj dělá jednu z nejlepších koupí v této kategorii.
Celý článek na iDNES.cz >>

Maybach se vrátí již na podzim

Nový Maybach bude speciální verzí Mercedes-Benzu S. Má se jednat o prodloužený dvanáctiválcový model.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Hrátky s McLarenem 650S Spider na Hockenheimringu (video)

McLaren MP4-12C uvolnil cestu novějšímu modelu 650S. Pánové z časopisu Sport Auto testovali otevřenou verzi Spider na Hockenheimringu.
Celý článek na AUTO.CZ >>

BMW Vision Future Luxury: Sedmička už Mnichovu nestačí

BMW míří mezi opravdu luxusní auta. V Pekingu vystavuje možný předobraz limuzíny umístěné nad řadou 7.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Dodge Challenger 2015: Vylepšený motor V8 Hemi 6.4

Challenger je dalším z řady Dodge, jenž na autosalonu v New Yorku prošel faceliftem. Ten zahrnuje mimo jiné i přepracovanou verzi vrcholného osmiválce 6,4 l.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Peugeot 408 2015: O číslo lepší 308

Peugeot na autosalonu v Pekingu představí nový sedan 408, jenž nabídne, stejně jako jeho předchůdce, auto s rozměry střední třídy a technikou kompaktního 308.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Automobily Maserati se představí v Národním technickém muzeu

Fanoušky všeho, co voní benzínem, určitě potěší výstava automobilů Maserati, které budou od 22. do 25. dubna představeny v Národním technickém muzeu v Praze na Letné.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Volkswagen Golf R 400: Žlutá linka

Volkswagen se nedávno vytáhl se skicami chystaného konceptu Golfu s názvem R 400. Nyní v Pekingu ukázal skutečné auto. Ano, opravdu má 400 koní!
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kateřina Emmons a Adéla Sýkorová: Proč jezdíme na červenou?

Náboje z jejich pušek létají tisícovkou. Pořádně rychle to umějí také za volantem. Olympijské medailistky ve střelbě Kateřina Emmons & Adéla Sýkorová jsou totiž nadšenými řidičkami.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Mercedes-Benz zvažuje také konkurenta pro BMW X4

Zatímco studie Concept Coupe SUV naznačuje zcela zřejmý záměr Mercedesu vstoupit i do kategorie stylových velkých SUV, ve stuttgartských kancelářích už se přemýšlí, jestli krom X6 konkurovat také X4.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Audi TT offroad: TT do terénu s párem dveří navíc

Audi to s rozšířením řady TT myslí opravdu vážně. Na autosalonu v Pekingu vystavuje žlutý koncept TT offroad, který dostal zálusk na lehký terén.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Autosalon Peking obrazem: V Číně už nevyrábí jen obludy a kopie

Autosvět musí zbystřit. Země, kde se za loňský rok prodalo 20 milionů aut už nevyrábí jen obskurnosti okopírované podle fotek. Čínské značky se vzmáhají. A jejich auta vypadají k světu.
Celý článek na iDNES.cz >>

Kabiny Renault Trucks C a K: Prostor

Budky řidiče pro nová stavební vozidla Renault Trucks Euro 6 se nacházejí ve čtyřech verzích. Řady C a K mají odlišnou nabídku.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Autofotka týdne: Nejpokrokovější supersport k vidění v Praze

BMW i8 má sice v útrobách "jen" tříválec, i tak je to ale jedno z moderní technikou nejnabitějších aut. Hybridní supersport s udávanou spotřebou 2,5 litru je k vidění v Praze. Vůz budoucnosti za více než tři miliony se právě začíná vyrábět.
Celý článek na iDNES.cz >>

Kalendář akcí


Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.