Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


Komentář ke statistice vozidel registrovaných v ČR v roce 2015

07.01.2016 Svaz Dovozců Automobilů

Rok 2015 byl zatím nejúspěšnějším rokem v 22leté historii sledování prodejů a (od r. 2004) registrací silničních motorových vozidel v ČR.

Více:

Průměrné stáří osobních automobilů v ČR se stále zvyšuje

30.04.2015 SDA

Dle stavu k 31.12.2014 tvoří přestárlá vozidla (starší 20 let) přibližně 22% vozového parku. Sice mají velmi malý proběh kilometrů (cca 5,4% z předpokládaného celkového proběhu všech OA), ale imitují 36% nebezpečných škodlivin (oxid uhelnatý, uhlovodíky, oxidy dusíku apod.), jimiž je zatěžováno ovzduší v ČR.

Více viz technická zpráva TÜV SÜD ČR Vliv složení vozového parku osobních automobilů v ČR na životní prostředí

Tisková zpráva Svazu dovozců automobilů k registracím vozidel v ČR za 1/2016

05.02.2016 Svaz Dovozců Automobilů

Lednový start registrací nových silničních motorových vozidel do roku 2016 byl úspěšný u osobních a užitkových automobilů, „pomalejší rozjezd“ zaznamenaly motocykly a autobusy. Více v tiskové zprávě .

TISKOVÁ ZPRÁVA Svazu dovozců automobilů k registracím vozidel v ČR za 1-11 / 2015

03.12.2015 Svaz Dovozců Automobilů

Listopadový (měsíční) meziroční nárůst registrací je výrazný ve všech kategoriích silničních motorových vozidel (od 25% do 70%).

více v tiskové zprávě

Toyota Central Europe mění prezidenta

05.02.2016 Autodealers

Toyota Central Europe (TCE) zveřejnila podrobnosti k personálním změnám, které jsou platné od 1. ledna 2016. Odcházející prezident Shingo Kato bude nově působit ve společnosti Toyota Financial Services.

Německo: prodeje aut v lednu zpomalily

04.02.2016 Autodealers

Prodej nových osobních automobilů v Německu se v lednu 2016 meziročně zvýšil o 3,3 procenta na 218 365 vozů, odbyt vozů největší automobilky Volkswagen se ale výrazně snížil.

Brno chystá na březen největší Motosalon v historii

02.02.2016 Autodealers

Organizátoři Motosalonu 2016, který se uskuteční 3. -6. března na výstavišti v Brně, seznámili novináře 2. února na tiskovce v pražském Autoklubu s programem letošního ročníku.

Blíží se uzávěrka ankety Auto roku 2016

29.01.2016 Autodealers

Anketa Auto roku 2016 v ČR jde do finále. Novináři i veřejnost mají na hlasování čas už jen do konce ledna, vyhlášení ankety se pak uskuteční 16. února.

Rusko nalije do autoprůmyslu miliardy rublů

28.01.2016 Autodealers

Ruská vláda podpoří v letošním roce automobilový průmysl 50 miliardami rublů (15,8 miliardy korun). Uvedl to premiér Dmitrij Medveděv a dodal, že již podepsal potřebné nařízení.

dTest: třetina alkoholtesterů je nespolehlivá

27.01.2016 Autodealers

Podle výsledků spotřebitelského časopisu dTest je totiž třetina testovaných přístrojů nespolehlivá. Některé mají problémy s měřením při nízkých teplotách, tři selhaly v testu zcela.


Informace odjinud

Royal Enfield má po 60 letech novinku. Enduro má startér i kompas

Původně britská značka, která se v letech 1955-1969 postupně zcela přesunula do Indie a pokračovala ve výrobě jednoduchých motocyklů pro rozvojové trhy, zažívá v posledních letech úspěšný rozvoj. Nový model Himalayan poprvé vstupuje do segmentu cestovních endur a přináší řadu moderních technologií.
Celý článek na iDNES.cz >>

Souboj v přetlačované. Formule 1 vs. ragbyový tým!

Už vás někdy napadlo, jak by dopadl souboj v přetlačované mezi monopostem Formule 1 a týmem urostlých ragbistů? Pokud ano, v následujícím videu můžete přesně tento souboj spatřit. Koho tipujete na vítěze?
Celý článek na AUTO.CZ >>

Ferrari 335 S vydraženo v Paříži za 868 milionů korun. Rekord, či nikoliv?

Historické vozy Ferrari se na aukcích prodávají za absurdní peníze. U poměrně slavného, byť trochu zapomenutého sportovního prototypu 335 S tomu v Paříži nebylo jinak...
Celý článek na AUTO.CZ >>

Rychle a zběsile: Sága skončí až v roce 2021

Vin Diesel prozradil časový plán uvedení dalších dílů Fast and Furious do kin. Na další pětiletku máme o zábavu postaráno.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Tata Hexa: Do série jde téměř beze změn

Po premiéře konceptu Hexa jde nyní indické kompaktní SUV do výroby jen s minimálními úpravami. Bude se jednat o poměrně luxusní model.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Wiesmann je zpátky, do konce roku chystá nový model

Malovýrobci exkluzivních sporťáků to mají těžké a většinou balancují na hraně bankrotu. Ale někdy mají to štěstí, že se najde nový investor a rozjede znovu výrobu. Naposledy Wiesmann.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Obří svolávačka na Dodge Charger: Dostanou klíny pod kola...

Opravdu kuriózní svolávací akce čeká přes 400 tisíc sedanů Dodge Charger. Dostanou klínky pod kola, aby nepadaly z heverů...
Celý článek na AUTO.CZ >>

Bentley Bentayga Coupe bude vypadat jako EXP 10 Speed 6

Stylovější verze crossoveru Bentayga by si měla vzít designovou inspiraci nikoli z výchozího modelu, ale ze studie luxusního kupé EXP 10 Speed 6.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Zabezpečení železničních přejezdů: Když červená nezabírá

Ministru dopravy došla trpělivost se silničními piráty, kteří vjíždějí na železniční přejezdy na červenou. Chce pro ně tvrdší postihy, ale slibuje i lepší zabezpečení přejezdů.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Smart Fortwo kabriolet: Jízdní dojmy

Třetí generace Smartu kabriolet je tu. Vypravili jsme se ji prohnat španělským velkoměstem.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Scania: Nosiče kontejnerů pro Hasičský záchranný sbor ČR

Scania dodala 19 nových nosičů kontejnerů těžké hmotností kategorie Generálnímu ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.
Celý článek na AUTO.CZ >>

OBRAZEM: Rez jí sluší. Giulietta Sprint je mezi autoklenoty popelkou

Vypelichaná Alfa Romeo Giulietta Sprint má mezi nafintěnými automobilovými klenoty neskonalé kouzlo. Omšelý lak a rez jí sluší, patinu podtrhují pavučiny.
Celý článek na iDNES.cz >>

Volkswagen odkládá roční výsledky i valnou hromadu

Doplnili jsme informaci zdroje agentury Reuters o předpokládané délce odkladu ve 2. odstavci a názory analytiků a další podrobnosti od 5. odstavce.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Slavná Tatra 603 slaví výročí. Před šedesáti lety vyjela do zahraničí

Obyčejným lidem nedostupná, v minulosti označovaná jako papalášská, ale stále krásná. Tatra 603 slaví v těchto dnech malé výročí. Před šedesáti lety vyjel prototyp této kopřivnické limuzíny poprvé za hranice: na přelomu ledna a února roku 1956 tyto vozy reprezentovaly Československý olympijský výbor na zimních olympijských hrát v italském středisku Cortina d’Ampezzo.
Celý článek na iDNES.cz >>

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.