Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


Průměrné stáří osobních automobilů v ČR se stále zvyšuje

19.10.2016 SDA

K 31. 12. 2015 bylo v ČR registrováno 5 158 516 osobních automobilů s průměrným stářím 14,3 roku (v roce 2014 to bylo 14,1 roku). Z toho 40,6% tvoří vozidla starší 15 let, která se na celkovém proběhu km ujetých OA podílejí jen 18%, ale při tom imitují 49,5% nebezpečných emisí (oxid uhelnatý, uhlovodíky, oxidy dusíku apod.), jimiž OA zatěžují ovzduší v ČR.

Více viz technická zpráva TÜV SÜD ČR Vliv složení vozového parku osobních automobilů v ČR na životní prostředí

Materiály z tiskové konference 9/2016

05.10.2016 Svaz Dovozců Automobilů

V období 1-9/2016 bylo v ČR registrováno celkem 192 714 nových osobních automobilů. Tyto údaje potvrdily meziroční nárůst.

 

Fleet Festival Praha završil Tour de Fleet 2016

26.10.2016 Autodealers

Tečku za letošním programem Tour de Fleet obstarala akce Fleet Festival Praha, která se konala v pražském Top Hotelu. Program tvořila odborná konference Face to Face, testy automobilů a galavečer udílení cen ALD Automotive Fleet Awards a Hankook Firemní auto roku 2016.

E.ON otevřel plničku CNG v Troubsku

25.10.2016 Autodealers

Společnost E.ON otevřela 18. října novou plničku CNG v Troubsku na Brněnsku. „Nová plnička je v provozu 24 hodin denně a nabízí možnost čerpání za cenu 24,90 Kč s DPH za kilogram CNG,“ říká Petr Hrubý ze společnosti E.ON Energie.

Škoda podpořila Zdravotního klauna

25.10.2016 Autodealers

Součástí sponzoringu Škody Auto je už čtrnáct let projekt ‘Zdravotní klaun’. V jeho rámci navštěvují speciálně vyškolení a certifikovaní zdravotní klauni děti, hospitalizované v 64 českých nemocnicích a pomáhají jim úsměvem překonat nelehké období.

Porsche ČR slavila 25 let na českém trhu v Chuchli

24.10.2016 Autodealers

Porsche ČR, importér automobilů značek Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy, slavil na dostihovém závodišti v pražské Chuchli 25 let na českém trhu. Dovozce zahájil činnost 18. října 1991. Za dobu svého působení se stal největším importérem a prodal půl milionu automobilů.

Kia slaví 7 let spolupráce s Nadací Naše dítě

20.10.2016 Autodealers

Sedmým rokem pomáhá KIA MOTORS CZECH Nadaci Naše dítě. Během této doby Kia darovala Nadaci částku převyšující milion korun, ze které bylo financováno více než 50 projektů na pomoc handicapovaným dětem ze sociálně slabých rodin.

Počet nehod na železničních přejezdech přibývá

20.10.2016 Autodealers

Podle údajů, které zveřejnila Drážní inspekce, se počet usmrcených při střetnutí na železničním přejezdu za poslední půlrok zvýšil o 133 %.

Italská skupina Camozzi má zastoupení v ČR

20.10.2016 Autodealers

Slavnostního otevření pražské pobočky Camozzi, dodavatele pro průmyslovou výrobu, se 19. října 2016 zúčastnil italský velvyslanec. Kancelář sídlí v Praze Hostivaři, kde disponuje 200 m2 kancelářských ploch a 600 m2 skladových prostor.

Česko letos vyrobilo 1 mil. motorových vozidel

19.10.2016 Autodealers

V České republice byla v září překročena hranice 1 milionu vyrobených motorových vozidel. Za leden až září 2016 bylo v ČR vyrobeno 1 002 603 ks všech druhů motorových vozidel, což je o 7,2 % více než za stejné období roku 2015.


Informace odjinud

Nový Mini Countryman: Podruhé do terénu, také jako plug-in hybrid

Britské Mini představuje novou generaci malého crossoveru Countryman, rovnou i coby sériový hybrid. Ukáže se v Los Angeles.
Celý článek na AUTO.CZ >>

VW začíná odhalovat sedmimístný Atlas. Zatím vypadá jak pick-up

Volkswagen začíná odhalovat své nové sedmimístné SUV pro severoamerický trh, jehož výstavní premiéra je naplánována na letošní autosalon v Los Angeles.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Automobilka Fiat Chrysler se ve čtvrtletí vrátila k zisku

Automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) se ve třetím čtvrtletí vrátila k zisku díky silnému výkonu v Severní Americe. Čistý zisk činil 606 milionů eur (16,4 miliardy Kč) po ztrátě 387 milionů eur ve stejném období předchozího roku.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Každá křivka musí mít svoji funkci, říkal Král českého autodesignu

Před 11 lety, 26. října 2005, zemřel známý český automobilový designér Václav Král. Výtvarník, jenž byl dlouhou řadu let prakticky ztělesněním českého designu automobilů, navrhl mimo jiné sportovní vůz Dioss Rebel nebo luxusní Tatru Prezident. Kromě aut dával Král podobu i strojům či hračkám.
Celý článek na iDNES.cz >>

Komplet nový Opel Insignia se ukazuje: Bude to Grand Sport!

Zatím ještě v lehké kamufláži, pod maskováním je to ale on – zbrusu nový Opel Insignia. Grand Sport, prosím!
Celý článek na AUTO.CZ >>

VW bude v USA opravdu platit mastnou pokutu a vykupovat auta

Americký federální soudce Charles Breyer dnes schválil dohodu o urovnání Volkswagenu s americkými úřady a 475.000 majiteli naftových vozů automobilky kvůli skandálu s obcházením emisních testů v rekordní výši 14,7 miliardy USD (364,8 miliardy Kč).
Celý článek na AUTO.CZ >>

Honda Clarity pokořila Teslu Model S. V čem?

Tesla Model S přišla o titul elektrického auta s nejdelším jízdním dosahem. Honda Clarity s vodíkovým palivovým článkem ji překonala o více než 80 km.
Celý článek na AUTO.CZ >>

OBRAZEM: Závoďák žere 50 litrů benzinu na sto, gumy prošoupe za 200 km

Průměrná spotřeba 51 litrů na 100 kilometrů je pro většinu řidičů noční můrou. Pokud ale sedíte za volantem závodního vozu, za méně nepojedete. Podle statistiky totiž právě 51 litrů průměrně spotřebovalo každé auto, které v Brně závodilo v prvním čtyřiadvacetihodinovém závodu v dějinách Česka.
Celý článek na iDNES.cz >>

Mercedes-AMG E 63 4Matic+: Nejvýkonnější zástupce třídy E v historii (+video)

Osmiválec s dvojicí turbodmychadel, pohon všech kol a devítistupňová automatická převodovka spolu s armádou elektronických systémů charakterizují nový Mercedes-AMG E 63 4Matic+.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Suzuki S-Cross 1.4 BoosterJet – Z neviditelného drsňákem

Kompaktní SUV Suzuki S-Cross v rámci faceliftu výrazně proměnilo svoji tvář. To však není ta hlavní změna – tu najdeme pod kapotou, kde se objevují nové turbomotory.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Valentino Balboni: Legendární testovací jezdec pracuje pro Lamborghini už přes 40 let!

Nebyl ani designérem, ani šéfem velké automobilky. Muž zdánlivě stojící v pozadí, který toho však pro manufakturu s býkem ve znaku udělal více než dost. Proto mu před sedmi lety dnes hypermoderní továrna vzdala hold. Plným právem!
Celý článek na AUTO.CZ >>

Toyota FC Bus: Palivové články v hromadné dopravě

Toyota patří k průkopníkům ve využití palivových článků v osobních vozech a zároveň pracuje na vodíkovém pohonném systému i pro městské autobusy.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Prohnali jsme po okruhu evropský muscle car Jaguar F-Type SVR

Příležitost svézt se na legendárním okruhu, kde se prohánějí ty nejrychlejší závodní stroje světa, se neodmítá. Obzvlášť když to má být svezení autem, které je samo o sobě ověnčeno superlativy. Řeč je konkrétně o Jaguaru F-Type SVR a okruhu Red Bull Ring.
Celý článek na iDNES.cz >>

Mercedes-Benz Concept X-Class: Trojcípá hvězda míří mezi terénní pick-upy

Mercedes představil 25. října 2016 ve Stockholmu nový pick-up, zatím jako dva koncepty. Očekávaná novinka je sice převlečený Nissan Navara, prostý badge-engineering se však nekoná.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.