Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Porsche Česká republika mění jednatele

Dosavadní jednatel Porsche ČR Franz Pommer se po plánovaném ukončení své mise vrací do mateřské Porsche Holding Salzburg, kde převezme další úkoly. Ve vedení firmy ho 1. října nahradí nový manažer, který přichází z jihoamerického Chile.

Mag. Franz Pommer byl vedení Porsche Česká republika od roku 2014. Jako jeden ze dvou jednatelů se zaměřoval zejména na oblast poprodejních služeb, financí, controllingu a zavádění digitálních technologií.

Řídil mj. implementaci pokročilého systému managementu datového centra importéra, projekt komplexního řešení nabíjecí infrastruktury MOON pro elektromobily, zahájení výstavby nového Vzdělávacího centra v obci Zlatníky-Hodkovice pro zvyšování kvalifikace zaměstnanců prodejní a servisní sítě, nebo spuštění portálu CARJOBS.CZ, sloužícího jako nástroj pro personalisty autorizovaných prodejců a servisů a uchazeče o práci v automobilové branži.

„Během uplynulých téměř 8 let jsem mohl nést spoluzodpovědnost za úkoly, které byly velmi rozmanité, zajímavé, ale znamenaly také velkou výzvu,“ říká Franz Pommer.

„Společně s vysoce motivovaným týmem PoČR a vysoce profesionální prodejní a servisní organizací jsme velmi úspěšně zvládli mnoho technických, systémových, smluvních a ekonomických výzev. Také jsme dokázali dosahovat těch nejvyšších výsledků v prodeji a obratu v historii importéra a dealerů. Za tuto skvělou podporu velmi srdečně děkuji všem zúčastněným. V České republice jsem se cítil od začátku opravdu velmi dobře. Na tuto součást mé profesní dráhy, která byla z hlediska událostí nejbohatší a nejkrásnější během mého působení, se ohlížím zpět s velkou hrdostí a vděčností.“

Před převzetím pozice jednatele Porsche Česká republika Franz Pommer úspěšně působil ve vedoucích funkcích v rámci Porsche Austria v Salzburgu. Mimo jiné měl na starosti zahraniční velkoobchod. Do Prahy přešel v roce 2014 z pozice manažera Porsche Austria zodpovědného za oblast servisu, dílů a financí, kterou zastával od roku 2002.

Nový jednatel přichází z Chile

Novým jednatelem společnosti bude od Christoph Grün, který největšího dovozce automobilů do ČR povede společně se současným jednatelem Janem Hurtem.

Christoph Grün přichází do Prahy z Chile, kde na pozici jednatele vedl tamního importéra Porsche Chile, dovozce koncernových značek Volkswagen, Audi, Škoda, SEAT, MAN a Camiones y Buses.

V koncernu Porsche Holding Salzburg, který je i mateřskou společností českého dovozce, pracuje již jedenáct let. Před tím, než převzal vedení pobočky v Chile, pracoval jako finanční ředitel v Porsche Colombia SAS. Je absolventem magisterského studia na Univerzitě Karla Franzense ve Štýrském Hradci, obor všeobecné finance.

„Jsem nadšený, že přebírám novou výzvu v Porsche Česká republika, těším se, až začnu poznávat zdejší trh, zvyky, společnost – a především – českou kulturu. Chci se zaměřit hlavně na další rozvoj importérského týmu a dealerské sítě, aby byly připravené na éru digitalizace a e-mobility. Chci celý tým Porsche CZ motivovat k tomu, aby v oblasti inovací, digitalizace a zavádění nových technologii patřil mezi špičku v celé automobilové branži,“ říká Christoph Grün o svých cílech a ambicích v Česku.

17.09.2021Autodealers

Informace odjinud

Suzuki Vision Gran Turismo je sporťák s motorem z Hayabusy, 3 elektromotory a pohonem všech kol

Suzuki představilo koncept pro závodní hru GranTurismo. Chlubí se pohonem všech kol, motorem z motorky Hayabusa a třemi elektromotory. V přípravě je okruhová verze.
auto.cz

Fotogalerie: GP Monaka od 50. let po dnešek

Podívejte se na fotografický průřez historií Velké ceny Monaka formule 1.
auto.cz

Jaromír Jágr se přesvědčil, že je Kia EV6 bezpečné auto. A řekl, jak to celé bylo

Elektromobil, ve kterém boural slavný kladenský hokejista, si z Euro NCAP odvezl plný počet hvězd.
auto.cz

První setkání s BMW i7: Interiér je luxusní, ale co kontroverzní exteriér?

České zastoupení automobilky BMW dnes kousek za Prahou poprvé prezentovalo novou elektrickou limuzínu i7, kterou si s konkurencí rozhodně nespletete.
auto.cz

WRC Generations: Nová hra s licencí WRC vyjde na podzim. Má být nejlepší!

Studio Kylotonn se alespoň dle svých slov loučí se závodní sérií WRC ve velkém. Zda půjde opravdu o nejlepší rallye hru za poslední roky, se dozvíme 13. října 2022, kdy bude zahájen prodej WRC Generations.
auto.cz

BMW se zviklat konkurencí nenechá. Návrat do F1 není v plánu

Je to již 13 let od doby, kdy bavorská automobilka naposledy aktivně vystupovala ve formuli 1. Roky budou dále přibývat, BMW se totiž na návrat nechystá. 
auto.cz

Nový Singer 911 Big Sur je další nádherný restomod z Kalifornie

Věhlasný úpravce tradičních vozů Porsche se pochlubil novým kouskem, který opět vypadá naprosto fantasticky.
auto.cz

Maserati MC20 přijíždí oficiálně v otevřené verzi Cielo

Téměř dva roky po představení kupé přijíždí model MC20 také v otevřené verzi Cielo.
auto.cz

Sunbeam Tiger (1964–1967): Evropský roadster s motorem Ford V8

Roadster Sunbeam Tiger měl karoserii a podvozek modelu Alpine, do kterého byl namontován americký motor Ford V8. V první sérii Mark I měl objem 4,26 litru a výkon 166 koní. Mark II s objemem 4,74 litru dosahoval rychlost až 200 km/h.
auto.cz

Plastové pružiny slibují nižší váhu a větší odolnost, zkoušky vychází skvěle

Německý dodavatel dílů vyvinul plastové pružiny. Na jejich vývoji spolupracuje s několika výrobci a výsledky testů jsou slibné. Dokonce už má na nový typ pružin první objednávku.
auto.cz

Ford testuje systém automatického zpomalení aut ve vymezených zónách

Automobilka Ford testuje systém virtuálních zón s nastaveným rychlostním limitem, které by mohlo auto rozpoznat a samo při vjezdu do nich odpovídajícím způsobem upravit svoji rychlost.
auto.cz

Nepřehlédnutelný Hyundai Staria je v Česku! První svezení ukazuje, že Multivan má problém

Futuristické MPV Hyundai Staria po měsících čekání dorazilo na český trh. V rámci prezentace jsme jej důkladně prolezli a absolvovali první svezení.
auto.cz

SCG 008 je terénní závoďák za 2,3 milionu, který si musíte postavit sami

Společnost Scuderia Cameron Glickenhaus představila finální podobu terénního závoďáku, který původně vznikl jako aprílový žert. Stojí 2,3 milionu a postavit si ho musíte sami.
auto.cz

VW Touareg slaví 20 let na trhu, zákazníkům nabídne speciální edici

Vlajkové SUV automobilky Volkswagen by se mělo již v polovině příštího měsíce objevit ve speciální výbavě Edition 20, oslavující 20 let na trhu.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.