Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Aktuální složení Výkonného výboru SDA

předseda: Martin Peleška
členové: Jan Hurt
  Alexej Kiriakovský
  Jiří Picek
  Luboš Vlček
  Josef Pokorný (tajemník SDA)

 

Předsedou výkonného výboru Svazu dovozců automobilů byl letos v březnu zvolen pro následující šestiměsíční období Martin Peleška (46). Pětičlenné vedení svazu nyní finguje ve složení Jan Hurt, Alexej Kiriakovský, Jiří Picek, Luboš Vlček a tajemník SDA Josef Pokorný. Jaké jsou priority současného vedení svazu?

„Hlavním úkolem SDA pro příští měsíce je realizace dlouho připravovaného projektu obnovy vozového parku v ČR. Aktuálně je v ČR zaregistrováno přes 6 milionů osobních vozů s průměrným stářím 15 let, a jde tak o jeden z vůbec nejstarších vozových parků v Evropě. Obměna vozového parku je proto klíčová pro celkové vylepšení zásadních oblastí dopravy v Česku, jakými jsou snížení emisní stopy a splnění závazků ČR v této oblasti, zvýšení bezpečnosti silničního provozu, vyšší ochrana řidičů a cestujících a snížení zatížení našeho zdravotnictví v důsledku havárií v přestárlých vozech,“ uvedl Martin Peleška.

Nový předseda výboru začal pracovní kariéru v polovině 90. let ve švédské strojírenské firmě Atlas Copco. V automobilovém sektoru pracuje od roku 1998, dvacet dva let nepřetržitě.

Začal kariéru u distributora vozidel značky Ford, ve Ford Motor Company, kde prošel mnoha pozicemi na různých úrovních.

V roce 2006 nastoupil u distributora značek Toyota a Lexus pro Českou republiku. Působil v Toyota Motor Czech (TMCZ) na pozici se zodpovědností za prodej a rozvoj dealerské sítě, v roce 2009 se přesunul do evropské centrály Toyota Motor Europe, kde měl na starosti postupně oblast plánování prodeje a výroby, a následně oblast cenotvorby. Po návratu v roce 2012 se začlenil zpět do struktury TMCZ jako ředitel prodeje a marketingu.

Následně se aktivně účastnil reorganizace struktury distribuční sítě ve střední Evropě a vzniku Toyota Central Europe pro CZ, SK a HU. Pozici generálního ředitele zastoupení značek Toyota a Lexus – Toyota Central Europe - Czech zastává od září 2014.

Hlavní úkoly SDA pro příští měsíce:

  • Realizace projektu obnovy vozového parku v ČR
  • Snížení emisní stopy a splnění závazků ČR v této oblasti
  • Zvýšení bezpečnosti silničního provozu
  • Vyšší ochrana řidičů a cestujících
  • Snížení zatížení českého zdravotnictví v důsledku havárií v přestárlých vozech

 

05.05.2020Svaz Dovozců Automobilů

Informace odjinud

Jak se žije sběrateli a výrobci dřevěných modelů: Dva blázny spojuje jedna vášeň

Devětašedesátiletý František Bouček z Mochova se před pár lety zamiloval do dřevěných modelů aut. Ve své sbírce má samé netradiční kousky. Od fekálního vozu přes pivovarský speciál až po americký truck. Všechny mu z třešně, ořechu a hrušky vyrábí brilantní truhlář Petr Marek. Vyzpovídali jsme oba.
auto.cz

Jak se řídí v Indii? Je to jiná planeta. Ve všem...

Indie není jen obyčejná země, naprosto specifická je i doprava. V roce 2018 jsem se společně se slovenským ekvivalentem českých Trabantů, projektem Lada Svetom, vydal do Indie a sepsal, co všechno musíte znát, než vyrazíte do provozu v této bláznivé zemi.
auto.cz

BMW řady 4 Gran Coupé se blíží. Prohlédněte si, jak bude vypadat

Nová čtyřka se po uvedení dvoudveřové varianty kupé dočká také svého praktičtějšího sourozence s párem dveří navíc. Design asi nemá čím překvapit.
auto.cz

Cestování autem po Česku: Co navštívit v Čechách?

Události posledních týdnů vrátily lidi ke krásám vlastní země – a většina z nich plánuje doma strávit i čas dovolených. Projeli jsme všechny kraje Česka a hledali v nich místa méně známá. Či skoro neznámá.
auto.cz

Přilby automobilových jezdců: Co všechno musí zvládnout?

Jsou z ní vidět pouze oči, pokud auto stojí. Zakrývá totiž celou hlavu i krk. Řeč je o závodní přilbě.
auto.cz

Slovakiaring čeká nezvyklý závod: Elektrický Jaguar vs. angličák Hot Wheels

České zastoupení Hot Wheels připravilo hodně nevšední závod, ve kterém se proti sobě postaví dva naprosto rozdílné vozy Jaguar.
auto.cz

Chrysler, jeden z pilířů amerického autoprůmyslu, slaví 95 let

Automobilka Chrysler, nyní součást italsko-americké skupiny Fiat Chrysler Automobiles (FCA), patří spolu s firmami General Motors a Ford do proslulé "velké trojky" amerických výrobců automobilů.
auto.cz

Elektrický pohon 4x4 Nissan e-4ORCE čerpal inspiraci od GT-R i Patrolu

Nissan chce posílit svou pozici na trhu elektromobilů novým systémem pohonu všech kol, který dostal příznačné označení e-4ORCE.
auto.cz

Vybrali jsme deset nejdostupnějších nových rodinných vozů

Z kterých aut vybrat, pokud nechcete v červnu 2020 moc platit, a přitom hodláte odvézt rodinu i s kufry? Tady je deset nejlevnějších modelů z průniku kombíků, MPV a SUV.
auto.cz

Vybrali jsme nejlepší gify s tématikou formule 1

Formule 1 přináší řadu památných momentů a okamžiků. Snad z každého se stane gif, který si pak na sociálních sítích žije svým vlastním životem. Podívejte se na výběr těch nejlepších. Po kliknutí na gif se vám otevře nová stránka a gif můžete vložit na web, sdílet na sociálních sítích apod.
auto.cz

BMW M3 E36: Připomeňte si slavného šestiválcového sportovce z devadesátek

BMW řady 3 v generaci E36 samozřejmě nemohlo opomenout na vrcholnou verzi M3. Dorazila dva roky po představení E36, hned ve třech karosářských verzích.
auto.cz

Čekání u konce. Nový Chevrolet Corvette dorazí do Evropy v roce 2021

Chevrolet Corvette v osmé generaci proměnil svoji koncepci, když se z něj stal supersport s motorem uprostřed. Konečně víme, kdy dorazí také do Evropy.
auto.cz

Nová Škoda Octavia vyřešila problém se softwarem. Zákazníci kvůli tomu musí do servisu

Softwarový problém s asistentem pro nouzové volání v nové Škodě Octavia se již povedlo opravit. Dodávky zákazníkům jsou tudíž opět obnoveny.
auto.cz

Škoda Kodiaq si v interiéru půjčila moderní prvek nové Octavie. Lidem se moc nelíbí

Po čtvrté generaci Octavie začnou dvouramenný volant dostávat také další modely. Po Kamiqu Scoutline i Kodiaq, minimálně v top verzích.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.