Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Aktuální složení Výkonného výboru SDA

předseda: Martin Peleška
členové: Jan Hurt
  Alexej Kiriakovský
  Jiří Picek
  Luboš Vlček
  Josef Pokorný (tajemník SDA)

 

Předsedou výkonného výboru Svazu dovozců automobilů byl letos v březnu zvolen pro následující šestiměsíční období Martin Peleška (46). Pětičlenné vedení svazu nyní finguje ve složení Jan Hurt, Alexej Kiriakovský, Jiří Picek, Luboš Vlček a tajemník SDA Josef Pokorný. Jaké jsou priority současného vedení svazu?

„Hlavním úkolem SDA pro příští měsíce je realizace dlouho připravovaného projektu obnovy vozového parku v ČR. Aktuálně je v ČR zaregistrováno přes 6 milionů osobních vozů s průměrným stářím 15 let, a jde tak o jeden z vůbec nejstarších vozových parků v Evropě. Obměna vozového parku je proto klíčová pro celkové vylepšení zásadních oblastí dopravy v Česku, jakými jsou snížení emisní stopy a splnění závazků ČR v této oblasti, zvýšení bezpečnosti silničního provozu, vyšší ochrana řidičů a cestujících a snížení zatížení našeho zdravotnictví v důsledku havárií v přestárlých vozech,“ uvedl Martin Peleška.

Nový předseda výboru začal pracovní kariéru v polovině 90. let ve švédské strojírenské firmě Atlas Copco. V automobilovém sektoru pracuje od roku 1998, dvacet dva let nepřetržitě.

Začal kariéru u distributora vozidel značky Ford, ve Ford Motor Company, kde prošel mnoha pozicemi na různých úrovních.

V roce 2006 nastoupil u distributora značek Toyota a Lexus pro Českou republiku. Působil v Toyota Motor Czech (TMCZ) na pozici se zodpovědností za prodej a rozvoj dealerské sítě, v roce 2009 se přesunul do evropské centrály Toyota Motor Europe, kde měl na starosti postupně oblast plánování prodeje a výroby, a následně oblast cenotvorby. Po návratu v roce 2012 se začlenil zpět do struktury TMCZ jako ředitel prodeje a marketingu.

Následně se aktivně účastnil reorganizace struktury distribuční sítě ve střední Evropě a vzniku Toyota Central Europe pro CZ, SK a HU. Pozici generálního ředitele zastoupení značek Toyota a Lexus – Toyota Central Europe - Czech zastává od září 2014.

Hlavní úkoly SDA pro příští měsíce:

  • Realizace projektu obnovy vozového parku v ČR
  • Snížení emisní stopy a splnění závazků ČR v této oblasti
  • Zvýšení bezpečnosti silničního provozu
  • Vyšší ochrana řidičů a cestujících
  • Snížení zatížení českého zdravotnictví v důsledku havárií v přestárlých vozech

 

05.05.2020Svaz Dovozců Automobilů

Informace odjinud

Kdo je nový šéf Škody Auto? Thomas Schäfer nastoupil do VW v roce 2012, předtím byl u Daimleru

Thomas Schäfer se narodil 1. dubna 1970 ve městě Marburg v Hesensku. V roce 1994 vystudoval technologii výroby na Berufsakademie v Mannheimu.
auto.cz

Indian Challenger: Jedna z nejlepších motorek roku

Nejstarší americký výrobce motorek Indian zažil nejeden pád na dno, ale teď je v životní formě a chrlí novinku za novinkou. Kontroverzní challenger hodlá změnit svět svalnatých baggerů.
auto.cz

Která auta ztrácejí nejvíc na hodnotě po třech letech? Americký žebříček se hodí i v Evropě

Ojetiny po tříleté službě prvnímu majiteli přináší výhodné ceny dalším kupujícím. Spořiví zájemci mají na výběr z velkého portfolia a mezi nejlepší tipy patří deset nejméně poruchových modelů.
auto.cz

Také automobilky bojkotují sociální síť Facebook. Inzerovat odmítá přes 500 společností

Mnoho světových firem včetně automobilek vyhlásilo v posledních týdnech bojkot sociální sítě Facebook. Důvodem je nedostatečné potírání projevů nenávisti.
auto.cz

Peugeot 305 (1977–1989): Náhrada za 304 a 404

Sedany, kombi a dodávky Peugeot 305 s předním pohonem používaly zážehové a vznětové čtyřválce s objemem 1,3 až 1,9 litru, umístěné vpředu napříč.
auto.cz

Jak udělat z BMW xDrive čistokrevnou zadokolku? Stačí chytrý telefon a jedna aplikace

Přepnout skrz smartphone čtyřkolku na zadokolku, i když vaše BMW z továrny něco takového neumožňuje? Jde to, pokud vám tedy nevadí riskovat ztrátu záruky.
auto.cz

Němec přišel o řidičák kvůli nastavování stěračů v Tesle

Velký dotykový displej v Tesle Model 3, který nahrazuje většinu ovládacích prvků, se stal předmětem zajímavého sporu. Soudce byl ale nesmlouvavý.
auto.cz

Supra by nakonec mohla dostat i šestistupňový manuál

Osmistupňový automat ZF je sice skvělý, přesto se najde spousta lidí, kteří by si raději sázeli rychlosti podle svého. A možná se brzy dočkají.
auto.cz

Mercedes-Benz GLC 220 d 4Matic – Trojcípá hvězda, jak má být

Spojíte-li si Mercedes-Benz s pohodlným luxusním vozem, nemusíte mít hned na mysli vrcholnou třídu S. Vysokou úroveň pohodlí dokáže nabídnout také středně velké SUV GLC.
auto.cz

Omlazený VW Arteon prozrazuje české ceny. O kolik si připlatíte za atraktivní kombík?

VW Arteon přijíždí v omlazeném balení na český trh. Nová karosářská verze Shooting Brake je sice nepatrně dražší, ale dorovnává výbavou.
auto.cz

Novým šéfem Škody Auto je Thomas Schäfer

Novým předsedou představenstva automobilky Škoda Auto byl dnes podle očekávání zvolen Thomas Schäfer.
auto.cz

Revoluce v platbách za parkování? Místo peněz platby elektřinou

Zatímco většina majitelů elektromobilů se při parkování snaží hlavně dobíjet baterky, v Japonsku už zkouší model, kdy se za parkování elektřinou naopak platí.
auto.cz

Škodu Auto prý povede Schäfer, dosavadní šéf VW v JAR

Novým předsedou představenstva automobilky Škoda Auto bude v pondělí zvolen Thomas Schäfer, který doposud vedl jihoafrickou součást koncernu Volkswagen, tvrdí portál Automobilwoche.
auto.cz

Koncern PSA bude mít elektromobily s baterií obsahující 50 kWh na každý metr rozvoru

Zajímavou informaci v souvislosti s připravovanou novou speciální platformou pro elektrická vozidla zveřejnil francouzský koncern PSA. Do něho patří automobilové značky Citroën, Peugeot, DS a Opel.
Celý článek na autonaelektrinu.cz >>

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.