Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Aktuální složení Výkonného výboru SDA

předseda: Jiří Picek
členové: Jan Hurt
  Alexej Kiriakovský
  František Neuman
  Martin Peleška
  Josef Pokorný (tajemník SDA)

 

Předsedou výkonného výboru Svazu dovozců automobilů byl letos v březnu zvolen pro následující šestiměsíční období Martin Peleška (46). Dalšími členy vedení svazu jsou Jan Hurt, Alexej Kiriakovský, František Neuman, Jiří Picek a tajemník SDA Josef Pokorný. Jaké jsou priority současného vedení svazu?


„Hlavním úkolem SDA pro příští měsíce je realizace dlouho připravovaného projektu obnovy vozového parku v ČR. Aktuálně je v ČR zaregistrováno přes 6 milionů osobních vozů s průměrným stářím 15 let, a jde tak o jeden z vůbec nejstarších vozových parků v Evropě. Obměna vozového parku je proto klíčová pro celkové vylepšení zásadních oblastí dopravy v Česku, jakými jsou snížení emisní stopy a splnění závazků ČR v této oblasti, zvýšení bezpečnosti silničního provozu, vyšší ochrana řidičů a cestujících a snížení zatížení našeho zdravotnictví v důsledku havárií v přestárlých vozech,“ uvedl Martin Peleška.

Nový předseda výboru začal pracovní kariéru v polovině 90. let ve švédské strojírenské firmě Atlas Copco. V automobilovém sektoru pracuje od roku 1998, dvacet dva let nepřetržitě.

Začal kariéru u distributora vozidel značky Ford, ve Ford Motor Company, kde prošel mnoha pozicemi na různých úrovních.

V roce 2006 nastoupil u distributora značek Toyota a Lexus pro Českou republiku. Působil v Toyota Motor Czech (TMCZ) na pozici se zodpovědností za prodej a rozvoj dealerské sítě, v roce 2009 se přesunul do evropské centrály Toyota Motor Europe, kde měl na starosti postupně oblast plánování prodeje a výroby, a následně oblast cenotvorby. Po návratu v roce 2012 se začlenil zpět do struktury TMCZ jako ředitel prodeje a marketingu.

Následně se aktivně účastnil reorganizace struktury distribuční sítě ve střední Evropě a vzniku Toyota Central Europe pro CZ, SK a HU. Pozici generálního ředitele zastoupení značek Toyota a Lexus – Toyota Central Europe - Czech zastává od září 2014.

Hlavní úkoly SDA pro příští měsíce:

  • Realizace projektu obnovy vozového parku v ČR
  • Snížení emisní stopy a splnění závazků ČR v této oblasti
  • Zvýšení bezpečnosti silničního provozu
  • Vyšší ochrana řidičů a cestujících
  • Snížení zatížení českého zdravotnictví v důsledku havárií v přestárlých vozech

 

01.10.2020Svaz Dovozců Automobilů

Informace odjinud

Poprvé za volantem Cupry Formentor: První ryzí model značky budí zaslouženou pozornost

Formentor je první svébytné dílo značky Cupra, všechny dosavadní vozy byly jen přeznačkované Seaty. První zkušenosti naznačují, že se novinka povedla.
auto.cz

Subaru Impreza 2.0 e-Boxer: Když vše funguje, jak má

Po modelech Forester a XV se nám do rukou dostala i třetí elektrifikovaná novinka s hvězdokupou Plejád ve znaku. A podle všeho se zdá, že je z celé trojice nejpovedenější.
auto.cz

VW K70 slaví 50 let. Připomeňte si zapomenutý model, který vytyčil dnešní směr značky

Historický mezník Volkswagenu, první model s kapalinou chlazeným motorem vpředu a pohonem přední nápravy původně znaky wolfsburské značky nést neměl.
auto.cz

Na čelo pustil Sainze i Bottase. Pak si ale Hamilton v Portugalsku doletěl pro rekordní vítězství

Vel­kou ce­nu Por­tu­gal­ska vy­hrál Lewis Ha­mil­ton před Bot­ta­sem a Ver­stap­pe­nem. Ha­mil­ton zís­kal re­kord­ní 92. ví­těz­ství ve for­mu­li 1.
auto.cz

Jízdní dojmy s Fordy Transit Active a Trail: Do opery, na pláž i do lesa!

Ford pro evropský trh uvedl pro modely z řady Transit akčnější verze Trail a Active. Užitkové novinky jsme vyzkoušeli v okolí Mnichova.
auto.cz

Škoda Karoq se začíná vyrábět na Slovensku. Z kapacitních důvodů

Německá automobilka Volkswagen ve svém závodě na Slovensku zahájila výrobu sportovně-užitkového vozu (SUV) Škoda Karoq. Výroba nového modelu zajistí práci pro 500 zaměstnanců, sdělil bratislavský závod. Ten vypomáhá s montáží modelu Karoq z kapacitních důvodů.
auto.cz

Japonská policie dostala Lexus LC500, parkovat může vedle Nissanu GT-R

Nejznámější flotilu luxusních a výkonných policejních vozidel mají nejspíš v Dubaji, japonští muži zákona však nezůstávají pozadu.
auto.cz

Motocyklová VC Teruelu 2020: MotoGP ovládl Franco Morbidelli, Suzuki má opět dvě pódia

Na MotorLandu Aragón proběhl další závod silničního motocyklového MS, Velká cena Teruelu. MotoGP vyhrál Franco Morbidelli, Moto2 Sam Lowes a Moto3 Jaume Masiá.
auto.cz

Ferrari svolává modely 812 Superfast, mohlo by jim odletět zadní sklo

Svolávací akce se nevyhýbají ani prémiovým značkám. V případě Ferrari 812 Superfast přitom půjde minimálně o 1063 vozidel.
auto.cz

Vybrali jsme modely s automatickou převodovkou a cenou do 500.000 Kč

Kolik modelů nových vozů pořídíte v Česku s automatickou převodovkou? Udělali jsme si průzkum a byli překvapeni: s cenovkou pod půl milionu jsme jich napočítali 35.
auto.cz

Proslulé koncepty Alfa Romeo B.A.T. 5, 7 a 9d na prodej jedině pohromadě

Tři futuristické koncepty byly výjimečně k vidění sólo, o to více se tetelí bohatí sběratelé nad šancí koupit všechny tři kusy najednou. O dalším působišti sci-fi prototypů se rozhodne na konci měsíce pod taktovkou snad nejznámější aukční síně.
auto.cz

Indian FTR 1200 S Race Replica: Láska na první pohled a třetí svezení

Zamiloval jsem se nad první fotkou a nemohl se dočkat dne, kdy otočím heftem Indianu FTR 1200. První rande úplně nedopadlo, ale další šance se vyplatila – dala vzniknout pevnému svazku.
auto.cz

Kvalifikaci na Velkou cenu Portugalsko vyhrál Hamilton na středně tvrdých pneumatikách

Kvalifikaci na Velkou cenu Portugalska vyhrál Lewis Hamilton před Bottasem. Druhá řada bude patřit Verstappenovi a Leclercovi.
auto.cz

Motocyklová VC Teruelu 2020: Z pole position se v MotoGP radoval Nakagami

Kvalifikacím na první Grand Prix Teruelu v dějinách jednostopého silničního MS dominovali v jednotlivých třídách Takaaki Nakagami (MotoGP), Sam Lowes (Moto2) a Raúl Fernández (Moto3).
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.