Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Kia uspořádala v Koreji mohutný ohňostroj, který pomohl odhalit nové firemní logo a celosvětový slogan značky na znamení budoucí transformace této automobilky. Představení loga má jít ruku v ruce s ambicemi značky Kia vybudovat si čelní pozici v odvětví mobility cestou modernizace.

07.01.2021 Autodealers

TPCA mění vlastníka, u Kolína už se nebudou vyrábět francouzské vozy a továrna mění název. Za účasti prezidenta závodu Koreatsu Aokiho, ředitele českého zastoupení Toyoty Martina Pelešky a starosty města Kolína Michaela Kašpara bylo slavnostně odhaleno nové jméno automobilky Toyota Motor Manufacturing Czech Republic.

05.01.2021 Autodealers

Pro Škodu Auto bude rok 2021 opět plný jubileí: připomíná si 30 let svého rozvoje v rámci koncernu Volkswagen, ale také 120 let angažmá na poli motoristického sportu. Výročí oslaví i několik pro značku významných modelů jako první novodobé generace modelů OCTAVIA (25 let) či SUPERB (20 let).

30.12.2020 Autodealers

Objem nově poskytovaných nebankovních spotřebitelských půjček kolísá v závislosti na postupu koronavirové pandemie. Zatímco k největšímu propadu obchodů došlo během první vlny, po následném rozvolnění ochranných opatření začal trh nabírat dech. Vyplývá to ze statistiky České leasingové a finanční asociace (ČLFA).

28.12.2020 Autodealers

Značka Mitsubishi dlouhodobě spolupracuje se Střední školou grafickou v Brně. Letos v prosinci dodala škole ochranné pomůcky. Předání zásilky proběhlo v autosalonu Mitsubishi – Auto Palace Brno za účasti zástupkyně ředitele školy Evy Veselé a vedoucího prodeje APB Antonína Dvořáčka.

27.12.2020 Autodealers

Investiční skupina CBRE Global Investors dokončila pro nadnárodního dodavatele automobilových dílů Faurecia novou výrobní halu v průmyslové zóně Pilsen Park West nedaleko Nýřan. Co se tam bude produkovat?

21.12.2020 Autodealers

Za leden až listopad 2020 bylo v zemích EU27+EFTA+UK dle údajů zveřejněných ACEA poprvé zaregistrováno celkem 10 746 293 ks nových osobních automobilů. Je to o 26,11 % (téměř o 3,8 milionu ks) méně než ve stejném období roku 2019, upozornil analytik Antonín Šípek.

18.12.2020 Autodealers

Pro ročník 2020/2021 se Škoda Auto stává generálním partnerem esport hokejové ligy. Soutěž se všemi zapojenými týmy hokejové Tipsport extraligy, se tak bude pyšnit oficiálním názvem ENYAQ hokejová liga.

17.12.2020 Autodealers

Výroba automobilů letos klesla. Může za to skokový pokles poptávky po nových vozech, který přišel s nástupem koronaviru. Jenže co udělat se skladovými zásobami stárnoucích modelů a jak se připravit na příchod MY2021? Pomoci může řešení Automotive CRM, které vyvinula Konica Minolta IT Solutions Czech.

15.12.2020 Autodealers

Prosincovou valnou hromadu Sdružení automobilového průmyslu hostila v minulých letech různá konferenční centra. V roce 2006 se například konala v kolínské TPCA. Kde bude letos?

08.12.2020 Autodealers

Vláda chystá českou verzi takzvaného kurzarbeitu, který by navázal by na vládní program Antivirus. Sdružení automobilového průmyslu podporuje jeho zavedení k 1. lednu 2021, uvedl prezident AutoSAP Bohdan Wojnar.

06.12.2020 Autodealers

Informace odjinud

Škoda Octavia Combi 1.0 TSI – Terč internetových hrdinů

Po plug-in hybridním „er-esu“ a plynovém G-Tecu se mi do rukou dostala motorizace oslovující podstatně širší spektrum zákazníků. Modrý kombík má pod kapotou základní litrový tříválec spojený s manuálem.
auto.cz

Pamatujete si VW Polo Harlekin? Pestrobarevný hatchback se vrátil!

Pestrobarevný Volkswagen Polo původně vznikl jako marketingový nástroj, později se však začal vyrábět, a to s označením Harlekin. Nyní se po letech vrátil.
auto.cz

Koncern Stellantis je tu. Jak se značky FCA a PSA odliší? A co budoucí plány?

Spojení PSA a FCA vytvořilo koncern čítající hned 15 automobilových značek. Vedení skupiny tak pracuje hlavně na jejich jasném odlišení.
auto.cz

Porsche Taycan se představuje v nové základní verzi

Spekulace se potvrdily, novým přírůstkem do modelové rodiny Porsche Taycan je nejdostupnější verze, která se již loni v létě představila pouze na čínském trhu.
auto.cz

Nový Hyundai Bayon se dále odhaluje. Městský crossover vsadí na odvážný styl

Hyundai pokračuje v odhalování svého nového nejmenšího crossoveru. Bayon svým stylem naváže na větší Konu.
auto.cz

Motoristické sprinty: Vavřinec vyhrál

Úspěšný automobilový reprezentant v závodech do vrchu Tomáš Vavřinec (Mitsubishi Lancer Evo) ovládl v kategorii speciálních vozů osmý ročník nejmladšího automobilového mistrovství republiky, což jsou motoristické sprinty.
auto.cz

Tohle je nový hypersport pro Le Mans. Je jako McLaren F1 a zamíří i na běžné silnice

Nová kategorie Hypercar pro 24 hodin Le Mans vyžaduje i stavbu odvozeného silničního vozidla. Vedle Toyoty na takovém projektu pracuje i německý tým ByKolles.
auto.cz

Evropský trh v roce 2020: Pád o čtvrtinu, Škoda osmá nejžádanější značka

Prodeje nových aut v Evropě loni silně ovlivnila pandemie koronaviru. Škoda však patří mezi značky se spíše nižším poklesem, spolu s Toyotou či Volvem.
auto.cz

Rallye Dakar 2021: Motorkář Michek v létě bojoval o život a teď vyrovnal nejlepší český výsledek na Dakaru

Před rokem při své premiéře na Dakaru dojel motocyklový jezdec Martin Michek (Orion – Moto Racing Group) na 23. místě a byl třetí nejlepší v hodnocení nováčků.
auto.cz

Porsche poodhaluje novou verzi Taycanu, dorazit má brzy

Modelová rodiny Porsche Taycan by se již brzy měla dočkat dalšího přírůstku.
auto.cz

Přítelkyně a manželky jezdců formule 1

Přítelkyně a manželky některých současných jezdců formule 1.
auto.cz

BMW R18 Spirit of Passion: Kingston Custom vzpomínají na předválečné časy

Cruiser BMW R18 se hodí k retro přestavbám, obzvláště tehdy, když je posvětí samotný výrobce. Co třeba art deco?
auto.cz

Vrátí se Peugeot do USA? Dlouhodobý plán je v ohrožení, kvůli spojení s Fiatem

Peugeot možná přehodnotí svůj plán na návrat na severoamerický trh, k němuž má dojít v roce 2026. Pandemie koronaviru však důvodem není.
auto.cz

Rolls-Royce a elektromobil: Svébytný model s technikou BMW, prototyp již existuje

V zákulisí luxusní automobilky Rolls-Royce se intenzivně pracuje na vůbec prvním sériovém elektromobilu. Příjezd je otázkou několika příštích let, přesto už se rýsují první obrysy.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.