Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Ministerstvo financí dokončilo jednu z největších veřejných soutěží na nákup nových aut, v rámci níž poptávalo vozidla pro 61 subjektů státní správy a samosprávy. Mladoboleslavská automobilka zvítězila s kombíkem Fabia, který dodá v počtu až 498 kusů, a to včetně servisních služeb po dobu 5 let nebo 150 000 km.

03.09.2021 Autodealers

Škodovka pokračuje v rušení části směn. Důvodem jsou nadále chybějící čipy, které se používají v palubní elektronice. Podle odborů se dají problémy očekávat ještě na podzim, uvedl ve čtvrtek týdeník Škodovácký odborář.

30.08.2021 Autodealers

Anytime carsharing přidal k vozům Toyota Yaris a Toyota Corolla Hatchback dalších 190 aut. Jedná se o 120 kusů Toyoty Corolla Combi a 70 kusů Toyoty C-HR, opět s hybridním pohonem, automatem a parkovací kamerou. Celkem nyní mají lidé ve službě Anytime k dispozici 500 toyot.

25.08.2021 Autodealers

Klub motoristických novinářů chystá na začátek září tradiční testovací jízdy pro žurnalisty s nejnovějšími automobilovými novinkami. Účast v Čertousech přislíbila i většina PR manažerů značek. Kdy se akce koná a jaké vozy se budou testovat?

23.08.2021 Autodealers

Pražskou náplavku už počtvrté zaplní přehlídka automobilů – Auta na náplavce. Výstava se uskuteční od čtvrtka 26. do neděle 29. srpna na obou vltavských pražských březích mezi Železničním a Palackého mostem. Akci přiblížil šéfredaktor Světa motorů Zbyšek Pechr.

20.08.2021 Autodealers

Armáda ČR si 10. srpna přebrala prvních 60 terénních vozů Toyota Hilux. Dodávka je součástí kontraktu na až 1200 vozů během čtyř let, který byl uzavřen vloni v listopadu na základě vítězství ve výběrovém řízení. Toyoty Hilux armádě dodá firma Glomex MS.

12.08.2021 Autodealers

Červencové registrace 18 405 nových osobních vozů v ČR jsou o 6,9 % nižší než loni a o 15,6 % nižší než předloni, ale o 14,3 % lepší než za sedm loňských měsíců. Žádný, některými ekonomy dříve ohlašovaný prodejní boom, ale ani pesimistický pokles prodejů se nekoná.

05.08.2021 Autodealers

Český Goodyear najal nového marketingového koordinátora, který předtím pracoval pro značku Hyundai. Převzal zodpovědnost za marketingové aktivity společnosti na českém a slovenském trhu po Vojtěchu Gurinovi.

03.08.2021 Autodealers

Vláda v pondělí schválila memorandum mezi státem zastoupeným ministerstvem průmyslu a obchodu a společností ČEZ o podpoře projektu továrny na baterie pro elektromobily v Česku, takzvané gigafactory. Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

27.07.2021 Autodealers

Patnáct let řídil Arnault Leglay několik poboček Arvalu v řadě zemí, od Rumunska přes Brazílii a Chile až po Českou republiku. V srpnu divizi opustí a nastupuje jako CEO severských zemí v BNP Paribas Leasing Solutions, která spadá také do skupiny BNP Paribas Group. Na pozici generálního ředitele Arval CZ ho střídá nový manažer.

09.07.2021 Autodealers

Bývalý novinář Radek Laube vystřídal na začátku července na pozici PR manažera Autodromu Most Jana Foukala a začal svým někdejším kolegům posílat první tiskové zprávy. Radek je zodpovědný za veškerou komunikaci Autodromu Most s médii a jeho úkolem bude kromě toho vytvořit i novou komunikační strategii mosteckého okruhu a polygonu.

09.07.2021 Autodealers

Informace odjinud

Ekologové žalují BMW a Mercedes kvůli výrobě aut se spalovacím motorem

Německá ekologická organizace Deutsche Umwelthilfe (DUH) zažalovala automobilky BMW a Mercedes-Benz.
auto.cz

Elektrický sporťák Aura vznikl za rok. Slibuje 650 km a unikátní technologie

Britové představují elektrický dvoumístný sporťák s otevřeným nebem nad hlavou. Postavili jej za pár měsíců pandemii navzdory.
auto.cz

BMW 320e Luxury Line – Méně sportovnosti, více pohodlí

Základní plug-in hybridní trojka sice neohromí dynamikou, v testované konfiguraci ale nabídla nečekaně komfortní prémiové svezení.
auto.cz

Toyota v Kolíně dnes po odstávce kvůli čipům obnovila výrobu

Automobilka Toyota Motor Manufacturing Czech Republic v Kolíně dnes po odstávce obnovila výrobu. Zaměstnanci se vrátili do plného třísměnného systému.
auto.cz

Vize Škody Slavia ukazuje, na co se v Indii mohou těšit. Evropané mají smůlu

Škodovka připravuje nový model pro indický trh. Nejspíše ponese označení Slavia a troufáme si tvrdit, že řada Evropanů jej bude tiše závidět.
auto.cz

Ford oficiálně oznámil Bronco Raptor, dorazit má v příštím roce

Po dlouhém čekání a mnoha spekulacích Ford konečně oficiálně potvrdil příchod populárního offroadu Bronco v ostré verzi Raptor.
auto.cz

Fotogalerie: Velká cena Ruska v letech 2014 až 2020

V roce 2014 se v Rusku jela první Grand Prix. Podívejte se na fotografie z Velké ceny Ruska v Soči z let 2014 až 2020.
auto.cz

Terénní karavan Bruder EXP-8 slibuje úžasný komfort i v naprosté divočině

Nepatří sice k nejmenším, nabízí ovšem velmi působivý komfort, který si můžete užívat i mimo civilizaci.
auto.cz

Týmy navlékly letošní barvy na model vozu pro rok 2022. Podívejte se na další fotografie

Týmy vzaly model vozu pro rok 2022, který představila F1, a obarvily ho do současného zbarvení. Skutečné vozy jednotlivých týmů budou samozřejmě vypadat jinak. 
auto.cz

Čínská značka DongFeng vstupuje na český trh. Auta hodlá prodávat netradičním způsobem

DongFeng začíná na českém trhu prodávat tři modely. Všechno to jsou SUV a jedno z nich má elektrický pohon.
auto.cz

Mladý rod jménem Cupra: Prohlédněte si všechny současné modely ve velké galerii

Značka sportovních aut ze Španělska už více než tři roky kráčí po boku mateřského Seatu, od kterého se odlišuje nejen charakterem, ale i svébytnými modely v čele s první vlaštovkou - crossoverem Formentor.
auto.cz

Nový vůz Haasu vzniká pod vedením zkušeného inženýra. Majitel týmu je povzbuzen pokrokem

Podle šéfa týmu Guenthera Steinera je Gene Haas po nedávné návštěvě konstrukčního oddělení povzbuzen pokrokem, kterého Haas dosáhl při vývoji vozu pro rok 2022.
auto.cz

Porsche Macan se spalovacími motory zřejmě skončí v roce 2024

Čistě elektrický Macan by se měl představit během příštího roku a od roku 2023 by zákazníci měli mít na výběr mezi spalovacím motorem, nebo elektromotorem.
auto.cz

Šéf Toyoty opět kritizoval přechod na elektromobilitu, o práci mohou přijít miliony lidí

Akio Toyoda opět varoval před zběsilým přechodem výhradně na elektromobilitu, který by jen v Japonsku mohl ohrozit miliony pracovních míst.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.