Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

PSA prodloužila smlouvu s GEFCO

Automobilka Groupe PSA prodloužila čtyřletý exkluzivní kontrakt společnosti GEFCO. Podpis smlouvy s ročním objemem 550 milion eur stvrzuje služby v oblasti four-party automobilové logistiky (4PL).

Zakázku GEFCO získalo na základě zakázky vypsané Groupe PSA v únoru 2018. Jako vítěz zajistí v následujících 4 letech, počínaje 1. lednem 2019, kompletní logistické toky pro značky Opel a Vauxhall.

Vítězství společnosti GEFCO v tendru je důkazem preciznosti poskytovaných služeb, stejně jako síly partnerství mezi oběma smluvními stranami a absolutní důvěry, kterou do společnosti GEFCO, jako dodavatele 4PL služeb, Groupe PSA vkládá.

V rámci smluvní spolupráce zajistí GEFCO pro značky Opel a Vauxhall vstupní i výstupní logistiku dílů a pohonných jednotek z poboček dodavatelů po celém světě do montážních závodů klienta, ale i distribuci hotových vozů k prodejcům a koncovým klientům.

„Jsme hrdí na to, že nás zavedené značky, jako Opel a Vauxhall považují za opravdu silného partnera. Námi navržená 4PL schémata přináší klientům unikátní řešení v oblasti automobilové logistiky. Díky tomu, že i v dalších čtyřech letech zajistíme kompletní toky obou značek na evropských trzích i v Turecku, pomůžeme další optimalizaci dodavatelského řetězce klienta, zatímco on bude mít prostor plně se soustředit na samotný obchod,“ popsal Antoine Redier, výkonný viceprezident pro 4PL řešení společnosti GEFCO.

Rémi Girardon, viceprezident pro výrobu Opel Automobile GmbH uvedl: „Těšíme se na pokračování úspěšného partnerství se společností GEFCO. Jejich flexibilní, inovativní a cenově výhodné logistické procesy, které jsou dokonale integrované s našimi industriálními operacemi, jsou pro nás nenahraditelné. Je příjemné moct se spoléhat se na tak výjimečného partnera, jakým GEFCO beze sporu je.“

22.10.2018Autodealers

Informace odjinud

Konec řidičáků za 85 tisíc. Německo digitalizuje a povoluje řízení s rodiči

Pořídit si řidičský průkaz se u našich západních sousedů v posledních letech stalo luxusem. Ceny atakující v průměru hranici tří tisíc eur, v přepočtu téměř pět a osmdesát tisíc korun, vytvořily z cesty k nezávislosti nečekanou sociální bariéru. Spolková vláda nyní oznámila razantní reformu. 
auto.cz

Znáte Tesla Diner? Loni to byl nejčastěji používaný Supercharger. Zašli jsme tam na kafe

Automobilka Tesla byla průkopníkem světové elektromobility, jejíž úspěch z velké části stavěl na vlastní síti spolehlivých nabíjecích stanic Supercharger. Minulý rok otevřela v americkém Los Angeles stanici Tesla Diner s kinem, restaurací a 80 nabíjecími místy, která se okamžitě stala nejčastěji používaným Superchargerem na světě.
auto.cz

I cyklisté jsou řidiči, připomíná policie. Za alkohol i telefon jsou tvrdé pokuty!

Na nehodách zaviněných pod vlivem alkoholu mají cyklisté násobně vyšší podíl než na celkovém počtu nehod, vyplývá z policejních statistik. Policie také připomíná, že cyklisté nesmějí stejně jako řidiči jezdit na červenou či vjíždět na železniční přejezd, kdy je to zakázáno.
auto.cz

Mazda MX-5 se připravuje na elektrickou budoucnost. V úvahu připadají dvě verze

Mazda pracuje s několika scénáři pro další MX-5. Krátkodobě se mluví o novém čtyřválci Skyactiv-Z, dlouhodobě ale musí být roadster připravený i na elektrický pohon.
auto.cz

TEST Xpeng P7+ RWD Long Range – To nejlepší z Číny?

Čínská auta se v Evropě sice již uchytila, ve většině případů se ale koupí těchto modelů musíte smířit s nějakými ústupky. Asi nejméně jich je potřeba u vozů značky Xpeng, které snesou srovnání s tím nejlepším ze západu. Dokazuje to třeba nový elektrický liftback xpeng P7+.
auto.cz

Plug-in hybridní SUV Xiaomi SkyNomad ujedou na elektřinu víc než leckterý elektromobil

Problém se zákaznickým vnímáním dojezdu elektromobilů řeší čínské automobilky svérázně už delší dobu. BYD na dojezdu přes 1000 km u svých plug-in hybridních modelů postavil celou komunikační strategii a některé modely v Číně mají kromě velkých nádrží také obrovské baterie.
auto.cz

Válka na Blízkém východě má zajímavý efekt. Rekordně zvedá prodeje elektromobilů

Růst cen pohonných hmot kvůli válce na Blízkém východě ve druhém čtvrtletí výrazně podpořil prodej elektromobilů. Ten ve srovnání s prvními třemi měsíci letošního roku vzrostl o 35 procent a ve více než 50 zemích byl rekordní. Ve své dnešní zprávě to uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
auto.cz

Černá skříňka už i v autobusech a kamionech. Jak moc nás šmíruje?

Povinnost mít ve vozidle takzvanou černou skříňku, kterou mají dávno všechna nová auta, se letos rozšířila i na nová těžká nákladní auta a autobusy. Jak tato technologie doopravdy funguje, co na vás prozradí vyšetřovatelům a proč z ní mají strach podvodníci s pojištěním?
auto.cz

Nový Nissan X-Trail přijel do Česka. Prověřili jsme ho na asfaltu i v terénu

Unikátní elektrická čtyřkolka se spalovacím motorem se představila v modernizovaném hávu. Její schopnosti jsou až nečekaně dobré a víc než potěší svým starosvětským ovládáním. Minusy tak hledám opravdu těžko.
auto.cz

Wartburg 353 (1966-1989): Poslední dvoutakt z podhradí

Wartburg 353 se stal posledním sériově vyráběným automobilem s dvoudobým motorem na světě. Jeho aktivní kariéra byla totiž až příliš dlouhá...
auto.cz

Šest aut na jedno místo. Pražské parkování je výzvou a vyhlídky nejsou růžové

Hledání volného stání v metropoli se stalo každodenní zkouškou trpělivosti i řidičského umu. Aut přibývá, kapacity ulic narážejí na své limity a tlak na každý volný metr čtvereční neúprosně roste. Dá se s tím vůbec něco dělat?
auto.cz

Penzista svérázně bojuje proti plošnému sledování. Má podporu lidí

Floridský důchodce Carl Gunn blokuje kamery, které čtou registrační značky projíždějících vozidel, transparentem na síťce k čištění bazénu. Jeden z projíždějících řidičů nabídl, že za něj zaplatí kauci, když ho zatknou.
auto.cz

Před startem Finské rallye: Ogier mění navigátora

Na Finskou rallye, která je desátým podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích, přijíždí jako lídr šampionátu Velšan Elfyn Evans, tovární jezdec Toyoty. Další jezdec značky Sébastien Ogier mění spolujezdce. Vincent Landais nemůže z osobních důvodů startovat. Nahradí ho Julien Ingrassia, který s Ogierem získal osm titulů mistra světa.
auto.cz

Evropská šéfka BYDu míří k Fordu. Maria Grazia Davino povede prodeje

Po dvou letech v čele evropské divize BYDu se Maria Grazia Davino stěhuje zpět k evropské automobilce. Bude odpovědná za prodeje, dealerskou síť a dodávky aut.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava logo greensolutions
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.