Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Porsche ČR startuje nabíjecí projekt MOON

Porsche Česká republika, největší importér automobilů do ČR, představuje v české premiéře na veletrhu Ampér v Brně svůj projekt MOON, jehož cílem je nabídnout firmám i soukromým zákazníkům komplexní služby a vyspělá zařízení pro nabíjení elektromobilů.

Produktová řada MOON zahrnuje také systémy pro trvale udržitelnou výrobu elektrické energie a její uchovávání. MOON je důležitým krokem v realizaci strategie koncernu Volkswagen v oblasti elektrické mobility.

„Porsche Česká republika je lídrem na českém trhu elektromobilů,“ říká Franz Pommer, jednatel společnosti. „Spuštěním projektu MOON navazujeme na několikaletou systematickou osvětu a podporu elektrické mobility, která již přináší první obchodní úspěchy.“ V loňském roce byl každý druhý elektromobil, nově registrovaný v České republice, značky Volkswagen. Její aktuální nabídka je tvořena modely e-Up! a e-Golf. V závěru loňského roku byl na český trh uveden lehký užitkový vůz Volkswagen e-Crafter a nedávno byl zahájen prodej prémiového SUV Audi e-tron. Příští rok bude ve znamení modelové ofenzivy, jejímž nosným pilířem bude zcela nová rodina elektromobilů Volkswagen ID. s mimořádně dlouhým dojezdem a praktickou využitelností v každodenním provozu.

Porsche Česká republika hodlá ve spolupráci se svou prodejní a servisní sítí nabízet zákazníkům nejen inovativní elektromobily, ale také nejmodernější nabíjecí techniku a další související zařízení z širokého portfolia značky MOON. Specialisté značky MOON pomohou zákazníkovi vybrat nejvhodnější řešení na základě jeho požadavků již při objednání nového elektromobilu.

Komplexní nabídka značky MOON pro soukromé i veřejné využití bude sahat od elektronicky řízeného kabelu pro nabíjení střídavým proudem a výkonem až 22 kW přes nástěnné nabíječky, domácí akumulátorové systémy a fotovoltaické nabíjecí systémy až po zařízení pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem o výkonu až 300 kW. Sofistikovaná nabíjecí zařízení mohou být komfortně ovládána i na dálku prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.

Produktová řada značky MOON zahrne nástěnné nabíječky MOON Wallbox ve třech různých variantách Basic, Connect a Community pro nabíjení střídavým proudem o výkonu 3,6 až 2x22kW. Pro domácí nabíjení i nabíjení na cestách je určena sada MOON2Go Complete Set AC 22 kW. Především pro firmy jsou koncipovány nabíjecí stojany MOON AC Charger s nabíjecím výkonem až 2x22 kW. Segment rychlého nabíjení stejnosměrným proudem pokrývají produkty MOON Power Charger DC 24 a MOON Power Charger DC 75-300, u nichž číselná část označení udává nejvyšší výkon nabíjení.

Systémy MOON pracují s precizním elektronickým řízením, které optimalizuje spotřebu elektrické energie i dosahovaný nabíjecí výkon. Mezi jejich přednosti patří také kompaktní konstrukce, jednoduchá montáž a snadné ovládání. Zákazník obdrží kompletní řešení z jedné ruky, které bude zahrnovat poradenství, kontrolu stavu elektrické sítě před montáží, přípravu infrastruktury na montáž, montáž a zprovoznění zařízení, servisní podporu a údržbu a také administrativní podporu.

Značku MOON vytvořila společnost ALLMOBIL, která je stejně jako Porsche Česká republika dceřinou firmou společnosti Porsche Holding Salzburg. Česká republika je jednou z pěti pilotních zemí, v níž je značka MOON uváděna na trh.

20.03.2019Autodealers

Informace odjinud

TEST Audi Q3 e-hybrid – Vysoká hmotnost dynamiku nekazí

Současné Audi Q3 je na trhu od loňského roku. Kromě dvou zážehových a jednoho vznětového motoru nabízí i plug-in hybrid. Jeho baterie s kapacitou 25,7 kWh slibuje dlouhý dojezd. Jaká je ale skutečnost?
auto.cz

Španělskou továrnu Fordu obsadí Geely. Nová puma možná dostane čínskou techniku

Čínské automobilky už v Evropě dosáhly na 10% podíl v prodejích, dalším krokem je lokální výroba. Další automobilkou, která se o něco takového pokusí, bude podle všeho Geely.
auto.cz

Chystáte se do Chorvatska? V Záhřebu už vás klidně nabere taxi bez řidiče

Chorvatsko jako první země v Evropě spustilo komerční provoz služby robotaxi, tedy taxi bez řidiče. Místní start-up Verne provozuje v hlavním městě deset elektromobilů, vozů Arcfox Alpha T5 od čínského výrobce BAIC Motor, které jsou vybavené softwarem pro autonomní řízení od čínské firmy Pony AI, napsala agentura Bloomberg.
auto.cz

Kupé-kabriolety byly před dvaceti lety v kurzu. Kdo dnes ještě nabízí pevnou skládací střechu?

Pevná skládací střecha měla zajistit optimální kompromis mezi otevřeným autem a akustickou i tepelnou izolací uzavřené karoserie kupé. Auta často označená CC tak rostla jako houby po dešti. Co stálo za jejich vznikem a proč tak rychle skončila?
auto.cz

Portugalská rallye po čtvrtku: Nejrychleji začal Solberg

MATOSINHOS/PRAHA - Švéd Oliver Solberg (Toyota GR Yaris Rally1) vede po prvních třech rychlostních zkouškách Portugalské rallye, která je šestým podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích
auto.cz

Policie na udání odstavila Škodu Forman ve starých policejních barvách. Opravdu to bylo nutné?

Forman v policejních barvách. Zrenovovaný veterán, nebo nebezpečný podvod? Nedávný incident na Prostějovsku otevřel spor mezi fanoušky techniky a striktním výkladem zákona.
auto.cz

Audi postavilo nový šestnáctiválec. Svezou se však jen vyvolení

Ingolstadtská automobilka po tříletém úsilí představila znovuzrozený Auto Union Lucca, šestnáctiválcový závoďák, který ve své době stanovil rychlostní rekord. Představí se na Festivalu rychlosti v Goodwoodu.
auto.cz

Další Čína dorazila do Česka! Foton se specializuje na užitková vozidla

Česká nabídka značky Foton začíná terénními pick-upy, z nichž ten nejmenší je velký zhruba jako Toyota Hilux, pokračuje elektrickými dodávkami a končí malými nákladními vozy pro regionální provoz o celkové hmotnosti 8,5 tuny. Na našem trhu bude bojovat hlavně cenou.
auto.cz

Portugalská rallye před startem: Bitva na první klasické šotolině

Velšan Elfyn Evan bude v Portugalské rallye hájit vedení v mistrovství světa. Po pěti odjetých soutěžích má v čele náskok dvou bodů na dalšího jezdce továrního týmu Toyota Takamoto Katsutu z Japonska. Třetí je další zástupce japonské automobilky Fin Sami Pajari.
auto.cz

Elektrický Mercedes-Benz třídy C má českou cenu. Pět stovek koní nedá draho

Mezi nejbližší konkurencí nepřekonatelný poměr ceny k výkonu nabízí nedávno představená elektrická třída C. Má téměř pět stovek koní, 800V architekturu a za 2,2 milionu ji dostanete „v plné palbě“.
auto.cz

Lexus ukázal nové obrovské SUV. TZ má 6 míst, přes 400 koní a dojede daleko

Elektromobil nabízí podle automobilky Lexus ideální spojení požitku z jízdy a evoluce. A to i v případě obrovského šestimístného modelu TZ, který na evropský trh přijde příští rok.
auto.cz

Nissan se vrací k technologii, která z vozů postupně vymizela. Slibuje dobíjení zdarma

Slunce svítí, Nissan jede. Solární panely chce chytře integrovat na malá městská auta kategorie kei, ale i do karoserie velkých modelů vč. elektrického SUV Ariya. Někteří majitelé žijící ve slunných zemích by tak prakticky nikdy nemuseli nabíjet.
auto.cz

Suzuki přichází se zárukou 10 let. Čeho všeho se bude týkat?

Delší záruka na nové vozidlo je pro každého budoucího majitele přínosná. Japonská značka nabízí nově v rámci programu Suzuki Pro desetiletou záruku. A k tomu jednu nepříliš častou pozornost.
auto.cz

Na svět se dere nový velmi úsporný hybridní pohon. A nestojí za ním žádná automobilka

Aramco je saúdskoarabská státní ropná společnost a zároveň jeden z největších ropných konglomerátů na světě. Nedávno prezentovala plod vlastního vývoje - velmi úsporný hybridní pohon.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.