Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Výrobce přívěsů Agados zůstává jedničkou trhu

Podle informací Sdružení automobilového průmyslu se, z celkového počtu 25 298 vyrobených přípojných vozidel v Česku, ve velkomeziříčské firmě v loňském roce zkonstruovalo 23 081 přívěsných vozíků. Agados tak zůstává jedničkou na trhu. Společnost pro letošek plánuje další novinky.

Agados každoročně navyšuje výrobu a nejinak tomu bude i letos. Firma se chce v roce 2019 nejvíce zaměřit na vzrůst prodeje vozíků kategorie O2, tedy přívěsy s nákladem nad 750kg.

„S loňským rokem jsme nadmíru spokojeni a i letos přicházíme s dalšími novinkami. Uvedeme například novou řadu skříňových přívěsů a rozšíříme také portfolio přívěsů kategorie O3 – přívěsy do 10 tun. Dále pracujeme na speciálních projektech pro složky integrovaného záchranného systému a potřeby armády,“ představuje plány jednatel společnosti Agados Petr Ostrý.

Loňský rok zakončil Agados ziskem ocenění SPOLEČNOST ROKU 2018 za vynikající výsledky v oblasti vývoje, výroby a obchodu s technikou a materiálem určeným pro obranu a bezpečnost České republiky, které uděluje nakladatelství MS Line. Největší český výrobce přívěsů také úspěšně splnil dodávku prvních polních kuchyní pro českou armádu, podílel se na výrobě podvozků pod radary a společně se zahraničními partnery realizuje zakázky speciálních vojenských přívěsů pro švédskou a rakouskou armádu.

Kromě zmíněných přívěsů pro civilní dopravu a produkty pro armádu, jsou součástí portfolia Agadosu i výrobky pro integrovaný záchranný systém. Z produktů tohoto segmentu nabízí firma například úpravnu vody, cisternu, podvozky pod dieselagregáty nebo také mobilní osvětlovací věž a mrazicí box.

Agados se dlouhodobě zabývá také speciálními vozíky na míru. ZOO ve Dvoře Králové nad Labem si v minulosti objednala transportér na přepravu žiraf, dále česká firma zkonstruovala například přívěs pro monopost Formule 1 týmu McLaren nebo si, nejen pro dakarský závod, nechal vyrobit přepravník pro závodní speciál tým automobilového závodníka Tomáše Ouředníčka. Velký úspěch slaví také přívěs vytvořený pro triatlonistu Jana Řehulu.

10.05.2019Autodealers

Informace odjinud

Zadarmo těsně za nárazníkem? Mýtný trik stojí vychytralé řidiče statisíce

Někteří francouzští řidiči objevili způsoby, jak se vyhnout placení dálničních poplatků, od schovávání registračních značek až po riskantní jízdu v těsném závěsu za cizím autem. Místo drobných úspor teď podvodníci doplácejí astronomické částky a riskují vězení. Oproti českým poměrům padají ve Francii tresty, ze kterých se tají dech.
auto.cz

Která je nejvzácnější Corvette? Zapomeňte na ZR-1

Corvette je nejslavnějším americkým opravdovým sportovním vozem. V průběhu produkce vznikla celá řada různých edicí a výkonných variant. Přesto nejsou těmi nejvzácnějšími.
auto.cz

TEST Volkswagen T-Roc 1.5 eTSI – Lidový vůz pro zákazníky, kteří rádi spoří

Druhou generaci modelu T-Roc jsme krátce po uvedení na trh testovali ve výbavě Life doplněné o doplňky R-Line. Stylový žluťásek se nám tehdy líbil, ovšem k ceně na billboardech měl pochopitelně daleko. Co nabízí zcela základní model T-Roc druhé generace, jak jezdí a komu je určený?
auto.cz

Autorizovaný servis versus servis obecný. A co třeba nezávislý specializovaný?

Kdo provozuje auto, které si sám platí, patrně čas od času řeší otázku, zda dát auto do autorizovaného servisu, nebo jej raději svěřit mechanikům z nezávislého servisu. Oboje má svá pro a proti.
auto.cz

Jde to i bez lhaní a výmluv: Richard Hammond má zaplatit přes 28.000 Kč za vysokou rychlost

Bývalý spolumoderátor populární automobilové show Top Gear Richard Hammond dostal od britského soudu pokutu 999 liber (asi 28.220 korun) poté, co byl dvakrát během tří týdnů přistižen při překročení povolené rychlosti.
auto.cz

Uplynulo 10 let od zrození Grahama, dokonalého člověka při autonehodě. Co se změnilo?

Je to deset let, co svět šokoval Graham. Bizarní a lehce děsivý mutant s obrovskou hlavou a chybějícím krkem, který se stal globálním virálem. Představoval biologickou formu člověka, která by dokázala bez fatálních následků přežít těžkou autonehodu. Jak se od té doby změnila pasivní a aktivní bezpečnost automobilů?
auto.cz

Audi Q9 je novým vrcholem nabídky. Šestiválec jako základ, osmiválec má skoro 600 koní

Sedm sedaček ve standardu, šest za příplatek, rozvor přes tři metry, elektrické dveře a prosvícené střešní okno. Audi odhalilo svou opulentní vlajkovou loď.
auto.cz

Modernizované MG 4 přichází do Evropy. Totožný zevnějšek skrývá zcela nový interiér

Méně je někdy více. Zakladatel rodiny MG 4 i nadále vsadí na líbivé ostré tvary zevnějšku, uvnitř ale nezůstal kámen na kameni. Místo lesklých černých ploch najdeme kvalitnější materiály a více evropský design. Vylepšení se dočkaly i pohonné jednotky. Nezbývá než počkat, jestli se v tuzemsku modernizovaných vozů dočkáme i my.
auto.cz

Co s elektromobilem po nehodě? Jsou scénáře, které děsí i Martina Vaculíka

Nástup elektromobilů vzbuzuje u části motoristické veřejnosti obavy. Jednou z těch nejčastějších jsou škody po nárazu. Ale je to opravdu tak horké?
auto.cz

Tyto 3 prvky by měly být v autech povinné místo otravných asistentů

V rámci nových evropských předpisů GSR II mají nové vozy povinně zástupy asistentů, nově v čele s hlídáním rychlostních limitů, zásahů do řízení a sledováním pozornosti řidiče. Jenže současně mohou chybět jednoduché prvky, které chrání lidský život.
auto.cz

Mercedes-Benz chce ve výrobě používat více recyklovaného hliníku. Pouze o ekologii nejde

Být dobrým samaritánem nemusí vždy znamenat finanční oběť. Proto Mercedes-Benz i nadále prohlubuje spolupráci se společností Hydro, dodavatelem recyklovaného hliníku a technologie, která umožňuje efektivní dekarbonizaci výsledného produktu. Výsledkem je čistší a levnější produkce bez ohrožení kvality.
auto.cz

Na úřad kvůli převodu auta? Brzy minulost. Další významný posun, řekl Martin Kupka

Vláda schválila návrh na převody vozidel on-line bez návštěvy úřadů nebo doručování registračních značek a osvědčení o registraci vozidla do výdejních boxů a výdejních míst.
auto.cz

Neue Klasse trhá rekordy. BMW ještě nikdy nevyrobilo 50.000 kusů aut tak rychle

Vůbec první sériově vyráběný model z řady Neue Klasse si připisuje další rekord. Tentokrát se zasloužil o milník v rychlosti výroby prvních padesáti tisíc kusů vozidel po uvedení do prodeje v rámci historie automobilky BMW.
auto.cz

Škoda navrhla trofej pro Pogačara, pětinásobného vítěze Tour de France

Fenomenální Slovinec Tadej Pogačar si dojel pro pátý celkový triumf a na pódiu zvedl nad hlavu cenu, která má jako již tradičně hluboké české kořeny. Trofej z čistého křišťálu je výsledkem spolupráce designérů automobilky Škoda a mistrů sklářů z novoborského Lasvitu. Ta letošní připomíná důležité české varhany.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava logo greensolutions
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.