Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Hasiči Unipetrolu koupili nové Scanie

Hasičský záchranný sbor chemického závodu Unipetrolu v Litvínově rozšířil svůj vozový park o dvě nová vozidla značky Scania pro hašení vodou a pěnou. Celková investice dosáhla výše 18,5 milionu korun.

V současné době tak mají podnikoví hasiči k dispozici tři zásahová vozidla pro zásah vodou a pěnou, a tři kombinované hasicí automobily, ve kterých je navíc k dispozici i prášek. Statisticky vyjíždějí průměrně dvakrát denně. V loňském roce vyjeli k 660 zásahům, asistencím a planým poplachům uvnitř i vně chemického parku, ve kterém pracuje přes šest tisíc lidí.

„Po mimořádné události v srpnu roku 2015 jsme se rozhodli obnovit a rozšířit náš vozový park a technické prostředky. Nyní máme k dispozici šest vozidel – tři kombinované vozy pro zásah vodou, pěnou nebo práškem a tři cisternové automobilové stříkačky pro hašení vodou nebo pěnou. Pořízením dvou nových vozidel jsme zlepšili naši flexibilitu zejména v době, kdy je nutné vyjet k více asistencím, zásahům, nebo některý z vozů prochází servisní prohlídkou či opravou,“ říká Petr Králert, velitel Hasičského záchranného sboru Unipetrolu.

S novými vozy budou hasiči zasahovat během požárů nebo úniků chemických látek, asistovat při údržbě technologií výrobních jednotek a podílet se na zásazích vně areálu v rámci Požárního poplachového plánu Ústeckého kraje, nebo Integrovaného záchranného systému. Hasičský záchranný sbor Unipetrolu má v současné době sedmdesát čtyři zaměstnanců, z nichž šedesát tři hasičů pracuje ve třech čtyřiadvaceti hodinových směnách, sedm operačních důstojníků se střídá na operačním středisku a čtyři zaměstnanci pracují na ranní směny.

„Loni jsme vyjeli ke čtyřiceti požárům, z nichž více než polovina byla mimo areál chemického závodu. Další téměř padesátka našich výjezdů se týkala záchrany osob. Připočteme-li technické zásahy a asistence ve výrobních provozech, hasičská cvičení a plané poplachy, zjistíme, že jsme v loňském roce vyjeli 660 krát. Průměrně tedy vyjedeme téměř dvakrát denně,“ vypočítává Petr Králert.

Při výjezdu mimo chemický areál pomáhají podnikoví hasiči Unipetrolu zejména při požárech a automobilových nehodách, především na silnici I/27 mezi Litvínovem a Mostem.

„Typickým příkladem našich zásahů mimo výrobní areál je výjezd k požáru v Litvínově nebo Janově, požár některé z okolních skládek či dopravní nehoda v blízkosti areálu. Mimo náš areál zasahujeme na výzvu Krajského operačního a informačního střediska hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Při takovém zásahu spolupracujeme s jednotkami Hasičského záchranného sboru kraje a s jednotkami sborů dobrovolných hasičů,“ uzavírá Petr Králert.

01.08.2019Autodealers

Informace odjinud

Jak vybrat střešní stan: Pevná skořepina, nebo textil? A co nosič a zatížení střechy?

Střešní stany na auto zažívají obrovský boom, protože nabízejí svobodu, rychlé rozložení a maximální pohodlí daleko od vlhké země. Přečtěte si našeho praktického průvodce, jak vybrat ideální střešní stan podle typu konstrukce, na co si dát pozor u nosnosti střechy a jaké střešní nosiče jsou pro kempování na autě opravdu bezpečné.
auto.cz

Antonelli získal v Belgii šesté vítězství. Pro Russella skončil závod v prvním kole

Průběžné zpravodajství a výsledky z Velké ceny Belgie 2026.
auto.cz

Estonská rallye v cíli: Pajariho vítězné sólo

Finský jezdec Sami Pajari (Toyota GR Yaris Rally1) vyhrál Estonskou rallye, která byla devátým podnikem letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích. Nejmladší člen továrního týmu vedl od první do poslední osmnácté rychlostní zkoušky. Poprvé vyhrál podnik světového šampionátu. Stal se 83. vítězem v historii MS, které se v hodnocení jezdců datuje od roku 1977.
auto.cz

Opel říká ANO barvám a stylu: Mokka přichází v edici YES se zářivě oranžovou barvou

Pokud vám styl standardních výbav crossoveru Opel Mokka nestačí, brzy v konfigurátoru najdeme řešení. Po úspěchu akční edice YES u menší corsy se stejná výbava a zářivě oranžové lakování dostane také do nabídky mokky.
auto.cz

Kuriózní čekárny: Blob na Lesné není zastávka, ale zážitek

Obří stůl, na kterém je prostřená hostina obrů, nebo rozhledna či Blob Jana Kaplického. I tak vypadají některé kuriózní čekárny na zastávkách. Pojďte si s námi užít čekání na autobus.
auto.cz

Volvo bude v Belgii vyrábět čínská auta. Pomůže to zaplatit belgická vláda

Výroba čínských aut přímo v Evropě je zjevně dalším krokem, kterým si tamní automobilky chtějí podmanit místní trh. Pomáhají jim v tom ale i lokální automobilky a další takovou, která bude sdílet své továrny, je pod Geely spadající Volvo.
auto.cz

Estonská rallye po sobotě: Bude Pajarimu stačit náskok?

Finský jezdec Sami Pajari (Toyota GR Yaris Rally1) vede Estonskou rallye, která je devátým podnikem letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích. Nejmladší člen továrního týmu má před seboou dvě nedělní rychlostní zkoušky a na dosah velkou šanci vyhrát poprvé podnik šampionátu.
auto.cz

Fiat má v Americe zachránit vozítko na baterky. Je tam stejně vzácný jako Rolls-Royce nebo McLaren

Fiatu se v Americe příliš nedaří, jeho malé elektrické autíčko si srdce tamních řidičů získat stále nedokázalo. Fiat to ale nevzdává a o přízeň Američanů bude bojovat modelem ještě o kus menším.
auto.cz

Kvalifikaci na Velkou cenu Belgie 2026 vyhrál Kimi Antonelli

Průběžné zpravodajství a výsledky u kvalifikace v belgickém Spa.
auto.cz

Mototest Indian Chief Vintage: Závan starých dobrých časů

Americký výrobce motocyklů Indian letos slaví 125. výročí od svého založení a připravil si k tomu zajímavý dárek. Modelu Chief Vintage nadělil historický kabát, kterým chce složit poctu zlaté éře zámořských motocyklů.
auto.cz

Hudson Jet (1953–1954): Kompakt, který torpédoval vlastní značku

Americká automobilka Hudson Motor Car Company z Detroitu vyráběla krátce kompaktní auta Hudson Jet s pohonem zadních kol řadovým šestiválcem. Jet byl odpovědí automobilky na úspěšný kompakt Nash Rambler. Za dva roky bylo vyrobeno 35.367 dvoudveřových a čtyřdveřových modelů Jet.
auto.cz

BMW a Toyota testují umělý benzin. Chtějí s ním přesvědčit evropské politiky

Syntetická paliva nejsou žádnou novinkou a spousta automobilek už potvrdila, že v motorech bez problémů fungují. Další takový pokus dělá BMW s Toyotou, a více než o techniku zde jde o přesvědčení evropských politiků.
auto.cz

Elektromobily jsou drahé a nikdo je nechce? Prodej v Evropě poprvé překročil milion!

Počet nových registrací čistě elektrických osobních aut v 17 klíčových evropských zemích včetně České republiky v prvním pololetí letošního roku poprvé překročil hranici jednoho milionu vozů.
auto.cz

Luxusní výbava už není výsadou drahých aut. Dnes boduje i základní fabia

Vývoj osobních automobilů je v posledních letech doslova zběsilý. A nejde jen o čistotu pohonů s výraznou elektrifikací, ale také o výbavové prvky a technologie, které zpříjemňují cestování. To, co často bývalo výsadou luxusních limuzín, tak nyní můžete mít i v malých městských vozech.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.