Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Manažerské přesuny v evropské Bridgestone

Bridgestone Europe, Middle East and Africa (Bridgestone EMEA) uskuteční s platností od 16. září změnu ve struktuře nejvyššího managementu.

„Uvedená optimalizace navazuje na nedávné změny globálního managementu mateřské společnosti Bridgestone Corporation a je součástí širšího konceptu nástupnictví se zaměřením na výchovu globálních lídrů v rámci podniku,“ uvedla firma. Hlavní přesuny v představenstvu jsou motivovány nepřetržitým rozšiřováním obchodních aktivit společnosti Bridgestone do nových oblastí, jako jsou například řešení pro vozové parky. Dalšími faktory jsou snahy o posilování kompletního dodavatelského řetězce v prostředí rostoucí komplexnosti a digitalizace výroby a v neposlední řadě také rozšiřování spolupráce mezi výzkumem, vývojem a výrobou i využívání výhod rostoucí digitalizace výroby.

Pravomoci členů nejvyššího managementu, v jehož čele stojí Paolo Ferrari, předseda představenstva a prezident společnosti Bridgestone EMEA, budou rozšířeny následovně: Laurent Dartoux, v současnosti vedoucí strategie a marketingu ve společnosti Bridgestone EMEA a korporátní ředitel společnosti Bridgestone Corporation, zaujme postavení provozního ředitele společnosti Bridgestone EMEA. Souběžně bude i nadále vykonávat funkci vedoucího strategie a marketingu. Laurent Dartoux si ponechá odpovědnost v následujících oblastech: marketing značek, korporátní komunikace, řešení a strategie, TomTom Telematics, fúze a akvizice a společenská odpovědnost firmy (CSR). Laurent se navíc ujme odpovědnosti za výrobu, logistiku a řízení dodavatelského řetězce a zásobování. Jeho úkolem je ještě více urychlit realizaci strategie v hlavních oblastech podnikání společnosti. Emilio Tiberio, nedávno jmenován technickým ředitelem společnosti Bridgestone EMEA a korporátním ředitelem společnosti Bridgestone Corporation, převezme odpovědnost za kvalitu, zdraví zaměstnanců a bezpečnost na pracovišti, jakož i za oblast souladu s legislativou a vztahů s veřejností. Emilio ponese rovněž odpovědnost za oddělení systémového inženýrství společnosti Bridgestone, novou jednotku vytvořenou pro další posilování spolupráce mezi výzkumem, vývojem a výrobou. Astrid Rahnová, finanční ředitelka BSEMEA, se nad rámec současných úkolů ujme také odpovědnosti za oblast IT. Bude řídit rozdělování investic do IT mezi základní infrastrukturu a projekty digitalizace společnosti Bridgestone EMEA. Riccardo Cichi, ředitel prodeje společnosti BSEMEA, posílí své oddělení prodeje firemním a soukromým zákazníkům. Jako ředitel pro strategie bude sestavovat ještě efektivnější plány na základě požadavků zákazníků a trhu a do svého oddělení začlenění činnosti plánování produktů pro koncové a firemní zákazníky. Jak již bylo uvedeno v tiskové zprávě o vrcholném managementu společnosti Bridgestone Corporation, vzniklo v globálním sídle několik nových pozic a Bridgestone EMEA s radostí oznamuje, že Paolo Ferrari, výkonný viceprezident a výkonný ředitel společnosti Bridgestone Corporation, předseda představenstva a prezident společnosti Bridgestone EMEA a předseda správní rady společnosti Bridgestone Americas, převezme další odpovědnost strategického ředitele pro digitalizaci. Novou funkci bude Paolo vykonávat souběžně s ostatními funkcemi, včetně předsedy představenstva společnosti Bridgestone EMEA. „Svět mobility se rychle mění vlivem trendů, jako je urbanizace, změna klimatu a digitalizace. V důsledku toho procházíme rychlou transformací. Jsem přesvědčen o tom, že tyto změny nejvyššího managementu BSEMEA pomohou urychlit náš přechod z výrobce prémiových pneumatik na lídra v oblasti řešení pro mobilitu a v rámci tohoto procesu nám pomohou integrovat naše provozní činnosti,“ řekl Paolo Ferrari.

„Naše odvětví je stále více síťově propojené, autonomní, sdílené a elektrifikované. Jsem proto hrdý, že mohu přispívat k realizaci budoucího růstu koncernu Bridgestone využíváním příležitostí digitalizovaného podnikání a vést naši společnost i celé odvětví do budoucnosti mobility.“

05.09.2019Autodealers

Informace odjinud

V Česku je na prodej dokonale zachovalé BMW E46. Slabý motor mu zřejmě zachránil život

Dobře zmapovaná historie, málo najetých kilometrů a více než férová cena? Kupujte, nebudou.
auto.cz

Pojízdný hotel od Mercedesu přesouvá výrobu. Nové vychytávky by mu záviděl i Marco Polo

Přesun výroby pod vlastní křídla umožnil inženýrům z Mercedesu vylepšit několik klíčových prvků „glampingového obytňáku“ Marco Polo. Výsledkem je více místa nad hlavou, nové technologie a jednodušší ovládání.
auto.cz

Další obětí EU je Land Rover Discovery Sport. Kompaktní range rovery přežijí

Další známé SUV dostalo od evropských regulací červenou. Land Rover Discovery Sport po letech úspěchů definitivně míří do důchodu a v prosinci 2026 sjedou z linky poslední kusy. Místo po něm v nabídce britské automobilky zaplní chystaný Defender Sport a nová značka Freelander.
auto.cz

Mercedes má problém. Z pětiny ho vlastní Číňané a v USA mu hrozí stopka

Málokdo tuší, že v zákulisí slavné automobilky tahají za významnou část nitek čínští investoři, kterým dohromady patří bezmála pětina celé společnosti. A právě tento detail, o kterém běžný zákazník nemá ani tušení, teď značce s trojcípou hvězdou v znaku zadělává na pořádné mrzutosti na jejím klíčovém trhu v USA.
auto.cz

TEST Mini Cooper C Cabrio – Nejlevnější kabrio v Česku má dvoulitr jako standard

Kategorie dostupných kabrioletů pomalu vymírá, britská ikona se však nebe nad hlavou vzdát nehodlá. Cooper C Cabrio je aktuálně vůbec nejlevnějším skutečným kabrioletem na evropském trhu. Už v základním provedení navíc nabídne elektricky stahovatelnou střechu, dvoulitrový motor, automat a prestiž prémiového emblému. Díváme se na jednu z vůbec nejlepších nabídek na trhu?
auto.cz

Unikátní Mercedes-Benz 190 E Cabrio je k mání v aukci

Mercedes 190, přezdívaný „baby benz“, posunul v roce 1982 stuttgartskou značku do nižších segmentů, aby mohla konkurovat BMW řady 3. V nabídce byl pouze čtyřdveřový sedan. Jenže tohle je dvoudveřové kabrio. Jak je to možné?
auto.cz

Tesla zaostává v nasazování robotaxíků, Musk mírní megalomanské plány

Rozmach robotaxíků Tesly je výrazně pomalejší, než zněly sliby. Neexistuje totiž univerzální řešení a je třeba vstupovat do každého města zvlášť. Firma to přiznala v rozhovoru s novináři a analytiky.
auto.cz

Millyard Viper V10: Šílená desetiválcová motorka našla nového majitele

Stvořit jednostopé monstrum s vidlicovým desetiválcem chce notnou dávku odvahy. Allen Millyard jí měl dost. Postavil ho, dostal na značky a jezdil s ním. Ale pekelná mašina mu začala překážet v garáži, a tak ji prodal...
auto.cz

Čtyři nové elektrické Dacie do roku 2030. Sandero si zachová i spalovací motory

Dacia chystá do roku 2030 čtyři nové elektromobily. Už zkraje příštího roku očekáváme nový Spring, o rok později přijde elektrické Sandero a Sandero Stepway. Do konce dekády se pravděpodobně dočkáme i elektrického dusteru. Spalovací motory ale v nabídce zůstanou.
auto.cz

Správně nalepenou ochrannou fólii nepoznáte. Crystal Cruisers vysvětlují, jak se to dělá

Není ochranná fólie jako ochranná fólie, zjišťuji u milovické firmy Crystal Cruisers. Vysvětlují, proč dražší práce není snaha firmy se obohatit, i jaká jsou specifika lepení tak, aby to nikdo nepoznal.
auto.cz

Dostavba dálnice D7 nebere konce! Kdy skončí peklo u Letiště Václava Havla?

Už dva roky probíhají na trase mezi Kutrovicemi a Panenským Týncem stavební práce na prodloužení dálnice D7. Ačkoliv se na počátku roku psalo, že na zprovoznění prvního úseku si budou muset řidiči počkat do června 2027, otevření části nově budovaného úseku se nakonec dočkali již letos v červenci.
auto.cz

Velkou cenu Maďarska 2026 vyhrál Lando Norris

Lando Norris vyhrál po startu z pole position Velkou cenu Maďarska. Rozhodně to však nebylo stylem start-cíl. Na stupně vítězů se dostali také Verstappen a Antonelli.
auto.cz

Na sportovce si jen hraje. Nissan Leaf dostal verzi Nismo, zapomněli ale na výkon

Divize Nismo si vzala do parády elektrický crossover Leaf a dopřála mu výraznější vzhled i úpravy podvozku. Výkon motoru však zůstal zcela beze změn. Jízdní zážitek jako Hyundai Ioniq 5 N asi nepřinese, v domácím Japonsku si však zájemce pravděpodobně najde. A jinde ho zatím nekoupíme.
auto.cz

Mýtus o koupi slovenské dálniční známky do půlnoci má háček. Chyba stojí stovky eur

Vyrážíte na Slovensko? Dejte si dobrý pozor, jak nakládáte s nákupem dálniční známky. Přestože automatizované kamery na mýtných branách prominou nákup známky provedený do konce kalendářního dne, v případě setkání s policejní hlídkou tato tolerance neplatí.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava logo greensolutions
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.