Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

CEE Automotive Supply Chain míří do Olomouce

Třetí ročník akce CEE Automotive Supply Chain 2019, určené zástupcům automobilek, dodavatelů a subdodavatelů do automotive, se uskuteční 12.–13. listopadu v hotelu NH Collection Congress v Olomouci.

První den bude věnovaný konferenci s informacemi o globálních ekonomických perspektivách a jejich vlivu na automotive, trendech v dodavatelsko-odběratelských vztazích, robotizaci a logistice. Druhý den akce nabídne možnost navázat obchodní kontakty při řízených B2B schůzkách. Konferenci organizuje Sdružení automobilového průmyslu společně se slovenským Zväzom automobilového priemyslu Slovenskej republiky a dalšími partnery. Poprvé se tato významná akce uskuteční v České republice.

„Třetí ročník CEE Automotive Supply Chain spojí několik stovek profesionálů z automobilového průmyslu nejen ze zemí Visegrádské čtyřky. Zkušenosti z předchozích akcí ukázaly vzrůstající zájem společností zapojených do výrobního řetězce o tento typ setkání, která jsou ideální příležitostí pro navázání cenných obchodních vztahů,“ uvádí Alexander Matušek, prezident slovenského Zväzu automobilového priemyslu.

„Automobilový průmysl hraje velmi důležitou roli v celém regionu V4. Spolupráce a vzájemná komunikace je klíčová pro jeho další úspěšný rozvoj. Není pochyb o tom, že příležitost pravidelně diskutovat, přinášet nové nápady a sdílet zkušenosti bude v budoucnu představovat konkurenční výhodu v transformaci průmyslu pro středoevropské dodavatele a výrobce vozidel,“ zve na událost podzimu Bohdan Wojnar, prezident Sdružení automobilového průmyslu.

Moderátorem akce bude Ivan Hodáč, automotive expert a bývalý dlouholetý generální sekretář evropské asociace ACEA. Úvodní slovo připadne Petru Novákovi, generálnímu řediteli Koyo Bearings Česká republika a členovi představenstva AutoSAP. Konference se zúčastní více než 400 účastníků ze 17 zemí světa.

Na konferenci vystoupí například:

Vladimír Bärtl, Náměstek sekce Evropské unie a zahraničního obchodu, MPO Bogdan Ionita, Transport and Logistics Manager, GEFCO, Manuel Kallweit, Head of Economic Intelligence & Statistics, Německé sdružení automobilového průmyslu (VDA) Robert Kiml, Administration Senior General Manager, TPCA Czech Petr Knap, Vedoucí partner pro oblast automobilového průmyslu a mobilitu, E&Y ČR, Pavel Kysilka, zakladatel, 6Dacademy, Vítězslav Lukáš, Managing Director for Robotics and Discrete Automation, ABB Hanno Miorini, Vice President OE Sales, Robert Bosch Johannes Gerardus Sanders, Cost Saving Analyst, GQ Systems Filip Vondruška, Senior Data Analyst & Business Intelligence expert, Logio, …a další zajímaví hosté.

Více informací včetně podrobného programu naleznete na webových stránkách konference www.ceeautomotive.eu

Hlavními partnery akce jsou společnosti ABB, GEFCO Česká republika a GQ Systems.

05.11.2019Autodealers

Informace odjinud

Fiat 600 má nový základní motor. Uvedení doprovází limitovaná série Sport

Fiat otevírá jarní sezónu novým základním motorem a limitovanou edicí Street. Cílí na jednoduchost, hospodárnost a cenovou dostupnost.
auto.cz

Dotyková tlačítka jsou levná. Přesto se u Ferrari vracejí k mechanickým

Nahrazování původně mechanických spínačů dotykovými je dnes u aut zcela běžnou praxí. Důvodem je spíše snaha o snížení výrobních nákladů.
auto.cz

Problémy s převodem auta a zoufalí bývalí majitelé: Už s tím někdo něco udělá?

Stát nemá přehled o problémových převodech aut, u nichž se nový vlastník nemá k tomu, aby v zákonné desetidenní lhůtě přihlásil vůz na sebe. Původní majitelé jsou zoufalí a mnohdy nevědí, jak ze začarovaného kruhu ven.
auto.cz

Škodovka v muzeu odhalila úžasné koncepty. Krásně ukazují přes 50 let vývoje

Mladoboleslavské muzeum Škody otevřelo dveře do světa aut, která měla změnit budoucnost značky, ale většina z nich zůstala skrytá v archivech. Nová expozice ukazuje nejen odvážné technické nápady a designové slepé uličky, ale i vozy, na nichž se rodily modely známé ze silnic.
auto.cz

Zemřel Chuck Norris, ale už je mu lépe. Akční hrdina měl na auta vkus

Existuje jediný člověk, který dokázal více než jednou napočítat do nekonečna, a není to Jára Cimrman. To jediné, co u Chucka Norrise není nekonečné, je počet dní na tomto světě. Připomeňte si ho v reklamách i auty, která řídil.
auto.cz

V Číně se snaží vylepšit hybrid. Benzinový motor chtějí nahradit turbínou

Vývoj spalovacích motorů je možná poslední dobou v útlumu, neznamená to ale, že by úplně skončil. Krom běžných jednotek se pokračuje i s výzkumem odvážnějších strojů a hodně se snaží i v Číně.
auto.cz

Už víme, kolik stojí nový Rivian R2 pro Evropu. Konkurent Škody Enyaq má přes 350 koní

Do Evropy brzy zamíří vozy další nové automobilky. Výjimečně sem nepřijde z Číny, ale z USA a nabídne zde velmi zajímavě vypadající elektrický offroad. Ten se právě začíná prodávat v Americe, a tak už víme i první ceny.
auto.cz

TEST Audi Q3 1.5 TFSI – Krok vpřed, ale ne ve všem

Pro německou prémiovku Audi jsou SUV životně důležitou částí produkce. A ve vůbec nejdůležitějším, kompaktním segmentu, se s konkurencí pere nová Q3. Po testu nejsilnějšího sportbacku jsme vyzkoušeli základní motorizaci ve standardní karoserii.
auto.cz

Odvážně tvarované elektrické Hondy úplně nekončí. Jedna se začne prodávat už příští rok

Velké vystřízlivění z elektromobilů zažila většina automobilek, Honda se kvůli nim poprvé dostala do ztráty. Zrušila totiž novou zajímavě vypadající řadu Honda 0, jeden z modelů se nakonec na trh přeci jen dostane.
auto.cz

Dvanáctiválec bude žít dál. Rolls-Royce ruší plány na elektrickou budoucnost

Pokud vás mrzí konec velkoobjemových motorů a jejich nahrazování elektromobily, máme dobrou zprávu. Jeden z posledních zastánců dvanáctiválců na světě se rozhodl jim prodloužit život na tak dlouho, jak je budete kupovat.
auto.cz

To je nová pistáciová: Jak se vám líbí kontroverzní škodovácká zelená?

Netradiční barvy aut budí protichůdné emoce. Při nákupu lákají originalitou, při prodeji ale často komplikují situaci. Typickým příkladem je pistáciová zelená, jedna z nejvýraznějších škodováckých barev posledních let.
auto.cz

Huawei opět zkopíroval Porsche. A dal mu mimořádně hloupý název

Po pár letech, kdy to vypadalo, že se čínské automobilky naučily vlastní design, se vracíme do minulosti. Dokazuje to už druhá kopie vozu od Porsche, kterou opět představila automobilka spadající pod Huawei.
auto.cz

Ford chtěl znovu vyhrát Le Mans. Pomoci mu k tomu měl nezvykle řešený motor 427 Calliope

Motor Ford 427 Calliope měl modrému oválu pomoci opět vyhrát nejslavnější 24hodinovku světa. Celý projekt ale skončil fiaskem, takže nakonec radikálně řešený osmiválec nezajel ani jedno ostré kolo.
auto.cz

Trápí vás drahé palivo? Toto jsou nejlevnější ojeté elektromobily, ceny a servisní rady

Zdražování benzinu a nafty kvůli vyostřené mezinárodní situaci může být pádným argumentem, proč přesedlat na elektřinu. Našli jsme devět nejdostupnějších vozů.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.