Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Flotilovým autem roku 2020 je Škoda Scala

Hotel Artemis hostil alavečer uspořádaný redakcemi odborných magazínů Business Car a Flotila, spojený s vyhlášením nejlepších flotilových automobilů, produktů a služeb. Šestý ročník ankety FLEET DERBY – FLOTILA ROKU zná své vítěze.

Letos se do ankety nominovalo 45 automobilů, což slibovalo zajímavé souboje. Po dvanáctiměsíční pauze se do ankety vrátily také flotilové produkty a služby, které se vyhlašují každý sudý rok.

Přestože hlavní struktura ankety zůstala zachována, přibyla kategorie „Flotilové elektroauto“, kam byly nominovány nejen elektromobily, ale i hybridy včetně plug-inů a mildhybridů. Tato elektroauta soutěžila nejen o prvenství v rámci své kategorie, ale také o hlavní titul „Flotilové elektroauto roku 2020“.

O vítězích dvou hlavních cen rozhodovala odborná porota složená z jednatřiceti zkušených flotilových manažerů, ředitelů a majitelů firem. Se všemi nominovanými automobily se měla možnost detailně seznámit během testovacího dne konaného vloni začátkem října v Prague City Golf Club ve Zbraslavi u Prahy. Jízdní vlastnosti však byly jen jedním z mnoha kritérií, které porota hodnotila. Pro lepší přehled vypracovala společnost TecAlliance ke každému vozu přehled nákladů na servis a opotřebitelné díly po ujetí 90 000 a 150 000 km, což pomohlo odkrýt skutečné náklady na provoz.

Porotci dále zohlednili zůstatkové hodnoty, celkové praktické využití pro vozové parky, technickou vyspělost automobilu, bezpečnost a jízdní vlastnosti. Na závěr dne vyplnil každý porotce anketní lístek, kde rozdělil deset hlasů mezi tři automobily, přičemž žádný nesměl mít stejný počet bodů. Své stanovisko navíc museli doplnit písemným odůvodněním.

Nejvíce sympatií si získala Škoda Scala, která se sedmibodovým náskokem celou anketu vyhrála, stala se tak flotilovým autem roku 2020, a zároveň se v kategorii referentských automobilů umístila na druhém místě. Z vyplněných hlasovacích lístků bylo patrné, že Škoda Scala bodovala především jízdními vlastnostmi, zajímavým designem, příznivými náklady na provoz, povedenými spalovacími motory a velmi dobrým poměrem ceny a výbavy. Silným argumentem byla také hustá servisní síť, která pomohla i celkově druhé Škodě Superb. Třetí příčku se ztrátou 22 bodů získal loňský vítěz Ford Focus.

Jak už jsme v úvodu zmínili, odborná porota také hledala nejlepší Flotilové elektroauto roku 2020, kde byly nominovány automobily s plně nebo částečně elektrickým pohonem. Hojná účast slibovala těsný souboj, který nakonec vyhrála Toyota Corolla. Byla o dva body úspěšnější, než druhý Volkswagen e-Golf. Toyota má s hybridními pohony více jak dvacetiletou praxi a ve svém segmentu patří mezi lídry.

Právě technicky dobře zvládnutá pohonná soustava a nabídka třech karosářských variant patří mezi hlavní trumfy zcela nového modelu Corolla. Smeknout ale musíme také před druhým Volkswagenem e-Golf, který se na samém sklonku života stále těší mimořádné oblibě. Loňské evropské prodeje jsou toho jasným důkazem. Letos ho střídá zbrusu nových elektromobil ID.3. S odstupem pěti bodů získal třetí místo Volkswagen e-Crafter.

Vyhlášení výsledků uzavírají produkty a služby, které rovněž volila odborná porota v jednotlivých kategoriích. Flotilovou službu roku 2020 v oblasti Finance a pojištění vyhrála společnost Business Lease se službou BusinessRent. Z technologií a inovací zaujal porotu nejvíce ovladač nezávislého topení Thermo Connect od společnosti Webasto. Poslední kategorii věnovanou systémům pro monitorování a správu flotil vyhrál produkt MyFleet od společnosti LeasePlan.

Vyplněné hlasovací lístky porotců jsou zveřejněny na webových stránkách www.fleetderby.cz, čímž se vylučuje možnost jakékoli manipulace s nimi. Právě na transparentnost soutěže je kladen velký důraz. Pravidla například neumožňují hlavní partnerství nebo sponzorství žádné z automobilek, aby výsledky nebyly zavádějící. Organizátorem i vyhlašovatelem jsou časopisy Business Car a Flotila.

12.02.2020Autodealers

Informace odjinud

Po kolika kilometrech je elektromobil zelenější? BMW iX3 brzy

Elektromobily sice nezatěžují okolí výfukovými emisemi, intenzivně se však řeší ekologická zátěž celého jejich životního cyklu. Při jakém nájezdu je nové BMW iX3 skutečně zelenější než spalovací ekvivalent?
auto.cz

Nová Kia K4 konečně dorazila i k nám. Češi ji mohou milovat nejen díky nízké ceně

Kia K4 přebírá štafetu po rodině Ceed a na český trh vstupuje jako benzinový hatchback se sedmiletou zárukou, startovací cenou 509.980 Kč a pěti výbavovými stupni. Čeká ji hlavně srovnání se Škodou Scala, Hyundaiem i30 a Opelem Astra.
auto.cz

Nové Porsche Cayenne Electric naživo: Máme fotky z premiéry v Dubaji!

Světová premiéra nejdůležitějšího SUV značky za poslední dvě dekády, stovky historických i současných modelů a jedinečná atmosféra Dubaje. Byli jsme u toho.
auto.cz

TEST Renault Captur E-Tech 160 – Lepší díky novému srdci

Třídu SUV zastupuje Renault v segmentu B už od roku 2013 model Captur. Po loňské modernizaci a změnám ve výbavách přišel letos na řadu nový plně hybridní pohon. Čím se liší od toho předchozího?
auto.cz

Fiat Brazilcům ukazuje sladký život po italsku. Inspiroval se tamní přírodou i pandou

Fiat si na autosalon v brazilském São Paulu přivezl studii Dolce Camper – rodinné SUV s rozkládacím stanem na střeše, navržené pro víkendová dobrodružství. Spojuje italský cit pro design, retro pixelový styl a praktickou výbavu, která dělá z běžného auta mobilní základnu pro volný čas.
auto.cz

Volkswagen T2 zázračně přežil ohnivý armagedon. Po tisícovkách hodin je opět ve špičkové formě

Když ničivý požár v Kalifornii během pár týdnů proměnil celou čtvrť v nekonečné spáleniště, zdálo se jisté, že i starý „busík“ Martina Presta skončí jako ohořelý vrak. Jenže se mýlil. A tak začal příběh, který zaujal i samotnou německou automobilku.
auto.cz

Toyota představila nový pick-up Hilux pro Rallye Dakar

Sotva Toyota představila nový hilux, už se ukázala i jeho závodní verze GR Hilux pro Rallye Dakar. Proti předchůdci přináší řadu vylepšení. Co konkrétně?
auto.cz

BYD jako parádní obytňák. Tenhle má dokonce dvě patra a luxusní terasu

Segment obytných aut začíná zažívat boom i v Číně. Tam si můžete pořídit například vcelku kompaktní model na základech užitkového vozu BYD s výsuvnou střechou a terasou v druhém patře.
auto.cz

Prkno neprkno. Norris může získat titul už v Kataru

Max Verstappen v Las Vegas stáhl ztrátu na Landa Norrise a to více, než v cíli závodu tušil.
auto.cz

Hledáme nejhorší nešvar řidičů. Který vám pije krev nejvíc?

V klidném čase adventním si trochu odpočineme od předvánočního shonu a zvedneme si tlak přemýšlením nad nešvary řidičů. Který je podle vás ten nejhorší? Hlasujte ve vyřazovací anketě!
auto.cz

S BMW 5 E39 ujel 1.000.000 km. Zvládne elektrický nástupce podobnou porci?

Příběhy aut, která najedou neskutečné porce kilometrů, bývají většinou o nějaké toyotě, mercecesu nebo volvu. Ale BMW? To se opravdu nevidí každý den.
auto.cz

Návštěva značky Chery v Číně: Zázraky na počkání

Čínský útok na evropský trh už není pouze řečnickým obratem, nýbrž realitou. Logicky tak nemůže chybět ani největší exportní automobilka Číny, značka Chery. Přijali jsme pozvání do její domoviny ve východočínském Wu-chu a nestačili se divit.
auto.cz

Ford končí s oblíbeným dieselem 2.0 EcoBlue s dvěma turby. Jedno musí stačit

S příchodem emisní normy Euro 6 představil Ford zcela nový vznětový dvoulitr. Ten ve vrcholných verzích používal přeplňování se dvěma turbodmychadly. Nově však bude muset stačit jen jedno.
auto.cz

Autem roku 2026 je podle Britů čínské SUV. Mezi nejlepšími je také škodovka

Chery Tiggo 8 ovládlo anketu britského webu Carwow. Jeho experti tvrdí, že je až podezřele dobré. A čísla tomu dávají za pravdu.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.