Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Volvo podpořilo projekt Paměť národa

Volvo Car Czech Republic na počátku nouzového stavu nabídlo svoje předváděcí vozy těm, kdo je využijí v pomoci druhým. Jednou z takových organizací je Post Bellum a její Centrum pomoci Paměti národa. Značka podpořila i další neziskové organizace.

Projekt Paměť národa založila skupina českých novinářů a historiků jako prostor pro uchování životních příběhů pamětníků významných okamžiků naší historie – od světových válek a holocaustu přes období totalitního režimu až po příběhy představitelů národnostních menšin. V současném pandemickém období se řada z nich ocitla v komplikované životní situaci. Na 400 dobrovolníků po celé republice až pěti tisícům pamětníkům zajišťuje běžný nákup, vyzvednutí a předání léků nebo venčí domácí mazlíčky. To vše spolehlivý vůz výrazně usnadňuje, aby se pomoc těmto lidem nezastavila.

Podpora neziskových organizací

Nejsou to ale jen pamětníci historických milníků, kteří potřebují některou z různých forem podpory. Bez pomoci se neobejde také řada znevýhodněných sociálních skupin a rodin. Nezisková organizace Cesta domů už téměř dvě desetiletí poskytuje odbornou péči v domácím prostředí nevyléčitelně nemocným. 24 hodin denně 7 dní v týdnu se stará nejen o pacienty, ale i o jejich rodiny, které podporuje v péči o jejich blízké. V posledních měsících musela být část hospicové péče převedena na tzv. distanční formu, aby zdravotníci a dobrovolníci Cesty domů, ale i ostatní pacienti zůstali co nejvíce mimo ohrožení koronavirem.

Zvýšily se tak nároky na cesty lékařů, sester a kurýrů, kteří do rodin průběžně doručují léky, zdravotnický materiál a pomůcky, teď zejména ochranné a hygienické. Také lékaři paliatři spolupracující s Cestou domů v rámci tzv. ambulance paliativní a podpůrné péče teď častěji vyjíždějí na návštěvy do rodin pacientů. Ti všichni využijí automobily, které jim Volvo dalo k dispozici.

Pomoc SOS vesničkám

Ani klienti nejstarší z českých neziskových organizací pomáhajících ohroženým dětem, pěstounům a osamostatňujícím se mladým lidem – SOS dětské vesničky – nezůstali uchráněni následků pandemie. Pracovníci „vesniček“ prostřednictvím potravinové banky rozvážejí strádajícím rodinám trvanlivé potraviny, pomáhají s řešením dluhů a vyřizováním sociálních dávek. Zprostředkovávají doučování dětí a zajišťují technické vybavení potřebné pro školní přípravu. A díky zapůjčenému automobilu si mohou pracovníci SOS Přístav naplánovat více jednání v jednom pracovním dni a rozvážet do rodin věcnou pomoc, jako jsou příkrmy, oblečení, hygienické potřeby apod.

Sponzoring vědecké obce

K hrdinům dnešní doby ochotným vyvinout mimořádné úsilí pro snazší život druhých patří vedle zdravotníků, sociálních pracovníků a dobrovolníků také vědci. Jejich přínos spočívající v odborných znalostech a bádání je nyní vnímán více než kdy dříve. Prostřednictvím Nadačního fondu Neuron, jehož je Volvo Car Czech Republic partnerem, může vozy Volvo využívat tým virologa a biochemika, prorektora Univerzity Karlovy Jana Konvalinky z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR. Tým docenta Konvalinky, garanta vědecké rady NF Neuron oboru chemie, se soustřeďuje na izolaci virové RNA po odběru vzorků od pacientů. Při této práci je důležitá součinnost jednotlivých pracovišť, plynulá komunikace a také efektivní výměna nasbíraných vzorků mezi nemocnicemi a laboratořemi. Vědecký tým využívá vozy Volvo každý den při své práci na vývoji testovacích sad. Usnadňují a urychlují dopravu materiálu i pracovníků.

https://www.volvocars.com/cz/o-nas/o-spolecnosti/volvo-pomaha

15.05.2020Autodealers

Informace odjinud

Čínské elektromobily BYD míří do Evropy. Nejprve to zkusí na severu

Automobilka BYD dlouhodobě zvažovala nabídku osobáků i mimo Čínu. Teď se konečně odhodlala a elektrické SUV přivezla do Evropy.
auto.cz

Tesla předstihla Toyotu a je nejhodnotnější automobilkou světa

Akcie Tesly si na počátku dnešního obchodování připsaly pět procent na 1133 dolarů (asi 26.800 Kč), a tržní cena společnosti tak stoupla na 209,47 miliardy dolarů. To je zhruba o šest miliard dolarů více, než si nyní cení investoři Toyotu.
auto.cz

Další legenda se dočkala elektromotoru. AC Cobra ale pořídíte i s motorem z Mustangu

AC Cobra patří mezi legendární sporťáky automobilového světa. Vyrábí se dodnes, přičemž nyní debutuje hned ve dvou nových verzích.
auto.cz

Hyundai i10 N Line přichází na český trh. Kolik stojí prcek s turbo tříválcem?

Nejmenší model v nabídce Hyundai se dočkal sportovně orientované varianty N Line. Tu jako jedinou pořídíte i s přeplňovaným tříválcem 1.0 T-GDI.
auto.cz

VW novou továrnu v Turecku nepostaví. Důvodem je propad poptávky

Přirpavovaný závod v Turecku měl stavět také vozy značky Škoda, konkrétně model Superb. Nakonec ale z něj nic nebude.
auto.cz

Maserati Nettuno: Nová V6 pro silniční vozy dostala technologie z F1

Italská automobilka představuje svůj nový 3.0 litrový dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec pro očekávaný supersport MC20, který se může pochlubit technologiemi ze světa Formule 1.
auto.cz

Jak důkladně smazat všechny osobní údaje z infotainmentu chytrého automobilu

Doma si střežíme své soukromí, přitom plechovým miláčkům dobrovolně poskytujeme velmi citlivé informace. Únik osobních údajů je čím dál častější téma, proto přinášíme pár tipů na bezpečné provozování moderních aut.    
auto.cz

Lamborghini představuje jachtu. S designem supersportu a výkonem 4.000 koní

Tecnomar for Lamborghini 63 je unikátní loď s designem inspirovaným Lamborghini Sián. O pohon se starají hned dva dvanáctiválce, nikoliv však z dílny Lamborghini.
auto.cz

Jak snížit úmrtnost na silicích o polovinu? Podle nové studie by stačilo málo

Navzdory všeobecné snaze o zvyšování bezpečnosti na silnicích jsou každoroční statistiky úmrtnosti na silnicích děsivě vysoké. K jejich snížení až o polovinu by přitom podle nové americké studie stačilo poměrně málo.
auto.cz

Musk opět motivoval zaměstnance, o ztrátách mohl rozhodnout každý vůz

Kalifornská automobilka má za sebou již tři úspěšná čtvrtletí, o úspěchu v tom čtvrtém ovšem mohl rozhodnout každý vůz.
auto.cz

Ojetá Kia Sportage IV: I nejstarší kryje záruka

Recenzovaná Kia Sportage už čtvrté generace se uvedla na sklonku roku 2015, přičemž předloni prošlo auto modernizací. Nabízí skvěle sladěný celek, moderní design a k tomu sedmiletou záruku.
auto.cz

Tři hybridní Renaulty dostanou technologie z Formule 1

Na podzim letošního roku začne Renault v Česku přijímat objednávky rovnou na hybridní modely – Captur, Mégane a Clio. Poslední je full hybrid, ostatní dva plug-in hybridy.
Celý článek na autonaelektrinu.cz >>

První jízda elektrickou Mazdou MX-30: Že jsou všechny elektromobily na jedno brdo?

Mazda přivezla do Prahy svůj první sériový elektromobil MX-30. Dostali jsme příležitost jej vyzkoušet na úvodních "českých" kilometrech.
auto.cz

F1 je zpět. Jak bude vypadat v době koronavirové a co se změní?

Letošní sezónu výrazně ovlivnil koronavir. Sezóna formule 1 začne teprve tento víkend v Rakousku. Co se změnilo a jak bude vypadat formule 1 s rouškami?
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.