Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Příznivci Jawy míří na mostecký autodrom

Majitelé a fanoušci motocyklů tuzemské značky JAWA provětrají své stroje na výcvikových plochách polygonu mosteckého autodromu. Na sever Čech se sjedou v sobotu 4. července, od 10:00 do 16:00 hodin je čeká zajímavý program.

Jawa například poskytne účastníkům srazu tři čtyřtaktní motocykly ze své produkce k testovacím jízdám.

„Zástupci společnosti JAWA Moto v čele s obchodním manažerem Jiřím Kraftem budou také připraveni zodpovědět veškeré dotazy a seznámí přítomné i s nejbližšími plány značky. Sraz pak vyvrcholí spanilou jízdou motorkářů po velkém závodním okruhu. Budou mít k dispozici hodinovou polední pauzu, takže si dráhu pořádně užijí,“ upřesnil obchodní manažer společnosti AUTODROM MOST Robert Filip.

Příjemným zpestřením srazu může být i sledování soubojů motocyklových talentů na maloobjemových speciálech při republikovém šampionátu MMČR Miniracing. Pojede se ve stejný den na malém okruhu mosteckého autodromu, který je také součástí polygonu. „Účastníci srazu tak získají zajímavý bonus. Šampionát se vrací do Mostu už počtvrté, letošní novinkou je zařazení kategorií Ohvale 110 a Ohvale 160, o které je v současné době veliký zájem,“ doplnil Filip.

Motocykly značky JAWA mají více než devadesátiletou tradici. Firmu na jejich výrobu založil v roce 1929 v Praze ing. František Janeček. Před druhou světovou válkou dostal vývoj stále populárnějších dopravních prostředků na nejvyšší světovou úroveň, a to řadou nových patentů a vynálezů.

V roce 1945 JAWA přešla na základě znárodňovacích dekretů do majetku státu. O rok později vyjel z výrobní linky nejmodernější motocykl své doby konstruovaný tajně za druhé světové války. Byl to první lidový motocykl s oběma odpruženými koly vyráběný ve větších sériích, takzvaný Pérák. Neméně převratný byl model vyráběný v padesátých letech, nazývaný Kývačka. Firma jej vyvážela do více než 120 zemí světa.

Současná společnost JAWA Moto byla založena v roce 1997 jako nástupnická firma, která používá chráněnou značku JAWA. Hlavním předmětem podnikání společnosti je výzkum, vývoj a výroba motocyklů, jejich náhradních dílů a příslušenství. Základními prvky výroby jsou lisování, svařování, obrábění, lakování a montáž. Společnost se dále zabývá výrobou nářadí a nástrojů.

15.06.2020Autodealers

Informace odjinud

V Praze jen elektrické taxíky, to je nový plán Pirátů. Souhlasíte?

Praha znovu otevírá debatu o tom, jak má vypadat městská doprava budoucnosti. Tentokrát se pozornost soustředí na taxíky: podle návrhu, který koluje magistrátem, by za několik let mohly po metropoli vozit cestující už jen vozy s nulovými emisemi.
auto.cz

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Luna Rossa. Pro pouhou desítku šťastlivců

V pouhých deseti kusech vznikne Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Luna Rossa. Plod spolupráce mezi Alfou Romeo a italským jachtařským týmem Luna Rossa.
auto.cz

Autonovinky pro rok 2026: Nejširší nabídka v historii a spalováky ještě neřekly poslední slovo

Do roku 2026 vstupujeme s vůbec největší nabídkou značek v historii země. Po náhlém příchodu mnoha nových automobilek minulý rok nás letos proto čeká také spousta novinek. A nebudou zdaleka jen elektrické.
auto.cz

Rallye Dakar 2026: Engel nejlepší Čech a nejrychlejší na KOVE

První polovinu 48. ročníku Rallye Dakar má za sebou Milan Engel. Úspěšně! Jezdec týmu ORION – Moto Racing Group je v celkovém pořadí na 21. místě, v kategorii Rally 2 na jedenáctém. Drží pozici nejlepšího českého motocyklisty, nejrychlejšího jezdce na značce KOVE a druhého nejlepšího na čínském motocyklu.
auto.cz

Peugeot ukázal zmodernizovaný crossover 408. Chce být ještě výraznější

Pokud se vám dosud zdál Peugeot 408 tvarově málo výrazný, tak omlazená verze vás už patrně nezklame. Francouzi vsadili na „wow efekt“. Bude to ale stačit?
auto.cz

Evropský elektromobil nejlevnějším vozem na trhu? V Německu realita i bez dotací

Že je na některých světových trzích elektromobil levnější než spalovací auta, už jsme si zvykli, v Evropě to působí jako sci-fi. Přesto se to právě stalo na největším automobilovém trhu Evropy. Elektromobil se tam stal nejlevnějším vozem bez toho, že by musel spoléhat na dotace.
auto.cz

Velký bratr nás na silnicích sleduje, ne všechno ale může pokutovat

Na ulicích a silnicích nás hlídají tisíce kamer. Velký bratr sice vidí vše, ale ne vše může pokutovat. Podívali jsme se na radary a kamery, které umí odhalit třeba nepřipoutané řidiče nebo mobil v ruce.
auto.cz

Lotus Esprit měl dostat motor z Corvette C4 ZR-1. Proč zůstalo jen u plánů?

Esprit je spolu s elanem a Lotusem 7 patrně nejznámějším modelem britského výrobce sportovních vozů. Esprit měl zároveň nejblíže k supersportům, jenže mu chyběl ten správný motor. Naděje svitla koncem 80. let.
auto.cz

Rallye Dakar 2026, 6. etapa: Loprais vyhrál, šílený zážitek Prokopa

Českému jezdci Aleši Lopraisovi bude v sobotu 10. ledna 46 let a své narozeniny oslavil o den dříve vítězstvím v etapě 48. ročníku Rallye Dakar v kategorii kamionů. Byl to jeho dvacátý dílčí triumf na této soutěži.
auto.cz

Nové elektrické SUV Mazda CX-6e je v Česku levnější než Tesla Y nebo Škoda Enyaq

První elektromobil Mazdy byl sice originální a skvěle jezdil, díru do světa ale neudělal. Větší šance má nepřímý nástupce Mazda CX-6e, která se právě představila. Nabídne totiž spoustu místa a schopnou techniku za dostupnou cenu.
auto.cz

Registrace nových aut v Česku v roce 2025: Škoda první, Toyota třetí a Tesla mimo TOP 20

Uplynulý rok v rámci registrací nových aut na českém trhu konečně přinesl návrat k předcovidovým číslům. Neochvějnou jedničkou zůstává domácí Škoda, která zaznamenala nejvyšší přírůstek ze všech. Dařilo se ale většině značek z top 20.
auto.cz

Nové hot hatche z Koreje. Kia představila EV3, EV4 a EV5 ve verzích GT

Kromě malé EV2 dovezla Kia na bruselský autosalon také čtyři výkonné novinky. Elektromobily na levnější verzi platformy E-GMP mají shodně 292 koní a pohon všech kol.
auto.cz

Test BYD Seal 5 DM-i – Hezké, ale nezapomněli vyladit asistenty?

Čínská značka BYD postavila prvotřídní hnací ústrojí, přidala mu hezký interiér s dobrou ergonomií ovládání – na dnešní dobu – a celé to zabalila do elegantní karoserie sedan. Jenže pak přišli sabotéři a torpédovali slibné auto špatným vyladěním většiny softwaru.
auto.cz

Evropským Autem roku 2026 je Mercedes-Benz CLA. Škoda Elroq skončila druhá!

V rámci autosalonu v Bruselu došlo k slavnostnímu vyhlášení ankety o evropské Auto roku 2026. Tentokrát se francozským zástupcům nedařilo jako v posledních dvou ročnících.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.