Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Most: řidiči si mohou znovu odečítat trestné body

Mostecký autodrom po vynucené pauze znovu ožívá. V červenci tam bude opět možné mazat trestné body. Most nabízí školení bezpečné jízdy s odpočtem bodů v učebnách a na výcvikových plochách polygonu už od jeho zavedení v roce 2008.

„Už dříve jsme mohli obnovit testování a tréninky jednotlivců a týmů. Fungují opět kurzy bezpečné a sportovní jízdy, a to včetně školení s následným odpočtem bodů. Hříšníci, kteří je nasbírali za přestupky za volantem, tak mají po pauze znovu šanci svému kontu ulevit. Nejbližším termínem je sobota 11. červenec. Zájemci se mohou zaregistrovat zde,“ upřesnila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Řidiči se školí pod dohledem instruktora bezpečné jízdy vždy od 08:00 do 15:00 hodin, absolvují teoretickou výuku a praktický výcvik. Školení zahrnuje teorii řízení, výčet nejčastějších příčin dopravních nehod a způsob jejich předcházení, důsledky protiprávního jednání řidičů motorových vozidel či prevenci řešení mimořádných událostí v silničním provozu.

Školení je možné absolvovat vždy jen jednou v kalendářním roce, splnit veškeré nutné podmínky řidiči musejí v týdenní lhůtě před samotným školením. Je určeno pro řidiče, kteří mají ke dni podání žádosti v registru řidičů body za jednání zařazené do hodnocení za porušení povinností podle zvláštního právního předpisu. Nesmějí mít v součtu zaznamenáno více než deset bodů, zároveň žádný z přestupků nesmí být ohodnocen šesti a více body. Potvrzení o absolvování školení bezpečné jízdy má platnost 30 dní ode dne vydání, řidič tak musí podat žádost o odečet bodů v této lhůtě. Při splnění podmínek budou řidiči z registru odečteny tři body.

Od 15. června se může zúčastnit jednotlivé akce v otevřeném sportovním areálu maximálně 500 osob, k běžnému modelu se vrátil režim na hranicích se sousedními zeměmi. Vedle výše vyjmenovaných aktivit pro jezdce, týmy i veřejnost autodrom uspořádá v letošní zkrácené sezoně dva ze svých stěžejních závodních víkendů. V původním termínu 28. až 30. srpna to bude evropský šampionát okruhových tahačů Czech Truck Prix a ve dnech 14. až 15. listopadu evropská série OMV MaxxMotion NASCAR Show, která se původně měla jet v červnu. Zrušen musel být naopak šampionát supersportovních vozů ADAC GT Masters. U obou atraktivních závodů ale stále není jasné, zda budou přístupné divákům. „Pochopitelně by nás to velmi mrzelo. Jednak vzhledem ke ztrátě příjmů ze vstupného, zejména ale kvůli zklamání fanoušků motoristického sportu. Naše stěžejní podniky se těší jejich značnému zájmu a podpoře,“ doplnil obchodní manažer pro sport Jakub Krafek.

28.06.2020Autodealers

Informace odjinud

Veteránem jen na sraz nebo o víkendu. Minnesota chce zpřísnit pravidla

Návrh zákona v Minnesotě říká, že kromě cest na srazy či klubové aktivity by auta s veteránskou či sběratelskou registrací směla jezdit jen o víkendu přes den. Ani v Česku není provoz na „zelených“ značkách bez omezení.
auto.cz

Měli vyrábět jeepy, možná budou stavět čínské elektromobily

Bramptonská továrna Stellantisu, která už více než dva roky stojí a tři tisíce jejích zaměstnanců je bez práce, by mohla vyrábět auta čínské značky Leapmotor. Je otázkou, jestli půjde o montáž kitů dovezených z Číny, nebo jestli budou díly dodávat místní firmy.
auto.cz

Porsche Macan se prodává jak teplé housky. Jenže to „špatné“

Porsche Macan je druhým nejprodávanějším modelem značky, bereme-li dle jména obě jeho verze jako jeden model. Z 18 tisíc kusů za první čtvrtletí je však více spalovacích.
auto.cz

Předplatné za asistenční funkce? Smutná realita, která má svůj důvod

Automobilky stále častěji schovávají dříve běžnou výbavu za digitální platební brány a zavádějí pravidelné měsíční poplatky. Je tento trend u asistenčních systémů jen snahou o vyšší zisky, nebo nezbytným krokem k financování budoucího vývoje autonomní jízdy?
auto.cz

Auta z pekla: Aston Martin Cygnet. Hezká myšlenka, otřesné provedení

Ach, kdo by neměl rád Aston Martin. I ti nejlepší ale někdy mají špatné dny a tohle neforemné vozítko na základě Toyoty iQ je důkazem nejen toho, ale i pár dalších bizarních společenských jevů.
auto.cz

Chorvatská rallye v cíli: Neuville urazil v poslední RZ kolo, vyhrál Katsuta

Japonec Takamoto Katsuta (Toyota GR Yaris Rally1) zvítězil v Chorvatské rallye, která byla čtvrtým podnikem MS v automobilových soutěžích. Stalo se tak poté, co Belgičan Thierry Neuville (Hyundai i20 N Rally1), který byl první, urazil na poslední zkoušce kolo a odstoupil.
auto.cz

Věděli jste, jak rychle můžete jet s vozíkem? V Česku klidně až 150 km/h!

Víte, kolik můžete jet v ČR s vlečňákem? Mezi řidiči je zažitá hranice 80 km/h. Kdysi to platilo, dnes smíte jet jako bez něj. Takže teoreticky až 150 km/h.
auto.cz

Zima provětrala sklady i účty. Silničáři použili 100.000 tun soli

Lednové mrazy a nekonečné aprílové ranní mrazíky vyhnaly sypače do ulic v míře, kterou jsme v posledních letech už téměř zapomněli. Výsledek? Spotřeba soli na českých dálnicích vyskočila o neuvěřitelných pětašedesát procent a účet za údržbu se vyšplhal na stovky milionů korun.
auto.cz

Jak postupovat při řešení reklamace? S naším průvodcem vás už neošidí

Se Světem motorů si nemusíte pamatovat žádné paragrafy ani podmínky psané drobným písmem. S naším průvodcem se nebudete bát, že na vás prodejce při reklamaci bude zkoušet různé praktiky. Máme pro vás rady, co při reklamaci nepodcenit.
auto.cz

Chorvatská rallye po sobotě: Defekty Pajariho a Katsuty pomohly Neuvillovi

Belgičan Thierry Neuville (Hyundai i20 N Rally1) vede po druhém dnu Chorvatskou rallye, která je čtvrtým podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Toyota se nevyhnula po pátečních nehodách svých jezdců problémům s pneumatikami ani u dalších závodníků.
auto.cz

Řízení po drátě vidíme v autech stále častěji. Jaké jsou výhody a nevýhody?

Elektrická vazba mezi volantem a řízením zní stále jako z oblasti sci-fi. V moderních autech však uplatňuje stále častěji, navzdory některým kritickým připomínkám.
auto.cz

Chrysler Saratoga (1957–1960): Ve stylu „Forward Look“ a s délkou přes 5,5 metru

Chryslery Saratoga čtvrté generace byly velké (full-size) americké vozy s moderním vzhledem, velkými ploutvemi na zádi a klasickým uspořádáním pohonu. Silné vidlicové osmiválcové motory měly objem 5,8 až 6,4 litru a výkony od 300 do 335 koní.
auto.cz

První jízda se Subaru E-Outback: Digitální ninja s duší lesníka

Subaru Outback je stálicí nabídky japonské značky už od roku 1994. Z kombíku se časem přerodil v plnohodnotné SUV a teď má za sebou další transformaci. Vydali jsme se proto do Německa zjistit, jestli má v sobě nový e-outback stále tu pravou duši Subaru.
auto.cz

Místo čísel přichází vesmír. Hyundai představil dva koncepty Ioniq pojmenované po planetách

Sjednocení designu modelů Ioniq je na místě. Zatímco modely 6 a 9 holdují oblejším tvarům karoserie, model 5 vsadil na ostré linie. S příchodem na čínský trh však automobilka Hyundai uvedla dva koncepty, vedle kterých i ioniq 5 vypadá jako ocucaný bonbon.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.