Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Audi podpořilo nadaci Havlových VIZE 97

Značka Audi navázala partnerství s Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Audi podpoří průkopnické a vizionářské projekty, jimiž je nadace proslulá v České republice i zahraničí.

Nadace se pod vedením Dagmar Havlové věnuje především kultuře, podpoře sociálně slabších vrstev, vzdělávání a zdravotnictví. Významnou součástí nadačních aktivit je také péče o odkaz Václava Havla, prvního prezidenta České republiky.

„Korporátní společenská odpovědnost patří mezi důležité pilíře působení značky Audi v České republice,“ říká Marcel Archleb, vedoucí divize Audi Porsche Česká republika.

„Proto je pro nás velkou ctí, že můžeme podporovat mimořádně úspěšnou nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, která se stejně jako značka Audi zaměřuje na průkopnická a vizionářská řešení. Věřím, že toto spojení přinese spoustu úspěšných a především společensky prospěšných projektů“

Partnerství značky Audi a Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 je založeno na řadě společných hodnot. Stejně jako Audi se i nadace VIZE 97 může pochlubit řadou vizionářských a průkopnických projektů, které bývají na okraji zájmu české společnosti. Mezi mimořádné úspěchy nadace, v jejímž čele stojí Dagmar Havlová, patří například zavedení snadno dostupné prevence rakoviny tlustého střeva a konečníku do českého zdravotnictví. Toto neúnavné úsilí nese již své ovoce v podobě postupného snižování výskytu této zákeřné nemoci v české populaci.

„Mám velkou radost, že mohu značku Audi přivítat mezi našimi hlavními partnery,“ říká Dagmar Havlová, zakladatelka a předsedkyně správní rady nadace VIZE 97.

„Mnoho našich projektů je vytrvalostním během, který přináší výsledky až v delším časovém období. Pro jejich úspěšnou realizaci je proto podpora tak silných partnerů, jakým je Audi, naprosto zásadní. Těším se na dlouhodobou a oboustranně přínosnou spolupráci!“

Současné nadační aktivity zahrnují mimo jiné také provozování duchovně kulturního centra Pražská křižovatka. V něm se každoročně koná Mikulášský charitativní bazar. V prostorech centra se rovněž předává mezinárodní Cena VIZE 97 význačným myslitelům, kteří svým životním dílem překračují tradiční rámec vědeckého poznání, přispívají k chápání vědy jako integrální součásti obecné kultury a nekonvenčním způsobem se zabývají základními otázkami poznání, bytí a lidské existence.

16.10.2020Autodealers

Informace odjinud

Toyota údajně pracuje na novém hybridním pohonu. Jeho základem má být diesel

Toyota by v blízké budoucnosti mohla rozšířit nabídku hybridních pohonů také o diesel-hybrid.
auto.cz

Škoda Ferat jako otevřený roadster? Prohlédněte si náš tip pro škodovácké učně

Škoda 110 Super Sport známá jako Ferat je bezesporu jednou z nejodvážnějších tvoreb mladoboleslavské automobilky. Před časem jsme ji reinkarnovali, teď přivážíme i otevřenou verzi.
auto.cz

Proč bylo BMW 700 Coupé jedním z nejdůležitějších modelů značky?

Existenci zásadní automobilové značky zachránil malý model z konce 50. let. Bankrot byl blízko, dokud se zázrakem neozvalo téměř 190 tisíc zákazníků.
auto.cz

Šéf Mercedesu se omluvil Red Bullu za nehodu Bottase

Bottas způsobil na startu hromadnou nehodu, která jeden vůz Red Bullu vyřadila a druhému výrazně ovlivnila závod.
auto.cz

Druhým nejprodávanějším autem Evropy je elektrovůz. Tesla Model 3 předstihla Clio, Corsu i Octavii

Tesla Model 3 se za červen 2021 stala s přehledem nejprodávanějším elektromobilem v Evropě. Dařilo se jí tak, že patří mezi vůbec nejžádanější auta na kontinentu.
auto.cz

Potvrzeno. Nejprodávanější elektromobil Renaultu skončí

Renault Zoe nadále patří mezi nejprodávanější elektromobily v Evropě. Přesto francouzský výrobce nepočítá s jeho novou generací.
auto.cz

Nový Lexus NX dorazil do Česka. Nová kapitola značky doplňuje techniku RAV4 o množství novinek

Lexus NX přišel na trh v roce 2015 jako konkurence pro SUV typu Audi Q5 či BMW X3. Letos přichází druhá generace, která chce být v mnoha ohledech výrazně lepší než předchůdce.
auto.cz

Ford Fiesta ST Plus – Jednou ještě rádi zavzpomínáme

Nad tříválci často ohrnujeme nos. Vzhledem k současným automobilovým trendům ale dost možná přijde doba, kdy budeme rádi alespoň za ně. Obzvlášť za takový, jaký pracuje pod kapotou nasupené Fiesty.
auto.cz

Od hromadné kolize po radost Ocona. Nejlepší fotografie z GP Maďarska 2021

Výběr fotografií z Velké ceny Maďarska 2021, která začala hromadnou kolizí a skončila vítězstvím Estebana Ocona.
auto.cz

Dálnice D1 by měla být po rekonstrukci plně průjezdná počátkem října. Práce mají tři roky zpoždění

Rozsáhlá rekonstrukce mezi Mirošovicemi u Prahy a Kývalkou u Brna začala v roce 2013, opravy měly původně skončit v roce 2018. Hotovy však budou konečně až letos.
auto.cz

Modernizovaná Dacia Duster odhaluje ceny. Základ se pořád vejde do 300.000 Kč

Ceny modernizované Dacie Dusteru začínají na částce 284.900 Kč. To je sice o něco více než dosud, zato však v základu nově máte LED světlomety.
auto.cz

Čínský BYD s novými bateriemi překvapivě vzplál 48 hodin po crash-testu

Elektromobil BYD Han, osazený speciálním typem baterií, předvedl během nedávných crash-testů dosti zvláštní chování.
auto.cz

Česká firma spustila konfigurátor elektrického UAZu. Odhalila tak i ceny

Společnost MW Motors spustila online konfigurátor modelu Spartan EV. Jestli vám ani jedno jméno nic neříká, pak vězte, že jde o českou firmu a UAZ přestavěný na elektromobil.
auto.cz

BMW 530d xDrive – Diesel ani v roce 2021 nezatracujte

BMW rozšiřuje nabídku elektrifikovaných motorizací, což se dotklo také populárního modelu 530d. Vadí to však něčemu?
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.