Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

SEAT chystá výrobu městských elektromobilů

Španělský SEAT představil na výroční tiskové konferenci plán s označením „Future Fast Forward“, který povede k elektrifikaci automobilového průmyslu ve Španělsku. Klíčovou součástí tohoto plánu je výroba městských elektromobilů ve Španělsku od roku 2025.

SEAT hodlá v roce 2025 uvést na trh městský elektromobil, se kterým vstoupí do segmentu s cenovým rozsahem od 20 000 do 25 000 eur, který je zásadní pro zajištění cenové dostupnosti elektromobility pro širokou veřejnost i pro splnění cílů Zelené dohody. V nadcházejících měsících se rozhodne o výrobním závodu, z jehož bran bude toto vozidlo vyjíždět.

Předseda představenstva společnosti SEAT S.A. Wayne Griffiths vysvětlil, že „od roku 2025 chceme ve Španělsku vyrábět elektromobily. Naší ambicí je vyrábět v Martorellu více než 500 000 městských elektromobilů ročně i pro koncern Volkswagen, ale potřebujeme k tomu jasnou podporu Evropské komise“.

SEAT S.A. hodlá nejen vyrábět elektromobily, ale také vést vývoj celého projektu v rámci koncernu Volkswagen. „Plánujeme transformaci našeho technického centra, které je jediným svého druhu v jižní Evropě. Jedná se o zásadní výzkumné a vývojové středisko v tomto regionu,“ řekl Griffiths.

„Jsme přesvědčeni o tom, že to je součástí naší odpovědnosti za elektrifikaci Španělska. Před 70 lety jsme postavili tuto zemi na kola. Naším cílem je nyní postavit Španělsko na elektricky poháněná kola.“

Městský elektromobil je obrovským projektem z hlediska potenciálního objemu výroby. Jedná se o důležitý milník na cestě k trvalé udržitelnosti a v boji proti změně klimatu. Jeho cílem je stát se motorem transformace španělského automobilového průmyslu.

„Vypracovali jsme plán, spolupracujeme se správnými partnery a obecně jsme připraveni investovat. Záměrem tohoto projektu je stát se motorem transformace španělského automobilového průmyslu. Koncern Volkswagen potřebuje pro tento mezioborový a celonárodní plán podporu španělské vlády a Komise EU, na jejímž základě bude možné přijmout konečné rozhodnutí o jeho realizaci,“ zdůraznil Griffiths.

23.03.2021Autodealers

Informace odjinud

Nová Toyota bZ4X Touring má české ceny. Jen v kufru rozdíl není

Toyota začíná na českém trhu prodávat praktičtější karosářskou variantu Touring svého globálního elektromobilu bZ4X. V nabídce jsou dvě výbavy a stejný počet pohonů.
auto.cz

Sezona motorkářů je tady. Na řadě míst hrozí nehody dlouhodobě, jiné lokality se zdají bezpečné

Ctitelé motocyklů jsou obecně považováni za skupinu, která se své jednostopé vášně a svých strojů vzdává jen těžko. V Česku je navíc čím dál silnější.
auto.cz

Renault čeká další velká proměna. Plánuje desítky nových modelů

Renault představil novou strategii, která má firmu nasměrovat do dalšího desetiletí. Po období stabilizace chce Renault zrychlit vývoj nových modelů, výrazně snížit náklady na elektromobily a rozšířit své působení mimo Evropu.
auto.cz

Nový Mercedes-Benz VLE oficiálně: Luxus třídy S pro celou rodinu! Podvozek pracuje podle Googlu

Ještě nikdy na evropském trhu nebylo tak pokročilé MPV, jakým je zcela nový model VLE. Je přehlídkou nejmodernějších technologií, luxusu a zároveň pokročilé elektrické architektury s dvojnásobným dojezdem oproti současné nabídce.
auto.cz

TEST Ineos Grenadier Trialmaster – Bez zbytečných kudrlinek

Teréňák Ineos Grenadier prošel v letošním roce zásadní modernizací. Jak ji poznáte? Vzhledově nijak. To důležité se totiž odehrálo pod povrchem.
auto.cz

Porsche rozšiřuje nabídku elektrických SUV. Cayenne S má 666 koní a režim na dráhu

Základní verzi a vrcholnou verzi elektrického modelu doplňuje zlatá střední cesta v podobě verze S. Nabízí nejdelší dojezd a za ušetřené peníze ji můžete zkrášlit konfigurací doporučenou automobilkou samou.
auto.cz

V garážích světových olympioniků: Bůh na běžkách Johannes Klaebo je věrný Toyotě

Je jedenáctinásobným olympijským vítězem a největší hvězdou současného běžeckého lyžování. Norský fenomén Johannes Høsflot Klæbo by si mohl dovolit garáž plnou exotických supersportů, jenže realita je překvapivě rozumná. Jakým autem tedy jezdil a jezdí rekordman zimních olympijských her?
auto.cz

Rakouský Steyr už zase vyrábí náklaďáky. Jejich původ je ale složitější

Automobilová produkce našich jižních sousedů nikdy nebyla příliš úspěšná. Jediným větším výrobcem lokální značky byl Steyr, který se ale v posledních dekádách věnuje jen výrobě pro jiné automobilky. Nově se v jeho továrnách rozjede první čínský pokus o dobytí evropského trhu s tahači.
auto.cz

MG v Česku vítá jaro. Nejžádanější modely koupíte se slevou 70.000 Kč

MG ZS a HS jsou tahouny značky. Nyní je můžete mít za lákavou cenu s velmi slušnou výbavou a oblíbenými motory. V případě většího HS půjde o poslední možnost, jak jej získat s automatickou převodovkou.
auto.cz

Anketa: Co říkáte na Dacii Striker? Míří přímo mezi milované kombíky

Nová Dacia Striker míří do jedné z nejoblíbenějších kategorií českého trhu – mezi rodinné kombíky nižší střední třídy. Novinka nabídne hybridní pohon, variantu s LPG i čtyřkolku a cenou má začínat pod 600.000 Kč. Jak se líbí vám?
auto.cz

Naviják v nárazníku? Minulost! Jeep má lepší řešení

Kdo jiný by měl přinášet zajímavé inovace než automobilka, jejíž jméno se stalo pro označení terénních vozidel synonymem. „Džíp“ sice vyrábí také městské modely, ani s nimi se však terénu bát nemusíte. Elektrická platforma navíc dovoluje zajímavá řešení.
auto.cz

Jízdy Světa motorů míří do Brna: Pojďte porazit Prahu! Dorazí i Martin Vaculík

Jízdy Světa motorů míří do Brna. Uvidíme se již 11. dubna u OC Olympia!
auto.cz

Automobilka Alpine chystá záplavu novinek! V hlavní roli elektřina, včetně A110

Francouzská značka Alpine plánuje uvést dosud největší a zároveň nejinovativnější řadu produktů ve své historii. Co se stane s kultovním modelem A 110?
auto.cz

Audi RS 3 ve vrcholné formě: Půlstoletí pětiválce oslavuje edice Competition Limited

Speciální edice Audi RS 3 oslavuje půlstoletí pětiválce. Nepřidává výkon navíc, ale na podvozku se děly divy. Vznikne pouze v 750 exemplářích.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.