Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Plán VW: 36 tisíc nabíjecích stanic do roku 2025

Volkswagen zintenzivňuje aktivity v oblasti výstavby nabíjecí infrastruktury. Koncern vybuduje do roku 2025 v Evropě 36 tisíc nabíjecích přípojek, z toho 11 tisíc zajistí značka Volkswagen.

Nabíjecí stanice budou k dispozici u všech výrobních závodů Volkswagen – a také u cca 3000 prodejců Volkswagen ve všech větších městech. Volkswagen navíc obsazuje další lukrativní obchodní oblasti, týkající se nabíjení, a to dceřinou společností pro nabíjecí infrastrukturu Elli (Electric Life) a nabíjecí službou „We Charge“. Koncern Volkswagen investuje do výstavby nabíjecí infrastruktury v místech evropských výrobních závodů celkem 250 milionů eur. „Nabíjení elektromobilu musí být stejně snadné a samozřejmé jako nabíjení chytrého telefonu. K tomu potřebujeme především více nabíjecích stojanů ve veřejném prostoru i jednoduchá pravidla pro montáž soukromých nástěnných nabíječek,“ říká Thomas Ulbrich, člen představenstva značky Volkswagen, odpovědný za elektromobilitu. Výstavba infrastruktury Volkswagen odhaduje, že v budoucnosti bude 70 procent všech nabíjecích procesů realizováno doma nebo na pracovišti. Jeho dceřiná společnost Elli vyjde od roku 2020 vstříc požadavkům firem i soukromých zákazníků kompletní nabídkou řešení pro nabíjení – od cenově dostupných nástěnných nabíječek včetně montáže až po vhodné tarify pro odběr ekologické elektrické energie. U výrobních závodů Volkswagen v celém Německu vybuduje značka celkem 4000 nabíjecích přípojek pro zaměstnance, z nichž mnohé budou volně přístupné i pro veřejnost. Přibližně jedna čtvrtina všech nabíjecích procesů se uskuteční na veřejných nabíjecích stojanech. Zákazníci budou mít díky službě Volkswagen „We Charge“ přístup k více než 100 tisícům nabíjecích přípojek v celé Evropě – a výhledově jich má být až 150 tisíc. Plány navíc zahrnují partnerství s maloobchodními řetězci, aby mohli zákazníci komfortně nabíjet své vozy během nakupování. První krok učinilo již Tesco ve Velké Británii, další obchodní řetězce budou následovat. Volkswagen vytvořil důležité předpoklady také pro nabíjení při cestování na velké vzdálenosti po dálnicích. Modely rodiny ID. nabídnou dlouhý dojezd a jsou kompatibilní s rychlým nabíjením. Volkswagen kromě toho, společně s průmyslovými partnery ve společném podniku Ionity, vybuduje do roku 2020 v celé Evropě 400 rychlonabíjecích stanic s až 2400 nabíjecími přípojkami podél dálkových silnic a dálnic. Volkswagen nyní navíc rozšiřuje rychlonabíjecí infrastrukturu také do měst. Prvních 28 rychlonabíjecích stojanů mimo dálnice bude zprovozněno již na konci června ve Wolfsburgu. Tyto stojany jsou součástí daru společnosti Volkswagen AG k 80. výročí založení města Wolfsburg. Výstavbu nabíjecí infrastruktury v bezprostřední budoucnosti je však nutné ještě výrazně urychlit. Volkswagen je přesvědčen o tom, že i zde je zapotřebí silnější zapojení a větší podpora politické sféry. Je nutné bez prodlení vytvořit nezbytné rámcové podmínky pro rychlou výstavbu infrastruktury, například úpravami nájemního a stavebního práva nebo rozšířením podpory pro nabíjecí infrastrukturu na veřejných i zpoplatněných parkovištích.

08.06.2019Autodealers

Informace odjinud

Mezi hot-hatche přišel Hyundai N pozdě. Jeho elektromobily nyní kopírují i ty největší automobilky

Elektrické modely Hyundai Ioniq 5 N a 6 N patří mezi ty nejzábavnější elektromobily. Automobilka při jejich vývoji myslela na nastavení nového řidičského standardu mezi BEV a vypadá to, že jejich snaha nebyla marná.
auto.cz

Volkswagen vypral amarok na 90. Pick-up Tukan má evropské základy

V rámci modelové ofenzivy představí brazilská odnož Volkswagenu zcela nový kompaktní pick-up, který stojí na platformě MQB a odstartuje éru elektrifikace modelové nabídky Volkswagen na tamním trhu.
auto.cz

Dojíždíte zimní pneumatiky v létě? Může to být nebezpečné, radí experti

Zimní pneumatiky v létě zvyšují spotřebu, prodlužují brzdou dráhu a rychleji se opotřebovávají. Když už nechcete přezouvat, zvolte celoroční gumy.
auto.cz

Řídili jsme Alpine A390 Electric. Letí jako šíp a nadchne v zatáčkách

Novodobá Alpine už není pouze ikonické kupé A110, jehož výroba v létě skončí. Dnes se francouzská značka orientuje na sportovní elektromobily. Zatímco A290 je „jen“ ostřejší R5 E-Tech elektrická, větší A390 Electric je originálním počinem.
auto.cz

Tento mercedes s racčími křídly existuje v jediném kuse. Boschert B300 se ukázal u villy d'Este

Na Concorso d'Eleganza Villa d'Este nebyla o zajímavé a raritní vozy nouze, jediný vyrobený kus modelu Boschert B300 Biturbo Gullwing Coupé však překvapil i nás. 
auto.cz

Tlačítka se vrací k další značce. Posloucháme zákazníky, říká Polestar

Polestar chystá čtyři nové modely během dvou let. Naslouchá zpětné vazbě od zákazníků a na jejím základě v autech bude víc tlačítek. Na roadster si však počkáme déle, než firma dosud plánovala.
auto.cz

Zážitek na celý život? Muzeum Alfa Romeo rozšiřuje své služby

Muzeum značky Alfa Romeo se stává místem pro oficiální certifikaci originality historických vozidel značky. Zákazníci si zde nově mohou vyzvednout svůj vůz, který prošel renovací v oddělení Classiche.
auto.cz

Hyundai a Kia chystají skutečně levné elektro. Postaví se Renaultu Twingo

Kia EV1 i ekvivalent od Hyundaie mají být elektromobily orientovanými na co nejnižší cenu, ale značky nechtějí šetřit na designu ani technice. Do vývoje má výrazně promluvit zpětná vazba zákazníků i snaha odlišit interiér od větších elektrických modelů.
auto.cz

Hellcat je zpět! Znovu burácí pod kapotou full-size pick-upu

Téměř 800 koní, z 0 na 100 kolem 3,5 sekundy a maximální rychlost přes 270 km/h? Zní to jako nový sportovní vůz, ale věřte nebo ne, jsou to hodnoty velkého amerického trucku.
auto.cz

Chystáte se na letní dovolenou po Evropě? Dálnice s volným průjezdem vás může přijít draho

Štěstí přeje připraveným. Pokud se chystáte do Itálie, můžete snadno narazit na zvláštní systém výběru mýtného. Pokud jej nezaplatíte do 15 dnů, zbytečně se vystavujete riziku nemalé pokuty.
auto.cz

Přes Cupru k největší číně. Rozhovor s Matejem Macháčkem, ředitelem BYD pro Česko a Slovensko

Nabíjení megawattem už do konce roku! BYD u nás chystá nové modely i luxusní značku, říká šéf české divize.
auto.cz

Pět set hodin pro dokonalé šasi? Neuvěřitelný příběh japonského mistra karoserií

Starší díly herní série Gran Turismo skrývaly v seznamech vozů nenápadné jméno tuningové dílny Opera Performance. Ve skutečnosti šlo o fyzické testovací dvojče samotné hry. Za dveřmi skromné dílny totiž vznikla spolupráce mezi geniálním konstruktérem a vizionářským herním vývojářem.
auto.cz

Octavia Hybrid už sjíždí z výrobní linky. Skutečným hybridem však není

O čem se dříve spekulovalo, je nyní potvrzené – Škoda Octavia dostane full-hybridní pohon s docela velkou trakční baterií. Vůz s nápisem Hybrid si však můžete koupit už dnes.
auto.cz

Jezero Como se o víkendu proměnilo ve svatostánek automobilismu. Byli jsme u toho

Vzácný prototyp z videoher, ikonické skvosty za miliardy korun i světové premiéry. Jezero Como už není pouze místem nejprestižnější evropské přehlídky elegance, nýbrž i automobilovým svátkem, který po celý víkend nabývá různých podob. Přinášíme vám velkou galerii spolu s dojmy z akce.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.