Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Hasiči Unipetrolu koupili nové Scanie

Hasičský záchranný sbor chemického závodu Unipetrolu v Litvínově rozšířil svůj vozový park o dvě nová vozidla značky Scania pro hašení vodou a pěnou. Celková investice dosáhla výše 18,5 milionu korun.

V současné době tak mají podnikoví hasiči k dispozici tři zásahová vozidla pro zásah vodou a pěnou, a tři kombinované hasicí automobily, ve kterých je navíc k dispozici i prášek. Statisticky vyjíždějí průměrně dvakrát denně. V loňském roce vyjeli k 660 zásahům, asistencím a planým poplachům uvnitř i vně chemického parku, ve kterém pracuje přes šest tisíc lidí.

„Po mimořádné události v srpnu roku 2015 jsme se rozhodli obnovit a rozšířit náš vozový park a technické prostředky. Nyní máme k dispozici šest vozidel – tři kombinované vozy pro zásah vodou, pěnou nebo práškem a tři cisternové automobilové stříkačky pro hašení vodou nebo pěnou. Pořízením dvou nových vozidel jsme zlepšili naši flexibilitu zejména v době, kdy je nutné vyjet k více asistencím, zásahům, nebo některý z vozů prochází servisní prohlídkou či opravou,“ říká Petr Králert, velitel Hasičského záchranného sboru Unipetrolu.

S novými vozy budou hasiči zasahovat během požárů nebo úniků chemických látek, asistovat při údržbě technologií výrobních jednotek a podílet se na zásazích vně areálu v rámci Požárního poplachového plánu Ústeckého kraje, nebo Integrovaného záchranného systému. Hasičský záchranný sbor Unipetrolu má v současné době sedmdesát čtyři zaměstnanců, z nichž šedesát tři hasičů pracuje ve třech čtyřiadvaceti hodinových směnách, sedm operačních důstojníků se střídá na operačním středisku a čtyři zaměstnanci pracují na ranní směny.

„Loni jsme vyjeli ke čtyřiceti požárům, z nichž více než polovina byla mimo areál chemického závodu. Další téměř padesátka našich výjezdů se týkala záchrany osob. Připočteme-li technické zásahy a asistence ve výrobních provozech, hasičská cvičení a plané poplachy, zjistíme, že jsme v loňském roce vyjeli 660 krát. Průměrně tedy vyjedeme téměř dvakrát denně,“ vypočítává Petr Králert.

Při výjezdu mimo chemický areál pomáhají podnikoví hasiči Unipetrolu zejména při požárech a automobilových nehodách, především na silnici I/27 mezi Litvínovem a Mostem.

„Typickým příkladem našich zásahů mimo výrobní areál je výjezd k požáru v Litvínově nebo Janově, požár některé z okolních skládek či dopravní nehoda v blízkosti areálu. Mimo náš areál zasahujeme na výzvu Krajského operačního a informačního střediska hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Při takovém zásahu spolupracujeme s jednotkami Hasičského záchranného sboru kraje a s jednotkami sborů dobrovolných hasičů,“ uzavírá Petr Králert.

01.08.2019Autodealers

Informace odjinud

Škoda Octavia IV se začíná odhalovat. Tohle jsou její první skici!

Škoda Octavia čtvrté generace se světu oficiálně představí 11. listopadu. Už předtím se však začala odhalovat.
auto.cz

Před 25 lety se začala vyrábět Škoda Felicia. První výsledek spolupráce s VW

Tento populární model se stal symbolem přerodu značky v moderní automobilku. První sériová Škoda Felicia sjela z výrobní linky v Mladé Boleslavi 17. října 1994 a do roku 2001, kdy byla její produkce ukončena, bylo vyrobeno 1,42 milionu vozů.
auto.cz

Fiat Professional pro rok 2020 omlazený model Talento

 Fiat Professional se s modelovou řadou Talento pro rok 2020 vydává ve stopách jejích francouzských příbuzných. Hlavní změny se díky tomu odehrávají v nabídce motorů a provedení i výbavě interiéru.
auto.cz

Nová Toyota Yaris: už jen s tříválci, zato s centrálním airbagem

Toyoty odhalila podobu svého úspěšného modelu Yaris. Je totálně přepracovaný nejen z hlediska designu. Poprvé se uplatnila nová platforma GA-B a zároveň i nový tříválcový hybridní pohon.
Celý článek na e-flotila.cz >>

Spousta zábavy za tisícovku: chytrá krabička přidá starému VW nové funkce

Konektivita a různé inteligentní funkce získávají v osobních automobilech čím dál větší oblibu. Některé z těchto funkcí mohou získat i vozy, které jimi vybaveny nejsou, a to třeba přímo od samotného výrobce. Například Volkswagen nabízí vlastní řešení DataPlug a aplikaci Volkswagen Connect, obojí jsme vyzkoušeli.
Celý článek na iDNES.cz >>

Prohlédli jsme si novou Toyotu Yaris. Je maličká! Ale nečekaně dospělá

Čtvrtá generace Toyoty Yaris byla vyvíjena podle motta malé velké auto. Rozměrově je tak sice malá, v lecčems ale připomíná větší vozy.
auto.cz

ANALÝZA: Mezi nejprodávanější auta Evropy se derou nové modely

V první polovině letošního roku došlo u řady značek ke změně na prvním místě žebříčku nejprodávanějších automobilů. Objevilo se hodně nových modelů, zároveň si však drží své silné postavení vozy SUV. Zájem o ně neklesá.
Celý článek na iDNES.cz >>

Z létajícího taxíku Audi zřejmě nic nebude. Značka přiznala, že realizace je příliš složitá

Čtyři kruhy představily na loňském autosalonu v Ženevě koncept létajícího taxi s unikátní technologií. Sériové výroby se ale nejspíše nedočkáme.
auto.cz

Škoda se připravuje na elektrobudoucnost. Citigo iV registruje už 360 objednávek

Škoda Auto plánuje v příštím roce prodat nejméně 3200 aut na elektrický pohon. Z toho 2500 vozů bude elektrické Citigo iV a zhruba 700 aut bude Superb v provedení plug-in hybrid.
auto.cz

Mazda nechává nahlédnout do interiéru nového elektromobilu

Tokijský autosalon se pomalu blíží a Mazda tak začíná upozorňovat na premiéru svého prvního elektromobilu, který bude jednou z největších hvězd Tokyo Motor Show.
auto.cz

Musk naznačil podobu Tesla pick-upu, zapomeňte na všechny známé nákresy

Po internetu se pohybují desítky náčrtů nového elektrického pick-upu Tesla, podle Elona Muska se však žádný nepřibližuje skutečnému vozu, který popsal jako futuristický obrněný transportér.
auto.cz

BMW Motorrad má na EICMA představit čtyři nové modely. Na co se můžeme těšit?

BMW Motorrad již nyní zve na motosalon, který se v italském Miláně uskuteční začátkem letošního listopadu. Německá značka si pro EICMA připravila čtyři světové premiéry.
auto.cz

Tragédii na D1 předejít nešlo, řekl v Rozstřelu zástupce šéfa dopravní policie

Není den, aby se nepsalo o tragické nehodě na silnicích. Začátkem týdne zůstala paralyzovaná dálnice D1, kde při srážce s cisternou uhořel člověk, a k tomu byl těžce zraněn policista. O situaci na českých silnicích mluvil v diskuzním pořadu Rozstřel zástupce šéfa dopravní policie Michal Hodboď.
Celý článek na iDNES.cz >>

Renault Talisman Grandtour Blue dCi 200 EDC – Konečně s důstojným dieselem

Talisman je s námi čtyři roky a Renault už dokonale překopal jeho nabídku motorizací. Stihl to dokonce ještě před klasickým faceliftem.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.