Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Hasiči Unipetrolu koupili nové Scanie

Hasičský záchranný sbor chemického závodu Unipetrolu v Litvínově rozšířil svůj vozový park o dvě nová vozidla značky Scania pro hašení vodou a pěnou. Celková investice dosáhla výše 18,5 milionu korun.

V současné době tak mají podnikoví hasiči k dispozici tři zásahová vozidla pro zásah vodou a pěnou, a tři kombinované hasicí automobily, ve kterých je navíc k dispozici i prášek. Statisticky vyjíždějí průměrně dvakrát denně. V loňském roce vyjeli k 660 zásahům, asistencím a planým poplachům uvnitř i vně chemického parku, ve kterém pracuje přes šest tisíc lidí.

„Po mimořádné události v srpnu roku 2015 jsme se rozhodli obnovit a rozšířit náš vozový park a technické prostředky. Nyní máme k dispozici šest vozidel – tři kombinované vozy pro zásah vodou, pěnou nebo práškem a tři cisternové automobilové stříkačky pro hašení vodou nebo pěnou. Pořízením dvou nových vozidel jsme zlepšili naši flexibilitu zejména v době, kdy je nutné vyjet k více asistencím, zásahům, nebo některý z vozů prochází servisní prohlídkou či opravou,“ říká Petr Králert, velitel Hasičského záchranného sboru Unipetrolu.

S novými vozy budou hasiči zasahovat během požárů nebo úniků chemických látek, asistovat při údržbě technologií výrobních jednotek a podílet se na zásazích vně areálu v rámci Požárního poplachového plánu Ústeckého kraje, nebo Integrovaného záchranného systému. Hasičský záchranný sbor Unipetrolu má v současné době sedmdesát čtyři zaměstnanců, z nichž šedesát tři hasičů pracuje ve třech čtyřiadvaceti hodinových směnách, sedm operačních důstojníků se střídá na operačním středisku a čtyři zaměstnanci pracují na ranní směny.

„Loni jsme vyjeli ke čtyřiceti požárům, z nichž více než polovina byla mimo areál chemického závodu. Další téměř padesátka našich výjezdů se týkala záchrany osob. Připočteme-li technické zásahy a asistence ve výrobních provozech, hasičská cvičení a plané poplachy, zjistíme, že jsme v loňském roce vyjeli 660 krát. Průměrně tedy vyjedeme téměř dvakrát denně,“ vypočítává Petr Králert.

Při výjezdu mimo chemický areál pomáhají podnikoví hasiči Unipetrolu zejména při požárech a automobilových nehodách, především na silnici I/27 mezi Litvínovem a Mostem.

„Typickým příkladem našich zásahů mimo výrobní areál je výjezd k požáru v Litvínově nebo Janově, požár některé z okolních skládek či dopravní nehoda v blízkosti areálu. Mimo náš areál zasahujeme na výzvu Krajského operačního a informačního střediska hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Při takovém zásahu spolupracujeme s jednotkami Hasičského záchranného sboru kraje a s jednotkami sborů dobrovolných hasičů,“ uzavírá Petr Králert.

01.08.2019Autodealers

Informace odjinud

Jak se žije sběrateli a výrobci dřevěných modelů: Dva blázny spojuje jedna vášeň

Devětašedesátiletý František Bouček z Mochova se před pár lety zamiloval do dřevěných modelů aut. Ve své sbírce má samé netradiční kousky. Od fekálního vozu přes pivovarský speciál až po americký truck. Všechny mu z třešně, ořechu a hrušky vyrábí brilantní truhlář Petr Marek. Vyzpovídali jsme oba.
auto.cz

Jak se řídí v Indii? Je to jiná planeta. Ve všem...

Indie není jen obyčejná země, naprosto specifická je i doprava. V roce 2018 jsem se společně se slovenským ekvivalentem českých Trabantů, projektem Lada Svetom, vydal do Indie a sepsal, co všechno musíte znát, než vyrazíte do provozu v této bláznivé zemi.
auto.cz

BMW řady 4 Gran Coupé se blíží. Prohlédněte si, jak bude vypadat

Nová čtyřka se po uvedení dvoudveřové varianty kupé dočká také svého praktičtějšího sourozence s párem dveří navíc. Design asi nemá čím překvapit.
auto.cz

Cestování autem po Česku: Co navštívit v Čechách?

Události posledních týdnů vrátily lidi ke krásám vlastní země – a většina z nich plánuje doma strávit i čas dovolených. Projeli jsme všechny kraje Česka a hledali v nich místa méně známá. Či skoro neznámá.
auto.cz

Přilby automobilových jezdců: Co všechno musí zvládnout?

Jsou z ní vidět pouze oči, pokud auto stojí. Zakrývá totiž celou hlavu i krk. Řeč je o závodní přilbě.
auto.cz

Slovakiaring čeká nezvyklý závod: Elektrický Jaguar vs. angličák Hot Wheels

České zastoupení Hot Wheels připravilo hodně nevšední závod, ve kterém se proti sobě postaví dva naprosto rozdílné vozy Jaguar.
auto.cz

Chrysler, jeden z pilířů amerického autoprůmyslu, slaví 95 let

Automobilka Chrysler, nyní součást italsko-americké skupiny Fiat Chrysler Automobiles (FCA), patří spolu s firmami General Motors a Ford do proslulé "velké trojky" amerických výrobců automobilů.
auto.cz

Elektrický pohon 4x4 Nissan e-4ORCE čerpal inspiraci od GT-R i Patrolu

Nissan chce posílit svou pozici na trhu elektromobilů novým systémem pohonu všech kol, který dostal příznačné označení e-4ORCE.
auto.cz

Vybrali jsme deset nejdostupnějších nových rodinných vozů

Z kterých aut vybrat, pokud nechcete v červnu 2020 moc platit, a přitom hodláte odvézt rodinu i s kufry? Tady je deset nejlevnějších modelů z průniku kombíků, MPV a SUV.
auto.cz

Vybrali jsme nejlepší gify s tématikou formule 1

Formule 1 přináší řadu památných momentů a okamžiků. Snad z každého se stane gif, který si pak na sociálních sítích žije svým vlastním životem. Podívejte se na výběr těch nejlepších. Po kliknutí na gif se vám otevře nová stránka a gif můžete vložit na web, sdílet na sociálních sítích apod.
auto.cz

BMW M3 E36: Připomeňte si slavného šestiválcového sportovce z devadesátek

BMW řady 3 v generaci E36 samozřejmě nemohlo opomenout na vrcholnou verzi M3. Dorazila dva roky po představení E36, hned ve třech karosářských verzích.
auto.cz

Čekání u konce. Nový Chevrolet Corvette dorazí do Evropy v roce 2021

Chevrolet Corvette v osmé generaci proměnil svoji koncepci, když se z něj stal supersport s motorem uprostřed. Konečně víme, kdy dorazí také do Evropy.
auto.cz

Nová Škoda Octavia vyřešila problém se softwarem. Zákazníci kvůli tomu musí do servisu

Softwarový problém s asistentem pro nouzové volání v nové Škodě Octavia se již povedlo opravit. Dodávky zákazníkům jsou tudíž opět obnoveny.
auto.cz

Škoda Kodiaq si v interiéru půjčila moderní prvek nové Octavie. Lidem se moc nelíbí

Po čtvrté generaci Octavie začnou dvouramenný volant dostávat také další modely. Po Kamiqu Scoutline i Kodiaq, minimálně v top verzích.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.