Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Hasiči Unipetrolu koupili nové Scanie

Hasičský záchranný sbor chemického závodu Unipetrolu v Litvínově rozšířil svůj vozový park o dvě nová vozidla značky Scania pro hašení vodou a pěnou. Celková investice dosáhla výše 18,5 milionu korun.

V současné době tak mají podnikoví hasiči k dispozici tři zásahová vozidla pro zásah vodou a pěnou, a tři kombinované hasicí automobily, ve kterých je navíc k dispozici i prášek. Statisticky vyjíždějí průměrně dvakrát denně. V loňském roce vyjeli k 660 zásahům, asistencím a planým poplachům uvnitř i vně chemického parku, ve kterém pracuje přes šest tisíc lidí.

„Po mimořádné události v srpnu roku 2015 jsme se rozhodli obnovit a rozšířit náš vozový park a technické prostředky. Nyní máme k dispozici šest vozidel – tři kombinované vozy pro zásah vodou, pěnou nebo práškem a tři cisternové automobilové stříkačky pro hašení vodou nebo pěnou. Pořízením dvou nových vozidel jsme zlepšili naši flexibilitu zejména v době, kdy je nutné vyjet k více asistencím, zásahům, nebo některý z vozů prochází servisní prohlídkou či opravou,“ říká Petr Králert, velitel Hasičského záchranného sboru Unipetrolu.

S novými vozy budou hasiči zasahovat během požárů nebo úniků chemických látek, asistovat při údržbě technologií výrobních jednotek a podílet se na zásazích vně areálu v rámci Požárního poplachového plánu Ústeckého kraje, nebo Integrovaného záchranného systému. Hasičský záchranný sbor Unipetrolu má v současné době sedmdesát čtyři zaměstnanců, z nichž šedesát tři hasičů pracuje ve třech čtyřiadvaceti hodinových směnách, sedm operačních důstojníků se střídá na operačním středisku a čtyři zaměstnanci pracují na ranní směny.

„Loni jsme vyjeli ke čtyřiceti požárům, z nichž více než polovina byla mimo areál chemického závodu. Další téměř padesátka našich výjezdů se týkala záchrany osob. Připočteme-li technické zásahy a asistence ve výrobních provozech, hasičská cvičení a plané poplachy, zjistíme, že jsme v loňském roce vyjeli 660 krát. Průměrně tedy vyjedeme téměř dvakrát denně,“ vypočítává Petr Králert.

Při výjezdu mimo chemický areál pomáhají podnikoví hasiči Unipetrolu zejména při požárech a automobilových nehodách, především na silnici I/27 mezi Litvínovem a Mostem.

„Typickým příkladem našich zásahů mimo výrobní areál je výjezd k požáru v Litvínově nebo Janově, požár některé z okolních skládek či dopravní nehoda v blízkosti areálu. Mimo náš areál zasahujeme na výzvu Krajského operačního a informačního střediska hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Při takovém zásahu spolupracujeme s jednotkami Hasičského záchranného sboru kraje a s jednotkami sborů dobrovolných hasičů,“ uzavírá Petr Králert.

01.08.2019Autodealers

Informace odjinud

Odváží řidiče i s auty z hospod. Službu odstartovala první na světě

Když člověk přijede autem do restaurace, neplánovaně se napije alkoholu a usedne za volant, poruší zákon. Se službou, kterou podle deníku International Herald Tribune odstartovala jako první na světě Slávka Harazímová během 90. let v Praze, odveze majitele auta s jeho vozem placený řidič.
Celý článek na iDNES.cz >>

Tipy na prázdninový výlet: deset zastavení v muzeích motorek

Sláva nadšencům do motorek. Díky nim je v Česku hodně muzeí s unikátními exponáty. Která z nich stojí za návštěvu?
Celý článek na iDNES.cz >>

Německá rallye po 1. dnu: Tänak vede jen o pár sekund

Estonský jezdec Ott Tänak (Toyota Yaris WRC) vede po prvním dnu Německou rallye, desátý podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích. Pouhých 2,8 sekundy za ním je Belgičan Thierry Neuville (Hyundai i20 Coupé WRC).
auto.cz

Škoda Scala a Kamiq mohou snadno získat 31 koní k dobru. Jak na to?

Modely Scala a Kamiq jsou tu s námi teprve krátce, přesto už můžete sáhnout po tuningových kitech pro jediný benzinový čtyřválec v nabídce.
auto.cz

Hysterie se stupňuje: V Británii chtějí zakázat osobní vlastnictví automobilů

Rok 2050 se stal pro několik evropských států milníkem, kdy chtějí dosáhnout úplné uhlíkové neutrality. Na řadě míst to vedlo k podpoře elektromobility a plánům na omezování prodeje vozidel se spalovacím motorem, jenže ani to zřejmě stačit nebude.
auto.cz

Audi, BMW a Mercedes se prý spojí při vývoji něčeho zcela zbytečného

Německý výrobce luxusních automobilů Audi se hodlá připojit k alianci konkurentů Daimler a BMW, v jejímž rámci budou firmy společně vyvíjet samořízené vozy.
auto.cz

Před 50 lety se začala v Rumunsku vyrábět Dacia 1300. Vydržela 35 let

Rumunsko patřilo v rámci zemí socialistického bloku mezi ty, kde strojírenství nemělo příliš velkou tradici, přesto ale vedení státu toužilo po výrobě vlastního vozu.
auto.cz

Richard Hammond bude mít vlastní show, dočkáme se auta postaveného ze dřeva?

Jeremy Clarkson bude farmařit, James May cestuje po Japonsku a Richard Hammond zažije další havárii. Tentokrát to ovšem nebude v autě, ale na lodi. A navíc u toho nebude sám.
auto.cz

Volkswagen potvrdil premiéru nového loga, vyměnit ho musí na 10.000 budovách

Letošní autosalon IAA 2019 ve Frankfurtu se ponese v duchu velkých novinek koncernu Volkswagen.
auto.cz

Nová nejrychlejší předokolka na Nürburgringu je pochopitelně z Číny. Jmenuje se Lynk & Co 03 Cyan Concept

Sportovní speciál Lynk & Co 03 Cyan Concept se může pochlubit působivým úspěchem – během jedné ostré jízdy na Nürburgringu překonal hned dva nedávné rekordy.
auto.cz

Toyota udělala z hráčů závodních her gaunery. Naštěstí si svůj omyl rychle uvědomila

Zvídavý hráč se na sociální síti zeptal Toyoty, proč její vozy nejsou v nejnovějším herním titulu Need for Speed Heat. Odpověď zaskočila všechny včetně vývojářů.
auto.cz

Šéf VW se prý zajímá o koupi podílu v Tesle. Všichni to popírají

Diess se domnívá, že Volkswagen by mohl těžit ze zkušeností Tesly v oblasti baterií a softwaru. Mluvčí koncernu však spekulace o možném převzetí podílu v Tesle odmítl.
auto.cz

Před padesáti roky Rumuni představili dacii, ve výrobě vydržela 35 let

Mezi dvěma světovými válkami byla Bukurešť mondénním výstavním městem, říkalo se jí Paříž Východu. Po válce zbídačená země zatoužila po vlastním voze. Od Francouzů získali Rumuni licenci na povedený Renault 12. Jeho dvojče jménem Dacia 1300 vyjela před půl stoletím. Ve výrobním programu vydržela přes 35 let.
Celý článek na iDNES.cz >>

Cupra opět poodhalila svůj sportovní elektromobil, co nabídne jeho interiér?

Letošní autosalon IAA ve Frankfurtu se stane místem premiéry nového konceptu sportovního elektromobilu značky Cupra, na který se automobilka snaží upoutat pozornost zveřejňováním drobných detailů.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.