Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Toyota hledá projekty pro handicapované

Toyota Motor Europe (TME) a ISDI Business School prostřednictvím podnikového akcelerátoru ISDI Accelerator vyhlásily soutěž Toyota Startup Awards. Ta je určena pro firmy poskytující služby mobility fyzicky handicapovaným lidem.

Soutěž se uskuteční ve dnech 24. až 26. února 2020 v rámci podniku 4YFN v Barceloně. Soutěžního klání se zúčastní osm vybraných start-upů, které budou usilovat o hlavní cenu. Tou je urychlené zařazení do programu Toyota Accelerator Program za podpory firemního akcelerátoru ISDI Accelerator.

Soutěž navazuje na globální slogan Toyoty „Start Your Impossible“, tedy přesvědčení, že máme-li svobodu pohybu, nic není nemožné. Zástupci start-upů mohou podávat přihlášky až do 26. ledna 2020. Jedním z hlavních kritérií je, aby se žadatelé zaměřili na následující tři aspekty:

• Mobilitu podporující společenskou inkluzi fyzicky handicapovaných osob, starších občanů a dětí, stejně tak jako osob žijících ve venkovských oblastech • Dostupnost přístupů zlepšujících mobilitu • Průlomový přístup k mobilitě: vývoj nových produktů, služeb, nástrojů, technologií a/nebo průlomových obchodních modelů Porota tvořená odborníky TME a podnikového akcelerátoru ISDI Accelerator následně z přihlášených projektů vybere maximálně osm, které se stanou finalisty soutěže Toyota Startup Awards a připojí se k Toyotě na akci 4YFN. Výhody připravené pro vybrané start-upy: • Bezplatný prostor na stánku Toyoty v rámci třídenního podniku 4YFN za účelem prezentace produktu či řešení • Exkluzivní časový prostor na pódiu Toyoty v rámci podniku 4YFN k prezentaci vlastního řešení • Možnost setkávání se s návštěvníky akce, investory a manažery Toyoty • Vstup členů týmu příslušného start-upu na kongres MWC Barcelona ve čtvrtek 27. února 2020 • Ubytování během podniku 4YFN pro dva členy týmu start-upu • Možnost vyhrát zrychlené zařazení do programu Toyota Accelerator Program, včetně školení, pomoci mentora, oslovení soukromých investorů a možné budoucí spolupráce s TME Vítězové soutěže Toyota Startup Awards budou vyhlášeni Toyotou 25. února 2020 na hlavním pódiu 4YFN.

03.01.2020Autodealers

Informace odjinud

Nejhorší Mustang všech dob: Proč byla druhá generace hrozná

Trnitá historie Fordu Mustang coby nekorunovaného symbolu automobilismu v USA sahá do roku 1960, kdy třiačtyřicetiletý obchodník Henry Ford II špatně snášel neúspěch divize Edsel pojmenované po otci. Nově založená značka měla být rodinným odkazem, místo synovy cti ale pokus stále připomíná jeden z největších přehmatů motoristických dějin.
auto.cz

Dovolená v Česku autem: Kam vyrazit v jižních Čechách?

Jižní Čechy nabízejí spoustu kouzelných míst. Užijí si je tu ale i řidiči, ať už díky malebným scenériím zajímavým silnicím nebo třeba muzeu veteránů v Nové Bystřici.
auto.cz

Prodej hybridů v 1. čtvrtletí stoupl o 82 procent na 2571 aut

V březnu, kdy byly v polovině měsíce v rámci opatření proti koronaviru uzavřeny prodejny aut, se registrace hybridů zvýšily o polovinu. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců aut.
auto.cz

Ledvinky rostou, ale pořád zůstanou oddělené, slíbilo BMW

Ledvinky namísto tradiční masky jsou poznávacím znamením všech BMW. A značka teď slíbila, že i když radikálně mění tvar a velikost, pořád zůstanou.
auto.cz

Nový Defender by mohl být i pick-up, platforma to prý vydrží

Land Rover sice vsadil na samonosnou karoserii, ani ta by však neměla být překážkou.
auto.cz

Výrobci aut by mohli na tržbách přijít až o 100 miliard USD

Evropští a američtí výrobci aut by mohli na tržbách přijít až o 100 miliard dolarů (2,6 bilionu Kč), pokud zůstanou továrny po obou stranách Atlantiku zavřené do konce dubna.
auto.cz

Fiat Tipo poprvé prozrazuje modernizovaný vzhled. Dorazí i v terénní verzi

Fiat Tipo letos čeká modernizace. A podle prvních fotografií bude zásadní! Novou příď doplní přepracovaný interiér a dočkáme se i nové varianty.
auto.cz

Polestar představuje koncept Precept na dalších fotkách. V interiéru má rybářské sítě

Výrobce elektromobilů Polestar patřící pod křídla Volva vykreslil vizi čtyřdveřového modelu, jenž má co nevidět soupeřit s Teslou Model S.
auto.cz

Nissan obhajuje dlouhou životnost posledního GT-R, jaké to má výhody?

Slavná Godzilla umí pořád předvádět působivé výkony, věk jí ale nikdo neodpáře.
auto.cz

Bentley přiznává, že chce Mulsanne nahradit velkým SUV

Bentley Bentayga se ukázalo jako obchodně úspěšný model, a tak v Crewe uvažují nad dalším SUV. Mohlo by být ještě luxusnější a větší než to právě nabízené.
auto.cz

Některé Tesly budou nově sprintovat z pozice geparda

Tesla chce vylepšit akceleraci svých modelů S a X o poznatky ze světa divoké přírody.
auto.cz

Tesla v březnu meziročně navýšila prodeje skoro o 5 000 procent

Dvě značky - Škoda a Tesla v březnu naprosto dominovaly trhu s elektrickými vozidly v České republice. Zatímco modelu Škoda Citigo e IV se v třetím měsíci letošního roku registrovalo do provozu přesně 109 exemplářů, vozů Tesla to bylo 99.
Celý článek na autonaelektrinu.cz >>

Historie Masarykova okruhu: Od české severní smyčky po MotoGP

Převážná část ověřených zdrojů informací o Masarykově okruhu začíná ve třicátých letech minulého století, nicméně obsáhlé dějiny perly českého motoristického sportu sahají ještě o pár desetiletí hlouběji do historie středoevropského soutěžního ježdění.
auto.cz

Volvo PV800 (1938-1958): Auto pouze pro taxikáře a vojáky

Volvo stavělo v počátcích své existence speciály, které si běžný smrtelník koupit nemohl. Řada PV800 měla premiéru před druhou světovou válkou a vyráběla se dvě dekády...
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.