Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

SDA: dealeři aut budou bojovat o život i v dubnu

Importéři a dealeři automobilů po celé Evropě začali v březnu bojovat o život. Nejenže jim vlády zavřely prodejny, ale mnohde také nefungovaly centrální registry vozidel a vozidla nešlo vůbec zapisovat do databází. Jak vypadá prognóza v Česku pro duben?

„Také showroomy v České republice byly uzavřeny, prodeje se v březnu propadly téměř o osmdesát procent. Počítáme s touto situací i pro část dubna. Hodně bude záležet na tom, zda se opět podaří obnovit výrobu vozidel. Zvažujeme další kroky pro jednání s vládou tak, aby se co nejdříve podařilo výrobu i distribuci vozidel obnovit,“ řekl našemu portálu tajemník SDA Josef Pokorný.

Podle jeho slov jsou tu i dobré zprávy.

„Zatím se daří držet v provozu servisy. Jejich pracovníkům často chybí ochranné pomůcky, ale chod opraven je i tak nutné zachovat kvůli opravám sanitek, policejních i hasičských vozidel,“ upřesnil Pokorný.

Situace na CRV se zlepšuje

Centrální registr vozidel stále funguje omezeně, lidé strojí na registračních místech fronty, ale část nově prodaných vozidel se daří registrovat.

„V posledních dnech se zlepšila Praha, důležitá pro registraci velkých flotilových zakázek,“ popsal vývoj k lepšímu Pokorný.

Dealeři aut houfně přecházejí na prodej po internetu, pracují na systémech předávání automobilů mimo prostory showroomů. Také zákaznické prohlídky servisních prací se stěhují na web

„Zatím žijeme, v dubnu bude záležet na dalším vývoji pandemie, reakci výroby a dalších opatřeních vlády vůči průmyslu,“ shrnul tajemník svazu výhledy na další měsíc krize.

25.03.2020Autodealers

Informace odjinud

Toyota Hilux dostala facelift. Pod novou maskou má teď silnější turbodiesel

Po několika únicích a oficiálním videu s Fernandem Alonsem se Toyota Hilux představuje oficiální cestou. A novinek je více než dost.
auto.cz

Český trh v květnu 2020: Hyundai před VW, Octavia přišla o titul nejprodávanějšího auta

Pandemie koronaviru kvůli propadu prodejů aut zamíchala pořadím nejžádanějších značek u nás. Změny najdeme i na nejvyšších příčkách.
auto.cz

Porovnejte nové BMW řady 4 s jeho předchůdcem. Jak moc se nová generace změnila?

Po premiéře nového BMW řady 4 se všichni soustředili hlavně na příď s obrovskými ledvinami. Podívejte se ale, jak se změnily další části sportovního kupé.
auto.cz

Mazdu 3 s naftovým motorem už nekoupíte, CX-30 bude následovat. Důvod je prostý

Hned dva modely japonské automobilky se na českém trhu loučí s dieselovými agregáty. Mezi zákazníky o ně byl jen minimální zájem.
auto.cz

Evropské prodeje v době koronaviru: Octavia druhá nejprodávanější, čtyři VW v top 10

Škoda Octavia v dubnových evropských prodejích porazila i takové modely jako Ford Focus nebo Renault Clio. VW Golf nicméně zůstává evropskou jedničkou.
auto.cz

Modernizovaný Mercedes E přichází na trh. Kolik dáte za nové motory?

Mercedes-Benz třídy E se v rámci modernizace dočkal mimo jiné nových mildhybridních motorů. Ceny modernizovaného éčka startují na částce 1.318.900 korun.
auto.cz

Ikonický motor Bentley 6,75 V8 končí ve výrobě. Po 61 letech!

Začátkem týdne byl v britském Crewe sestrojen poslední kus nejdéle sloužícího vidlicového osmiválce na světě.
auto.cz

Mercedes-Benz CLA kupé 220 - Prémie pod milion?

CLA kupé chce být nejreprezentativnějším malým Mercedesem. Nabízí ale víc než jen výrazný design?
auto.cz

Podívejte se, jak by BMW řady 4 vypadalo s normálními ledvinkami. Rozdíl je to obrovský

Včera se světu oficiálně představila druhá generace BMW řady 4, která šokovala především svými obrovskými ledvinkami. A teď už víme i to, jak by vypadala s přídí klasickou.
auto.cz

VW prý zareaguje na problémy s novým Golfem změnou vedení. Týkat se má i Škody

Koncern Volkswagen Group údajně čeká rozsáhlá změna vedení jeho značek. Bude reakcí na velké potíže s uvedením nového Volkswagenu Golf.
auto.cz

Modernizovaný Hyundai Santa Fe odhalen, s novou maskou dorazily velké změny

Navzdory rozsáhlým technickým změnám se prý jedná stále pouze o facelift.
auto.cz

Omlazený Arteon je za dveřmi, konečně nabídne i kombík

Již koncem měsíce představí Volkswagen svou omlazenou vlajkovou loď, která konečně dorazí i v praktičtější karoserii Shooting Brake.
auto.cz

Co na to řeknou petrolheadi? Nové BMW M5 může být plně elektrické

BMW chce do budoucna u svých modelů nabízet široké portfolio pohonů. tato strategie by se mohla dotknout rovněž příští generace BMW M5.
auto.cz

BMW řady 3 E36: Třetí generaci trojky je 30 let. Připomeňte si její příběh

Trojková série BMW ve stylovém třetím pokolení slaví kulaté jubileum. Oproti E30 řádně narostla, zaoblila se – a v plné parádě s námi strávila celou dekádu.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.