Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Ford přeruší výrobu v Evropě nejméně do 4. května

Přerušení výroby automobilů a motorů Ford ve většině jeho evropských výrobních závodů potrvá podle aktuálních předpokladů nejméně do 4. května.

Oznámení následuje po dřívějším potvrzení, že výroba v hlavních evropských závodech Fordu v kontinentální Evropě (Saarlouis a Kolín nad Rýnem v Německu, Valencie ve Španělsku a Craiova v Rumunsku) bude od 19. března dočasně přerušena na několik týdnů. Od 23. března byla pozastavena rovněž výroba motorů v Bridgendu a v Dagenhamu ve Spojeném království. Ve Valencii zůstane výroba dočasně přerušena nejméně do 27. dubna.

„Je důležité, abychom poskytli svým zaměstnancům co nejjasnější představu o tom, jak dlouho bude současná situace pravděpodobně trvat,“ řekl prezident Ford of Europe Stuart Rowley. „Doufáme, že příští měsíc se situace začne zlepšovat. Naše plány na obnovení výroby budou nicméně i nadále podléhat aktuálním okolnostem a pokynům národních vlád.“ Obnovení výroby v továrnách Fordu silně závisí na vývoji pandemie v následujících týdnech, úředních opatřeních, možnostech dodavatelů a provozuschopnosti naší dealerské sítě. Plán „návratu do práce“ bude zahrnovat i sociální distancování a další zdravotní a bezpečnostní opatření na ochranu zaměstnanců. Nadále zachována zůstanou aktuální opatření pro zaměstnance zajišťující nezbytnou podporu výroby, stejně jako pro ty, kdo pracují z domova v nevýrobních organizačních složkách společnosti. Současně se Ford i jeho zaměstnanci na národní i komunitní úrovni nadále účastní nejrůznějších aktivit zaměřených na zpomalení šíření nemoci COVID19. Patří sem vše od výroby zdravotnického vybavení typu roušek či ventilátorů přes zajišťování provizorních lůžek pro zdravotnický personál až po darování vozidel k nejrůznějším účelům včetně poskytování životně důležitých medicínských služeb, dodávek potravin a pohotovostní přepravy.

Společnost zároveň spolupracuje s různými neziskovými a charitativními organizacemi, které zajišťují podporu v místních komunitách. Nadace Ford tento týden oznámila novou globální iniciativu na dorovnání příspěvků zaměstnanců a předání vybraných prostředků charitativním organizacím ze šesti evropských zemí.

Kromě přerušení výroby je aktuálně pozastavena také většina dalších aktivit Fordu v Evropě až na několik málo výjimek, které jsou nezbytné pro zachování chodu společnosti.

06.04.2020Autodealers

Informace odjinud

Facelift Kie Picanto přichází do Evropy. Sází na nový automatizovaný manuál

Kia Picanto se v rámci faceliftu dočkala přepracovaných motorů. K dispozici bude i nový automatizovaný manuál.
auto.cz

Prodeje elektromobilů v květnu "spadly" pod hranici sto kusů. Letos poprvé

Přesně na čísle 99 se zastavil na konci května počet nově zaregistrovaných elektromobilů na českých úřadech během tohoto měsíce.
Celý článek na autonaelektrinu.cz >>

Toyota Hilux dostala facelift. Pod novou maskou má teď silnější turbodiesel

Po několika únicích a oficiálním videu s Fernandem Alonsem se Toyota Hilux představuje oficiální cestou. A novinek je více než dost.
auto.cz

Český trh v květnu 2020: Hyundai před VW, Octavia přišla o titul nejprodávanějšího auta

Pandemie koronaviru kvůli propadu prodejů aut zamíchala pořadím nejžádanějších značek u nás. Změny najdeme i na nejvyšších příčkách.
auto.cz

Porovnejte nové BMW řady 4 s jeho předchůdcem. Jak moc se nová generace změnila?

Po premiéře nového BMW řady 4 se všichni soustředili hlavně na příď s obrovskými ledvinami. Podívejte se ale, jak se změnily další části sportovního kupé.
auto.cz

Mazdu 3 s naftovým motorem už nekoupíte, CX-30 bude následovat. Důvod je prostý

Hned dva modely japonské automobilky se na českém trhu loučí s dieselovými agregáty. Mezi zákazníky o ně byl jen minimální zájem.
auto.cz

Evropské prodeje v době koronaviru: Octavia druhá nejprodávanější, čtyři VW v top 10

Škoda Octavia v dubnových evropských prodejích porazila i takové modely jako Ford Focus nebo Renault Clio. VW Golf nicméně zůstává evropskou jedničkou.
auto.cz

Modernizovaný Mercedes E přichází na trh. Kolik dáte za nové motory?

Mercedes-Benz třídy E se v rámci modernizace dočkal mimo jiné nových mildhybridních motorů. Ceny modernizovaného éčka startují na částce 1.318.900 korun.
auto.cz

Ikonický motor Bentley 6,75 V8 končí ve výrobě. Po 61 letech!

Začátkem týdne byl v britském Crewe sestrojen poslední kus nejdéle sloužícího vidlicového osmiválce na světě.
auto.cz

Mercedes-Benz CLA kupé 220 – Prémie pod milion?

CLA kupé chce být nejreprezentativnějším malým Mercedesem. Nabízí ale víc než jen výrazný design?
auto.cz

Podívejte se, jak by BMW řady 4 vypadalo s normálními ledvinkami. Rozdíl je to obrovský

Včera se světu oficiálně představila druhá generace BMW řady 4, která šokovala především svými obrovskými ledvinkami. A teď už víme i to, jak by vypadala s přídí klasickou.
auto.cz

VW prý zareaguje na problémy s novým Golfem změnou vedení. Týkat se má i Škody

Koncern Volkswagen Group údajně čeká rozsáhlá změna vedení jeho značek. Bude reakcí na velké potíže s uvedením nového Volkswagenu Golf.
auto.cz

Modernizovaný Hyundai Santa Fe odhalen, s novou maskou dorazily velké změny

Navzdory rozsáhlým technickým změnám se prý jedná stále pouze o facelift.
auto.cz

Omlazený Arteon je za dveřmi, konečně nabídne i kombík

Již koncem měsíce představí Volkswagen svou omlazenou vlajkovou loď, která konečně dorazí i v praktičtější karoserii Shooting Brake.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.