Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Rošáda v představenstvu Škody Auto

Člen představenstva za oblast nákupu Dieter Seemann ukončí ke dni 30. června 2020 svou aktivní kariéru a odejde do předčasného důchodu. Kdo ho nahradí v boardu automobilky?

Nákup bude řídit od července Karsten Schnake. Dříve působil na pozici výkonného viceprezidenta u Volkswagen Group China, kde měl na starosti strategické nákupy a sourcing všech koncernových značek v Čínské lidové republice.

Nový člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast Nákupu svou kariéru u Volkswagen AG zahájil v roce 1996 v týmu zodpovědném za řízení projektů. Mezi lety 2004 a 2006 vedl regionální nákupy společnosti Volkswagen Group Italy ve Veroně.

Než se přesunul do Číny, nabyl Karsten Schnake v letech 2006 až 2018 rozsáhlé zkušenosti v oblastech globálního řízení modelových sérií, plánování kapacit, nákladů a managementu procesů ve Volkswagen AG ve Wolfsburgu.

Dieter Seemann byl členem představenstva společnosti ŠKODA AUTO od října 2014. Dříve působil čtyři roky jako člen představenstva za oblast Nákupu v automobilce SEAT. Předtím ve stejné firmě zastával post výkonného viceprezidenta pro finance, organizaci a IT. Svou kariéru u Volkswagen AG zahájil ve Wolfsburgu v roce 1985 jako projektový manažer pro Nákup v oblasti náběhu výroby motorů. Od roku 1989 do roku 1992 zodpovídal za nákup ve společnosti Shanghai Volkswagen Automotive v Číně.

Diplomovaný průmyslový inženýr se posléze vrátil do Wolfsburgu. V roce 1996 se chopil řízení forwardového/globálního sourcingu u Volkswagen de México a v roce 1999 se stal viceprezidentem pro Nákup.

Poté následovaly pozice vedoucího oblasti nákupu nových produktů ve společnosti Volkswagen AG v letech 2001 až 2005 a v letech 2005 až 2009 zástupce generálního ředitele a výkonného obchodního ředitele u Shanghai Volkswagen Automotive.

10.06.2020Autodealers

Informace odjinud

Další legenda se dočkala elektromotoru. AC Cobra ale pořídíte i s motorem z Mustangu

AC Cobra patří mezi legendární sporťáky automobilového světa. Vyrábí se dodnes, přičemž nyní debutuje hned ve dvou nových verzích.
auto.cz

Hyundai i10 N Line přichází na český trh. Kolik stojí prcek s turbo tříválcem?

Nejmenší model v nabídce Hyundai se dočkal sportovně orientované varianty N Line. Tu jako jedinou pořídíte i s přeplňovaným tříválcem 1.0 T-GDI.
auto.cz

VW novou továrnu v Turecku nepostaví. Důvodem je propad poptávky

Přirpavovaný závod v Turecku měl stavět také vozy značky Škoda, konkrétně model Superb. Nakonec ale z něj nic nebude.
auto.cz

Maserati Nettuno: nová V6 pro silniční vozy dostala technologie z F1

Italská automobilka představuje svůj nový 3.0 litrový dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec pro očekávaný supersport MC20, který se může pochlubit technologiemi ze světa Formule 1.
auto.cz

Jak důkladně smazat všechny osobní údaje z infotainmentu chytrého automobilu

Doma si střežíme své soukromí, přitom plechovým miláčkům dobrovolně poskytujeme velmi citlivé informace. Únik osobních údajů je čím dál častější téma, proto přinášíme pár tipů na bezpečné provozování moderních aut.    
auto.cz

Lamborghini představuje jachtu. S designem supersportu a výkonem 4.000 koní

Tecnomar for Lamborghini 63 je unikátní loď s designem inspirovaným Lamborghini Sián. O pohon se starají hned dva dvanáctiválce, nikoliv však z dílny Lamborghini.
auto.cz

Jak snížit úmrtnost na silicích o polovinu? Podle nové studie by stačilo málo

Navzdory všeobecné snaze o zvyšování bezpečnosti na silnicích jsou každoroční statistiky úmrtnosti na silnicích děsivě vysoké. K jejich snížení až o polovinu by přitom podle nové americké studie stačilo poměrně málo.
auto.cz

Musk opět motivoval zaměstnance, o ztrátách mohl rozhodnout každý vůz

Kalifornská automobilka má za sebou již tři úspěšná čtvrtletí, o úspěchu v tom čtvrtém ovšem mohl rozhodnout každý vůz.
auto.cz

Ojetá Kia Sportage IV: I nejstarší kryje záruka

Recenzovaná Kia Sportage už čtvrté generace se uvedla na sklonku roku 2015, přičemž předloni prošlo auto modernizací. Nabízí skvěle sladěný celek, moderní design a k tomu sedmiletou záruku.
auto.cz

Tři hybridní Renaulty dostanou technologie z Formule 1

Na podzim letošního roku začne Renault v Česku přijímat objednávky rovnou na hybridní modely – Captur, Mégane a Clio. Poslední je full hybrid, ostatní dva plug-in hybridy.
Celý článek na autonaelektrinu.cz >>

První jízda elektrickou Mazdou MX-30: Že jsou všechny elektromobily na jedno brdo?

Mazda přivezla do Prahy svůj první sériový elektromobil MX-30. Dostali jsme příležitost jej vyzkoušet na úvodních "českých" kilometrech.
auto.cz

F1 je zpět. Jak bude vypadat v době koronavirové a co se změní?

Letošní sezónu výrazně ovlivnil koronavir. Sezóna formule 1 začne teprve tento víkend v Rakousku. Co se změnilo a jak bude vypadat formule 1 s rouškami?
auto.cz

Audi e-tron S shazuje kamufláž: Sportovní elektrické SUV má tři elektromotory o výkonu 370 kW

Vrcholná verze SUV e-tron využívá hned tři elektromotory - jeden u přední a dva u zadní nápravy. Provedení je dostupné také pro karosářskou verzi e-tron Sportback.
auto.cz

Koncern VW se zapojil do bojkotu reklamy na facebooku

Německý automobilový koncern Volkswagen se stal dalším z řady podniků, které se zapojily do bojkotu reklamy na internetové síti facebook.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.