Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Fiat jede přes systém car@home

Český import FCA na jaře opustil svoji centrálu na Praze 4 a přešel na kompletní home office. Jak značka a její prodejní sít reaguje na podzimní vlnu pandemie? Hovořili jsme s manažerem pro osobní vozy Fiat a dalších značek FCA Vítem Pěkným.

Jak váš import a jeho prodejní síť zareagoval na uzavření showroomů?

Uzavření showroomů je samozřejmě diskutabilní opatření, protože jejich návštěvnost je výrazně nižší než v jiném typu maloobchodu. Nicméně je to opatření vlády v boji s koronavirem, čili je slušné jej respektovat. Dealerům to rozhodně život zkomplikuje, protože po jarní odstávce se prodej v naší síti vracel k původním číslům a dealeři sice pomalu, ale jistě začínali nabírat na optimismu. Současná situace nás nutí se opět více věnovat programu car@home, který dealerům umožňuje efektivně komunikovat s potenciálními zákazníky pomocí moderních komunikačních nástrojů. Jedná se o online nástroj, kde může dealer se zákazníkem komunikovat prostřednictvím videohovoru nebo jen hlasového hovoru.

Může program nahradit osobní návštěvu klientů v showroomu?

Není to úplná náhrada prezenčního prodeje, který, ať to chceme či nikoliv, je stále dominantní. Kusy prodané online se v České republice pořád počítají v řádu nízkých desítek. Dovedu si představit, že větší prodeje online mohou proběhnout u fleetových zákazníků, kteří si kupují stejná vozidla ve stejném provedení v rámci pravidelné obměny. U jednotlivých nákupů je to otázka chuti a odvahy jedince a tam v současnosti se asi nedá očekávat žádná typická reakce nebo chování. Předpokládám ale, že výsledkem u námi zastupovaných značek budou spíše předpřipravení zákazníci než přímo podepsané smlouvy.

Jakým způsobem prodejci přijímají a vydávají auta ze servisu?

Při kontaktu se zákazníky jsou v našich servisech dodržována veškerá hygienická opatření, která současná situace vyžaduje. Při komunikaci se zákazníky je při objednávání i při vydávání vozidla kladen důraz na dodržování stanoveného času, což napomáhá k regulaci počtu zákazníků přítomných v příjmu oprav. Situace je nyní jednodušší než na jaře, protože dealeři již mají s daným stavem zkušenosti.

Zajišťujete i odvozy vozidel ke klientům?

Ano, to patří ke standardní nabídce našich poprodejních služeb i v dobách bez jakýchkoliv omezení, čili není důvod se od této zaběhnuté praxe odchylovat.

Máte dostatek respirátorů a dalších ochranných prostředků?

Ochranné prostředky si zajišťují sami dealeři regionálně. Dostane li naše společnost nějakou atraktivní nabídku, vždy jí poskytne i dealerské síti. Nedostatek ochranných prostředků u našich dealerů zatím neevidujeme.

Máte nějaké problémy s nedostatkem pracovních sil z důvodů nakažení, karantény, nutnosti hlídání dětí, atd.

S ohledem na skutečnost, že od července letošního roku naše společnost funguje v režimu 100 home office, tak jsme velmi flexibilní. V našem týmu se zatím vyskytl jen jeden případ nákazy, který zbytek týmu nijak neovlivnil.

Jakým způsobem váš byznys ovlivnilo prodloužení lockdownu po 3. listopadu?

Je to situace, která nejen našemu byznysu a ani našim dealerům určitě nepomůže. Je to ale třeba vnímat v širším kontextu. Šíří li se virus zejména stykem mezi lidmi, tak by se každý z nás měl chovat zodpovědně, 14 dní vše vydržet, aby se šíření zpomalilo. Každý, ať se jedná o jedince nebo firmu, kdo nedodržuje opatření, tak podvádí sám sebe a komplikuje situaci ostatním.

06.11.2020Autodealers

Informace odjinud

BMW X7 M50i – Je skvělé. Ale zůstal bych u X5

Je to první opravdu obrovské SUV od BMW a také první mnichovan s gigantickými ledvinami. A rovnou říkám, že zvlášť ve verzi M50i taky skvělé auto. Bral bych ale X5.
auto.cz

Hamilton získal s přehledem pole position na Grand Prix Bahrajnu 2020

Mercedes získal první řadu na Velkou cenu Bahrajnu 2020. Druhá řada bude patřit jezdcům Red Bullu.
auto.cz

Elektromobilita v Česku 2020: Elektrika zrychluje! Opravdu je už tady?

Česko vstoupilo do elektroéry. Zatímco ještě loni či předloni přibývala elektroauta tempem padesáti nových měsíčně, letos je přírůstek trojnásobně rychlejší.
auto.cz

Most Barikádníků má kulatiny: Motoristům slouží už čtyři dekády

Nový most Barikádníků, který se otevřel motoristům 28. listopadu 1980, hraje nezastupitelnou roli v pražské dopravě. Jako součást severojižní magistrály má zásadní význam pro spojení centra Prahy se severem, částečně slouží i jako přivaděč pro dálnici D8.
auto.cz

Rozhovor s reportérem Jakubem Szántó: Po útoku granátem jsem řídil poslepu

Třiačtyřicetiletý Jakub Szántó strávil jako zahraniční zpravodaj na Blízkém východě pět let. O tom, jak mu kvůli bombardování před očima zmizel most, platil tisíce za špatné parkování či si zvykal na svérázné chování izraelských šoférů, se rozpovídal pro Svět motorů.
auto.cz

Dokumenty ke vzniku Stellantis odhalují, že PSA vlastně kupuje FCA

Spojení koncernů FCA a PSA bylo dlouho prezentované jako rovné sloučení, ve skutečnosti se ale jedná o akvizici.
auto.cz

Placené parkování a zóny: Bude hůř a zaplatíme víc!

Zóny placeného stání se českými městy šíří jako mor. Radnice tvrdí, že to dělají proto, aby měli místní kde parkovat. Už ale neříkají, že také výnosy jsou zajímavé, přitom nejdou zpět ve prospěch motoristů.
auto.cz

Nové BMW 4 Gran Coupe se představí již brzy, prozradil designér BMW

Čtyřdveřová kupé jsou mezi zákazníky stále populárnější, není tedy divu, že se v blízké budoucnosti dočkáme dalšího rozšiřování jejich nabídky.
auto.cz

Green NCAP zveřejňuje první výsledky. Elektromobily září, ale co hybridy?

Výsledky elektromobilů nijak nepřekvapily, u některých hybridů ale odborníci zaznamenali zajímavé pochybení.
auto.cz

Maserati chce mít do pěti let auta hybridní či zcela elektrická

Auta od výrobce luxusních vozů Maserati, který je součástí italsko-americké automobilové skupiny Fiat Chrysler Automobiles (FCA), budou do pěti let buď hybridní, nebo zcela elektrická. Řekl to provozní ředitel Maserati Davide Grasso.
auto.cz

Koncern VW nenápadně poodhalil vývoj nového SUV, o co by mohlo jít?

Součástí zprávy o novém vývojovém centru motorů je i fotografie záhadného maskovaného SUV.
auto.cz

Honda prý chystá celou řadu elektromobilů. Včetně konkurenta pro Porsche Taycan

Japonská Honda chce v příštích letech rozšířit paletu elektromobilů. Mezi nimi nabídne i konkurenta pro povedený stuttgartský elektrosporťák.
auto.cz

Ve Škodě skončilo kolektivní vyjednávání, lidé dostanou prémii

V mladoboleslavské automobilce Škoda Auto skončilo kolektivní vyjednávání o roční pracovní době a sociálních nákladech pro rok 2021. Navýšily se některé benefity, zaměstnanci zároveň v listopadové mzdě obdrží nově vyjednanou jednorázovou prémii 4000 korun.
auto.cz

Tesla Model 3 Long Range Dual Motor – Herní konzole. A taky auto

Nejprodávanější elektromobil roku 2019 jsme konečně vyzkoušeli v rámci redakčního testu. A jestli byste se rádi projeli, lze se k němu vcelku snadno dostat.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.