Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Pilsen Park West otevírá halu pro Faurecii

Investiční skupina CBRE Global Investors dokončila pro nadnárodního dodavatele automobilových dílů Faurecia novou výrobní halu v průmyslové zóně Pilsen Park West nedaleko Nýřan. Co se tam bude produkovat?

Na míru postavená budova o ploše téměř 13 000 m2, která navazuje na dosavadní provoz Faurecie v lokalitě, bude sloužit k výrobě automobilových sedaček a sedačkových komponentů pro značku Volkswagen.

Vlastníka nemovitosti během výstavby zastupovalo oddělení Building Consultancy společnosti CBRE, světového lídra v oblasti komerčních realitních služeb, které poskytovalo odborné technické poradenství a monitoring celého procesu od zadání projektu přes zisk potřebných povolení až po technickou supervizi během výstavby.

I díky tomu se podařilo nový objekt zrealizovat za dobu kratší než 10 měsíců, a to navzdory právě probíhající pandemii koronaviru. Developerem a generálním dodavatelem byla společnost Demaco. Celková výše investice se blíží k 300 milionům Kč.

„Rozšíření budovy o téměř 13 tisíc metrů čtverečních si vyžádalo i navazující úpravy jako vybudování nového sociálního zázemí a parkoviště pro zaměstnance nebo přeložení stávající komunikace včetně páteřních sítí infrastruktury. Efektivní přípravy a řízení celého projektu zásadně urychlily jeho průběh. Navíc do budoucna máme připravenou i variantu pro další expanzi o cca 8 000 metrů čtverečních,“ uvádí Pavel Křen, Senior Asset Manager v CBRE Global Investors.

Oddělení Building Consultancy v CBRE zodpovídalo za technické poradenství při vyjednávání nájemní smlouvy a následně zajišťovalo kompletní supervizi projektu. „Z pohledu poskytování našich služeb šlo o unikátní situaci, kdy jsme dostali příležitost zastupovat přímo vlastníka nemovitosti. To nám poskytlo větší pole působnosti, takže jsme byli schopni efektivně koordinovat a kontrolovat všechny procesy. Zásadní část projektu vznikala na jaře v době kompletního lockdownu a veškerá komunikace probíhala online. I přesto se podařilo celý projekt dokončit včas a v požadované kvalitě,“ komentuje Jan Chloupek, Senior Project Manager v oddělení Building Consultancy společnosti CBRE.

Samotné vypracování projektové dokumentace, zisk povolení a vlastní výstavbu zajišťovala společnost Demaco. „Výstavbu jsme důkladně naplánovali, a proto trvala pouhých pět měsíců od prvního kopnutí až po předání k užívání. Důslednou koordinací se podařilo eliminovat nežádoucí vlivy na dosavadní výrobní činnost Faurecie a připravit budovu přesně podle jejích požadavků, aby se minimalizoval čas pro náběh výroby v nových prostorách,“ říká Tomáš Budař, jednatel společnosti Demaco.

Areál Pilsen Park West se nachází u Nýřan nedaleko dálnice D5. Oblast je jedinečnou lokalitou pro dodavatele automobilového průmyslu v sousedním Německu a patří k nejatraktivnějším regionům pro příliv zahraničních investic ve střední a východní Evropě.

„Jsme přesvědčeni, že expanze navzdory probíhající pandemii koronaviru je správným krokem a přispěje k oživení celého automobilového sektoru. Poptávka po našich produktech zůstává i nadále silná a je hnacím motorem k dalšímu růstu,“ uzavírá Tomáš Burkoň, ředitel závodu Faurecia v Nýřanech.

21.12.2020Autodealers

Informace odjinud

Američané prozradili, jaká auta si nechávají přes 15 let. Vládnou japonské značky

Japonské automobilky bodují celkově i v jednotlivých statistikách SUV, trucků a sportovních vozů. První příčku přitom téměř vždy obsadil model značky Toyota.
auto.cz

Výroba aut v Česku loni klesla o 19 procent na 1,15 milionu

Výroba osobních aut v Česku loni klesla o 19,2 procenta na 1,15 milionu vozů. Po nejprudším poklesu v historii způsobeném zejména omezeními kvůli koronaviru se tak vrátila na úroveň roku 2014.
auto.cz

Skončí Opel Insignia? Ve hře je příchod crossoveru a nové jméno

Po příchodu nové generace Astry bude Insignia poslední Opel s návazností na bývalého majitele, koncern General Motors. Jenže na jak dlouho?
auto.cz

Škoda Auto letos očekává mírný růst prodejů. I díky nové Fabii

České registrace vozů značky Škoda loni sice klesly o 13 %, klesaly ale pomaleji než trh, což výrazně navýšilo její tržní podíl. Značce se dařilo i mezi ojetými vozy.
auto.cz

Mercedes-Benz EQA oficiálně: Má dojezd 486 km, tažné a výkonnější sourozence na cestě

Mercedes oficiálně představil svůj další elektromobil. Opět je to zástupce segmentu SUV a crossoverů, avšak tentokrát v kompaktním balení.
auto.cz

Škoda Octavia Combi 1.0 TSI – Terč internetových hrdinů

Po plug-in hybridním „er-esu“ a plynovém G-Tecu se mi do rukou dostala motorizace oslovující podstatně širší spektrum zákazníků. Modrý kombík má pod kapotou základní litrový tříválec spojený s manuálem.
auto.cz

Pamatujete si VW Polo Harlekin? Pestrobarevný hatchback se vrátil!

Pestrobarevný Volkswagen Polo původně vznikl jako marketingový nástroj, později se však začal vyrábět, a to s označením Harlekin. Nyní se po letech vrátil.
auto.cz

Koncern Stellantis je tu. Jak se značky FCA a PSA odliší? A co budoucí plány?

Spojení PSA a FCA vytvořilo koncern čítající hned 14 automobilových značek. Vedení skupiny tak pracuje hlavně na jejich jasném odlišení.
auto.cz

Porsche Taycan se představuje v nové základní verzi

Spekulace se potvrdily, novým přírůstkem do modelové rodiny Porsche Taycan je nejdostupnější verze, která se již loni v létě představila pouze na čínském trhu.
auto.cz

Nový Hyundai Bayon se dále odhaluje. Městský crossover vsadí na odvážný styl

Hyundai pokračuje v odhalování svého nového nejmenšího crossoveru. Bayon svým stylem naváže na větší Konu.
auto.cz

Motoristické sprinty: Vavřinec vyhrál

Úspěšný automobilový reprezentant v závodech do vrchu Tomáš Vavřinec (Mitsubishi Lancer Evo) ovládl v kategorii speciálních vozů osmý ročník nejmladšího automobilového mistrovství republiky, což jsou motoristické sprinty.
auto.cz

Tohle je nový hypersport pro Le Mans. Je jako McLaren F1 a zamíří i na běžné silnice

Nová kategorie Hypercar pro 24 hodin Le Mans vyžaduje i stavbu odvozeného silničního vozidla. Vedle Toyoty na takovém projektu pracuje i německý tým ByKolles.
auto.cz

Evropský trh v roce 2020: Pád o čtvrtinu, Škoda osmá nejžádanější značka

Prodeje nových aut v Evropě loni silně ovlivnila pandemie koronaviru. Škoda však patří mezi značky se spíše nižším poklesem, spolu s Toyotou či Volvem.
auto.cz

Rallye Dakar 2021: Motorkář Michek v létě bojoval o život a teď vyrovnal nejlepší český výsledek na Dakaru

Před rokem při své premiéře na Dakaru dojel motocyklový jezdec Martin Michek (Orion – Moto Racing Group) na 23. místě a byl třetí nejlepší v hodnocení nováčků.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.