Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Emil Frey chystá personální změny v Subaru ČR

Nový rok začal personálními změnami uvnitř skupiny Emil Frey Group, které se týkají značky Subaru. Dosavadní country manažer větvě EFG pro Polsko se vrací do USA a nahradí ho český manažer. V Praze se přesouvají kompetence mezi dalšími lidmi z importérské skupiny.

Ředitel Emil Frey pro střední Evropu Heinz Schneiter upřesnil, že v důsledku přání současného Country manažera pro Polsko Deckera vrátit se s rodinou do USA se daly do pohybu organizační změny, související s aktivitami i v ČR.

Ideálního kandidáta na uvolněnou pozici Country Head vedení skupiny našlo v osobě Jiřího Picka, který dosud úspěšně řídí import japonského Subaru v ČR a zároveň retailovou činnost Emil Frey ČR.

Dlouholeté zkušenosti z automobilového sektoru Jiří Picek uplatní i v nové pozici a říká: „Těším se, až rozšířím své know-how na mezinárodní pole a přispěji k rozvoji polských aktivit skupiny Emil Frey“.

Organizační změny v Praze

Změna vede k další řadě reorganizačních kroků v Praze. Nejprve Olivier Parry, člen výkonné rady skupiny EFG za PSA Business aktivity v ČR, převezme odpovědnost jako Country Head v České republice. V budoucnu mu budou odpovídat všichni jednatelé českých společností skupiny.

Následně bude s účinností od 1.února svěřena plná odpovědnost za retailové aktivity společnosti Emil Frey ČR, zabývající se prodejem a servisem značek Kia, Subaru, Suzuki a Toyota, Romanu Šolcovi, současnému druhému jednateli, který se na řízení společnosti podílí s Jiřím Pickem již déle než 3 roky.

Od stejného data bude předána i pozice ředitele českého importu Subaru Zdeňkovi Zikmundovi, jenž má se značkou mnoho zkušeností a těší se respektu výrobce i autorizované dealerské sítě v České republice.

13.01.2021Autodealers

Informace odjinud

Američané prozradili, jaká auta si nechávají přes 15 let. Vládnou japonské značky

Japonské automobilky bodují celkově i v jednotlivých statistikách SUV, trucků a sportovních vozů. První příčku přitom téměř vždy obsadil model značky Toyota.
auto.cz

Výroba aut v Česku loni klesla o 19 procent na 1,15 milionu

Výroba osobních aut v Česku loni klesla o 19,2 procenta na 1,15 milionu vozů. Po nejprudším poklesu v historii způsobeném zejména omezeními kvůli koronaviru se tak vrátila na úroveň roku 2014.
auto.cz

Skončí Opel Insignia? Ve hře je příchod crossoveru a nové jméno

Po příchodu nové generace Astry bude Insignia poslední Opel s návazností na bývalého majitele, koncern General Motors. Jenže na jak dlouho?
auto.cz

Škoda Auto letos očekává mírný růst prodejů. I díky nové Fabii

České registrace vozů značky Škoda loni sice klesly o 13 %, klesaly ale pomaleji než trh, což výrazně navýšilo její tržní podíl. Značce se dařilo i mezi ojetými vozy.
auto.cz

Mercedes-Benz EQA oficiálně: Má dojezd 486 km, tažné a výkonnější sourozence na cestě

Mercedes oficiálně představil svůj další elektromobil. Opět je to zástupce segmentu SUV a crossoverů, avšak tentokrát v kompaktním balení.
auto.cz

Škoda Octavia Combi 1.0 TSI – Terč internetových hrdinů

Po plug-in hybridním „er-esu“ a plynovém G-Tecu se mi do rukou dostala motorizace oslovující podstatně širší spektrum zákazníků. Modrý kombík má pod kapotou základní litrový tříválec spojený s manuálem.
auto.cz

Pamatujete si VW Polo Harlekin? Pestrobarevný hatchback se vrátil!

Pestrobarevný Volkswagen Polo původně vznikl jako marketingový nástroj, později se však začal vyrábět, a to s označením Harlekin. Nyní se po letech vrátil.
auto.cz

Koncern Stellantis je tu. Jak se značky FCA a PSA odliší? A co budoucí plány?

Spojení PSA a FCA vytvořilo koncern čítající hned 14 automobilových značek. Vedení skupiny tak pracuje hlavně na jejich jasném odlišení.
auto.cz

Porsche Taycan se představuje v nové základní verzi

Spekulace se potvrdily, novým přírůstkem do modelové rodiny Porsche Taycan je nejdostupnější verze, která se již loni v létě představila pouze na čínském trhu.
auto.cz

Nový Hyundai Bayon se dále odhaluje. Městský crossover vsadí na odvážný styl

Hyundai pokračuje v odhalování svého nového nejmenšího crossoveru. Bayon svým stylem naváže na větší Konu.
auto.cz

Motoristické sprinty: Vavřinec vyhrál

Úspěšný automobilový reprezentant v závodech do vrchu Tomáš Vavřinec (Mitsubishi Lancer Evo) ovládl v kategorii speciálních vozů osmý ročník nejmladšího automobilového mistrovství republiky, což jsou motoristické sprinty.
auto.cz

Tohle je nový hypersport pro Le Mans. Je jako McLaren F1 a zamíří i na běžné silnice

Nová kategorie Hypercar pro 24 hodin Le Mans vyžaduje i stavbu odvozeného silničního vozidla. Vedle Toyoty na takovém projektu pracuje i německý tým ByKolles.
auto.cz

Evropský trh v roce 2020: Pád o čtvrtinu, Škoda osmá nejžádanější značka

Prodeje nových aut v Evropě loni silně ovlivnila pandemie koronaviru. Škoda však patří mezi značky se spíše nižším poklesem, spolu s Toyotou či Volvem.
auto.cz

Rallye Dakar 2021: Motorkář Michek v létě bojoval o život a teď vyrovnal nejlepší český výsledek na Dakaru

Před rokem při své premiéře na Dakaru dojel motocyklový jezdec Martin Michek (Orion – Moto Racing Group) na 23. místě a byl třetí nejlepší v hodnocení nováčků.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.