Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Emil Frey chystá personální změny v Subaru ČR

Nový rok začal personálními změnami uvnitř skupiny Emil Frey Group, které se týkají značky Subaru. Dosavadní country manažer větvě EFG pro Polsko se vrací do USA a nahradí ho český manažer. V Praze se přesouvají kompetence mezi dalšími lidmi z importérské skupiny.

Ředitel Emil Frey pro střední Evropu Heinz Schneiter upřesnil, že v důsledku přání současného Country manažera pro Polsko Deckera vrátit se s rodinou do USA se daly do pohybu organizační změny, související s aktivitami i v ČR.

Ideálního kandidáta na uvolněnou pozici Country Head vedení skupiny našlo v osobě Jiřího Picka, který dosud úspěšně řídí import japonského Subaru v ČR a zároveň retailovou činnost Emil Frey ČR.

Dlouholeté zkušenosti z automobilového sektoru Jiří Picek uplatní i v nové pozici a říká: „Těším se, až rozšířím své know-how na mezinárodní pole a přispěji k rozvoji polských aktivit skupiny Emil Frey“.

Organizační změny v Praze

Změna vede k další řadě reorganizačních kroků v Praze. Nejprve Olivier Parry, člen výkonné rady skupiny EFG za PSA Business aktivity v ČR, převezme odpovědnost jako Country Head v České republice. V budoucnu mu budou odpovídat všichni jednatelé českých společností skupiny.

Následně bude s účinností od 1.února svěřena plná odpovědnost za retailové aktivity společnosti Emil Frey ČR, zabývající se prodejem a servisem značek Kia, Subaru, Suzuki a Toyota, Romanu Šolcovi, současnému druhému jednateli, který se na řízení společnosti podílí s Jiřím Pickem již déle než 3 roky.

Od stejného data bude předána i pozice ředitele českého importu Subaru Zdeňkovi Zikmundovi, jenž má se značkou mnoho zkušeností a těší se respektu výrobce i autorizované dealerské sítě v České republice.

13.01.2021Autodealers

Informace odjinud

Jaguar a jeho elektrická budoucnost. Je to krok k prodeji?

Zatímco jiné koncerny unifikují svoji techniku, Jaguar do budoucna využije odlišné platformy než sesterský Land Rover. V zákulisí se tak spekuluje, co je vlastně důvodem tohoto kroku.
auto.cz

Dacia se nevyhne elektrifikaci. Příští rok nabídne mildhybrid, později také plug-in hybrid

Elektrifikovaná pohonná ústrojí míří i do nabídky nejlevnější značky na trhu. Po elektromobilu nabídne Dacia také hybridy.
auto.cz

Poraďte vedení Volkswagenu. Má vyrábět ID.3 kabrio?

Volkswagen hodlá v následujících letech dále rozšířit svoji nabídku elektromobilů. Při této expanzi však potřebuje poradit.
auto.cz

Peugeot pracuje na kompaktním crossoveru. Využije koncepci nového Citroënu C4

Kompaktní rodina značky Peugeot se i v Evropě rozšíří. Novou generaci hatchbacku a kombi řady 308 později doplní také technicky spřízněný crossover.
auto.cz

Renault Talisman Grandtour Blue dCi 190 EDC – Příjemný pohodář

Renault Talisman vyráží do druhé poloviny svého životního cyklu s několika vylepšeními. A nově ho koupíte už jen jako kombík. A pouze se vznětovým motorem.
auto.cz

Mercedes poodhaluje luxusní a futuristický interiér modelu EQS v novém videu

Nové video nabízí pohled do prémiového interiéru připravovaného elektrického sedanu EQS, kterému dominuje unikátní infotainment Hyperscreen.
auto.cz

Toyota potvrzuje příchod nového Ayga. Nadále chce být dostupným autem

Podle dřívějších zpráv se nová generace miniauta od Toyoty začne prodávat v roce 2022. Vyrábět se bude nadále v Kolíně, může však použít jiné jméno než Aygo.
auto.cz

Kalifornské město zřejmě jako první v USA zakáže stavět nové čerpací stanice

Představitelé kalifornského města Petaluma se shodli, že v okolí jejich města už stojí dostatek čerpacích stanic pro stávající i budoucí rezidenty.
auto.cz

Nejmenší Jeep by měl stát na platformě PSA, dorazit má v roce 2022

Nový nejdostupnější model značky Jeep by měl být menší než Renegade, jeho základem bude modulární francouzská platforma CMP z dílny PSA a vyrábět se má od roku 2022 v Polsku.
auto.cz

Žlutý cirkus má nové auto. Ikonické trabanty nahradí ukrajinský obojživelník

Výpravy Dana Přibáně s jeho žlutými trabanty, ve kterých dokázal objet celý svět, se proslavily v Česku i za hranicemi. Na příští výpravě však trabanty nahradí ještě něco podivnějšího.
auto.cz

Novinky Renaultu a Dacie pro rok 2021: Kdy se dočkáme SUV kupé Arkana či faceliftu Dusteru?

Renault čeká letos několik zajímavých novinek. Dorazí SUV kupé Arkana a po letech dojde k mezigenerační výměně Kangoo. Živo však bude také u Dacie.
auto.cz

Martin Vaculík, nová videoposila z Číny a VW e-Golf: Vstupujeme do éry elektrických ojetin?

Technický expert Světa motorů si k videotvorbě přizval kolegu Michala Dokoupila, fanouška elektromobility a světoběžníka, který část svého života strávil v Číně.
auto.cz

Elektrický minibus ID. Buzz by měl být první autonomní Volkswagen

Divize Volkswagen Užitková vozy chce v polovině tohoto desetiletí nabídnout skutečně autonomní systém řízení, kterým by jako první měl být vybaven elektrický minibus VW ID. Buzz.
auto.cz

Volvo představuje elektrické SUV kupé C40 Recharge, pořídit půjde jen online

Švédská automobilka představila dalšího člena své elektrifikované rodiny Recharge, který přináší několik významných novinek.
auto.cz

Members news

Calendar


Public Besip SDA-CIA
Current month   

Events

Choose a day

Nejbližší akce


Cooperate with

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.