Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


COTY 2018 má sedm finalistů

01.12.2017Autodealers

Jury odborné ankety COTY (Car of the Year) zveřejnila sedm automobilových novinek, jež se utkají o prestižní titul COTY 2018. Letošní ročník ankety evropský Vůz roku 2018 (COTY) tedy zná své favority!

Loňský ročník COTY vyhrál Peugeot 3008, předloňský pak Opel Astra. Vítězný typ, jenž se bude v následujícím roce moci honosit titulem evropský Vůz roku 2018 (COTY), bude zveřejněn i tentokrát ve Švýcarsku na slavnostním ceremoniálu předcházejícím zahájení Ženevského autosalonu 2018.

Krátce před volbou si všech sedm typů budeme moci ještě porovnat při jejich společných zkouškách na testovací trati CERAM v Mortefontaine. Sedmička finalistů vzešla z oficiálního seznamu COTY 2017 obsahujícího 37 novinek, odpovídajících všem požadavkům pro zařazení do letošního ročníku.

Anketa Vůz roku (COTY) běží nepřetržitě již od roku 1964 a v průběhu dekád si vydobyla pověst nejvýznamnější soutěže svého druhu na světě, přičemž její zásadní devízou zůstává její naprostá a v konfrontaci s jinými anketami podobného typu neproniknutelná nezávislost na automobilkách či jiných komerčních subjektech. Mezinárodní jury této soutěže je složena z 59 odborných motoristických novinářů z 23 evropských zemí (větší země mají více porotců s ohledem na velikost svého trhu).

V této společnosti tradičně zastupuje Českou republiku šéfredaktor magazínu Automobil. Do roku 2000 jím byl Milan Jozíf a do ročníku 2015 pak Tomáš Hyan. Z jeho rukou převzal exkluzivní členství v této porotě autor článku, Jiří Duchoň, od 1. dubna 2016 šéfredaktor Automobilu.

Finalisté pro volbu COTY 2018 (v abecedním pořadí)

Alfa Romeo Stelvio

Audi A8

BMW řady 5

Citroën C3 Aircross

Kia Stinger

Seat Ibiza

Volvo XC40


Informace odjinud

Tohle je ten nejbláznivější Chevrolet Corvette na světě. Je to zvýšený pick-up!

Jestliže je vám třetí generace Chevroletu Corvette málo, můžete si z ní postavit bláznivý monster truck. Jeden takový byl teď na prodej.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Mohs Ostentatienne Opera Sedan: Bizarní luxusní hatchback s dveřmi na zádech

Bruce Baldwin Mohs je pozapomenutým jménem automobilové historie. Přitom zemřel teprve nedávno a konstruoval vskutku nevšední stroje...
Celý článek na AUTO.CZ >>

FCA kupuje, renovuje a prodává klasické vozy svých italských značek

Fiat Chrysler Automobiles prostřednictvím své divize zaměřené na historii spouští nový program, který je zaměřen na renovace a prodej klasických modelů značek Alfa Romeo, Abarth, Fiat a Lancia.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Elektrický Hyundai Kona uvidíme ještě před Ženevou. Kdy a kde?

SUV na elektřinu vycházející z extravagantního modelu Kona spatříme ještě před březnovým autosalonem v Ženevě. Automobilka jej ukáže online.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Nová Kia Ceed odhaluje detaily. Rozměry se nezmění, novinkou bude 1.4 T-GDI

Nová generace korejského kompaktu si navzdory nové platformě uchová délku 4,3 metru. Mezi motory se objeví 1.4 T-GDI jako nástupce šestnáctistovky.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Premiéra nového Touaregu se blíží

Volkswagen chystá premiéru další generace modelu Touareg. Představí se 23. března kde jinde než v Pekingu. K dispozici je zatím první skica.
Celý článek na e-flotila.cz >>

Volkswagen poodhaluje nový Touareg. Už víme, kdy dorazí!

Německá automobilka slaví jeden milion prodaných vozů Touareg prvních dvou generací, ta třetí se nám ukáže již zanedlouho.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Siemens vyzývá ABB. Jeho nabíječky mají výstupní napětí až 920 Voltů

Zatím se v Česku téměř výhradně instalovaly rychlonabíjecí stanice společnosti ABB. Využívat je můžou například zákazníci energetického gigantu ČEZ i Pražské energetiky. Siemens ovšem přišel s novým typem stanice....
Celý článek na autonaelektrinu.cz >>

Další rána: Rallycross má být kompletně elektrický už za dva roky!

O rallycrossovém šampionátu s elektromobily se objevují nejrůznější zprávy již několik let. Podle těch nejnovějších se mají elektromobily stát od roku 2020 hlavní kategorií světového rallycrossu.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Elektromobily, tunely, rakety i plamenomety. V čem všem už má Elon Musk prsty?

Jedni jej milují, druzí mu nemohou přijít na jméno. Elon Musk patří mezi nejkontroverznější postavy současnosti, za jakými projekty už stojí?
Celý článek na AUTO.CZ >>

Češi a ojetiny: Kolik za auta utrácíme? A jaká je naše nejoblíbenější barva?

Společnost Das WeltAuto věnující se prodeji ojetých vozů uveřejnila čísla za loňský rok. O českých zákaznících se dozvídáme celou řadu informací.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Americké řidiče trápí posypová sůl. Za opravy kvůli ní utratí desítky miliard ročně

Zámořská studie odhaluje, jak moc autům škodí posypová sůl a rozmrazovací látky. Za posledních pět let vynaložili Američané na opravy miliardy dolarů.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Billboardové pošťuchování BMW a Audi má pokračování! A opět baví svět

Určitě si vzpomenete na několik let starou reklamní válku značek BMW a Audi. Netrvadlo dlouho a dočkali jsme se pokračování!
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kterou Toyotu si Češi kupují nejčastěji jako hybrid? Kromě Priusu je to RAV4

Celkově tvoří hybridy pouze 24 procent českých prodejů značky Toyota, u některých modelů je to ale výrazně víc. Zřejmě díky cenové politice je tím nejúspěšnějším největší model RAV4.
Celý článek na e-flotila.cz >>

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.