Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


Raiffeisenbank: prodejům aut klesly tržby o 6 %

06.04.2018Autodealers

Celkové tržby za měsíc únor byly v ČR meziročně vyšší o 2,3 %, oproti lednu ale stagnovaly. Největší vliv na pokles celkových tržeb měly slabé výsledky prodejců automobilů, kterým tržby meziročně poklesly o 6,1 %, uvedla ve své analýze Raiffeisenbank.

Prodeje i výroba motorových vozidel v naší zemi jdou ruku v ruce s vývojem hospodářského cyklu celé ekonomiky, a tak s pomalým sestupem z vrcholu cyklu dochází i na mírné zpomalení prozatím prudké expanze domácího automobilového průmyslu. Poptávka po autech na domácím trhu se blíží k naplnění. Útěchou pro výrobce aut může být fakt, že poptávka ze zahraničí zřejmě poroste o nějakou dobu déle než u nás.

Kromě dealerů automobilů prodeje ostatním obchodníkům posílily, především z obchodu přes internet, nebo s elektronikou. Díky pokračující nízké nezaměstnanosti a kvapnému růstu reálných mezd se většina obchodníků s příchodem jara může těšit na přece jen na vyšší tržby. V letošním roce předpokládáme průměrný růst tržeb kolem 7 %, což oproti loňskému roku by bylo zrychlení o 2,5 p.b.


Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.