Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Raiffeisenbank: prodejům aut klesly tržby o 6 %

Celkové tržby za měsíc únor byly v ČR meziročně vyšší o 2,3 %, oproti lednu ale stagnovaly. Největší vliv na pokles celkových tržeb měly slabé výsledky prodejců automobilů, kterým tržby meziročně poklesly o 6,1 %, uvedla ve své analýze Raiffeisenbank.

Prodeje i výroba motorových vozidel v naší zemi jdou ruku v ruce s vývojem hospodářského cyklu celé ekonomiky, a tak s pomalým sestupem z vrcholu cyklu dochází i na mírné zpomalení prozatím prudké expanze domácího automobilového průmyslu. Poptávka po autech na domácím trhu se blíží k naplnění. Útěchou pro výrobce aut může být fakt, že poptávka ze zahraničí zřejmě poroste o nějakou dobu déle než u nás.

Kromě dealerů automobilů prodeje ostatním obchodníkům posílily, především z obchodu přes internet, nebo s elektronikou. Díky pokračující nízké nezaměstnanosti a kvapnému růstu reálných mezd se většina obchodníků s příchodem jara může těšit na přece jen na vyšší tržby. V letošním roce předpokládáme průměrný růst tržeb kolem 7 %, což oproti loňskému roku by bylo zrychlení o 2,5 p.b.

06.04.2018Autodealers

Informace odjinud

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.