Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Peugeot, Citroën, Opel a DS zavádějí Videocheck

Značky Peugeot, Citroën, Opel a DS se zavázaly zachovat provoz svých servisů a zajistit opravy vozidel, což je důležité zejména pro udržení zásobování, zásilkových a doručovacích služeb, ale také z pohledu udržení možnosti individuální přepravy osob. Servisy budou vybaveny aplikací Videocheck.

Současně byla přijata přísná opatření pro ochranu zdraví zaměstnanců servisů i klientů.

„Našim servisům zajišťujeme pomoc a podporu od samého začátku. Vydali jsme souhrn doporučení, jak bezpečně zajišťovat servisní služby a současně omezit osobní kontakt. Navíc jsme se rozhodli urychlit zavedení nástroje Videocheck pro on-line potvrzení rozsahu zakázky se zákazníkem, včetně vytvoření seznamu prací a souhlasu zákazníka. Díky tomuto nástroji jsme schopni vůz důkladně prověřit a předložit našim klientům důvěryhodný report, který je srovnatelný s výsledkem prohlídky vozu za přítomnosti klienta,“ říká Jan Matoušek, ředitel oddělení náhradních dílů a poprodejního servisu pro značky Peugeot, Citroën, Opel a DS v České republice.

Servisy budou komunikovat přes Videocheck

Videocheck vyžaduje aplikaci, jež budou mít k dispozici veškeré servisy všech značek koncernu PSA v ČR. Aplikace pořídí kvalitní videozáznam z kompletní prohlídky vozu, které je vůz podroben.

Mechanik na konci prohlídky vytvoří videozáznam, ve kterém rekapituluje veškerá zjištění z detailní inspekce vozu, přičemž může postupovat podle rozsáhlého formuláře, který je součástí aplikace Videocheck. Vyplněný formulář společně s videozáznamem zaslaný klientovi pak představuje zcela transparentní a důvěryhodný podklad pro rozhodnutí klienta o dokončení zakázky.

„Vzhledem k mimořádné situaci a ve snaze co nejvíce zmírnit starosti uživatelů s provozem auta jsme rozhodli umožnit výjimečně toleranci překročení intervalu pro pravidelnou prohlídku. Naše servisy budou nyní akceptovat překročení servisního intervalu až o 3000 km nebo 3 měsíce pro značky Peugeot, Citroën a DS a o 1500 km a 1 měsíc pro značku OPEL, aniž by byla dotčena záruka. Aby vozy plnily správně svoji funkci, je třeba jim zajistit příslušnou údržbu a servis. Naše sítě jsou plně připraveny poskytnout tyto služby, avšak v rámci celkové koordinace a nastavených bezpečnostních opatření žádáme naše klienty, aby v případě potřeby navštívit servis vždy nejdříve telefonicky nebo elektronicky kontaktovali zaměstnance našich servisů a domluvili se s nimi na způsobu přijetí vozidla do servisu. Naši partneři jsou připraveni zákazníkům poskytnout informace a doporučení i v případě záručních oprav,“ říká Jan Matoušek.

Telefonická a elektronická komunikace je v současné době zásadní i pro zachování prodeje nových vozů. Ten je důležitý jak s ohledem na potřeby dodání vozidel nutných k zajištění zásobování, tak i s ohledem na uspokojení privátní poptávky pro zajištění individuální přepravy osob. Předání vozu mimo provozovnu

Prodejci značek Peugeot, Citroën, Opel a DS v České republice aplikují proces prodeje nových vozů s vyloučením osobního kontaktu se zákazníky. Doprava vozů z centrálního skladu stejně jako z překladišť skupiny PSA funguje bez větších omezení. Distančně objednaná vozidla jsou pak zákazníkům předávána mimo provozovnu koncesionáře.

Prostřednictvím telefonické a on-line komunikace a s vyloučením osobního kontaktu probíhají i aktivity programu certifikovaných ojetých vozů Emil Frey Select. Nabídka ojetých vozů na webových stránkách emilfreyselect.cz je zákazníkům k dispozici pro telefonické rezervace vozidel.

25.03.2020Autodealers

Informace odjinud

Maximalizace minimalismu. Jaguar odhalil interiér produkčního Type 01

První model znovuzrozeného Jaguaru bude mít velký displej před řidičem a druhý pro dotykové ovládání klimatizace, víc nic. Světu se odhalí v říjnu letošního roku.
auto.cz

Jaká je budoucnost hatchbacků Renaultu? Hybridní R5 nebude, u clia se uvidí

Jak bude vypadat segment kompaktních vozů u Renaultu za hranicí roku 2030, zatím není jasné. Automobilka odmítá vše vsadit na retro design a hledá správnou formuli pro příští generaci clia. Elektrický model R5 E-Tech čekají změny a potvrzena byla také druhá generace.
auto.cz

Automobilový svátek v Monterey začal pekelně. Oheň zachvátil prototyp Mazdy 767B

Týden aut v kalifornském Monterey odstartoval dramatickou událostí. Legendární předchůdce Mazdy 787B s nezaměnitelným zvukem Wankelova motoru se stal obětí požáru. Naštěstí nebyl nikdo zraněn a majitelé již přislíbili jeho kompletní renovaci.
auto.cz

Mazda připravuje novou CX-3, výroba má začít příští rok

Zkraje roku skončila výroba nejmenšího crossoveru Mazdy a prozatím je bez nástupce. To se má v příštím roce změnit, a to bez spolupráce s jinou automobilkou a s konvenčními i hybridními hnacími ústrojími.
auto.cz

TEST Hyundai Ioniq 6 RWD – Král dálnic mezi elektromobily

Když před čtyřmi lety dorazil na trh první ioniq 6, rozdělil motoristickou veřejnost na dva nesmiřitelné tábory. Nyní tu máme facelift, který přiváží novou baterii o kapacitě 84 kWh, vylepšený palubní systém a radikálně přepracovanou příď. V naší specifikaci s pohonem výhradně zadní nápravy jde o dálniční křižník, který svým projevem a efektivitou fascinuje.
auto.cz

Není na pokutu? Tak koště a do ulic! Slovensko mění pravidla

Slovensko přitvrdilo v boji proti chronickým neplatičům pokut. Od poloviny července 2026 zavádí nový trest v podobě veřejně prospěšných prací. Pokud hříšník, nejen z řad bezohledných řidičů, odmítne zaplatit vyměřenou pokutu, bude si muset svá pochybení odpracovat.
auto.cz

Eccentrica odhalila nebe. Dvanáctiválcový restomod Lamborghini Diablo s manuálem přišel o střechu

Eccentrica V12 stále spoléhá výhradně na atmosférický dvanáctiválec s manuální převodovkou, hydraulické řízení a ikonický design, nově je však k mání bez pevné střechy. Díky moderním technologiím je ale zároveň velmi vyspělý.
auto.cz

Zázračná rekuperace? Ve skutečnosti většinou okrádá o dojezd

Samotný elektromotor sice zvládá brzdit s více než 90% účinností, jenže v reálném provozu vrátí zhruba jen čtvrtinu spotřebované energie. Jízdní styl „plyn-brzda“ se i u elektromobilu nečekaně prodraží. Nejlepší recept na dlouhý dojezd leží jinde.
auto.cz

Poprvé za volantem nového Audi Q7: Skvěle komfortní, lehce sportovní

Nejen v České republice je model Q7 pro značku Audi jedním z nejdůležitějších. Jak jezdí dlouho očekávaná třetí generace a jestli se značce Audi podařilo zapracovat na kvalitě interiéru, jsme pro vás zjišťovali v okolí francouzského Crozetu.
auto.cz

Nástupce Volkswagenu Touareg se dočkal modernizace. Pod kapotou hřmí známé srdce

Volkswagen uvádí na americký trh druhou generaci stylového SUV Atlas Cross Sport, která přináší sportovnější design a modernější technologie. O jeho pohon se stará nejvýkonnější verze osvědčeného dvoulitrového motoru EA888 TSI s turbodmychadlem s proměnnou geometrií.
auto.cz

Auta Martina Vaculíka s Michalem Dokoupilem: Proč autokracie nařizují elektrickou budoucnost?

Zase po čase jsem si do studia pozval kolegu Michala Dokoupila, který je vedoucím technického oddělení Světa motorů, velikým znalcem čínských aut a asijských trhů obecně. Povídali jsme si o globálním trhu elektromobilů. 
auto.cz

Němečtí řidiči obchodovali s trestnými body. Teď hrozí pokuta čtvrt milionu

Přebírání trestných bodů za cizí dopravní přestupky bylo v Německu roky veřejným tajemstvím i výnosným byznysem. Od letošního července však německým řidičům i zprostředkovatelům nelegálního obchodu zatnula tipec nová legislativa. Pokuta se může vyšplhat až na astronomických 30.000 eur.
auto.cz

Na silničních gumách do Le Mans. Lola T616 s odvážným příběhem je na prodej

V době vzniku šlo o marketingový experiment výrobce pneumatik. BFGoodrich chtěl ukázat schopnosti svých nových radiálních pneumatik, a tak vyrobil několik sad pro prototyp na Le Mans. Šasi HU-2 teď míří do aukce během Týdne aut v Monterey.
auto.cz

Mercedes-AMG láká na nový model. Zahalené tvary naznačují SUV s designem GT 4-door

Letos v květnu uvedl Mercedes-AMG kontroverzní novou generaci čtyřdveřového kupé GT 4-door s čistě elektrickým pohonem. Ten by sám o sobě ani tolik kontroverzní možná nebyl, kdyby nebyl zabalený do značně nevšedního designu. Vypadá to však, že si právě na tento vzhled budeme muset zvyknout.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava logo greensolutions
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.