Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Peugeot, Citroën, Opel a DS zavádějí Videocheck

Značky Peugeot, Citroën, Opel a DS se zavázaly zachovat provoz svých servisů a zajistit opravy vozidel, což je důležité zejména pro udržení zásobování, zásilkových a doručovacích služeb, ale také z pohledu udržení možnosti individuální přepravy osob. Servisy budou vybaveny aplikací Videocheck.

Současně byla přijata přísná opatření pro ochranu zdraví zaměstnanců servisů i klientů.

„Našim servisům zajišťujeme pomoc a podporu od samého začátku. Vydali jsme souhrn doporučení, jak bezpečně zajišťovat servisní služby a současně omezit osobní kontakt. Navíc jsme se rozhodli urychlit zavedení nástroje Videocheck pro on-line potvrzení rozsahu zakázky se zákazníkem, včetně vytvoření seznamu prací a souhlasu zákazníka. Díky tomuto nástroji jsme schopni vůz důkladně prověřit a předložit našim klientům důvěryhodný report, který je srovnatelný s výsledkem prohlídky vozu za přítomnosti klienta,“ říká Jan Matoušek, ředitel oddělení náhradních dílů a poprodejního servisu pro značky Peugeot, Citroën, Opel a DS v České republice.

Servisy budou komunikovat přes Videocheck

Videocheck vyžaduje aplikaci, jež budou mít k dispozici veškeré servisy všech značek koncernu PSA v ČR. Aplikace pořídí kvalitní videozáznam z kompletní prohlídky vozu, které je vůz podroben.

Mechanik na konci prohlídky vytvoří videozáznam, ve kterém rekapituluje veškerá zjištění z detailní inspekce vozu, přičemž může postupovat podle rozsáhlého formuláře, který je součástí aplikace Videocheck. Vyplněný formulář společně s videozáznamem zaslaný klientovi pak představuje zcela transparentní a důvěryhodný podklad pro rozhodnutí klienta o dokončení zakázky.

„Vzhledem k mimořádné situaci a ve snaze co nejvíce zmírnit starosti uživatelů s provozem auta jsme rozhodli umožnit výjimečně toleranci překročení intervalu pro pravidelnou prohlídku. Naše servisy budou nyní akceptovat překročení servisního intervalu až o 3000 km nebo 3 měsíce pro značky Peugeot, Citroën a DS a o 1500 km a 1 měsíc pro značku OPEL, aniž by byla dotčena záruka. Aby vozy plnily správně svoji funkci, je třeba jim zajistit příslušnou údržbu a servis. Naše sítě jsou plně připraveny poskytnout tyto služby, avšak v rámci celkové koordinace a nastavených bezpečnostních opatření žádáme naše klienty, aby v případě potřeby navštívit servis vždy nejdříve telefonicky nebo elektronicky kontaktovali zaměstnance našich servisů a domluvili se s nimi na způsobu přijetí vozidla do servisu. Naši partneři jsou připraveni zákazníkům poskytnout informace a doporučení i v případě záručních oprav,“ říká Jan Matoušek.

Telefonická a elektronická komunikace je v současné době zásadní i pro zachování prodeje nových vozů. Ten je důležitý jak s ohledem na potřeby dodání vozidel nutných k zajištění zásobování, tak i s ohledem na uspokojení privátní poptávky pro zajištění individuální přepravy osob. Předání vozu mimo provozovnu

Prodejci značek Peugeot, Citroën, Opel a DS v České republice aplikují proces prodeje nových vozů s vyloučením osobního kontaktu se zákazníky. Doprava vozů z centrálního skladu stejně jako z překladišť skupiny PSA funguje bez větších omezení. Distančně objednaná vozidla jsou pak zákazníkům předávána mimo provozovnu koncesionáře.

Prostřednictvím telefonické a on-line komunikace a s vyloučením osobního kontaktu probíhají i aktivity programu certifikovaných ojetých vozů Emil Frey Select. Nabídka ojetých vozů na webových stránkách emilfreyselect.cz je zákazníkům k dispozici pro telefonické rezervace vozidel.

25.03.2020Autodealers

Informace odjinud

Auta Martina Vaculíka: Bigster Hybrid-G 150 4x4 coby nejzajímavější dacia všech dob

Dnešní díl podcastu Auta Martina Vaculíka věnuji netypicky jen jedné konkrétní motorizaci jednoho konkrétního modelu. Jde totiž o auto, které naše čtenáře a diváky extrémně zajímá. Na pomoc jsem si přizval opět Aleše Matuška z fandovského serveru RNews.cz.
auto.cz

Chery už prodává humanoida. Prsatá blondýna s velkým zadkem vám vybere auto

Budoucnost prý patří humanodiním robotům, což hlásá i Elon Musk. Jeho Tesla je plánuje vyrábět už koncem roku 2027, jiná automobilka to stihla ještě letos. První robot od Chery má ale ještě hodně na čem zapracovat.
auto.cz

Malá elektrická Honda je v Evropě. Nabídne falešný manuál a dostupnou cenu

Segment nejmenších elektromobilů do města zatím okupují převážně čínské značky, brzy je vyzve také novinka z Japonska. Honda Super-N na to půjde zábavnými jízdními vlastnostmi, umělým řazením a také dostupnou cenovkou.
auto.cz

Téměř každá ojetina v bazarech je prý nehavarovaná. Realita ale vypadá jinak

Pohled do inzerce s ojetými auty v zájemci nabudí dojem, že kolem nás jsou samá nehavarovaná auta. Označení vozidla jako „nehavarované“ v inzerci ještě nemusí znamenat, že v minulosti neprodělalo nehodu.
auto.cz

Policejní akce Speed Maraton v Česku: Místa, kde se bude ve středu měřit!

Ve středu proběhne v Česku i celé Evropě policejní akce akce Speed Marathon 2026. Policie se zaměří hlavně na kontrolu rychlosti. Zde je kompletní seznam vytipovaných lokací, kde se vyplatí sundat nohu z plynu.
auto.cz

Řízení bez rukou na volantu? Nizozemsko schválilo provoz systému automobilky Tesla

Nizozemský úřad RDW oficiálně schválil pokročilý asistenční systém FSD Supervised pro provoz v evropských podmínkách. Pro Teslu jde o zásadní průlom, který otevírá dveře k plošnému zavedení autonomního řízení na celém starém kontinentu.
auto.cz

Velká koncernová SUV věří plug-in hybridům. Objeví se v nové Q7 i Bentley Bentayga

Značky Audi a Bentley u svých vlajkových SUV oddalují přechod na čistě elektrický pohon. Nové generace modelů Q7 a Bentayga vsadí na plug-in hybridní pohon s čistě elektrickým dojezdem přes 100 kilometrů. Bentley dokonce slibuje limitované verze s čistě spalovacím motorem.
auto.cz

Překvapení se nekoná: Bizarní libanonský startup po Saabu opět podvedl Číňany

Jedním z prvních čínských startupů, který zkusil prodej i v Evropě, bylo HiPhi. Jeho originálně designované vozy sice zaujaly, ale ne natolik, aby si je někdo i koupil. Automobilka proto zkrachovala, loni se ale objevily informace o jejím znovuzrození.
auto.cz

Nejošklivější sporťák světa se vrací. Marcos ukázal první nový vůz po znovuzrození

Britský automobilový průmysl dokázal vytvořit jedny z nejhezčích aut historie, ale také ty z opačného konce spektra. Jméno si na nich vybudovala třeba automobilka Marcos, která v roce 2007 zkrachovala, letos ale po dlouhé době ukázala nový vůz.
auto.cz

Do Česka míří prémiová značka od BYD. Denza přiveze nejrychlejší nabíječky světa

Automobilce BYD se v Evropě minulý rok dařilo a začala v prodejích dohánět úspěšnější MG. Letos expanze pokračuje uvedením prémiové značky Denza, která má velmi ambiciózní plány. Potvrzen byl i její příchod na český trh.
auto.cz

Dvě ikony českého venkova v jednom videu: Martin Vaculík a Suzuki Vitara, které nelze změřit na válcích

Jedním z aut, která jsem natáčel pro náš pořad Svět motorů na Nova Action, bylo Suzuki Vitara v posledním provedení kombinujícím přeplňovanou čtrnáctistovku K14D s mild-hybridem, pohonem všech kol a automatickou převodovkou Aisin. Dnes si tento test odjedeme i tady na Auto.cz.
auto.cz

Dodávky z malých aut bývaly evergreenem milénia. Na přání zákazníků přijíždí další

Na českém trhu již malá osobní auta oficiálně přestavěná na užitkové verze kategorie N1 prakticky nenajdeme. Ford nyní představil oficiální přestavbu elektrického modelu Explorer. Měla by šanci i v tuzemsku?
auto.cz

Jízdy Světa motorů jsou za námi. Brňané opravdu porazili Prahu!

Na brněnských Jízdách Světa motorů padl rekord! Návštěvníci za den vyzkoušeli 111 aut během 1052 jízd. Každých 27 sekund vyrazilo z parkoviště jedno auto. Díky!
auto.cz

McLaren odhaluje budoucnost. Zahrnuje arabské peníze a čínskou techniku

Chvíli to smrdělo elektrickou budoucností, místo toho McLaren slibuje spalovací motory i po roce 2030. Jaká bude budoucnost britské značky a jak moc to bude zahrnovat čínské Nio, se dozvíme už letos v létě.
auto.cz

Calendar


Public Besip SDA-CIA
Current month   

Events

Choose a day

Nejbližší akce

Members news

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Cooperate with

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.