Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Mazda jede druhou vlnu na všech kanálech

Prodejci Mazdy stěhují stejně jako při první vlně prodejní aktivity do online režimu. O nájezdu značky na druhou vlnu pandemie jsme hovořili s generálním ředitelem Mazdy pro Česko a Slovensko Alexejem Kiriakovským.

Budete se u prodeje nových aut orientovat na online prodeje?

Jsme přítomni na všech distančních komunikačních kanálech a jsme schopni se zákazníkem nadále kvalitně – byť na dálku – komunikovat. Otázkou je, jak dlouho bude tato situace trvat. Je možné, že se dnes objednávka skutečně uzavře na dálku a vůz se později v autosalonu předá. Ale stejně tak je možné, že celý proces bude probíhat vně autosalonu – nebo i v místě zákazníka.

Jakým způsobem budou prodejci přijímat a vydávat auta ze servisů?

Pochopitelně za dodržení všech nařízení vlády. Dá se říci, že budeme využívat již nastavené postupy z doby první vlny. Servisy i zákazníci je již znají a s odstupem již můžeme říci, že perfektně fungovaly. Za první vlny k žádnému ohrožení či přenosu nedošlo.

Budete případně zajišťovat i odvozy vozidel ke klientům?

Tato záležitost zůstane v gesci dealerů. Jsem si jist, že část z nich tuto možnost, která skýtá vyšší stupeň komfortu pro klienta, ráda a ochotně využije.

Máte dostatek respirátorů a dalších ochranných prostředků?

Pokud je mi známo, jsou dealeři dostatečně zásobeni již od jarních měsíců. V případě potřeby mohou využít i možnost centrálních dodávek. Ty zajišťujeme v rámci dodávek náhradních dílů v celé Evropě.

Máte nějaké problémy s nedostatkem pracovních sil z důvodů nakažení, karantény, nutnosti hlídání dětí, atd.

Takovou informaci nemám a doufám, že se to ani dramaticky nezmění.

Jakým způsobem váš byznys ovlivní případné prodloužení lockdownu po 3. listopadu?

Tak jako u všech. Po prázdninách jsme začali jarní ztráty v plnění původních plánů pomalu kompenzovat. Teď přišla druhá vlna a plány to opět, zcela pochopitelně, mění. A to nikoliv k lepšímu. Ovšem naše plány jsou v rámci fiskálního roku naplánovány až k 31. březnu. Věřím proto, že se nám jejich plnění ještě podaří výrazně zlepšit.

29.10.2020Autodealers

Informace odjinud

Američané prozradili, jaká auta si nechávají přes 15 let. Vládnou japonské značky

Japonské automobilky bodují celkově i v jednotlivých statistikách SUV, trucků a sportovních vozů. První příčku přitom téměř vždy obsadil model značky Toyota.
auto.cz

Výroba aut v Česku loni klesla o 19 procent na 1,15 milionu

Výroba osobních aut v Česku loni klesla o 19,2 procenta na 1,15 milionu vozů. Po nejprudším poklesu v historii způsobeném zejména omezeními kvůli koronaviru se tak vrátila na úroveň roku 2014.
auto.cz

Skončí Opel Insignia? Ve hře je příchod crossoveru a nové jméno

Po příchodu nové generace Astry bude Insignia poslední Opel s návazností na bývalého majitele, koncern General Motors. Jenže na jak dlouho?
auto.cz

Škoda Auto letos očekává mírný růst prodejů. I díky nové Fabii

České registrace vozů značky Škoda loni sice klesly o 13 %, klesaly ale pomaleji než trh, což výrazně navýšilo její tržní podíl. Značce se dařilo i mezi ojetými vozy.
auto.cz

Mercedes-Benz EQA oficiálně: Má dojezd 486 km, tažné a výkonnější sourozence na cestě

Mercedes oficiálně představil svůj další elektromobil. Opět je to zástupce segmentu SUV a crossoverů, avšak tentokrát v kompaktním balení.
auto.cz

Škoda Octavia Combi 1.0 TSI – Terč internetových hrdinů

Po plug-in hybridním „er-esu“ a plynovém G-Tecu se mi do rukou dostala motorizace oslovující podstatně širší spektrum zákazníků. Modrý kombík má pod kapotou základní litrový tříválec spojený s manuálem.
auto.cz

Pamatujete si VW Polo Harlekin? Pestrobarevný hatchback se vrátil!

Pestrobarevný Volkswagen Polo původně vznikl jako marketingový nástroj, později se však začal vyrábět, a to s označením Harlekin. Nyní se po letech vrátil.
auto.cz

Koncern Stellantis je tu. Jak se značky FCA a PSA odliší? A co budoucí plány?

Spojení PSA a FCA vytvořilo koncern čítající hned 14 automobilových značek. Vedení skupiny tak pracuje hlavně na jejich jasném odlišení.
auto.cz

Porsche Taycan se představuje v nové základní verzi

Spekulace se potvrdily, novým přírůstkem do modelové rodiny Porsche Taycan je nejdostupnější verze, která se již loni v létě představila pouze na čínském trhu.
auto.cz

Nový Hyundai Bayon se dále odhaluje. Městský crossover vsadí na odvážný styl

Hyundai pokračuje v odhalování svého nového nejmenšího crossoveru. Bayon svým stylem naváže na větší Konu.
auto.cz

Motoristické sprinty: Vavřinec vyhrál

Úspěšný automobilový reprezentant v závodech do vrchu Tomáš Vavřinec (Mitsubishi Lancer Evo) ovládl v kategorii speciálních vozů osmý ročník nejmladšího automobilového mistrovství republiky, což jsou motoristické sprinty.
auto.cz

Tohle je nový hypersport pro Le Mans. Je jako McLaren F1 a zamíří i na běžné silnice

Nová kategorie Hypercar pro 24 hodin Le Mans vyžaduje i stavbu odvozeného silničního vozidla. Vedle Toyoty na takovém projektu pracuje i německý tým ByKolles.
auto.cz

Evropský trh v roce 2020: Pád o čtvrtinu, Škoda osmá nejžádanější značka

Prodeje nových aut v Evropě loni silně ovlivnila pandemie koronaviru. Škoda však patří mezi značky se spíše nižším poklesem, spolu s Toyotou či Volvem.
auto.cz

Rallye Dakar 2021: Motorkář Michek v létě bojoval o život a teď vyrovnal nejlepší český výsledek na Dakaru

Před rokem při své premiéře na Dakaru dojel motocyklový jezdec Martin Michek (Orion – Moto Racing Group) na 23. místě a byl třetí nejlepší v hodnocení nováčků.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.